Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.203.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

evo ovako za nekih 10ak dana idem po nove zimske gume 195/45/16 pa sam jos uvijek u dilemi izmedju navedenih. Ako ko ima iskustva s kojima od navedenih moze napisat i neka kratka zapazanja(moze i privatno da ne spamamo):)

 

 

 

 Što će ti tako nizak profil za zimske gume na 195/16 ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa,

imam jedan mali zadatak a mozda i malo tezi...

Kak sam na jednom autu i starci vise nece moci supportat ici po klince u vrtic a supruga je doma trebam kupiti jedan mali rabljeni autic do 1000 eura max maksimuma i registiran.

koji bi vozio doslovno max 12 km dnevno od pon do petka...

 

Gledo sam nekoliko vozila i nisam siguran sto u ovom jeftinijem rangu odabrati.

Nema mi smisla davati vise jer ce vjerovatno na godinu auto ici i na prodaju gdje cu sebi uzimati novi auto a zeni ostaviti ovog kojeg imam.

Bilo bi lijepo da je auto i frisko regan. Da i mora biti manji..zbog parkiranja, znate zene :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 9:15 (toxic).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Ekipa,

imam jedan mali zadatak a mozda i malo tezi...

Kak sam na jednom autu i starci vise nece moci supportat ici po klince u vrtic a supruga je doma trebam kupiti jedan mali rabljeni autic do 1000 eura max maksimuma i registiran.

koji bi vozio doslovno max 12 km dnevno od pon do petka...

 

Gledo sam nekoliko vozila i nisam siguran sto u ovom jeftinijem rangu odabrati.

Nema mi smisla davati vise jer ce vjerovatno na godinu auto ici i na prodaju gdje cu sebi uzimati novi auto a zeni ostaviti ovog kojeg imam.

Bilo bi lijepo da je auto i frisko regan. Da i mora biti manji..zbog parkiranja, znate zene :)

 Stari twingo, mozda i clio ak se da nac dobar 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Stari twingo, mozda i clio ak se da nac dobar 

 A ovak nest  ?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pazi se, znaju bit hrđavi do boli i  samo dobro pokitani...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...
domac5 kaže...

 Stari twingo, mozda i clio ak se da nac dobar 

 A ovak nest  ?

stara kanta od auta.. neudoban, jako truli i ne vrijedi vise od 500 eura sa regom.. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

pazi se, znaju bit hrđavi do boli i  samo dobro pokitani...

 A kakav ti auto ocekujes  za 1000€?

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

pazi se, znaju bit hrđavi do boli i  samo dobro pokitani...

 

Ma to samo gledam oglase, svejedno hvala na povratnoj informaciji.

Ugl lako kupit auto kada imas pun k love na raspolaganju ovo s malo love je jako tesko.

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hrđav nikako ne kupujem, osim kad bih imao love a to je neki kultni oldtimer....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
Stric_Jura kaže...

pazi se, znaju bit hrđavi do boli i  samo dobro pokitani...

 A kakav ti auto ocekujes  za 1000€?

 

 Moze se kupit manji benzinac al ne smije bit navikana marka kao vw.. kolega je kupio za 10 000 kn astru g 1.4 16v, auto je u jako dobrom stanju, u voznji nikad nebi rekao da tako malo kosta i trosi nekih 7l, znaci tih, udoban, ne lupa preko rupa, solidan auto..

tako da svaka tisuca koju dodas drasticno puno znaci kad je ovaj rang u pitanju..

kroz period od godinu dana ja bih zanemario tih par tisuca kn vise i pokusao naci takvu astru jer ona je za ovog vw pola ne lađa nego titanic.. imat ces 4 vrata, vise mjesta, 10x bolji i sigurniji auto a razlika je u par tisuca kn.. a mislim da ces ju i prodat lakse jer nisu ni ljudi vise tolko blesavi i zaludeni sa starim fauve autima kad danas puno boljeg izbora za slicnu lovu stvarno ima..

 

npr takvog spustis na 1500 eura i vozi https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.4-oglas-28535680

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 10:14 (domac5).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Osobno bi gledao nesto, u sta ne moram puno ulagat.

Yaris 1l, ima ih na bacanje, toci i vozi. Nema isofix al za 600-1000€ iz 2001-2003. to ne mozes ni ocekivati.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Osobno bi gledao nesto, u sta ne moram puno ulagat.

Yaris 1l, ima ih na bacanje, toci i vozi. Nema isofix al za 600-1000€ iz 2001-2003. to ne mozes ni ocekivati.

 Pls di ih ima? NA njuskalu sam nasao samo jednu...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa imas za 1500-2000, to sve ide nize. I za te novce ga vozis 3-5 godina, dok se ne raspadne i cao djaci.

 

A u EU imas za stvarno nikakvu lovu:

https://www.autoscout24.at/lst/toyota/yaris?sort=price&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&page=1&priceto=1000&atype=C&ac=0&

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 10:54 (Čitatelj).
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelj živi vanka, mislim u Austriji.

Možda ima info da ih tamo ima....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 10:58 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hyundai Accent, Kia Shuma, Mitsubishi Lancer su vjerojatno najbolje stvari koje možeš kupiti za 1000€. Možda se da naći kakva solidna Astra, al vjerujem da je ipak nešto skuplja. 

Kakav mrtvi 18 godina star jaris za 2 hiljade eura. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Hyundai Accent, Kia Shuma, Mitsubishi Lancer su vjerojatno najbolje stvari koje možeš kupiti za 1000€. Možda se da naći kakva solidna Astra, al vjerujem da je ipak nešto skuplja. 

Kakav mrtvi 18 godina star jaris za 2 hiljade eura. 

 ma nedam 2000 soma eura jer auto necu imati mozda niti godinu dana... i onda cu popusti duplo za tih godinu..

no way...

 

budem pogledao ove koje si naveo jos.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
Stric_Jura kaže...

pazi se, znaju bit hrđavi do boli i  samo dobro pokitani...

 A kakav ti auto ocekujes  za 1000€?

 

 Za 1000€ (pa i manje) se znaju nac jako dobri auti, tipa ventaca kojeg smo mi imali, platili 900€, rjesena limarija (bez hrdje), ponovno lakiran, ponovno slozen motor (1.9tdi) te je auto zvrk i dan danas jos ide bez problema kod bivseg susjeda...

 

Edit: ajme sad mi fali  

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 11:12 (hahhaajaads).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Lancer ti je rupa bez dna, vise ulaganja nego voznje, jer za 1000€ neces naci mladjeg od 18 godina.

Shuma isto tako, prije ce naci posteni i30 nego Shumu. Accent eventualno ako nije trul, jer za 18+ godina starog Accenta,

tesko se nadje da nije prag trul.

 

Al od ta tri, Japanac je jos najgori.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...o slepati,

 

U SRB je jedini normalan zakon - obavezni vatrogasni aparat za sve, sto zaista i ima smisla imati u vozilu.

No opet, malo glupo za HR i SRB, ako vozis prikolicu, ogranicenje ne autoputu je 80kmh, a ne 100kmh.

Po tome autoput sa prikolicom gubi smisao i radije onda idem lokalnim brzim cestama, jednakom ili vecom brzinom.

No po tome su i njemci glupi, i kod njih je prikolica na autoputu 80kmh, a ne 100kmh.

 

 Za SRB ne znam, ali ni u HR ni u DE ne postoji ograničenje od 80 za prikolicu na autocesti. Slučajno to znam jer sam u zadnje dvije godine napravio 70ak tisuća kilometara s prikolicom u te dvije države, uključujući i AU.

 

A da ne pričamo o gluposti gdje čovjek traži auto za tisuću eura kojeg će vozat godinu dana, a ti mu preporučuješ Toyotu koja košta bar duplo, i još stavljaš linkove iz AU. Svaki put se divim tvojim postovima.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vozis ti, ali ocito ne znas sto smijes i koliko smijes:

http://www.autokiste.de/verkehrsrecht/tempolimits.htm

https://de.wikipedia.org/wiki/Zul%C3%A4ssige_H%C3%B6chstgeschwindigkeit

 

Evo, citaj. Uglavnom ako vozis prikolicu po zakonu si u DE na 80kmh limitiran, ne na 100kmh.

Za HR nisam ni rekao da postoji limit. Za AU ne znam, nikad tamo nisam vozio.

Vozim najvise AT/DE/SLO/HR/IT/BIH/SRB, u AU nisam nikad pa ne nogu reci,

al ti si vozio AU pa znas bolje od mene.

 

A Yarisa za 1000€ imas i u HR, tko trazi, taj i nadje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 13:24 (Čitatelj).
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, tražim zimske gume 195 55 r15, uzimam sve 4 nove. Znam da je Conti TS 860 najbolji, ali je u mojoj dimenziji bolesno skup.

Kako vam se čini Hankook winter i cept rs2? To bi bio neki srednji rang, znači puno bolja od Save recimo, a neznam dal Conti vrijedi 200 kn po komadu vise.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Lik je sramota i idiot.

Mišljenja su kao guzice svi ih imaju, i da ti si očito pomješal Trumpa i Scotty Kilmera.

 

Dalje se nema kaj komentirat, jer si totalno neupučen i realno nemaš blage veze sa vezom itd.

nixass kaže...
ivanzu kaže...

Lik je sramota i idiot.

njemu se sve svodi na kupnju Celice iz '92., jer nis drugo ne valja.

al lik je full of dad jokes, dobar je za cringanje :D

To je zezancija, i to več znaju i žabe u močvari ako znaš realno situaciju.Ako pratiš Skotija teško je izbrojit, kolko puta je naglasil da Honda proizvodi najbolje auto motore i to je činjenica.Ali i Honda je imala par kilavih motora, nitko nije savršen ali japanci to ipak poprave i skockaju kak spada.

 

Uostalom pa nije on kriv kaj su stare Tojotice nepoderive ili legendarne, bilo za Američko ili EU tržište dakle made in Japan Tojotice.Jadni Ameri nemaju ništa niti približno slično ovim prokletim kvalitetnim japancima.

 

 

Ako pratiš situaciju, svaki upučeni-dobar Američki mehaničar ispljunut če istu priču.Pun ih je Jubitu, a njih jedno 5-6 je vrlo poznato i priznato u sovjem poslu.Ako kupuješ novo i imaš para, Toyota(Lexus)ili Honda(Acura) ili recimo Ford sve ostalo nije vrjedno dolara.Tu je još i Subaru, za područja gdje ti treba 4x4 pogon jer je Subaru kralj takvih pogona.

 

Rabljeni auti su sasvim druga priča priča. Ali opet opčenito vrjede ista pravila, prvo provjera ispravnosti+kupuj auto koji se ne kvari kao jeftina vešmašina.

 

Šta kupuju ljudi/ili zvjezde i slavni sa više para nego mozga, to je ionak nebitno oni kupuju šminku i ne slušaju mehaničare i njihove preporuke.Tipična odluka lovaša, hebeš Toyotu ja bum kupil Merđu ili BMW to je ono kaj se danas vozi.

 

"Najkvalitetnija hibridna vozila proizvodi opet Toyota, ipak je to danas vrlo aktualno dakle činjenice."

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 14:20 (rambox).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...

Ekipa, tražim zimske gume 195 55 r15, uzimam sve 4 nove. Znam da je Conti TS 860 najbolji, ali je u mojoj dimenziji bolesno skup.

Kako vam se čini Hankook winter i cept rs2? To bi bio neki srednji rang, znači puno bolja od Save recimo, a neznam dal Conti vrijedi 200 kn po komadu vise.

 taman sam odradio kupnju zimskih, iste dimenzije su mi trebale za peugeot 206 2.0hdi, uzeo Kleber Krisalp HP3 jer su ispale predobre po testovima autobilde i tyrereviews, a nisu skupe

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Backdraft kaže...
theJurke kaže...

Ekipa, tražim zimske gume 195 55 r15, uzimam sve 4 nove. Znam da je Conti TS 860 najbolji, ali je u mojoj dimenziji bolesno skup.

Kako vam se čini Hankook winter i cept rs2? To bi bio neki srednji rang, znači puno bolja od Save recimo, a neznam dal Conti vrijedi 200 kn po komadu vise.

 taman sam odradio kupnju zimskih, iste dimenzije su mi trebale za peugeot 206 2.0hdi, uzeo Kleber Krisalp HP3 jer su ispale predobre po testovima autobilde i tyrereviews, a nisu skupe

 taj kleber i ja mislim uzet, po testovima su skoro top a u dimenziji 185 65 15 su 350 kn komad u mall hr.. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Čitatelj kaže...o slepati,

 

U SRB je jedini normalan zakon - obavezni vatrogasni aparat za sve, sto zaista i ima smisla imati u vozilu.

No opet, malo glupo za HR i SRB, ako vozis prikolicu, ogranicenje ne autoputu je 80kmh, a ne 100kmh.

Po tome autoput sa prikolicom gubi smisao i radije onda idem lokalnim brzim cestama, jednakom ili vecom brzinom.

No po tome su i njemci glupi, i kod njih je prikolica na autoputu 80kmh, a ne 100kmh.

 

 

Čitatelj kaže...

Vozis ti, ali ocito ne znas sto smijes i koliko smijes:

http://www.autokiste.de/verkehrsrecht/tempolimits.htm

https://de.wikipedia.org/wiki/Zul%C3%A4ssige_H%C3%B6chstgeschwindigkeit

 

Evo, citaj. Uglavnom ako vozis prikolicu po zakonu si u DE na 80kmh limitiran, ne na 100kmh.

Za HR nisam ni rekao da postoji limit. Za AU ne znam, nikad tamo nisam vozio.

Vozim najvise AT/DE/SLO/HR/IT/BIH/SRB, u AU nisam nikad pa ne nogu reci,

al ti si vozio AU pa znas bolje od mene.

 Prvo, eno gore tvoj citat gdje si rekao da za HR postoji limit, a ne postoji.

Nadalje, njemački nažalost ne znam ni približno dobro da bih mogao čitati zakone i članke, ali s obzirom da sam se bavio transportom automobila iz DE/AU u HR vrlo dobro znam gdje šta smiješ i kako se gdje vozi. Jednako tako dosta prijatelja se bavi istim poslom tako da sam od njih učio, a gle čuda, nikada u tih 70k km nisam dobio nijednu kaznu, tako da mislim da znam o čemu pričam.

Ako pričamo o običnoj autoprikolici, neće te nitko dirati ako voziš normalno (120-150 pod time mislim). Iako to nije preporučljivo jer prikolica nije napravljena za takve brzine. Ako voziš automobil/kombi na prikolici za vuču automobila, 90 je ograničenje u kojoj god državi bio jer zbog tahografa ni ne smiješ voziti brže. Naravno, ako voziš vučnu službu ili kamion koji imaju ugrađene tahografe. Ukoliko voziš obični auto ili kombi na kojega je zakačena prikolica na kojoj je natovaren auto, opet ti neće nitko ništa i da voziš 140 (iliti visina standardnog ograničenja za aute, +- ovisno o državama). Nemaš tahograf, ne moraš voziti 90.

Eto slučajno to znam jer kažem bavio sam se dovozom automobila, i sad se povremeno bavim, i znam nekoliko poduzetnika i njihovih zaposlenika koji na tjednoj bazi i dalje rade taj posao, tako da ovo što sam napisao nije pisanje napamet već realni primjeri iz svakodnevne prakse.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zakon je jasan - prikolica u DE i SRB -> 80kmh, u HR -> 90kmh, u AT -> 100kmh.

Tocka. Ako tebe nisu i tvoje komsije nisu uhvatili, to ne znaci da zakon nije takav.

Probaj se kroz AT provesti sa 130 sa prikolicom, i javi kad ti posalju cestitku (bez fotografije, to se dodatno placa).

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
rambox kaže...
ivanzu kaže...

Lik je sramota i idiot.

Mišljenja su kao guzice svi ih imaju, i da ti si očito pomješal Trumpa i Scotty Kilmera.

 

Dalje se nema kaj komentirat, jer si totalno neupučen i realno nemaš blage veze sa vezom itd.

 

 

 Bla Bla, bolje se drzi AMD marketinga. Scotty je i dalje idiot, a mehanicar uopce nije kako tvrdi. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zakon je jasan - prikolica u DE i SRB -> 80kmh, u HR -> 90kmh, u AT -> 100kmh.

Tocka. Ako tebe nisu i tvoje komsije nisu uhvatili, to ne znaci da zakon nije takav.

Probaj se kroz AT provesti sa 130 sa prikolicom, i javi kad ti posalju cestitku (bez fotografije, to se dodatno placa).

 Volio bih vidjeti u kojoj to DE je limitirana na 80 i kada su ikoga zaustavili i napisali kaznu za to. Po tome nijedan kamion ne bi smio voziti 90 koliko smije maksimalno po tahografu, a to ne postoji niti to itko radi. Znam za stotine tisuća kilometara, pa i milijune napravljene tamo, i nikad govora o tome. I provoza se sa Mercedes Vitom s prikolicom kroz DE i AU 120-140 svaki tjedan pa evo nikad kazna, izgleda da smo zajebali sustav.

 

Napomenut ću opet da su te varijable o brzini ovisne što se vozi, ako voziš kamion ili vučnu službu ili kombi koji imaju tahograf i imaš prikolicu, onda ti je 90 maksimum i zbog tahografa i u HR, SLO, DE, AU. Ako voziš kombi bez tahografa ili auto s prikolicom možeš voziti normalno kao i da ju nemaš i neće te nitko dirati. Druga stvar je što 80+% prikolica nisu prilagođene za brzine veće od 80-90km/h. Možeš ih voziti i brže, no na svoju ruku naravno.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Izasao je i adacov test za 2019/2020 zimskih guma

 

https://www.adac.de/der-adac/aktuelles/winterreifentest/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice