Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 

Čitao sam dosta o njemu po netu.

Glavne zamjerke: nekoliko primjeraka ima problema s mjenjačem, pogotovo druga brzina. Ja sam mislio da ću tek ja imati zbog pogona na sve kotače. Sva sreća, nikakvih problema!

Ali, nekoliko puta mi se dogodilo da poslije zautavljanja nejde iz prve u rikverc, nego moram ponovo pritisnuti kvačilo, al i ista stvar mi je bila i na Felicji, pa mi je to normalno (ne znam dal je!).

Druga zamjerka nekih je da ima lošiju zvučnu izloaciju. Meni se čini zapravo jako dobra. Al je vjerojatno Vitara drugačija, pa to tebi ne znači mnogo.

Treće, često se govori da im klepeće tablica zadnjih vratiju. Istina. Nešto se treba ugurati ispod da drži, spužva, recimo.

Na Forum hr imaju velike teme o S-Crossu i Vitari pa su pogledaj.

 

Potrošnja po zimi u gradu oko 7 lit/km (prema onboard kompjuteru).

Po ljeti na otvorenim cestama i oko 5.5.

 

Dva su velika razloga što sam odlučio za ovaj auto.

Ovo:

  

(4 godine za redom)

Da se nadovežem, ja sam sa svojim swiftom sad u 12mj bio na tehničkom, prošao od prve bez ikakvih problema, a 12-u godinu puni i kako sam ga friško kupio ove godine, nisam znao u kakvom je točno stanju...
Razlika sila između kočnica lijevih i desnih ispod 5%, koči ko novi, a tolerira se do 25% (znam jer mi je to bio problem na prijašnjem fiatu uvjek oko ručne...)
Mada bi ja suzukija po pouzdanosti svrstao uz toyotu, sa ta dva japanca nema brige na tehničkom

A što se tiće mjenjača, ja sam i za swifta čitao da imaju problema...
Konkretno da ispada iz 5-e brzine tjekom vožnje, sad ne mogu naći video, našao sam di je liku na rubu da ispadne iz prve prilikom kretanja:


Ali to je najvjerjatnije zbog nepodešenosti sajli za biranje brzina koje vode do mjenjača, to se podesi...
Da kucnem u drvo, moj mjenjač radi bez problema, kako je sport verzija, hod mjenjača je kraći, pa je i gušt veći

Ali koliko se meni čini mjenači na suzukiju najviše imaju problema na indijskom tržištu, tj maruti-suzuki verzije koje su manje kvalitetne i slabije opremljene od suzukija...

BTW:
Meni u rikverc ide uvijek, mada nekada malo teže...
I koliko čitam po net-u, ne postoji verzija od 115Ks, samo 120Ks (88kw), tako da imaš 5ks više nego što misliš, mada iz čitave tvoje priče nisam uspio skužit koji motor imaš u s-crossu 1.6? benz/dizel?
Ak imaš benzinca 1.6, onda iste motore imamo, M16A ugrađivao se i u swifta i u s-cross
Mada getribe, tj prijenosni omjeri nisu isti za s-cross i swifta...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod njega je 1.0T. Clio od rodaka je imao isti problem ali kod njega je otisao nosac mjenjaca pa se to dogadalo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

I koliko čitam po net-u, ne postoji verzija od 115Ks, samo 120Ks (88kw), tako da imaš 5ks više nego što misliš, mada iz čitave tvoje priče nisam uspio skužit koji motor imaš u s-crossu 1.6? benz/dizel?
Ak imaš benzinca 1.6, onda iste motore imamo, M16A ugrađivao se i u swifta i u s-cross
Mada getribe, tj prijenosni omjeri nisu isti za s-cross i swifta...

 82kW (112KS), 1.0 motor, benzinac.

Ima manje nego sam napisao :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 0:00 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nece ti u rikverc ponekad jer mozda mjenjac nema sinkron za tu brzinu, ista stvar kod mene na golfu dok kod astre koja ima sinkrone na svim brzinama to se ne dogada. Da imas sinkron brzine i da ne zeli ubaciti u brzinu dosta cesto onda bi bio problem ovako je ok.

 

PS

 

Mjenjac u Suzukijima sa sest brzina ima sinkro na rikvercu pa bi se onda moglo smatrati problemom ali mislim da je kod tebe s pet brzina pa je onda ok.

 Da, 5 brzina.

Hvala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moji prodaju clia 2013.godiste. ako te zanima javi se u pp 😁

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Došlo svee.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 82kW (112KS), 1.0 motor, benzinac.

Ima manje nego sam napisao :D

 Aaa kužim, pa poteže on dobro, s obzirom na konstrukciju

Odlična stvar je šta je suzuki napravio integriranu ispušnu granu u glavi motora, time je turbina približena bliže cilindrima, pa se brzo i lako zavrti, tj reakcija na pedali gasa je bolja
Samo šteta šta su brzine malo kratke, 1-a do 40, 2-ga do 80, tek od 3-će su duže koliko vidim na videu, al to je vjerojatno da lakše ubrza u prvoj i drugoj...



A fora kako pišu ljudi u komentare you tube-a, 3cyl turbo, čuje se ko v6

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 10:01 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebali su staviti vodeno hladenje ispusne grane da produze zivot turbini kada su je vec isli integrirati u blok. 

4 godine
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VladimirLem kaže...

Pozdrav, biram zimsku gumu 235/45/18

Zasad našao Toyo i Nexen, otvoren sam i za druge prijedloge do max 1000 kn. Hvala

https://shop.autohrvatska.hr/toyo-s954-xl-3818200-5cace9ce37131.html

https://www.ekupi.hr/Nexen-23545R18-WINGUARD-SPORT-98V-XL-Pot-C-Pri-B-Buka-70-dB-1440941.aspx

 Hvala svima, odustao od Toyo i naručio Nexen Winguard ali Winguard 2 a ne 1. Nisam uspio naći konkretne razlike ali valjda je nasljednik bar malo bolji.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo sto Suzuki više koliko vidim nije ni blizu te cijene:

"S-Cross. Gledao sam novi sa srednjim paketom opreme (1.0 motor, GL+, parking kamera..), oko 128.000kn"

 

Pucaaaajjjj :)
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Ovo:

  

(4 godine za redom)

 

 

 Gdje si izvukao ovu tabelu?  Cudi me posto se Rover ne proizvodi vise od 15god .. :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sva su auta sada poskupila. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ovo:

  

(4 godine za redom)

 

 

 Gdje si izvukao ovu tabelu?  Cudi me posto se Rover ne proizvodi vise od 15god .. :)

 Ovo su sva vozila na tehničkom u HR, neovisno o godini proizvodnje. Nemam više link na tekst.

Negdje sam vidio i samo novija od 5 godina, i opet je Suzuki bio prvi, što me iznenadilo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, znate li nekog dobrog servisera u Zagrebu, po mogucnosti za Nissan aute?

 

Jucer sam se totalno razocarao u trenutnom i odlucio da ga mijenjam. Dva puta sam mu rekao da mi rucna s desne strane drzi puno slabije i da sam zbog toga prosle godine imao probleme na tehnickom. Prvi puta kad je radio, promijenio je plocice. Odem na onaj besplatni tehnicki i vidi cuda, opet isti problem. Desna strana ne koci jednako. Ovaj tjedan sam bio kod njega, rekao da i dalje to ne radi kak spada. Taj put je kao postelao rucnu. Kad sam sjeo u auto primjetio sam da puno ranije pocinje hvatat i mislim si da je to to. Jucer na tehnickom opet isti problem. Rucna s desne strane cca upola slabije koci. Imao sam srece sto sam rekao ispitivacu da sam bio kod servisera da mi to sredi pa me na moju veliku srecu pustio.


Tad sam odlucio da od ovog servisera nista i da ocito trebam trazit drugog pa mi je ovo palo kao najbolje mjesto za pitati. Ovlasteni mi ne bi bas bio prva odluka, posto koliko cujem jesu dosta skuplji, a nisu toliko kvalitetniji da bi mi opravdali tolike cijene servisa.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šta ti je folcika bez ruzine?

 
 
Al fakat ih sve češće viđam sa tim problemom...

Auto nikada nije sportski ako nema peraju na zadnjem brisaću...živjeli!

 
 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za vikend odlucio poradit malo na limariji,uhvatila hrđa na vratima i malo na pragovima.Prosle godine su rađeni rubnjaci ali majstor je sjebo i sad se ponovo pojavilo.Iduce godine komplet uzet pocincane rubnjake i valjda ce drzat neko vrijeme.Inace auto je Mazda 6,normalno njihova boljka je hrđa ali nije toliko strasno kako sam znao vidjet na ostalima

 

 

 

 

https://ibb.co/RSp20jp

 

https://ibb.co/PFfdZt6

 

https://ibb.co/r3m5L5S

 

 https://ibb.co/7GDXjR0

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 18:45 (Acex).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Šta ti je folcika bez ruzine?
  
Al fakat ih sve češće viđam sa tim problemom...

Auto nikada nije sportski ako nema peraju na zadnjem brisaću...živjeli!

  

 Jedva čekam vidjeti novije vagovce iz uvoza kad krenu trulit kod kolone di se spaja s blatobranom. To im je jako slaba točka, svakih par mjeseci bi svi trebali skidat plastiku i isprat nakupljeno lišće i prirodno blato, pogotovo ekipa koja ih parkira pod drvećem 365dana u godini.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dosta njih hrda po gepeku iz tih godina. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Dosta njih hrda po gepeku iz tih godina. 

 Ne samo iz tih, vecina i novijih, tipa ove novije linije od 2010 i one jos novije od 2015 hrdjaju oko svjetla za tablice... Moj je imao taj problem, ali je prethodni vlasnik to zakamuflirao sa nekom bojom koja uopce nije ista i opet je probijalo zato jer hrdja nije ociscena... Sva sreca sredilo se dok nije otislo na jos gore, i evo dan danas gledam i nema trunku hrdje iznad tablice a niti se primjeti da je ista radjeno.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...

Ekipa, znate li nekog dobrog servisera u Zagrebu, po mogucnosti za Nissan aute?

 

Jucer sam se totalno razocarao u trenutnom i odlucio da ga mijenjam. Dva puta sam mu rekao da mi rucna s desne strane drzi puno slabije i da sam zbog toga prosle godine imao probleme na tehnickom. Prvi puta kad je radio, promijenio je plocice. Odem na onaj besplatni tehnicki i vidi cuda, opet isti problem. Desna strana ne koci jednako. Ovaj tjedan sam bio kod njega, rekao da i dalje to ne radi kak spada. Taj put je kao postelao rucnu. Kad sam sjeo u auto primjetio sam da puno ranije pocinje hvatat i mislim si da je to to. Jucer na tehnickom opet isti problem. Rucna s desne strane cca upola slabije koci. Imao sam srece sto sam rekao ispitivacu da sam bio kod servisera da mi to sredi pa me na moju veliku srecu pustio.


Tad sam odlucio da od ovog servisera nista i da ocito trebam trazit drugog pa mi je ovo palo kao najbolje mjesto za pitati. Ovlasteni mi ne bi bas bio prva odluka, posto koliko cujem jesu dosta skuplji, a nisu toliko kvalitetniji da bi mi opravdali tolike cijene servisa.

 Ja sam imao slicni problem kad je bilo ono vrijeme free tehnickog. Znaci lijevi zadnji kotac mi nije hvatao i rucna se dosta dizala u zrak, vec sam se raspitivao i po onom sta sam procitao sam mislio da treba mjenjat ili celjust (ili reparirat) ili je jednostavno sajla pukla. Odvezo ga par dana poslije kod mehe, izvadi on zadnji lijevi kotac kad ono je sajla "zastekala", stavio je u pocetni polozaj i pospricao par puta sa nekim sredstvom i "pumpao" ju cca 2min. I evo od tad radi super, znaci ne dize se vise tak jako u zrak, odlicno drzi i sad ce jos malo tehnicki pa cu vidjet sta ce oni rec... 

 

Znaci moj savjet ti je da si probas izvadis rukonaslon (ako ga imas, ako ne onda opet imas neke sarafice koje odsarasis da vidis taj cijeli sklop) i unutra ces vidjet sajle od rucne, i tocno ces vidjet kad je dignes i spustis dal se ona vrati u pocetni polozaj. Ako ne, maknes kotac koji mislis da je problem i pogledas di se rucna nalazi i razradis ju... Nadaj se da je ili to ili samo sajla, ako je celjust onda bi to moglo malo vise kostat 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 18:33 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam, nisam zagledao nesto bas, vecinom sam to vidio na golfu 4 i 5, te par passata B6. Ja sam imao problema s hrdom na focusu Mk1 gdje je krenuo hrdati dolje na varu od vrata gdje se spajaju vanjski i unutrasnji lim, a koliko vidim po gradu mk1 fokiji hrdaju kao ludi posto skoro svaki kojeg vidim je hrdav. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 18:43 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mene kod mog auta zabrinjava onaj ''tepih'' oko zadnjih kotaca, koji su stavili umjesto plasticnih zastita.

Bojim se da je to najveci problem jer zadrzava vodu u sebi, a i vrlo tesko se skida blato i ostala prljavstina sa toga.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ramzocro-HCR Zar Golf 4 nije bio zadnji koji ima te probleme ? Ja sam skidao blatobrane na G6 i nije bilo lišća i blata kako je na G4 bilo . 

1BIT Vec su to auti stari po 15 godina ,a od pocetka su imali problema s hrdjom tako da ne cudi . 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

ramzocro-HCR Zar Golf 4 nije bio zadnji koji ima te probleme ? Ja sam skidao blatobrane na G6 i nije bilo lišća i blata kako je na G4 bilo . 

 Nekidan sam na g7 morao skidat plastiku zbog nekih strujnih problema. Imao sam šta za vidjeti.

 

Oko 180tisuća ima, zanimljivost je bila to što čak ni nije uvoz bio, ali svejedno. Redovit parking godinama pod drvećem je napravio svoje. Upošto je riječ o prijateljevom autu bilo, zaštitili smo taj dio s limarije s kobitom iznutra.

 

Nekoliko g5-ica i g6-ica mi je jedan poznanik uvezao, isti problem. Na 5-ici gore neg na 6-ici, ali svejedno. Ima blata!

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa jel se isplati Golf 7 iz uvoza ili je ista stvar kupiti kod nas?Naravno rijec je o barem highline paketu opreme(crna sredisnja konzola,koza/alcantara sicevi,mf volan,itd).1.6 ili 2.0 tdi.Koliko eurica bi trebalo otprilike za takav pothvat?Vidio sam na njuskalu da su nesto cijene pale sedmici....

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma isplati se, kako ne. Nešto ćeš možda uštediti, a možda će te koštati na kraju isto kao kod nas, ali imaš puno veći izbor, možeš uzeti i bolji motor, bolju opremu, noviju godinu, manje kilometara.. Eventualno ako nađeš kod nas nešto da te zanima i da ti je cijena ok, pregledaš vani ponudu, zbrojiš si uvozne naknade i vidiš razliku.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pa mislio sam do nekih 12000 eura.Zna netko iz prve ruke kakva je sedmica 2.0 tdi u usporedbi sa astrom j po kvaliteti izrade,odnosni isplati li se dati par tisuca eura vise?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sjednes u oba i vidis, nije bas da ih nema. Golf 7 ce automatski biti bolji, noviji je auto i ako opet ovisi od primjerka do primjerka. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 11:39 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice