Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.055
|
čitano: 13.200.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mazda BM je kramp i za izbjegavanje, dizel pogotovo. Golfa 7 1.4TSI neces pronaci za 10K E ispod 100k km. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Reedy kaže...
Flameseeker kaže...
Kupujem auto.
Benzinac, godiste 2014/15, idem u Njemacku po isti.
Lova oko 10 000 eura (11 plafon i to sam ak je bas dobra ponuda) + troskovi uvoza.

U izboru su:
Mazda 3
Golf 7
Toyota Auris
Kia Ceed

Mazda mi je prvi pick bila, al vidim da se ljudi zale na mali rezervoar kojeg trebas tocit svako malo i da ima problema kad treba povuc (uvijek u brzinu manje ubacit).

Sta vi predlazete za ovu lovu, neki od gore navedenih modela il nesto vase?

 Meni je mazda bila  u uzem izboru.

 Interijer je bas lose kvalitete. Naslonim koljeno na bocni dio vrata - plastika se sva uvinula... Na dodir je sve nekako njezno, krhko...

 

 Inace mi je dizajn odlican, da ne pricam o ovoj novoj...

 Po meni je Golfu jedina mana kaj ih ima ko pljeve na cesti, ko i BMW-a trojke...

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 21:47 (Batista).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sva je ta mazda krhka, prijatelj ju je imao. Na 30k km zamijenjen volan jer je koza pocela otpadati, 60k km bregaste zamijenite, mjenjac nakon 15k km poceo zapinjati, limarija toliko tanka da kada uhvatis za bravu vidis da se sve uvija, vjetrobransko staklo izgrebano od brisaca, izolacija losa, boja puna ostecenja od kamencica, interijer jeftina plastika, opcenito fino su zajebali tu generaciju. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ovaj komentar za golfa ko da si mi misli citao.

Meni se mazdin interijer jako svidja.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1:32

sve će ti biti jasno

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Realno najbolji hatch.

 

in your own biased bubble  šta je sa a3, a klasom, volvom v40, bmw kecom itd itd..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže... 

in your own biased bubble  šta je sa a3, a klasom, volvom v40, bmw kecom itd itd..

 Fair point. Ne kažem da su ostali auti loši, svakom nešto odgovara, ali s obzirom da sam vozio hrpu auta moj izbor u hatch klasi je uvijek Golf. Ali kao što sam rekao, najbolje je negdje otići i probati sve od njih pa onda donijeti osobni zaključak.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaboravio napisati, hrda isla na dyno kod BR-P jer su bili blizu posto sam imao posla u Kolnu.

 

Po tvornici treba imati 125 ks/230Nm, izmjereno 148 ks/237Nm.

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sva je ta mazda krhka, prijatelj ju je imao. Na 30k km zamijenjen volan jer je koza pocela otpadati, 60k km bregaste zamijenite, mjenjac nakon 15k km poceo zapinjati, limarija toliko tanka da kada uhvatis za bravu vidis da se sve uvija, vjetrobransko staklo izgrebano od brisaca, izolacija losa, boja puna ostecenja od kamencica, interijer jeftina plastika, opcenito fino su zajebali tu generaciju. 

Znam da je CX5 druga klasa vozila ali..

Rentam ju sad mjesec dana i jedan od boljih interijera koje sam vidio.

Jest da je auto bio nov novcat kad sam ju preuzeo (14km na satu) ali nema ni rijeci o jeftinoj plastici, losem interijeru niti limariji.

Dizelas, automatic, milina za vozit.

Moguce da jest takva situacija na osnovnim modelima i onima sa malo opreme..

Cuo sam zalbe na Mazdin dizelas, al nikad na ovo ostalo.. A i to jest situacija sa internetom, uglavnom cujes lose stvar, sa dobrima se rijetko tko hvali..

Ovi problemi koje si naveo su tipicni za skart model, na kojem sve odlazi u K nakon par mjeseci, nema to veze sa prosjecnom BM tog godista.

Ne vjerujem da je tolika razlika u kvaliteti izmedju 3 i CX5

 

 

Svejedno, na njegovom mjestu bih uzeo Auris i to hibrid, ako se moze naci za tu lovu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 13:03 (nixass).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Plastika je losa opcenito ne govorim ja o "percieved quality" kako bi novinari rekli. Plastika im je identicna onoj od koje se prave boce kada bi to laicki rekao, uopce ne koriste nikakve dodatke da bi pojacali svojstva, ocito su gledali da bude sto laksa i jeftinija. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 13:27 (ivanzu).
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

da li se ljetne gume zimi trose toliko kao zimske ljeti ? 

 

zivim na Krku ( imam svoj auto malo vise od 1 godinu) i sada ne znam da li da kupim zimske gume, inace 90ak% vremena se auto vozi na otoku, ostalih par posto do rijeke i mozda koji put do istre idem.

nekih 13000 km godisnje prelazim..

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Plastika je losa opcenito ne govorim ja o "percieved quality" kako bi novinari rekli. Plastika im je identicna onoj od koje se prave boce kada bi to laicki rekao, uopce ne koriste nikakve dodatke da bi pojacali svojstva, ocito su gledali da bude sto laksa i jeftinija. 

 a svi u Rvatistanu svršavaju na kvalitetu VW-a, a T-Roc je prestigao Golfa u prodaji, a plastika mu je kako bi vi rekli "mazdinska" (T-Rocu)

 

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U T-Rocu je kvalitetnija, to sto nema mekane je druga stvar. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 14:21 (ivanzu).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
ivanzu kaže...

Plastika je losa opcenito ne govorim ja o "percieved quality" kako bi novinari rekli. Plastika im je identicna onoj od koje se prave boce kada bi to laicki rekao, uopce ne koriste nikakve dodatke da bi pojacali svojstva, ocito su gledali da bude sto laksa i jeftinija. 

 a svi u Rvatistanu svršavaju na kvalitetu VW-a, a T-Roc je prestigao Golfa u prodaji, a plastika mu je kako bi vi rekli "mazdinska" (T-Rocu)

 

 

 I to u najboljem slučaju ... mene više podsjeća na nove Dacie.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
ivanzu kaže...

Sva je ta mazda krhka, prijatelj ju je imao. Na 30k km zamijenjen volan jer je koza pocela otpadati, 60k km bregaste zamijenite, mjenjac nakon 15k km poceo zapinjati, limarija toliko tanka da kada uhvatis za bravu vidis da se sve uvija, vjetrobransko staklo izgrebano od brisaca, izolacija losa, boja puna ostecenja od kamencica, interijer jeftina plastika, opcenito fino su zajebali tu generaciju. 

Znam da je CX5 druga klasa vozila ali..

Rentam ju sad mjesec dana i jedan od boljih interijera koje sam vidio.

Jest da je auto bio nov novcat kad sam ju preuzeo (14km na satu) ali nema ni rijeci o jeftinoj plastici, losem interijeru niti limariji.

Dizelas, automatic, milina za vozit.

Moguce da jest takva situacija na osnovnim modelima i onima sa malo opreme..

Cuo sam zalbe na Mazdin dizelas, al nikad na ovo ostalo.. A i to jest situacija sa internetom, uglavnom cujes lose stvar, sa dobrima se rijetko tko hvali..

Ovi problemi koje si naveo su tipicni za skart model, na kojem sve odlazi u K nakon par mjeseci, nema to veze sa prosjecnom BM tog godista.

Ne vjerujem da je tolika razlika u kvaliteti izmedju 3 i CX5

 

 

Svejedno, na njegovom mjestu bih uzeo Auris i to hibrid, ako se moze naci za tu lovu.

Po mogucnosti 2015+ nakon facelifta.

1.2T je isto ok motor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 16:00 (CroNk3r).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

da li se ljetne gume zimi trose toliko kao zimske ljeti ? 

 

zivim na Krku ( imam svoj auto malo vise od 1 godinu) i sada ne znam da li da kupim zimske gume, inace 90ak% vremena se auto vozi na otoku, ostalih par posto do rijeke i mozda koji put do istre idem.

nekih 13000 km godisnje prelazim..

 

ja na tvom mjestu bi ulozio u kvalitetne ljetne koje su dobre po kisi...

radim cca 50tkm godisnje po krku, tako da mislim da nema bas potrebe za zimskim, bas se treba dogoditi cudo da padne snijeg i da se zadrzi dalje od rubova...

 

mozes ako bas oces uzeti neke zimske rabljene u dobrom stanju i drzat ih u konobi i presarafit po potrebi ako bas zatreba...

 

ili gledaj mozda cak michelin crossclimate

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naletil sam danas ujutro na sebi istoga

 
 

EDIT:
Ja mislim da je to ovaj, jer ima wrc sticker na zadnjim vratima
OGLAS

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 17:19 (1BIT).
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Tak nekak, pogotovo s dizelom.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislis s atmo benzincem?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Mislis s atmo benzincem?

 Atmo benz ide lakše nego atmo dizel koji se ugasi, i to u PRVOJ brzini, dok se penješ u solin kraj mercatora s upaljenom klimom -.- (Fiat Tipo 1.7D s klimom!!).

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cesto sa NA dizelima uopce nisi ni mogao uzeti klimu. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Naletil sam danas ujutro na sebi istoga

  

EDIT:
Ja mislim da je to ovaj, jer ima wrc sticker na zadnjim vratima
OGLAS

 Akrapovic auspuh? 

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
1BIT kaže...

Naletil sam danas ujutro na sebi istoga

  

EDIT:
Ja mislim da je to ovaj, jer ima wrc sticker na zadnjim vratima
OGLAS

 Akrapovic auspuh? 

 Ma kaki...
Samo sticker
Da je stvarno imal akrapovića, bi ga ćul, ali stock ispuh je imal, ko i ja trenutno, nikakve rike i buke nisam čuo

Mogao se bar potrudit, pa barem fake vrhove nabavit... LINK


BTW: koliko se sjećam za tog crnog, sad nemrem nać, al bil je na njuškalu/index-u, ugrađen je drugi motor sa kojim ima 40/50 000km tako nešto, a i dosta je izmjenjen, što meni osobno ne paše, pedale mu nisu original, bušio je volan za tipku nekakvu, te komandnu tablu za ovu vuru šta strši, za mene su sve to nepovratna oštećenja, tj nikada se neće moći vratiti u originalno stanje...

A ak se ne varam, akrpović nikad nije proizvodio ispuhe za swifta, a custom made jedan primjerak je neisplativ u odnosu na konkurenciju...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Flameseeker kaže...
Kupujem auto.
Benzinac, godiste 2014/15, idem u Njemacku po isti.
Lova oko 10 000 eura (11 plafon i to sam ak je bas dobra ponuda) + troskovi uvoza.

U izboru su:
Mazda 3
Golf 7
Toyota Auris
Kia Ceed

Mazda mi je prvi pick bila, al vidim da se ljudi zale na mali rezervoar kojeg trebas tocit svako malo i da ima problema kad treba povuc (uvijek u brzinu manje ubacit).

Sta vi predlazete za ovu lovu, neki od gore navedenih modela il nesto vase?

 

Iz te grupe ja bih se odlucio za Golf 7.. Ali, potrazio sam malo na mobile.de neke auta i naisao sam na dve limuzine koje izgledaju prebrutalno a takodje imaju i prebrutalne motore.. U pitanju su Hyundai i40 2.0 benzinac & Volkswagen Jetta 1.8TSI. Kad vec imas toliko para za neki auto koji je polovan ja mislim da bi mogao i njih da pogledash, naravno ako ti ne treba ovolika limuzina onda kako sto sam i napomenuo.. Ja bih izabrao Golf 7 iz te grupe.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?categories=SmallCar&categories=Limousine&categories=SportsCar&fuels=PETROL&id=281017301&maxMileage=150000&maxPowerAsArray=KW&maxPrice=11000&minCubicCapacity=1600&minFirstRegistrationDate=2014&minPowerAsArray=66&minPowerAsArray=KW&minPrice=8000&pageNumber=2&scopeId=C

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?categories=SportsCar&categories=SmallCar&categories=Limousine&cn=DE&fuels=PETROL&id=279984488&maxMileage=150000&maxPowerAsArray=KW&maxPrice=11000&minCubicCapacity=1600&minFirstRegistrationDate=2014&minPowerAsArray=90&minPowerAsArray=PS&minPrice=9000&scopeId=C

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mitsubishi lancer evo 8 enkei felge na swiftu

 
 
 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ma kaki...
Samo sticker
Da je stvarno imal akrapovića, bi ga ćul, ali stock ispuh je imal, ko i ja trenutno, nikakve rike i buke nisam čuo

Mogao se bar potrudit, pa barem fake vrhove nabavit... LINK


A ak se ne varam, akrpović nikad nije proizvodio ispuhe za swifta, a custom made jedan primjerak je neisplativ u odnosu na konkurenciju...

 Meni izgledaju poput ovih:

 

Ali ne vjerujem da bi netko na Swiftu stavio nastavke od 800injak eura + ne daju nikakav zvuk.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@ivanoile 
Slažem se

OT:
Naletim na fejsu, kakti friško regan porsche u hr-u...

 

Uhvatio sam ga jučer na cesti, samo sam lijen bio upload-ati...
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 14:57 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Speedster je automobilska perverzija kakva se rijetko vida, prepredobar mi je 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

ja na tvom mjestu bi ulozio u kvalitetne ljetne koje su dobre po kisi...

radim cca 50tkm godisnje po krku, tako da mislim da nema bas potrebe za zimskim, bas se treba dogoditi cudo da padne snijeg i da se zadrzi dalje od rubova...

 

mozes ako bas oces uzeti neke zimske rabljene u dobrom stanju i drzat ih u konobi i presarafit po potrebi ako bas zatreba...

 

ili gledaj mozda cak michelin crossclimate

 ma budem da kupio dobre ljetne onda :D

ili bas bas ako bude trebalo neke rabljene zimske kao sta kazes jer zimi ne vjerujem da cu prelaziti vise od 3-4 tisuce km

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Speedster je automobilska perverzija kakva se rijetko vida, prepredobar mi je 

 Cekaj, taj speedster je manualac ? Pa to je dream car onda 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice