Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.885
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nocio kaže...

Bok ekipa, imam jedno pitanje. Naime radili smo servis na autu kao na slici pa me zanima da li nas je mehaničar oderao ili nije

 Najveću cijenu čine Kayabini amortizeri.... pa kad oduzmeš cijenu toga ne čini se puno...

no odrao vas na motornom ulju.. 4 litre za 410kn, isto to u mall.hr = 272kn na akciji

 

za komparaciju odete na auto krešo i pogledate po modelu vašeg auta...

 

no za ulje i filtre ste mogli uštedjeti cca 500kn da ste si sami kupili

 

 zapravo ništa nije bitno koliko majstor naplaćuje, bitno je koliko vi imate novaca za plaćanje (od viška glava ne boli) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 17:12 (Ziga).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neke stvari ti je skuplje naplatio majstor, da, al ruke su mu dosta jeftine s obzirom na odrađeni posao, pa bi rekao da je to kompenzacija, umjesto da ti je skuplje naplatio ruke, podigao je malo cijenu na svakom ostalom dijelu...

motorno ulje se da jeftinije nabavit, filter zraka kabine skuplji od filtera zraka motora???, za mog swifta je filter kabine 30-ak kn...
cijena amortizera je još i ok, tu te najmanje "oderao"

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači kažete lutrija sa focusima, a nije li tako sa svim tim autima starim 10 - 15 godina...

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuke za dva proizvoda iz Tokića/Ciaka - Treba mi proizvod s kojim ću "picnut" interijer. Znači da ima "onaj" miris, da se sjaji ploča itd..

Također mi treba i proizvod s kojim mogu ubiti miris mokrog tepiha.

Ovih dana mi je dosta puta pod bio mokar(vozačeva strana cijela). Pa sad kad je suho malo se osjeti(ili ja tripujem) taj miris.

Valjda se neće pljesan stvoriti.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za miris pomaze Bis sto bude u spreju, njega naspricas po tepihu. Ploca treba biti mat, a ne sjajna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 18:25 (ivanzu).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A ne znam kak treba bit.

Uglavnom želim da ima onaj miris... Ne znam ga opisat jel ga pamtim kao dijete kad sam bio... 

Bis ima u Tokiću?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

A ne znam kak treba bit.

Uglavnom želim da ima onaj miris... Ne znam ga opisat jel ga pamtim kao dijete kad sam bio... 

Bis ima u Tokiću?

 Ne, mislio je na BIS od Saponie Osijek... iz supermarketa.. 

 

auto je premali za taj miris, oni su preintenzivni...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da uzmem Bis ili ne onda?
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 19:19 (Dex.pwn).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ovo dole rukom pisano, to mu je neoporezivo 😁
9 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav!

Ima li kakav električar u Rijeci, ili netko tko se razumije u spajanje radija. Može i pomoć na daljinu, ako ima netko kakve upute, bio bi zahvalan.

 

Nakon ugradnje 2 din radija u auto, nakon par dana mi je ispraznilo akumulator. Inače ima canbus (bar tako kaže proizvođač). 

Hvala!

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

95ica jedino u skuter :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El Munjoko kaže...

Pozdrav!

Ima li kakav električar u Rijeci, ili netko tko se razumije u spajanje radija. Može i pomoć na daljinu, ako ima netko kakve upute, bio bi zahvalan.

 

Nakon ugradnje 2 din radija u auto, nakon par dana mi je ispraznilo akumulator. Inače ima canbus (bar tako kaže proizvođač). 

Hvala!

 Potreban ti je drugi gateway ili update starog (ako je moguce) i mislim da to jedino moze odradit ovlasteni. 

 

Edit: da te obavjestim, i sam mi je novi radio nedavno ispraznio akumulator i rijesenje mi je jedino novi gateway ili update starog (frend iz zubaka mi je rekao da je update moguc, ali to vrijedi za ovaj noviji vw, tak da ne znam jel tebi vrijedi za tvoj auto)... ima i nekakva caka da se kod osiguraca nesto spoji ali to je nekakvo privremeno rijesenje

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 20:24 (hahhaajaads).
9 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Hval za info. Meni je trenutno rješenje da izvadim klemu od akumulatora. :)

Polo 2011 1.2 tdi je u pitanju, da li znaš otprilike koliko bi me izašla nadogradnja?

I da li bi mi možda pomoglo ako bi odvojio crvenu žicu (kao na slici), trenutno je spojena? Treba mi potvrda, ne da mi se prčkat i čekat jutro da bih saznao da li funkcionira.

 

Hvala!

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El Munjoko kaže...

Hval za info. Meni je trenutno rješenje da izvadim klemu od akumulatora. :)

Polo 2011 1.2 tdi je u pitanju, da li znaš otprilike koliko bi me izašla nadogradnja?

I da li bi mi možda pomoglo ako bi odvojio crvenu žicu (kao na slici), trenutno je spojena? Treba mi potvrda, ne da mi se prčkat i čekat jutro da bih saznao da li funkcionira.

 

Hvala!

 Ne znam koliko je nadogradnja, a ne zna nit frend iz zubaka jer to jos nije radio.

 Sto se ovog spajanja tice mislim da to nebi radilo, jedini nacin je nadogradnja gatewaya, ugradnja novog gatewaya (sa odgovarajucim brojem) ili nekakvim prespajanjem preko osiguraca. http://rcd330plus.com/showthread.php?tid=127

 Klemu definitivno makni jer ce ti pocuclat sam akumulator prek noci kak je meni...

 

Edit: ali mozes isprobat sa ovim, ako imas multimetar mozes vidjet dal ti cucla akumulator (kad upalis auto vidjet ces dal ti napon pada ili ostaje isti, meni je padao i to dosta kad je taj radio bio unutra)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 20:50 (hahhaajaads).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
 Ne znam koliko je nadogradnja, a ne zna nit frend iz zubaka jer to jos nije radio.

 Sto se ovog spajanja tice mislim da to nebi radilo, jedini nacin je nadogradnja gatewaya, ugradnja novog gatewaya (sa odgovarajucim brojem) ili nekakvim prespajanjem preko osiguraca. http://rcd330plus.com/showthread.php?tid=127

 Klemu definitivno makni jer ce ti pocuclat sam akumulator prek noci kak je meni...

Ok, hvala za info. Zovem ih u ponedjeljak. 

 

Edit: Nemam multimetar, nisam ga nikad koristio. Ali koliko vidim, trebat ću ga nabaviti. :)

Ako ima netko u Rijeci sa multimetrom da provjerimo... Idemo na picu i pivu. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 20:53 (El Munjoko).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El Munjoko kaže...
hahhaajaads kaže...
 Ne znam koliko je nadogradnja, a ne zna nit frend iz zubaka jer to jos nije radio.

 Sto se ovog spajanja tice mislim da to nebi radilo, jedini nacin je nadogradnja gatewaya, ugradnja novog gatewaya (sa odgovarajucim brojem) ili nekakvim prespajanjem preko osiguraca. http://rcd330plus.com/showthread.php?tid=127

 Klemu definitivno makni jer ce ti pocuclat sam akumulator prek noci kak je meni...

Ok, hvala za info. Zovem ih u ponedjeljak. 

 

Edit: Nemam multimetar, nisam ga nikad koristio. Ali koliko vidim, trebat ću ga nabaviti. :)

Ako ima netko u Rijeci sa multimetrom da provjerimo... Idemo na picu i pivu. :)

 Da li si u vw grupi na fejsu ? (vw club croatia - official), tu udji, pitaj i netko ce ti sigurno pomoc pa mozda cak i privremeno rijesit problem 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Da li si u vw grupi na fejsu ? (vw club croatia - official), tu udji, pitaj i netko ce ti sigurno pomoc pa mozda cak i privremeno rijesit problem 

Poslan zahtjev, sad koliko se treba čekati da uđem...

Hvala za pomoć. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Problem je u garant onom što kaže hahhaajaads

Kad sam sebi u Golfu stavljao multimediju morao sam obavezno mijenjati na noviji gateway jer bi se inače inače praznio akumulator. Naručio sam od jednog tipa s vwcluba noviji/rabljeni gateway za nekih 150 kn mislim, sam ga zamjenio makar sam se najebao da to napravim jer je iznad papučice gasa bio naguuran ali sam uspio na kraju. Ali imao sam nuspojavu nakon toga, kazaljka za količinu goriva nije išla više od 1/4 koliko god natočio. Srećom pa imam vcds, spojio sam na komp i poisključio i resetirao stvari koje su programirane u tom novijem gatewayu koji je izvađen iz drugog auta, npr. prikazuje da ima 4 vrata a moj 2 i sl.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Problem je u garant onom što kaže hahhaajaads

Kad sam sebi u Golfu stavljao multimediju morao sam obavezno mijenjati na noviji gateway jer bi se inače inače praznio akumulator. Naručio sam od jednog tipa s vwcluba noviji/rabljeni gateway za nekih 150 kn mislim, sam ga zamjenio makar sam se najebao da to napravim jer je iznad papučice gasa bio naguuran ali sam uspio na kraju. Ali imao sam nuspojavu nakon toga, kazaljka za količinu goriva nije išla više od 1/4 koliko god natočio. Srećom pa imam vcds, spojio sam na komp i poisključio i resetirao stvari koje su programirane u tom novijem gatewayu koji je izvađen iz drugog auta, npr. prikazuje da ima 4 vrata a moj 2 i sl.

Čitao sam po netu da postoji mogućnost pražnjenja akumulatora, ali za ovaj radio koji sam naručio, sve pozitivni feedback-ovi. Nitko nije napomenuo za bateriju. Mislio sam da neće baš mene pogoditi. 

Ako je polovni 150kn, koliko će tek doći novi i ugradnja? I to u ovlaštenom...

Čak ni cijena nije toliko bitna, nego ta neizvjesnost, subota je, ništa do ponedjeljka. A htio bi sve danas. :)

 

Hvala za info! 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El Munjoko kaže...

Čitao sam po netu da postoji mogućnost pražnjenja akumulatora, ali za ovaj radio koji sam naručio, sve pozitivni feedback-ovi. Nitko nije napomenuo za bateriju. Mislio sam da neće baš mene pogoditi. 

Ako je polovni 150kn, koliko će tek doći novi i ugradnja? I to u ovlaštenom...

Čak ni cijena nije toliko bitna, nego ta neizvjesnost, subota je, ništa do ponedjeljka. A htio bi sve danas. :)

 

Hvala za info! 

 

 Za vw touran 2013 1.6tdi mi je gateway koji ne prazni akumulator 20$+10$ dostava (novi novcati, ali iz kine sto znaci da ce dostava trajat cirka 2-3 tjedna), znaci sveskupa 30$. Odes do nekog fusa koji ima vcds i reci da ti to stavi i iskodira. Uglavnom nije nesta skupo, ali svako prvo provjeri dal ti mogu updateat postojeci na noviju verziju pa onda ne moras to mjenjat...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Za vw touran 2013 1.6tdi mi je gateway koji ne prazni akumulator 20$+10$ dostava (novi novcati, ali iz kine sto znaci da ce dostava trajat cirka 2-3 tjedna), znaci sveskupa 30$. Odes do nekog fusa koji ima vcds i reci da ti to stavi i iskodira. Uglavnom nije nesta skupo, ali svako prvo provjeri dal ti mogu updateat postojeci na noviju verziju pa onda ne moras to mjenjat...

Imam električara, zvao sam ga ali se ne javlja, javlja se samo radnim danom. Htio sam vidjeti ako on može riješiti stvar, već mi je rješavao na pugu 207. Ostaje mi čekati do ponedjeljka.

 

Btw. prvi put čujem za gateway, je li to canbus ili nije povezano uopće?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El Munjoko kaže...

 

Btw. prvi put čujem za gateway, je li to canbus ili nije povezano uopće?

 To ti ne znam rec, znam da gateway povezuje dosta toga, radio, boardkomp, vjerovatno i ecu i sl...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 To ti ne znam rec, znam da gateway povezuje dosta toga, radio, boardkomp, vjerovatno i ecu i sl...

Čuo sam za canbus da slično funkcionira. A proizvođač radija tvrdi da ima već ugrađen canbus u sebi. 

Kontaktirao sam ga i objasnio situaciju, možda stigne kakvo rješenje.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel svjetlo koje se pali kad su vrata otvorena imaju svoj osigurač? Kad otvorim vrata ne pali se svjetlo, no preko sklopke se pali normalno.

Moguće da je do senzora vrata(budem provjerio), tog osigurača(ako su odvojeni osigurači) ili do sklopke kojom odabirem način rada(mogu uključiti manualno, paljenje na vrata ili ništa).

Jel moguće da ima i relej s kašnjenjem isključenja? Ne sjećam se da li se svjetlo odmah gasilo ili nakon nekog vremena.

 

Sudeći po shemi releja/osigurača - nema ih za unutarnje svjetlo. Senzora na vratima nije jel sam probao i s drugim vratima i isto se ne pali. Jedino mi preostaje sklopka kojom sam rekao da želim da se unutarnje svjetlo pali na otvaranje vrata.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 22:27 (Dex.pwn).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

95ica jedino u skuter :)

 

Ma ja 95icu ne bih ni u kosilicu...

 

Jednom prilikom je frend htio natocit tu brlju u svoj auto, kad sam vidio sto cini izletio sam iz auta, izbio mu pistolj iz ruke i rekao: jadan i ti i tvoj auto uspes li to govno. Naravno da me poslusao, natocio 100tku do cepa i bio mi zahvalan do kraja zivota. True story

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nije problem 95ica nego kvaliteta 95ice.

Pisao sam vec o tome - u Tirolu nemam nista drugo za tocit,

osim 95ice, i sve normalno - u HR natocim 95icu i trosim 3l vise.

auto slabije vuce.

 

Previse je smeca i vode, jer po nromama, ako se dobro sjecam,

netko je sigurno upucem, 95ica ima minimalno 86 oktana i maksimalno 95.

Ocito da u HR uvijek ima 86, mozda i manje.

 

98ica/100ka ima minimum od 91 odnosno 93 oktana, i tu su stvari drugacije.

 

Al i dalje trosim s 100kom vise nego sa 95icom u AT.

Cini mi se da AT 95ica ima vise oktana nego u HR 100ka.

A i benzin u HR je skuplji, kao da tocim u njemackoj ili italiji. Nema smisla.

 

I onda se svi cude sto im filter goriva bude zastopan nakon 60.000km, pa im strada pumpa.

Nije do auta nego do goriva. Jos najveca sreca ako strada pumpa, bolje nego nesto skuplje.

Makar je smola dati ju mijenjati, kao i filter, jer su u rezervaru, pa te za tu zamjenu oderu vise nego cijenu pumpe.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Nije problem 95ica nego kvaliteta 95ice.

Pisao sam vec o tome - u Tirolu nemam nista drugo za tocit,

osim 95ice, i sve normalno - u HR natocim 95icu i trosim 3l vise.

auto slabije vuce.

 

Previse je smeca i vode, jer po nromama, ako se dobro sjecam,

netko je sigurno upucem, 95ica ima minimalno 86 oktana i maksimalno 95.

Ocito da u HR uvijek ima 86, mozda i manje.

 

98ica/100ka ima minimum od 91 odnosno 93 oktana, i tu su stvari drugacije.

 

Al i dalje trosim s 100kom vise nego sa 95icom u AT.

Cini mi se da AT 95ica ima vise oktana nego u HR 100ka.

A i benzin u HR je skuplji, kao da tocim u njemackoj ili italiji. Nema smisla.

 

I onda se svi cude sto im filter goriva bude zastopan nakon 60.000km, pa im strada pumpa.

Nije do auta nego do goriva. Jos najveca sreca ako strada pumpa, bolje nego nesto skuplje.

Makar je smola dati ju mijenjati, kao i filter, jer su u rezervaru, pa te za tu zamjenu oderu vise nego cijenu pumpe.

 

Prestao sam citat nakon ovog... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam u golfu 5, oem radio, rcd 300, a kako ne čita ni mp3 gledao sam po netu kojekakve bluetooth adaptere, koristio bih samo za slušanje glazbe preko moba. Ima li tko iskustva sa tim adapterima, radi li to ok?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gorivo kod nas uvijek ima 95 i 100 oktana osim ako nije neki fals natocen u tank, paketi aditiva su losiji, spremnici stari i moze biti vode. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
rapa kaže...
Imam u golfu 5, oem radio, rcd 300, a kako ne čita ni mp3 gledao sam po netu kojekakve bluetooth adaptere, koristio bih samo za slušanje glazbe preko moba. Ima li tko iskustva sa tim adapterima, radi li to ok?

 Ja dajem preporuku Roidmi 3s. Ustekam u punjac od auta (12v), spojim se na bt, nadjem najbolju stanicu, sejvam je i pustam muziku prek moba. Uz to moze punit 2 mobitela solidnom brzinom 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice