Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Uf ovo je gadno, nadam se da je vozac dobro 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...

 S koje strane? Ima ona kamera kad dolazis prema Zg-u, unutra u podvoznjaku, al ta kamera je tamo odavno, snima s ledja kad udjes u podvoznjak. Isao sam s malim na vjezbe 200injak puta tuda u zadnjih godinu dana, kamera je tamo otkad je otvoren taj novi dio.

 Hm, ja sam je tek ovaj tjedan uočio
Evo slikao sam je jučer poslje posla...

 

 
 
 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Kakvi ste vi s ovim setovima za krpanje guma? Ja tome nekak ne vjerujem :D

 

Ali, gdje nabaviti rezervni kotač, sa cijelim setom, napravljenim baš za auto? Kod mene S-Cross.

Ebay, Aliexpress ništa

Na Njuškalu samo nešto ovakvo:

https://www.njuskalo.hr/felge-naplatci/celicne-felge-17-rupe-5x114.3-1-kom-oglas-28163270

Ali to nema onu kadicu sa svime lijepo raspoređeno, nemam pojma koliko je staro, vjerojatno se i promjer razlikuje od mojih guma..

 

EDIT: Sad to izgleda otprilike ovako. Slika s neta.

 

 Ja tim setovima čak i vjerujem, uvjerio sam se da na biciklima krpaju sitnije rupe, samo mene brine kada se taj set jednom iskoristi, di kupit drugi zna netko tu na forumu?

Ja u swiftu također imam repair kit, nemam spare tyre, ali kod mene kako je zadnji lonac poprečni, tako mi je i limarija drugačije uprešana od običnog swifta, pa mi niti ne stane kotač da ga i hoću stavit, repair kit mi je pravokutnog oblika, nije kružnica, a koliko vidim i s-cross ima zadji lonac poprečni, jesi siguran da bi mogao zamjenit repair kit sa rezervnim kotačem?
rezervni kotač moraš fiksirati u centru felge, jer će ti ako se ne fiksira stalno lupkati tjekom vožnje...

EDIT:
Da nebi došlo do zabune, ja ne mislim da se sa tim kitom pokrpa guma za stalno, ne, nego ako npr uočimo čavao/šraf u gumi i guma nam pušta, čavao/šraf ne vadimo iz gume, iskoristimo taj kit koji će nam privremeno zakrpat gumu i omogučit nam da se dopeljamo do vulkanizera i tamo obavimo pravo krpanje gume, samo opet kažem, jednom kad se iskoristi kit ostajemo bez njega (dok rezervni kotač možemo više puta iskoristit), pa di kupit drugi za ubuduće...?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 10:58 (1BIT).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Wanna be Kia
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
jopis kaže...

 S koje strane? Ima ona kamera kad dolazis prema Zg-u, unutra u podvoznjaku, al ta kamera je tamo odavno, snima s ledja kad udjes u podvoznjak. Isao sam s malim na vjezbe 200injak puta tuda u zadnjih godinu dana, kamera je tamo otkad je otvoren taj novi dio.

 Hm, ja sam je tek ovaj tjedan uočio
Evo slikao sam je jučer poslje posla...

 

   

 Ta kamera je tu vec dugo. Sluzi za nadzor. A kamera za brzinu su pajkani odmah poslije mosta tako da te uslikaju ako mislis downshift u podvoznjaku da cujes kako prede swift...been there done that

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ja u swiftu također imam repair kit, nemam spare tyre, ali kod mene kako je zadnji lonac poprečni, tako mi je i limarija drugačije uprešana od običnog swifta, pa mi niti ne stane kotač da ga i hoću stavit, repair kit mi je pravokutnog oblika, nije kružnica, a koliko vidim i s-cross ima zadji lonac poprečni, jesi siguran da bi mogao zamjenit repair kit sa rezervnim kotačem?
rezervni kotač moraš fiksirati u centru felge, jer će ti ako se ne fiksira stalno lupkati tjekom vožnje...

 Sad kad si rekao.. nemam pojma! Nigdje nisam ni vidio sliku da netko ima rezervni kotač... Pretpostavio sam da je to po defaultu.

Idem potražiti po netu, hvala!

 

1BIT kaže...

 

 Ja tim setovima čak i vjerujem, uvjerio sam se da na biciklima krpaju sitnije rupe, samo mene brine kada se taj set jednom iskoristi, di kupit drugi zna netko tu na forumu?

 E, toga sam se nagledao kad sam tražio rezervni kotač:

https://www.mall.hr/vanjstina-vozila/slime-kit-za-krpanje-auto-guma-slime

https://www.molydon.hr/kit-za-krpanje-guma

https://www.njuskalo.hr/ostali-autodijelovi/suzuki-vitara-set-krpanje-gume-oglas-25596973

...

 

Ali, to ne krpa poderotine, nego rupe.

A i negdje sam pročitao da su vulkanizeri počeli odbijati popravke ovakvih guma jer je ponekad ne moguće izvaditi ljepilo da bi stavili svoje... možda čak i ovdje na forumu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Hm, hvala, vidiš nisam opće znao da toga ima u prodaji, mada nije neki veliki izbor, slime ili slime
To je ameriška firma (ak se dobro sjećam) imao sam njih, tj kupio sam zračnice za bicikl sa već tvornički napunjenim sredstvom za krpanje i služile su ok, manje rupe su krpale bez problema, ali rupu od čavla ne, jer je pre velika...





Off topic:
Punto HGT je rijetki kod nas, a HGT u redizajnu još rijeđi, njih sam davno gledao, nisu loši, samo je premekan ovjes i lim se uvija bez strut bar-ova... zahteva dorade da bi bio ono šta se od njega očekuje, tj from factory je meka duša
Ali zgodna stvar da ima variable valve timing, kod fiata se to zove vfd...
OGLAS

Opet nesreća sa bmw-om
INFO

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fiat je tamo 60ih krenuo sa VVT. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Isplati se pogledat ovih 40 minuta 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

90-ih dok su ovdje jos bili ameri imali su takve, to je treslo zemlju pod nogama na leru.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Hm, hvala, vidiš nisam opće znao da toga ima u prodaji, mada nije neki veliki izbor, slime ili slime
To je ameriška firma (ak se dobro sjećam) imao sam njih, tj kupio sam zračnice za bicikl sa već tvornički napunjenim sredstvom za krpanje i služile su ok, manje rupe su krpale bez problema, ali rupu od čavla ne, jer je pre velika...





Off topic:
Punto HGT je rijetki kod nas, a HGT u redizajnu još rijeđi, njih sam davno gledao, nisu loši, samo je premekan ovjes i lim se uvija bez strut bar-ova... zahteva dorade da bi bio ono šta se od njega očekuje, tj from factory je meka duša
Ali zgodna stvar da ima variable valve timing, kod fiata se to zove vfd...
OGLAS

Opet nesreća sa bmw-om
INFO

 I opet u pitanju balavac u "premium" klasi. Dokle više?! Pitam se koliko je morao u taj zavoj uletit da ga izbaci, ispod 120 sigurno nije bio. Jer hvaljeni BMw sa svojim sportskim osobinama barem na tom mjestu mora imati 120 da izleti. Pogotovo jer je bilo 100% suho jučer u 17 sati oko Vž. Debilčeku uzet auto, vozačku i još oderat njega, "japu" i "mater" dobrano po džepu, pa možda proradi kućni odgoj, s 19 još nije kasno.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak je krenulo morat cu placat posebni porez kaj bmwa vozim :/

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Snađi se druže

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 11:54 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko od vas foam gun na karcher minivasu? Moze neke preporuke? I gdje mi je najbolje kupiti pjenu?

 

Drugo pitanje je sa cim ocistiti doma interijer auta? Prvenstveno mislim na sjedala koja je dijete zalilo sa sokom? Nisu kozna sjedala nego obicna od tkanine.  

 

Trece pitanje sa cime premazati plastike na unutarnoj strani kod praga i gumene brtve?  

 

Danas sam pokupio auto sa poliranja pa bi sad malo bolje ocistio auto unutra. Auto nije pohaban nego mi ga je klinac znazao sa raznom hranom i ostalim glupostima.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sjedala možeš očisti s usisavačem što ima mlaznicu, valjda se zove kombinirani ili tako nešto, bude ih po praonama. Plastika ako je ogrebena ne možeš s ničim popraviti osim lakiranjem. Za gumu ima Sonaxa po shopping centrima, nema potrebe za nekim " skupljim" rješenjima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ima tko od vas foam gun na karcher minivasu? Moze neke preporuke? I gdje mi je najbolje kupiti pjenu?

 

Drugo pitanje je sa cim ocistiti doma interijer auta? Prvenstveno mislim na sjedala koja je dijete zalilo sa sokom? Nisu kozna sjedala nego obicna od tkanine.  

 

Trece pitanje sa cime premazati plastike na unutarnoj strani kod praga i gumene brtve?  

 

Danas sam pokupio auto sa poliranja pa bi sad malo bolje ocistio auto unutra. Auto nije pohaban nego mi ga je klinac znazao sa raznom hranom i ostalim glupostima.

Imam ja ovaj: https://www.aliexpress.com/item/1212116034.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dwZBWZM na k7.20 (stariji k7)

Pjenu imas u DLS-u najjeftinije(5l pakiranja) https://dls.com.hr/ i imas u https://forea-ocd.hr

Inace gledam u DLS-u vec god dana svaki mjesec jednom da 5l pjene i jos neke sitnice, ali stalno nesto nemaju pa odustanem i kupim obican sonaxov sampon koji spojim na foam gun, jednom prespricam, isperem, prespricam, prodem rucnikom(imam u kanti samo vodu u kojoj namocim rucnik) i opet isperem.

 

2. i mene zanima.

 

3. navodno glikol(ako mislis na smrzavanje), ali nisam probao

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 16:21 (CroNk3r).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ima tko od vas foam gun na karcher minivasu? Moze neke preporuke? I gdje mi je najbolje kupiti pjenu?

 

Drugo pitanje je sa cim ocistiti doma interijer auta? Prvenstveno mislim na sjedala koja je dijete zalilo sa sokom? Nisu kozna sjedala nego obicna od tkanine.  

 

Trece pitanje sa cime premazati plastike na unutarnoj strani kod praga i gumene brtve?  

 

Danas sam pokupio auto sa poliranja pa bi sad malo bolje ocistio auto unutra. Auto nije pohaban nego mi ga je klinac znazao sa raznom hranom i ostalim glupostima.

 2.Armor all carpet cleaner i tvda četka i onda usisati sa mokro-suhim usisavačem.Ili još bolje iz lidla sprej za mrlje na odjeći ali onda prije usisavanja vlažnom čistom krpom prebrisati.

3. Za svu plastiku i gume koristim carpro perl 100kn 500ml u auto partes ali može se razrijediti do 4:1 (ja koristim za izvana 1:1 a unutra 2:1).

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 17:23 (ZooZ).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

2. ok cijena za GE, ali kad jbg postoje duplo jeftinije koje bacaju isto bijelu i jaku svjetlost...

 

 koje su to žaruljice? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Snađi se druže

 hahaha, baš danas naletio na sličnu stvar

 

Radi se o škodi fabiji bh tablice, šrafciger izgleda nije od koristi

 

domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...

2. ok cijena za GE, ali kad jbg postoje duplo jeftinije koje bacaju isto bijelu i jaku svjetlost...

 

 koje su to žaruljice? 

 Kolko se sjećam, napisao je već kolega tu o tim žaruljama, samo ga nitko ne doživljava tu na forumu, pa eto potrudi se, baci u potragu starih postova
Možeš ti to, ne predaj se osim kada moraš

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja proizvode za detailing uzimam sa amazon.de . Kod su prebahati s cijenama a tamo se da nac dosta jeftinije . 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Ja proizvode za detailing uzimam sa amazon.de . Kod su prebahati s cijenama a tamo se da nac dosta jeftinije . 

 Imas kakve preporuke za ozivljavanje onih plasticnih trimova (exterijer auta) ?

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Riknula mi je osram nightbreaker 130% H7 žarulja u malo manje od pola godine pa me zanima neki drugi brend preporuka itd. Uglavnom preferiram da je bijelo koliko može bit i da lijepo baca snop svjetlosti.

 

Zanima me jedna stvar koju sam vidio sad na siluxovoj stranici radi se o philipsovim žaruljama koje su navodno homologirane u EU u skladu sa "ES – ECE R87" jel mi može netko pojasnit malo to jer sumnjam da bi to samo tako prošlo u RH zbog tehničkog itd. 

 

 

Hvala i lp!

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 10:49 (Filip720).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

S obzirom na cijenu moraju biti legalne.Jer ove nelegalne ledice ti koštaju 100-200kn

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

S obzirom na cijenu moraju biti legalne.Jer ove nelegalne ledice ti koštaju 100-200kn

 Nisam to znao znači možda bi se čak isplatilo i uložit u tako nešto? A za prvu ruku preporuka h7 55w? Gledam sad na mall.hr uvijek imaju neke akcije pa je x-treme vision 130% na 150,00hrk što je sasvim pristojna cijena za dvije žarulje u rangu sa osramom koje sam imao prethodno. 

 

Lp!

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam na prošlom bmw-u imao Osram Cool Intense Blue i bio sam zadovoljan (koristio sam ih za duga). Lijepo su izgledale i svijetlile,sad cu isto opet uzeti te jer sam na mečki dobio obične osram žute gadne neke.Uništava izgleda naspram lijepih xenon maglenki i bi xenona

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I još jedna stvar, čuo sam da su boschove aerotwin metlice jebena investicija u smislu da se isplati dat 200 kuna za par. Razmišljam i to promijenit pošto imam trenutno valeo na autu stare cca 2g i nisam prezadovoljan sa učinkom. 

 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To nebih znao.Dosad sam na svakom autu dobio dobre brisače pa doslovce nisam mijenjao kad brzo auto promjenim.
Jedino sam na cliu mijenjao dva puta,uzimao u plodinama neke 40kn par haha

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

To nebih znao.Dosad sam na svakom autu dobio dobre brisače pa doslovce nisam mijenjao kad brzo auto promjenim.
Jedino sam na cliu mijenjao dva puta,uzimao u plodinama neke 40kn par haha

 To ove što prodaju na blagajni?  hahahaha

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko preporuku između Ford Fiesta ST i VW polo GTI?
fiesta je koliko sam cuo zabavnija za voziti, ali VW je VW. :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 11:31 (unknown).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fiesta ST. Ne znam sta znaci VW je VW. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 11:33 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice