Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.203.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam već dugo ništa po cesti slikao

 
 
 
 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Nisam već dugo ništa po cesti slikao
    

 Danas vidio Supru na ZG tablicama, nesto brutalno i ima onaj wow efekt bome kad ju vidis na cesti

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo slika sa street race-a proslog vikenda u OS 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 8:42 (Xperiax1).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Posto imam frenda koji zabrijava, i kaze pitaj normalne ljude pq ces viditi. Pa cu pitati

Kakve zarulje preferirate? Gadne obicne 10kn komad halogene zute ili prave postene kao Philips extreme vision i Osram night Breaker?

Jer stvar je u lovi , postene halogene kao te s kojima se preporodis su 140-200kn, gadne zute po 10-30kn

13 Philips extreme vision
4 Osram night Breaker
2 Zute halogene po 10kn
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Xperiax1 kaže...

Malo slika sa street race-a proslog vikenda u OS 

 

 

 Jel bio na meetu mozda GTI oettinger (crni) ?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Nije 70kn

 Evo javio mi je frend iz trg. autodijelova - 300kn je šajba sa zelenim gore, bez oko 260-270kn, za golf 2. Dodaj na to 30-35% mog rabata i opet ćeš doći do mizerije od razlike u cijeni.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za te pare gupis dvicu sa punim tankom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesko

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

J*be mi se za cijene u Austriji i to je trojka. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 16:36 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prvi je dvojka - pise dolje u opisu. I nije austrija nego majka folcike - neMacka.

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sta mislite o ovoj dizalici za auto?

biti ce u lidlu sljedeci tjedan za oko 222 kn ako sam dobro vidio, nosivost je 2 tone. cini mi se sasvim okej u nekakve hobisticke svrhe.. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

sta mislite o ovoj dizalici za auto?

biti ce u lidlu sljedeci tjedan za oko 222 kn ako sam dobro vidio, nosivost je 2 tone. cini mi se sasvim okej u nekakve hobisticke svrhe.. 

 2 tone za 200kn...

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
Fake_Alert kaže...

Nije 70kn

 Evo javio mi je frend iz trg. autodijelova - 300kn je šajba sa zelenim gore, bez oko 260-270kn, za golf 2. Dodaj na to 30-35% mog rabata i opet ćeš doći do mizerije od razlike u cijeni.

 Solidno. Dakke bio sam citavo vrijeme u zabludi sa siluxom 

Koja marka stakla je? I ima li uopce za kupiti original splintex šajbi?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
1BIT kaže...

Nisam već dugo ništa po cesti slikao
    

 Danas vidio Supru na ZG tablicama, nesto brutalno i ima onaj wow efekt bome kad ju vidis na cesti

 nis posebno, iskomercijaliziran auto do bola...a svaki drugi tfsi ga opere

sstrmi kaže...

Posto imam frenda koji zabrijava, i kaze pitaj normalne ljude pq ces viditi. Pa cu pitati

Kakve zarulje preferirate? Gadne obicne 10kn komad halogene zute ili prave postene kao Philips extreme vision i Osram night Breaker?

Jer stvar je u lovi , postene halogene kao te s kojima se preporodis su 140-200kn, gadne zute po 10-30kn

 ni jedno ni drugo ni trece...ima idealna solucija po nista kuna, ali posto nitko ne vjeruje da daju bijelo svjetlo, da su jake i dovoljno kvalitetne obzirom na cijenu, onda nikom nista, pa nastavite kupovati markice po 200 300kn par i uzivajte u zutilu NBL-a ili dajte 10kn za jos zutije najjeftinije halogenke. eventualno od skupljih markica koju bi mogao prozvakati je cool blue boost 80w, ali posto je nelegalna, nece ju htjet nitko, a ja ju vozim skoro 3g na autima (prije cupra, sad laguna i jos traju) a ove jeftine bijele iz pocetka posta vec ima preko pol godine i da sad crknu, kupis jos 3 para koliko malo kostaju

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 18:59 (RuskeGTT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
ivanoile kaže...
1BIT kaže...

 

 Danas vidio Supru na ZG tablicama, nesto brutalno i ima onaj wow efekt bome kad ju vidis na cesti

 nis posebno, iskomercijaliziran auto do bola...a svaki drugi tfsi ga opere

 Koliko vidim, po razlicitim stazama Supra ima jako dobra vremena, TFSI nigdje ni blizu. A ako se referiras na mapirane TFSI, onda nemoj ni odgovorit na ovu poruku. + Koliko sam do sada citao auto lezi vrlo dobro na stazi, ZF odlicno salta i motor je cudo samo za sebe.

 

Osim toga svaki auto je iskomercijaliziran do bola, pogotovo ove retro modele, ali Toyota je pokazala da moze napravit sasvim pristojan auto, zao mi je samo da nisu uveli Hybrid tehnologiju u ovaj model.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
aloevera13 kaže...

sta mislite o ovoj dizalici za auto?

biti ce u lidlu sljedeci tjedan za oko 222 kn ako sam dobro vidio, nosivost je 2 tone. cini mi se sasvim okej u nekakve hobisticke svrhe.. 

 2 tone za 200kn...

 Ok je za auta do nekih 1300-1400kg, treba biti pazljiv da stoji pod pravim kutom inace se okvir savije pa je mozes baciti. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
RuskeGTT kaže...
ivanoile kaže...
1BIT kaže...

 

 Danas vidio Supru na ZG tablicama, nesto brutalno i ima onaj wow efekt bome kad ju vidis na cesti

 nis posebno, iskomercijaliziran auto do bola...a svaki drugi tfsi ga opere

 Koliko vidim, po razlicitim stazama Supra ima jako dobra vremena, TFSI nigdje ni blizu. A ako se referiras na mapirane TFSI, onda nemoj ni odgovorit na ovu poruku. + Koliko sam do sada citao auto lezi vrlo dobro na stazi, ZF odlicno salta i motor je cudo samo za sebe.

 

Osim toga svaki auto je iskomercijaliziran do bola, pogotovo ove retro modele, ali Toyota je pokazala da moze napravit sasvim pristojan auto, zao mi je samo da nisu uveli Hybrid tehnologiju u ovaj model.

 zato sam rekao svaki drugi, jer svaki drugi je mapiran, ali vidio sam jutros filmic 7R vs supra i napere ga na geodeziji

 

 

 

negoooooooooooooooooooooooo novo pitanje glede felgi

 

postoje li prstenovi koji su debeli pol mm? dakle centralna 66.1, a felga 67.1, tj 1mm promjer iliti debljina prstena pol mm?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

Osim toga svaki auto je iskomercijaliziran do bola, pogotovo ove retro modele, ali Toyota je pokazala da moze napravit sasvim pristojan auto, zao mi je samo da nisu uveli Hybrid tehnologiju u ovaj model.

 zato sam rekao svaki drugi, jer svaki drugi je mapiran, ali vidio sam jutros filmic 7R vs supra i napere ga na geodeziji

 

 

 

negoooooooooooooooooooooooo novo pitanje glede felgi

 

postoje li prstenovi koji su debeli pol mm? dakle centralna 66.1, a felga 67.1, tj 1mm promjer iliti debljina prstena pol mm?

 Napere ga na utrci ubrzanja, sto je cudno tu kad auto ima 4x pogon? A to sto ovi drlozi od TFSIa stari 10ak godina na stejđu 2-3 peru serijske aute je isto BS. Ako gledamo Supru, kao auto koji je vrlo dobro slozen, od motora, ovjesa i mjenjaca, takoder vidim ima 360mm diskove, dosta dobro jer BMW na modele sa B58 modele stavlja 340mm Brembo (noviji BMW ima vece kocnice, ali mislim da ih Brembo vise ne opskrbljuje).  

 

I ne treba zaboraviti, nekako Supra ima nizi CO2 od BMW-a, nekako...

 

Iako dosta kosta, treba uzet u obzir da je jeftnija od BMWa i malo skuplja od obicnog BMWa sa B58 motorom.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

sta mislite o ovoj dizalici za auto?

biti ce u lidlu sljedeci tjedan za oko 222 kn ako sam dobro vidio, nosivost je 2 tone. cini mi se sasvim okej u nekakve hobisticke svrhe.. 

 Imam je ja, za tih 200kn je dobra, dize auto od 1500kg bez beda ali ja uvijek za svaki slucaj stavim one tronosce

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...


Mada sve ovo pada u vodu ako nije katalizator, kako je kolega već rekao, za loš eko test može biti više toga u igri, omjer smjese zraka-goriva kod ubrizgavanja, neispravne lambda sonde, zaštopani injektori, pumpa goriva...
koliko vidim na leru ti piše 820rpm-a što je za taj motor malo visoko, rekao bi da radi pod čokom još dok je bio na tehničkom pregledu, ali opet piše temperatura 96C°što bi značilo da je već termostat otvorio i čok nebi trebao raditi, ali pre visoki su malo okretaji za ler, a to bi isto moglo značiti dvije stvari, da je omjer smjese zrak-gorivo loš, pa je ecu povisio okretaje da nadoknadi manjak zraka/goriva ovisno jel smjesa bogata/siromašna (a to može biti utjecaj poštopanog usisa što je kod punta gotovo nemoguće zbog specifičnog dizajna i velike površine filtera zraka, ili poštopanih injektora, ako su poštopani, ubrizgavaju gorivo pravocrtno i zbog toga ne stignu ubrizgati dovoljnu količinu u ciklusu, pa ecu digne okretaje da se motor ne bi ugasio, ispravni/novi injektori raspršuju gorivo u maglu, ne špricaju crtu, a ovo je lako moguće od lošeg goriva, pogotovo ine...) ili... ili ti je stvarno katalizator poštopan, tj cijeli ispuh, pa ti je ecu opet iz tog razloga povisio okretaje jer bi se na nižim okretajima ugasio, nemirno radio...
Moguće i oboje, loše gorivo->poštopani injektori, poštopani ispuh->žena vozila

Uglavnom ako ti je punto sx oprema i ima brojač okretaja, možeš probati ispuhati ga kako sam rekao, bitno je održavati okretaje i kilometražu, napraviti malo dužu turu, pa vidjeti/očitati dali će okretaji na leru pasti ispod 800rpm-a, a trebali bi biti ispod kod ispravnog punta, ako nemaš brojać, otić majstoru, pokazati podatke sa tehničkog, spomenuti nešto veće okretaje na leru, jer su oni direktni indikator da nešto ne valja jer si motor time pomaže (ajmo reć da je to "safe mode") da nastavi raditi kako je predviđeno...
Da ti odma kažem, imao sam ih 3 komada doma, svi sa istim motorima i ni jedan nije radio preko 800rpm-a u leru...

 Evo da javim, promijenjen je katalizator i prošao eko test normalno, smanjili su se odmah i okretaji u leru na 770 rpm-a kako si i rekao.

Majstor je rekao da je sve drugo s mašinom bilo u redu.

Hvala još jednom na savjetima. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
jopis kaže...
Fake_Alert kaže...

Nije 70kn

 Evo javio mi je frend iz trg. autodijelova - 300kn je šajba sa zelenim gore, bez oko 260-270kn, za golf 2. Dodaj na to 30-35% mog rabata i opet ćeš doći do mizerije od razlike u cijeni.

 Solidno. Dakke bio sam citavo vrijeme u zabludi sa siluxom 

Koja marka stakla je? I ima li uopce za kupiti original splintex šajbi?

 Nisam ga pitao čija su stakla. A kod nas po trgovinama autodijelova su većinom stakla iz poljske, agc/nordglass, tak da je 99% njihova šajba i kod njega u nabavi.

Splintex? Ja sam imao nekoliko 2ki, stari preko nekoliko, većinom su šajbe bile securit saint gobain, koliko me sjećanje služi.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za 610k kn uopće nije impresivna.

Z4 M40i je 50k jeftiniji, M240i je između 180k i 150k jeftiniji. 

C43 AMG je 10k jeftiniji. RS3 goli je 70k jeftiniji, specan je otprilike isti. TT RS je nešto skuplji. 

F-Type je također tu izbor.

Cayman S košta toliko. Čak i amere u EU možeš nabaviti za manje ili nešto više. Camaro SS/Mustang(Bullitt) za manje ili Corvette Stingray za nešto više love.

 

Pored svega navedenog(što su koliko toliko sportski/performance izbori) Supra tu djeluje najmanje privlačno.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 21:12 (mystik).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Supra u Njemackoj je cca 65- 67k €  u nekakvoj dobroj opremi

 

M240i u slicnoj opremi izade 60ak k € novi. (iako visoko 50k € vise nego niskih 60k €)

 

Z4 M40i takoder oko 65k € u dobroj opremi.

 

Audi RS3 takoder oko 60ak k € (kod nas novi ja mislim da je oko 750k kn u dobroj opremi ekipa placala)

 

Cak mozda i M2 stavit tu, ali on koristi S55 motor, a Competition M2 je skuplji od svih navedenih

 

Svi auti 0km (ni 10km, ni 150km, ni 1500km, vec 0), iz salona, nit najjeftniji nit najskuplji. Tocnije trimove opreme ne znam, iako na svim oglasima za navedene aute je pisalo *full*, tako da ajmo reci slicno je.

 

Ovo su sve cijene ovak nabrzaka preko Mobile.de  S tim da kao sto rekoh, CO2 kod Supre je nizi od svih navedenih auta, dakle i manji troskovi ili kod uvoza ili kod osiguranja.

 

Camaro i ostala "eco" ekipa nije ni za spominjat, daleko su od europske ekipe najvise zbog CO2

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 22:04 (ivanoile).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

blago offtopic.. jel vi vidite crte IRL? meni je ovo totalni mindblow..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

blago offtopic.. jel vi vidite crte IRL? meni je ovo totalni mindblow..

 Imam astigmatizam i isto tako bude. Po danu sve vidim ok dok po noći ćorav kao šišmiš. Zato mi smetaju seljo LED/Xenon jer me zaslijepe kao nuklearka, s naočalama koje imaju AR premaz i korekciju je bolje ali dalje vidiš "bljesak".

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 23:04 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja ti pričam RH cijene.

"Goli" M240i 430k HRK. Xdrive ispadne 30k skuplji. Ak postoji 150k HRK opreme na autu od 300k HRK onda kvragu. To ni Porscheu ne uspije.

No eto, DE konfigurator ima M240i od 50k EUR i sa poklikanom svom korisnom opremom 55k EUR. Dakle, 13k EUR jeftinije od Supre. 

M2 Comp. je 15k EUR na M240i, po konfiguratoru složeno 70k EUR. U RH je 640k HRK plus doplata za automatik negdje u rangu 15-20k HRK plus možda nešto dodatne opreme, iako ne vidim što ne dolazi standardno u M comp da je od životne važnosti. 

RS3 goli počne u RH konfiguratoru od 543k HRK. Sa svom možebitnom korisnom opremom(paket sustava pomoći vozaču, MMI+virt. cockpit, black optik, Matrix, RS podvozje+ispuh+sjedala) 620k HRK. Izostavljene gluposti poput panoramskog krova, grijanja dupeta, povećanja limitatora do 280km/h(wtf 13k HRK za to) koje se uglavnom pucaju u salonske primjerke za nabijanje cijene. 

I da, ovo su ti sve kataloške/konfigurator cijene za vozila s 0km. Salonska vozila nemaju 0km, dapače, nema ni ovaj kad ti dođe, jer se obavi pregled i servis. 

 

Ako netko kupuje auto od 70k EUR ili u RH slučaju 600k HRK i stvarno ga muči razlika između 170 i 220g CO2, onda je debelo fulao cjenovni razred.

A cijene za tu "eco" ekipu koje sam naveo su cijene vozila dostupnih u salonima u DE s manje od 20km na satu i spremnih za registraciju. Dakle, i takva eko ekipa(Camaro SS 1LE i Mustang Bullitt) su manje od 65k EUR. 

Jedino zbog čega su daleko od europske ekipe je nedostatak servisno-prodajne mreže. 

 

Mislim, svaka čast Supri, al ne izgleda dobro ko FT-1 i košta mrvu previše. Za 550k HRK / 55k EUR bi već bio prihvatljiv auto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 23:15 (mystik).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koga briga za RH trziste? Toyota ne formira cijene prema RH trzistu, niti to radi BMW ili itko drugi. Hrvatsko trziste je zacepljeno raznoraznim davanjima i glupostima koje su zastarjele + uzima se kako se zeli cijena tako da npr. imamo Ford koji je podosta skup ovdje. (Fiesta ST preko 30k €)

 

Njemacko trziste u Europi moze biti mjerodavno jer se prema njemu formira nase trziste.  Kako cijenom tako i izborom.

 

CO2 je bitan svakome tko ima zrno pameti u glavi, nije falio cjenovni rang jer ima n ljudi ( izmedu ostalog i ja) koji nece davat drzavi vise love za njihove ludacke namete samo da uveze auto i onda jos ta davanja koja placam u litri benzina i svake godine na tehnickom po pitaj boga kakvim tablicama. Osim toga Supra nije premium dio, GT-R je vec blize premium rangu, a Supra za godinu dvije ce bit za 40ak k €, sto je sasvim pristojno - M240i je slicne cijene star godinu i pol - dvije. Tako da to je rang gdje ce dosta ljudi koji ju zeli uvest gledat CO2.

 

Po meni Supra je pogodak, kombinira ono sto treba, kvalitetne djelove BMW-a i "poseban" dizajn, ono sto Njemcima ne uspijeva vec dulje u tom cjenovnom rangu. Svatko tko zeli ista posebnije ili ce kupit Porsche 718 ili Supru, a ostale genericke modele ce prihvatit ostatak trzista. I smatram da je Toyota pogodila tu "nišu" trzista koje trazi nesto drugacije, a opet kvalitetno i "testirano" - zbog cega i jesu izabrali BMW-ov sestak i ZF (iako su mogli Lexusov sestak bez frke utrpat)

 

 

*na stranu, neki put ni distributeri nisu krivi radi svih nameta, ali jednostavno cijene automobila u RH su potpuno nekonkurentne uvozu, sto dokazuje broj uvezenih automobila (vise godina veci od prodanih u RH) i same izjave zastupnika kako ne mogu imat konkurentne cijene radi nameta

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 23:48 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koga briga za RH tržište? Možda Hrvate koji žive u HR? I dalje hrpa ljudi kupuje nova vozila kod naših zastupnika, ne odlazi kupovat u DE pa samostalno radit uvoz u RH. 

Omjer cijena u DE je jako sličan omjeru cijena u RH između istih vozila. Osim što je tu uvećan za PPMV. 

Fiesta ST u HR ima sve osim jedne opcije u standardnoj verziji. Logično je da košta preko 30k EUR. I to s PPMVom. Košta 15EUR iznad 30k. Verzija s 5vrata. S 3 je 500tinjak ispod 30k. 

U DE je cijelih 100 EUR jeftinija. Vau. A nema PPMVa. 

Distributeri u RH su sami krivi što nisu "konkurentni". Pa pola njih treba zatvoriti i zabraniti više ikad imati ikakve veze s prodajom ičega. 

 

Kao što rekoh, Supra je ok autić koji košta daleko previše. BMW zamotan u Toyotin dizajn i naplaćen više.

Nisu izabrali BMW jer je "kvalitetno i testirano" nego jer je bilo financijski isplativo. Da ne moraju sami potrošiti lovu na razvoj nečega. Ista priča kao i sa GT86. 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Imam astigmatizam i isto tako bude. Po danu sve vidim ok dok po noći ćorav kao šišmiš. Zato mi smetaju seljo LED/Xenon jer me zaslijepe kao nuklearka, s naočalama koje imaju AR premaz i korekciju je bolje ali dalje vidiš "bljesak".

 

ja isto vidim crte, doduše ne jako kao na slici, ali uvijek sam se čudio zakaj me tuđi farovi tako zasljepljuju.. inače nemam nikakvih (drugih) problema sa vidom, vidim jako dobro i u mraku itd..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice