Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.228.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Konačno je nova supra i Šebalju došla u ruke, čovjek oduševljen, osim što fali ručni šaltung i ručna kočnica...



haha, imam isti problem kao i kod supre, na semaforu moram malo dalje stat sa svojim swiftom, inaće ne vidim semafor (sa prijašnjim puntom sam vidio...), heat exchanger i crvena boja (japanska), te kako bi Šebalj rekao dvi rore iz koje ide dim su također sličnosti, jedino se iz mog lakše izlazi i fali mi još dva cilindra


haha zaheban je taj krov
 

EDIT:
Skoro zaboravih...
Još jedna sličnost mog swifta i nove supre je u trubi!
Truba je kao iz cirkusa kad klaun trubi, tak je i na mom swiftu bilo, ja je od srama nisam mogao koristit, pa sam si u swifta ugradio trubu od punta...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 18:09 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ne znam ni kako se cuje truba u mojim autima, eto koliko je cesto koristim. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam malo glasanje.

 

Na kojim pumpama tocite ? Ja sam vecinom preferirao INU, i sad vec zadnjih mjesec dana tocim na tifonu iz razloga sto je gorivo jeftinije od 9-15 lipa (bar u VG) i iz razloga sto motor mirnije radi...

 

Edit: dodao petrol

10 INA
3 Tifon
12 Crodux
2 Lukoil
12 Petrol
2 Apios
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 19:33 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Petrol

 

PS

Dodaj Apios. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 19:21 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na Croduxu tocim 100tku,2 puta sam tocio na Ini i vise nikad,auto osjetno slabo povlaci.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tifon prodaje inino gorivo, a i ostale pumpe u hr u raznim omjerima. Tako da ne mozete znati sto tocite 100%.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

95 je vecinom INA, 100-ka iz Slovenije ili Italije ako nije INA pumpa.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
Tifon prodaje inino gorivo, a i ostale pumpe u hr u raznim omjerima. Tako da ne mozete znati sto tocite 100%.

 Sumnjam, cujem kak motor zvuci nakon hladnog startanja ujutro kad je unutra inino i kad je od tifona gorivo, prije bi ljudi rekli da imam malo glasnijeg traktora a ne TDIa 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Prijedlog za zimske gume do 500kn 195 65 15?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Conti WinterContact TS 860

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja ne znam ni kako se cuje truba u mojim autima, eto koliko je cesto koristim. 

 haha
Znaci slabo se ženi u tvome kraju kad ni po svadbama ne trubiš

Nego ak se dobro sijećam, pisao si da isto samo 100ku točiš, jel se još toga držiš ili tu i tam 95 natočiš?
Pitam čisto informativno, ja samo 100ku, za sada na crodux-u jer imam popust...

BTW:
A kaj je bilo sa 98com u hrv, zna netko zbog čega je nema, predpostavljam da pumpe nude 95, 98 i 100, zahtjevale bi veliku površinu ispod zemlje, pa im je to limit, al opet gledam po net-u, ameri imaju širu ponudu goriva od nas, znači podzemna površina, tj volumen nije limit/problem...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 20:14 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Viditi cu za iduci put Rainsport 3.

BTW Dosao je Rainsport 5. Šara je bezveze, mada sigurno ima razlog zasto je takva i sigurno je bolja, ali mi rainsport 3 zivlje izgleda.

 

3 3
5 5
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja gorivo točnije Eurodizel točim na INI (na Mulu Krke u Šibeniku) iz razloga čistoće goriva, naime na toj pumpi toče i brodovi a oni ne podnose postotak biodizela (oko 10%) koji postoji u eurodizelu na svim ostalim pumpama.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Natocis pola 95 i pola 100 te dobijes 98, tako rade pumpe u Americi, prije kod nas nisi imao nesto 100ke nego cesto samo 98. Tocim 100 uvijek, na 95 auto radi lose na leru i trza pri jacem ubrzanju. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 23:49 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

prije bi ljudi rekli da imam malo glasnijeg traktora a ne TDIa 

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako mi je focus na kompletnom lakiranju, vozim zamjenski i20 1.2 crdi 6 brzina 75ks. Dobio s punim tankom i dometom od 1100km. Mali ide iznenađujuce solidno. Tj ja sam iskreno oduševljen. Pogotovo potrošnjom koja je na relaciji ok cca 80km za 3l manja od focusa npr...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Konačno je nova supra i Šebalju došla u ruke, čovjek oduševljen, osim što fali ručni šaltung i ručna kočnica...




 Tako mi je drago da ju je Sebalj review-ao, pogotovo kad vidim kako uziva vozit taj auto. Inace svoje sam o njoj rekao, jedino ovaj volan iz Yarisa s BMW-ovim tipkama ,je mrvu tragican 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Konačno je nova supra i Šebalju došla u ruke, čovjek oduševljen, osim što fali ručni šaltung i ručna kočnica...




nije mi jasna fascinacija sa rucnim mjenjacima, pogotovo u novim autima di rucni mjenjac nema nikakvu prednost, a o feel-u ne bih jer kolko god je subjektivno tolko je i djecje.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kakvih 14-18tkn, sta se vi drogirate? pa jebem mu ako necu sam kupit i folirat sve...makar radio 3x, ispast ce me opet 20x jeftinije...dobro ne 20x, ali sigurno 5-6x

 

sto se tice goriva, samo crodux. rijetko kad sam primoran tankat na petrolu i onda me jeza prolazi, od trenutka sipanja, kad pistolj trokira i ubacuje zrak po cijeni 100tke, do kad vozim nakon toga...

 

sto se tice 1BIT, cepovi: uzmi jebem te one naljepnice deblje i kupi univerzalni cep, zasto bacat 150-200-400kn na ovo sta zelis ti...ebay, wish i sl.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Imam malo glasanje.

 

Na kojim pumpama tocite ? Ja sam vecinom preferirao INU, i sad vec zadnjih mjesec dana tocim na tifonu iz razloga sto je gorivo jeftinije od 9-15 lipa (bar u VG) i iz razloga sto motor mirnije radi...

 

Edit: dodao petrol

 

Petrol preferiram, Crodux nekako umrtvi auto sto mi je jako cudno. Inina 100ka mi je neka sredina i najvise se uzdam u nju. A

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 12:00 (ivanoile).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A koliko bi ti da ti računaju za kvalitetno odrađeni posao? 3 hiljade? Pa sigurno ima neki lokalni rođo koji će to srediti i po takvoj cijeni.

 

Gorivo točim na zadnje obnovljenim pumpama na mom području. Trenutno na INA zbog nagradne igre. 

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne 3, ali ispod 1000 eur. pa nije to farbanje jbt...ne kuzim stvarno ako su cijene takve kako pisete...onda mogu slobodno vozit crni auto do kraja zivota, posto me vecinom crni pogadaju...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Tocim 100 uvijek, na 95 auto radi lose na leru i trza pri jacem ubrzanju. 

 To sam i ja primjetio, na 95ci mi na leru baš nemirno radi...
Mada swift je baš tvornički mapiran za 98cu i više, u slučaju da nema 98ce može 95 al to je onak...bučkuriš

 

RuskeGTT kaže...

 

sto se tice 1BIT, cepovi: uzmi jebem te one naljepnice deblje i kupi univerzalni cep, zasto bacat 150-200-400kn na ovo sta zelis ti...ebay, wish i sl.

 A znam i o tome sam razmišljao, najjeftinije sam našao 150Kn novi origigi čep jedan, a glupo mi za komad platike koji nema nikakvu funkciju osim vizualne dati tolku lovu...
Za naljepnice sam malo skeptičan, mogu probat ovu zimu sa njima, mada imam dojam da bu to otpalo i odletilo nekam, da bude snijeg izuo naljepnicu sa čepa ili će mi frknut na autoputu kad se kotači najbrže okreću
Ima ovih kineskih kopija, nije isti dizajn, al who cares 80-ak kn dođu sva 4, to mi je čak i ok
Razmislit ću si još...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji auto foliras?

Preko cepa stavis prozirnu foliju i nece se odlijepiti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 12:42 (ivanzu).
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi ajmo jednom zauvijek prekinuti te rasprave o gorivu. Ovo što sam napisao je točno, mama mi radi u Ini u otpremi i zna točno kome prodaju i šta.

 

A vi vjerujte u seoske mitove i legende

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 18:03 (Jakovp).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pocela me leda opet boliti radi losih sjedala.

Pa ugradio u plavog siceve koji su namjenjeni za crvenog.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao bi mi akumulator za Punta 1 55. 45Ah dovoljno? Auto se koristi samo na selu, dakle nije svakodnevna vožnja pa mi je bitno da jeftino prođem. 

 

Kakvi su ovi iz Peveca?

https://pevec.hr/akumulator-a1-12v-45ah-d-306279.html

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Trebao bi mi akumulator za Punta 1 55. 45Ah dovoljno? Auto se koristi samo na selu, dakle nije svakodnevna vožnja pa mi je bitno da jeftino prođem. 

 

Kakvi su ovi iz Peveca?

https://pevec.hr/akumulator-a1-12v-45ah-d-306279.html

 A da si za početak odabereš odgovarajuću dimenziju akumulatora?

Taj iz pevca ti nebu stal (tj stal bu, al ga nebuš mogal stegnut na vrhu), 207mm mu je visina, a u punta ti ide 190mm...

Tj traži aku koji ima dimenzije: 190x175x175 jer je to dimenzija aku za punta
Primjer:

Ja sam svojevremeno naletio na najjeftiniji aku za punta u max power poslovnici u Sesvetama u Zagrebu, al izgleda da su ugasili stranicu, ugl imaju sve, od fiamm-a, exide-a, yuasa-e do žnj marki, tak neka lijeva marka je bila oko 240/250kn za punta ako se stari aku ostavi u poslovnici, tj to je sa popustom na stari aku...
Pa probaj kod njih pitati...
Imaju sve od baterija za mobitele, baterija za laptope, aku za ups-ove, do aku za aute, motore i kamione...

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Trebao bi mi akumulator za Punta 1 55. 45Ah dovoljno? Auto se koristi samo na selu, dakle nije svakodnevna vožnja pa mi je bitno da jeftino prođem. 

 

Kakvi su ovi iz Peveca?

https://pevec.hr/akumulator-a1-12v-45ah-d-306279.html

 

pogledaj ovdje https://beren.hr/

 

ja bio kod njih u četvrtak, kupio akumulator dobio 30% popusta, besplatno zbrinjavanje starog i besplatna promjena novog

 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
dv14 kaže...

Trebao bi mi akumulator za Punta 1 55. 45Ah dovoljno? Auto se koristi samo na selu, dakle nije svakodnevna vožnja pa mi je bitno da jeftino prođem. 

 

Kakvi su ovi iz Peveca?

https://pevec.hr/akumulator-a1-12v-45ah-d-306279.html

 

pogledaj ovdje https://beren.hr/

 

ja bio kod njih u četvrtak, kupio akumulator dobio 30% popusta, besplatno zbrinjavanje starog i besplatna promjena novog

 

 

 Lool, kad doneses stari akumulator dobijes popust na novi, ne cine ti nikakvu uslugu ak ti ga besplatno uzmu jer im on donosi zaradu

#fsb
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice