Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.338
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

rabljeni auto iz zemlje u kojoj ne znaju za zimske gume ne bih uzeo ni pod razno, a osobito s obzirom na "kvalitetu" njihova goriva...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemaju oni problema sa kvalitetom goriva, nije to HR.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nemaju oni problema sa kvalitetom goriva, nije to HR.

 HR ? Probaj u Albaniji natocit gorivo  Cova na vw forumu natocio premium gorivo negdje, i nije htio ic u rezervu i natocio u Albaniji. Sljedece jutro mu auto upali i ne drzi obrtaje i ugasi se, mozda je slucajnost da je neki drugi kvar ali cisto sumnjam 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Bome da, bas bacih pogled na mobile.de i ima ih i tu za slicnu cijenu. Deprecijacija te klase automobila je stvarno strasna.

USA je zemlja snova za petrol headse, iz vise razloga. Kako za kupce novih, tako i za kupce rabljenih.

 

Da, performance varijante masno gube na cijeni u prvih par godina. Ja sam više fan konkurentskog brenda. Jedan dvije godine star S8+ za 60k€ sa 50k km se čini tako primamljiva kupnja. 

A što se tiče 'murice, mokri snovi

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala na iscrpnoj recenziji za punta uglavnom penzoc je vozio to auto koji je dobio zabranu prometa pa ga prodaje auto je malo vozeno najcesce po gradu i bilo je garazirano sto je super ali vise cu znat kad ga vidim... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kod nas policija sluzi da puni proracun, a ne da sprjecava nesrece. Milijardu sam ih puta vidio u prekrsaju tako da nije ni cudo sto se vozi bez vozacke, registracije i opcenito rade sranja. Ove balavce sto su otisli u inozemstvo pa se dodu ovdje ku*cit treba dobro oderat i oduzet auto. 

 U zadnjih 2 tjedna, ili Golf GTI ili BMW neke serije, obavezno D tablice i unutra dva mulca doslovce koji turiraju auto, prolaze kroz crveno, nabijaju se na 2cm od auta ispred... Ovakvo seljacenje nisam vidio ni u najgorim zabitima u Hrvatskoj, Kvarner se pretvorio u divlji zapad u 8.mjesecu, katastrofa

Di2 & EPS FTW!
7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, može mišljenje? Motor bi uzimao min 100kW. Ili neki bolji prijedlog mlađeg vozila do 14k€ (sve osim škode i alfe). 

 

9 BMW 3 2013
5 Audi A4 2013
1 VW Passat CC 2013
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Hondu Civic 1.8 VTEC, ima 104kW, al od 2013-2014 od 10k€ se nadju super primjerci sa oko 100k km:

https://www.autoscout24.at/angebote/honda-civic-1-8-vtec-sport-benzin-grau-3a0fb48f-24b3-f461-e053-e250040a8ace?cldtidx=6

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za tu kramu dat 10,5k eura i onda još import platiti. AHAHAHAHAHA

Pa za istu lovu nađe 318d , pa se bar u autu vozi.

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cijena je Ok, odere ga uvoz.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zicer1101 kaže...

Pozdrav, može mišljenje? Motor bi uzimao min 100kW. Ili neki bolji prijedlog mlađeg vozila do 14k€ (sve osim škode i alfe). 

 

 Ako gledas bmw, pripazi JAKO dobro na modele sa N47 motorom (ugradjivali su se od negdje 2007 do polovice 2015). Ako budes morao radit veliki servis, onda si sastrane pripremi cca 5-10tkn.

 

Makar do 14k€ izvana stane i 2015 godina sa novijim B47 motorom...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije tu tako više kritično s lancem,najgore je bilo 2007-2009. I za promjenu tog lanca je napravljeno ono kao da ces bankrotirati.

U stvarnosti koji jeftinijih možeš proci s 5000kn , kod bolji do 1000€. Dominik Palić - Palić automobili je vrhunski majstor (oni koji prate bmw scenu u RH i bmw fan club RH) znaju o čemu pričam, on to za 1000€ riješava.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
zicer1101 kaže...

Pozdrav, može mišljenje? Motor bi uzimao min 100kW. Ili neki bolji prijedlog mlađeg vozila do 14k€ (sve osim škode i alfe). 

 

 Ako gledas bmw, pripazi JAKO dobro na modele sa N47 motorom (ugradjivali su se od negdje 2007 do polovice 2015). Ako budes morao radit veliki servis, onda si sastrane pripremi cca 5-10tkn.

 

Makar do 14k€ izvana stane i 2015 godina sa novijim B47 motorom...

Kako misliš da pripazim? Da ih izbjegavam? 

 

a što se tiče Honde.. to mi se ne dopada ni malo. 

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pusti traktor i uzmi benzinca sestaka...bar ces biti vise na cesti nego na dizalici
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Nije tu tako više kritično s lancem,najgore je bilo 2007-2009. I za promjenu tog lanca je napravljeno ono kao da ces bankrotirati.

U stvarnosti koji jeftinijih možeš proci s 5000kn , kod bolji do 1000€. Dominik Palić - Palić automobili je vrhunski majstor (oni koji prate bmw scenu u RH i bmw fan club RH) znaju o čemu pričam, on to za 1000€ riješava.

 Nije toliko kriticno ali opet nije ni za zanemarit, pogotovo ces jos tesko nac jeftin i full odrzavan bmw iz 2013. Zadnji put sam vidio da je sa oriđiđi bmw dijelovima naplatio oko 10 000kn, bas palic.

 

zicer1101 - ne moras zaobilazit ali izbjegavaj aute koji vjerovatno imaju skinutu kilometrazu i koji su vec oko 200tkm bez mjenjanja lanca... Ali obavezno pri kupovinji njega odi kod majstora (bas majstora, tipa Roscic ili Palic) da ti provjere lanac, zatezace, natezace i da provjere dal je skinuta kilometraza, gledao sam i ja prije 2-3 mjeseca bas f31 2013 318d-320d ali na njusci nemres nac neku koja ima full servisnu i da je ok cijena (tipa ak hoces nekakav koji ima solidnu opremu i prave km platit ces ga ovdje kod nas papreno, dok u njemackoj za te iste novce mozes uzet mladji i sa novijim i boljim motorom)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 17:19 (hahhaajaads).
7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A veliki servis cca 180k - 200k km? Nije mi bed platiti 10k kn za veliki servis, ako znam da će poslje toga voziti još...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 17:20 (zicer1101).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
sstrmi kaže...

Nije tu tako više kritično s lancem,najgore je bilo 2007-2009. I za promjenu tog lanca je napravljeno ono kao da ces bankrotirati.

U stvarnosti koji jeftinijih možeš proci s 5000kn , kod bolji do 1000€. Dominik Palić - Palić automobili je vrhunski majstor (oni koji prate bmw scenu u RH i bmw fan club RH) znaju o čemu pričam, on to za 1000€ riješava.

 Nije toliko kriticno ali opet nije ni za zanemarit, pogotovo ces jos tesko nac jeftin i full odrzavan bmw iz 2013. Zadnji put sam vidio da je sa oriđiđi bmw dijelovima naplatio oko 10 000kn, bas palic.

 

zicer1101 - ne moras zaobilazit ali izbjegavaj aute koji vjerovatno imaju skinutu kilometrazu i koji su vec oko 200tkm bez mjenjanja lanca... Ali obavezno pri kupovinji njega odi kod majstora (bas majstora, tipa Roscic ili Palic) da ti provjere lanac, zatezace, natezace i da provjere dal je skinuta kilometraza, gledao sam i ja prije 2-3 mjeseca bas f31 2013 318d-320d ali na njusci nemres nac neku koja ima full servisnu i da je ok cijena (tipa ak hoces nekakav koji ima solidnu opremu i prave km platit ces ga ovdje kod nas papreno, dok u njemackoj za te iste novce mozes uzet mladji i sa novijim i boljim motorom)

 Ma planiram u Njemu svakako, ovi naši lopovi me ne zanimaju, a za novo nemam novaca. Planiram do 100k km uzeti.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Hondu Civic 1.8 VTEC, ima 104kW, al od 2013-2014 od 10k€ se nadju super primjerci sa oko 100k km:

https://www.autoscout24.at/angebote/honda-civic-1-8-vtec-sport-benzin-grau-3a0fb48f-24b3-f461-e053-e250040a8ace?cldtidx=6

 

 

 Vec i vrapci na grani znaju da si veliki fanboy Japanaca, ali pored A4, 3ice i Passata CC ti predlozis Civic, kompakta koji nije ni blizu klasa? Zbilja?

 

Inace F30 je trenutno vrlo dobra kupnja, cijene su relativno nisko, a auto je generalno vrlo dobar. Idealno gledat modele s B47 motorom, snage 150ks ili 190ks, ali nije ni N47 toliko nepouzdan koliko se prica. Osobno bih ciljao i automatik, ali nije nuzno. Po meni nema smisla gledat A4 jer je kad je to godiste u pitanju, zastario u odnosu na BMW. Da je B9 generacija u pitanju, bila bi druga prica, ali F30 bi uzeo prije B8 bez razmisljanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 17:26 (gamer34).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zicer1101 kaže...

 Ma planiram u Njemu svakako, ovi naši lopovi me ne zanimaju, a za novo nemam novaca. Planiram do 100k km uzeti.

 A onda svakako gledat negdje 2013 godinu, po mogucnosti iz nekog dobrog salona.

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

da mi je samo znati kako vam se da prejahati 3 države da bi kupili auto.. meni mrsko tu unutar Njemačke 500km po auto ići 

čekam da izleti nekaj unutar 100km 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

da mi je samo znati kako vam se da prejahati 3 države da bi kupili auto.. meni mrsko tu unutar Njemačke 500km po auto ići 

čekam da izleti nekaj unutar 100km 

 A kak nebi bilo ? Dobijes auto u boljem stanju, sa boljom opremom i manje km i sve to za manju cijenu... I jos kod nas trebas i naic na dobar auto, jer svi su neki uvezeni iz Italije/Austrie i hrpa njih cudom imaju po 150-160 tkm... 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

da mi je samo znati kako vam se da prejahati 3 države da bi kupili auto.. meni mrsko tu unutar Njemačke 500km po auto ići 

čekam da izleti nekaj unutar 100km 

 Pa kad kupuješ auto jednom u 10-15 godina, valjda napraviš sve što možeš da dobiješ najbolje.

 

Osim ako kupuješ novi auto svakih 6 mj, onda je to druga stvar.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Dobijes auto u boljem stanju, sa boljom opremom i manje km i sve to za manju cijenu...

 

Uvijetno rečeno, nisu ni u Njem. auti savršeni, a i tu ima podosta prevaranata i preprodavača auta.. i šta ako prejašeš 1000+km da bi skužio da auto nije u opisanom/željenom stanju i da ima mane koje nisi vidio na slikama?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav. Moze misljenje o zvucnicima? Koji bi bili najbolji za uzet?

https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-car-kit-auditor-rcx-570/F%2FCKITRCX5701/product/
https://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-energy-ecx-5705/78040116/product
https://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-cento-cx-570/CX-570/product/
Zvucnici bi isli u prednja vrata od mazde 323f, radio je pioneer neki prosjecni

Moze i preporuka nekih drugih do 600kn cca. 5x7 je velicina zvucnika

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 18:52 (stipee98).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kad kupujes u DE auto, trazis da prodavac ode odradi TÜV pregled za prodaju

vozila, da to plati i da ti posalje. Ako to ne zeli odraditi,

onda ga samo pozdravis. Ako odradi, i tebi pase, tih 70€ platis rado,

jer tocno znas sve o vozilu, dali su skidani kilometri i sve ostalo.

 

Nema tu na "majkemi", to samo kod cigica i talijana, a talijanima ne vjerujem ni kad poklone nose.

Svi talijani vracaju kilometre kad ga prodaju van drzave. Njih zakon tamo stiti i ne mozes im nista.

Nikad nebi kupio auto od talijana na slijepo, bez da mi dozvoli da s njegovim autom odem do

mehanicara, ili ga sam provjerim. Prije bi kupio u rumunjskoj, manji su cigani od njih.

7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kad nađem na njuškalu isti oglas kao sa mobile.de a cijena nabijena kao da ide pješke po njega odmah dobijem volju da sam odem po njega. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavio plin u golfa 

Boca 8cm visoka pa sam XPS stiropor stavio da poravnam.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
4 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nova Toyota Corolla Sedan 1.6 132ks, jel ima kaj bolje za te novce, koliko sam vidio za to mogu uzeti samo neku vecu Daciju, Kiu i Hyundai, svi od reda mi se cine nepouzdanijima i manje kvalitetnijima?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
IvanBrekalo kaže...

Nova Toyota Corolla Sedan 1.6 132ks, jel ima kaj bolje za te novce, koliko sam vidio za to mogu uzeti samo neku vecu Daciju, Kiu i Hyundai, svi od reda mi se cine nepouzdanijima i manje kvalitetnijima?

 Suzuki Vitara i S-Cross. Oni doslovno zadnjih nekoliko godina u tablicama mjenjaju prvo mjesto u pouzdanosti s Toyotom.  E, sad.. kvaliteta materijala... :)

Škoda Scala - o njoj ne znam ništa, niti znam da ju je netko gledao, a kamoli kupio.

 

Makar, ovo mi izgleda prekrasno

https://www.toyota.hr/current-offers/corolla-sd-range.json

Nisam ni znao da ih ima po toj cijeni.

 

P.S. Pričamo o 130.000kn?

Ako ideš na skuplji model, onda je tu već Golf, Octavia, SUV-ovi od Škode, VW-a, Hyundaia...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 20:04 (CyberDemonVZ).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Stavio plin u golfa 

Boca 8cm visoka pa sam XPS stiropor stavio da poravnam.

 Ćuj ti to, i bass i pojačalo u duji, pa to ni ja u swiftu nemam
BTW: vrhunski složeno

 

Morat ću si i ja nešto složit
Mada mi mrsko sa pojačalom petljat, boli glava samo kad počnem razmišljat kako žice provlačit...

Neeego:
Dođem ja danas kod auto Kreše po zadnje brisače za swifta (vidio sam da imaju bosch-a po najjeftinijoj cijeni od ostalih) i slučajno ugledam G&E megalight ultra +120% i tungsram (ovaj model) +150% H4 žarulje na zidu iza blagajne vise, pitam prodavača kolika je cijena za G&E, čovjek utipka i veli 80Kn par, reko odlično uzimam, bagatela, pa osram nightbreaker +120% H7 i philips xtreme vision +120% H7 sam prošle godine platio u mall.hr na sniženju malo preko 120Kn par ak se dobro sjećam
Još mi prodavač veli da ih i on ima na svome autu i da je super zadovoljan, veli čisto bijelo svjetle...

Pa evo ak kome treba odlične žarulje po super cijeni LINK
(vjerojatno ima i H7 i H1, samo se treba snaći na stranici)
BTW: redovna cijena je 108kn, sa popustom piše 70kn na stranici, meni su naplatili 80Kn, očigledno popust nije stalno isti ili ovisi o količini kupljenih artikala u istom vremenu...

A stranica im je malo bugovita, kada upišem podatke za svoj auto, ne ponuđuje mi G&E megalight ultra +120% H4 žarulje, a kad u google upišem model žarulje i dodam auto krešo, odma ih nađe, velim u trgovini im vise tungsram +150% H4 žarulje, na stranici ih opće nemaju, mada nisam siguran koliko su +150% road legal, pa nisam ni pitao koliko koštaju...

 
 
 
 
Proizvedeno u mađarskoj, nisu kineske

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice