Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.110
|
čitano: 13.240.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
BabyDriver420 kaže...
Čitatelj kaže...

Bas zbog tih smrkavaca, i da dobijem na lotu, nebi vozio BMW, ne zelim u kos sa takvim

ljudima, jednostavno su takve stigme iza tih vozila, koje se protive mojem stavu, i guraju me kilometrima daleko od njih.

 

Ista stvar kao i kad su bili popularni "baloner" sakoi do koljena - tvrdilo se da ih samo mafijasi nose,

da bi ispod njih sakrili oruzje. Meni to nije nista znacilo, al svatko na cesti kad te vidi u njemu,

za njega si mafijas. Ili ako imas koznu jaknu, onda si bajker narkoman.

 

Dakle, stigme su takve. Ne potvrdjuju pravilo, ali ne zelim biti u tom kosu. 

 Ja zivim svoj zivot, radim stvari koje zelim i dok god ne ugrozavam druge sa tim, nikoga nebi trebali biti briga i stvarati predrasude. A sad ako netko bas zeli suditi mene po mom autu, mojim tetovazama, mojem mobitelu protiv toga nemogu niti zelim, ali znam da su takvi isfrustirani i puni kompleksa

 Sve dok ti je mjerilo auto, tetovaže ili mobitel, ništa pametno nemože normalna osoba ni očekivati od tebe.

Budala koja je skucala obitelj u autu isto tako je mislila. Živim kako ja hoću ... a kad se desi sranje onda suze i plač pred sucem.

Hrpa takvih je uvjerena da nikog ne ugrožava, jer su prearogantni i smatraju da su presposobni da će zeznuti ... i 200 km/h za njih je ništa, imaju sve pod kontrolom i tu ne vide ništa loše ili krivo.

Daj ohladi, gdje sam ja rekao da ja opravdavam tog idiota ili bilo koga tko je ubio ili ozljedio drugu osobu ili neko zivo bice. Lijepo sam rekao DOK GOD NE UGROZAVAM DRUGE SA TIM, ja govorim o predrasudama koje ljudi automatski imaju zbog navedenih stvari a ne da su mi one mjerilo

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Jarvan kaže...
ivanoile kaže.. I?

Neki dan sam takvom žvalji oderao facu, i vidi čuda, vozio je Audi ... ne BMW.

Jer ok je jebati ljude na cesti, zato jer to je uživanje u vašoj zaradi?

 

Znaš kaj je meni uživanje u autu?

Vožnja, putovanje selcima i uživanje u svijetu oko mene dok kruzam sa autom koji volim ... a ne maltretiranje ljudi na cesti, zebri, semaforu.

Samo jednom u životu sam vozio bezveze ko luđak, i to da vidim kak ide auto, ostale slučajeve vožnje preko 160 je bilo vraćanje na mjesto idiota koji misle da voze formulu.

Nisam jednom sprdnuo sa bivšom Alfom vlasnike deset puta skupljih i duplo jačih auta ... e to je gušt kad žvaljo od plakat tati da mu 200 KS nije dosta jer ga netko ošinuo sa autom čije ime nije u stanju izgovoriti jer nezna pročitati dalje od 2-3 suglasnika.

 Ah, jedan od onih frustriranih na cesti koji obozava "ponizavat" vlasnike skupljih auta, on je otisao plakat tati itd. Kao da je njega briga za tebe, radi takvih koji mu daju povoda postaju jos gori i onda se navuku i pocnu utrkivat i naprave sranje. Jer mu je jedan dan netko "oderao facu" i "otisao plakat tati", pa je tata kupio Audi kojim je za par mjeseci ubio nekog, bravo "Jar(v)ane"

 

 

 Prvo, ovo je gaming forum, i Jarvan je lik iz League of Legends, nisam bosanac.

Drugo, oderat ću i tebi facu ako napraviš isto što i spomenuta budala, a poderana faca podrazumijeva šavove ... a to dobiš kad skoro zgaziš oca i curicu od 2 g. na zebri. 

Kad bi se to dogodilo svakoj takvoj budali koja napravit štetu nekoj obitelji, bilo bi ih u budućnosti puno manje.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisi policija, nemas ovlasti nikome derat facu sto god on napravio, osim ako nije tebi direktno. A meni neces nista radit, sto god ja napravio na cesti te prijetnje ostavi van foruma. S obzirom da vozim biciklu vec 7 godina i svaki dan me skoro netko zgazi ili oduzimanjem prednosti ili naglim kocenjem i skretanjem bez zmigavca ili kamion koji proleti 80km/h na pol metra od mene tako da vidio sam sve i ne cudi me sto ljudi rade kad ih je pola na ljekovima i kojekakvim antidepresivima u prometu (ostala polovica je na mobitelu).

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se hoce divljati ima grobnik, a malo dalje ima hungaroring. Nemam problema kada netko malo potjera auto po otvorenoj cesti kada je prazna ali ovakve budale sto se trkaju po autocesti na kojoj sada ima puno ljudi treba na 20 godina bar zatvoriti. 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Nisi policija, nemas ovlasti nikome derat facu sto god on napravio, osim ako nije tebi direktno. A meni neces nista radit, sto god ja napravio na cesti te prijetnje ostavi van foruma. S obzirom da vozim biciklu vec 7 godina i svaki dan me skoro netko zgazi ili oduzimanjem prednosti ili naglim kocenjem i skretanjem bez zmigavca ili kamion koji proleti 80km/h na pol metra od mene tako da vidio sam sve i ne cudi me sto ljudi rade kad ih je pola na ljekovima i kojekakvim antidepresivima u prometu (ostala polovica je na mobitelu).

 Bicikl. Hvala! I na informatičkom forumu bi valjalo korisiti HRVATSKI jezik.

 

Slažem se za debile koji ugrožavaju bicikliste i potpuno te razumijem, još gora mi je ekipa koja mi TRUBI na mjestima di nema biciklističke staze, jer eto, ja njemu  i njegovom SVETOM autu smetam... Jučer sam torijici mahao da stanu, da uljudno pitam u čemu je problem, ali ni jedan nije na žalost, baš sam htio čuti iskren odogovor, zašto za ime Božije mi frajer trubi, a ima 4 i pola metra mjesta di me može preteći i mirno Kosovo.

 

I potpis na ovo što piše Jarvan, u selu od 500-tinjak stanovnika, imam nekoliko takvih krkana koji se voze kod debili. Vidi čuda, svi voze ili Audi ili BMW, zapravo jedan čak i nešto slabije ima, ali taj je slučaj za sebe, taj nije za tačke vozit... Jedan frajer npr. je u car tuning klubu i vidi čuda, nisam ga vidio da vozi više od valjda 90 na sat...

 

Još vezano za brzu vožnju, evo nedavno sam si fino izguštao starom cestom od Rijeke do Karlovca, minimalno prometa, kroz šumu, nema žive duše.. Nisam doduše nigdje išao preko 110, nema ni potrebe, nisam nikog ugrozio, uživao sam u svježem zraku i zavojima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 16:37 (Karlek_19).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=E5icXco7BEY

 

Evo snimka onog od jucer sta je otjerao citavu obitelj u komu...

 

Vozio je oko 150km/h na tempomatu i bio na mobitelu.

 

Sto se tice mladih vozaca, valjalo bi se vratit onom zakonu da mladi do 24 nemaju sta vozit auto iznad 85kw, ovo za mobitel da ne pricam.. Ak nemas bluetooth u autu, stavis osobu na zvucnik i mobitel kod mjenjaca i rijesen problem...

 

Isto je nekidan i neki starac od 77 godina za volanom pokosio nekog na motoru...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 16:36 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Preporuka majstora za reparaciju turbine?

 Purić Samobor

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=E5icXco7BEY

 

Evo snimka onog od jucer sta je otjerao citavu obitelj u komu...

 

Vozio je oko 150km/h na tempomatu i bio na mobitelu.

 

Sto se tice mladih vozaca, valjalo bi se vratit onom zakonu da mladi do 24 nemaju sta vozit auto iznad 85kw, ovo za mobitel da ne pricam.. Ak nemas bluetooth u autu, stavis osobu na zvucnik i mobitel kod mjenjaca i rijesen problem...

 

Isto je nekidan i neki starac od 77 godina za volanom pokosio nekog na motoru...

 i onda taj mladi kupi malu alfu od bas 85 kw koja ide ko nevrijeme i tako moze vise divljat nego drugi mladi u nekom tatinom obiteljskom ormaru od auta koji ima 90 kw a nejde s mjesta zbog tezine.. glup zakon

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=E5icXco7BEY

 

Evo snimka onog od jucer sta je otjerao citavu obitelj u komu...

 

Vozio je oko 150km/h na tempomatu i bio na mobitelu.

 

Sto se tice mladih vozaca, valjalo bi se vratit onom zakonu da mladi do 24 nemaju sta vozit auto iznad 85kw, ovo za mobitel da ne pricam.. Ak nemas bluetooth u autu, stavis osobu na zvucnik i mobitel kod mjenjaca i rijesen problem...

 

Isto je nekidan i neki starac od 77 godina za volanom pokosio nekog na motoru...

 i onda taj mladi kupi malu alfu od bas 85 kw koja ide ko nevrijeme i tako moze vise divljat nego drugi mladi u nekom tatinom obiteljskom ormaru od auta koji ima 90 kw a nejde s mjesta zbog tezine.. glup zakon

 Onda eto... Frend sa kojim sam isel u razred je vec napravio 2 totalke od auta, ali i dalje ide po svome. Prvo od starog e90 320d 2009, onda neka stara alfa 166ica 2.4jtd... Mislim, zar nije bolje 85kw, nego da uzme neki sa zadnjim pogonom i 110+ kw pa da se pravi pred picama vazan kak "moze" zadriftat u zavoju...

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje za Sony auto-radio - Vidim da za USB ima opcija "track USB", "track all", "album"

Pa me zanima na koji način mogu kreirati album/track(btw koja je razlika između albuma i tracka)?

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hmm 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Lijepo si to drva slozio. Sad jos ispili pa potackaj u drvarnu, ukoso slozis i miran si do nagodine.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

8100 kubika, trosi 30-35 litara po gradu  kakav stroj 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To je bio malo gluplji zakon. Dobro što je ukinut

Ako si divljak u clio s 65ks,opet možeš zaginuti.
Tak da nema veze s konjima

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Ako nemas 10tkn sastrane nemoj uzimati.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

hmm 

 18-ke origigi st?
Odlično mu stoje, sam kaj nisu malo prevelike, tvornički je na 16cama ak se ne varam

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

original st al od mondea. 225/40/r18. Ta dimenzija je dolazila na titianium 2.0 tdci motorima samo druga felga. Gore su toyo proxes t1r. prvi puta da vozim nkj kaj nije dunlop. jedino su dosta glasnije. a auto osjeti razliku u tezini kotaca naspram 16". jedino je auto dosta tvrdi i stabilniji jer je ipak 225 naspram 205. 

 

inace dao turbinu na remont... rasteretni ventil oso u k... te stavili sad stg1.5. cca 150ks na 4000rpm. ali imam turbo rupetinu do 2200 okretaja...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=E5icXco7BEY

 

Evo snimka onog od jucer sta je otjerao citavu obitelj u komu...

 

Vozio je oko 150km/h na tempomatu i bio na mobitelu.

 

Sto se tice mladih vozaca, valjalo bi se vratit onom zakonu da mladi do 24 nemaju sta vozit auto iznad 85kw, ovo za mobitel da ne pricam.. Ak nemas bluetooth u autu, stavis osobu na zvucnik i mobitel kod mjenjaca i rijesen problem...

 

Isto je nekidan i neki starac od 77 godina za volanom pokosio nekog na motoru...

 Najbolje uvesti zakon da ljudi do 24 uopće ne smiju vozit . Veći problem su pokondirene tikve koje misle da je svijet njihov a takvih je malo kad se pogleda globalno .  Najveći problem su mobiteli , doslovno u OS ne znam nikog tko je dobio za mobitel kaznu . 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

  Najveći problem su mobiteli , doslovno u OS ne znam nikog tko je dobio za mobitel kaznu . 

 Iako se trenutno borim sa ugradnjom radio (tj. trosi mi akumulator), dok nisam imao bluetooth u autu uvijek kad me netko nazvao, stavio ga na zvucnik i dole u cupholder  i nema problema, nit me ometa, i mene se lijepo cuje i njih isto tako... A najbolje mi je vidjet ove novije aute (tj. sta znam da imaju bluetooth) i opet koriste mobitel...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

original st al od mondea. 225/40/r18. Ta dimenzija je dolazila na titianium 2.0 tdci motorima samo druga felga. Gore su toyo proxes t1r. prvi puta da vozim nkj kaj nije dunlop. jedino su dosta glasnije. a auto osjeti razliku u tezini kotaca naspram 16". jedino je auto dosta tvrdi i stabilniji jer je ipak 225 naspram 205. 

 

inace dao turbinu na remont... rasteretni ventil oso u k... te stavili sad stg1.5. cca 150ks na 4000rpm. ali imam turbo rupetinu do 2200 okretaja...

 Ta rupa je nekad uzas. Meni smeta npr na G4. Na dvojki td je turbo mali i vuce od niskih okretaja jer se brzo razvrti. Dok cetvorka isto rupa do cca 2200 onda lansiranje. 

Kako to da je ventil otisao? Samo su to mjenjali ili si htio generalku da naprave na njoj?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Digli smo auto preko 150ks. I kod lansiranja sam skrsil nosac motora i popucala je membrana u ventilu. pa sam dao onda turbinu na servis. napravili su mi mali veci tlacni dio. i sve kaj treba...

moram samo jos mapu slozit dokraja jer auto vuce od 2200 do 4500 ko sašav... ali me hebe malo odaziv turbine u niskim okretajima... nemam bas vremena zadnjih 2tj. hebe me sve kaj me stigne hebat u zivotu... 😂

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zena natocila 95 na INI nakon tocenja samo 100-ke, auto sada ide ko mrtav konj u kojega si naknadno ugradio klimu. Paljenje je retardirano i knock senzor je par puta intervinirao pri jacem ubrzanju, auto nabire okretaje toliko brzo da ih na kalendaru brojim, kvalitetno gorivo nema sta. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemam haha. Jel opcenito za sve focuse govoris ili? 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Nemam haha. Jel opcenito za sve focuse govoris ili? 

 Ovisi i primjerku, ako je redovito odrzavano i mjenjani potrosni dijelo super, a ako ne onda zna bit problema sa dpfom, cadjom u turbini/kartu, diznama i sl... Dosad sam imao hrpu 1.6tdci-a i niti jedan mi nije radio neke velike probleme (tj. nije uopce, imao sam na zadnjem cmaxu problem da mi se potrosnja povecala, ventilator ostao radit nakon ugasenog auta i malo mirisa dizela u kabini, rijeseno je voznjom na ~2.5k okretaja 20-30min. Drugim rijecima: dpf je bio malo zastopan) 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zena natocila 95 na INI nakon tocenja samo 100-ke, auto sada ide ko mrtav konj u kojega si naknadno ugradio klimu. Paljenje je retardirano i knock senzor je par puta intervinirao pri jacem ubrzanju, auto nabire okretaje toliko brzo da ih na kalendaru brojim, kvalitetno gorivo nema sta. 

a kad sam ja to pisao da je 95ica smece, onda su me svi razapeli...zanimljivo, dvostruki kriteriji...

 

ugl, 95 je smece najgore moguce, jadni li ljudi i auti njihovi koji to trpe, a ne zele davat par kn vise na tank za 500x bolje gorivo

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
ivanzu kaže...

Zena natocila 95 na INI nakon tocenja samo 100-ke, auto sada ide ko mrtav konj u kojega si naknadno ugradio klimu. Paljenje je retardirano i knock senzor je par puta intervinirao pri jacem ubrzanju, auto nabire okretaje toliko brzo da ih na kalendaru brojim, kvalitetno gorivo nema sta. 

a kad sam ja to pisao da je 95ica smece, onda su me svi razapeli...zanimljivo, dvostruki kriteriji...

 

ugl, 95 je smece najgore moguce, jadni li ljudi i auti njihovi koji to trpe, a ne zele davat par kn vise na tank za 500x bolje gorivo

 Jednom sam natocio 100tku pun rezervoar i nisam nista osjetio na 1.8 benzincu. Monopoint.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

a kad sam ja to pisao da je 95ica smece, onda su me svi razapeli...zanimljivo, dvostruki kriteriji...

 

ugl, 95 je smece najgore moguce, jadni li ljudi i auti njihovi koji to trpe, a ne zele davat par kn vise na tank za 500x bolje gorivo

 Ja oduvijek tvrdim da je kod nas 95 smece pogotovo ako je pumpa blize bosni pa onda odande uzmu gorivo. Kakvo je gorivo se najvise osjeti na turbo motoru ili na nekom koji ima vecu kompresiju, a nije svaki motor jednako osjetljiv. Tesko da ces osjetiti na 1.8 motoru jer nema "pametni" ECU.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 14:24 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Nemam haha. Jel opcenito za sve focuse govoris ili? 

 rađe si kupi benzinca 1.6 nego 1.6 dizela jer ces razliku u potrošnji kod dizela spiskat na održavanje. 

 

Focusi su preplavili tržište i cijena im je pala jer ih je more s uvoza s upitnom km i održavanjem. Moj je s njemačke, ima servisnu, račune i sve pa je bio pušiona. Uvoziju ih jer su jeftini u nabavci 2-3K € u DE zavisno o opremi te je uvoz nikakav jer je co2 nizak...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa, imam jedno pitanje. Naime radili smo servis na autu kao na slici pa me zanima da li nas je mehaničar oderao ili nije

Nokia Lumia 930 Windows 10 Mobile FTW
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice