Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.198.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A 2.0 tdi 150 u G7?Ima li kakvih izrazenih mana,kakvo mu je odrzavanje cjenovno?

Znam da ovaj 1.7 cdti 125 u mojoj astri je na hladna jutra jako slab i bučan dok se ne zagrije na 90....turbina se uopce ne cuje pri saltanju kad je hladan

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

A 2.0 tdi 150 u G7?Ima li kakvih izrazenih mana,kakvo mu je odrzavanje cjenovno?

Znam da ovaj 1.7 cdti 125 u mojoj astri je na hladna jutra jako slab i bučan dok se ne zagrije na 90....turbina se uopce ne cuje pri saltanju kad je hladan

 Ako je pravilno odrzavan i ak ima prave km a ne da mu je skinuto +100-200k onda bi trebao bit dobar... Ali ak vec ides tamo onda si povedi nekog tko se razumije u mehaniku i sl. da ti provjeri auto, da vidis kakvo je opcenito stanje motora/karoserije i da vidis kakvo je stanje u ovlastenom... 

 

Doslovno svaki je auto ovih dana bucan, pogotovo dizelasi tak da to nije nista cudno... Turbina se niti ne smije cut, ako se cuje tj. fucka onda samo znas da je pri kraju.

Jedino ne znam kakvo je stanje kod Astre, ali kod Golfova tj. tdi motora moras malo pripazit di se vozis. Znaci ak ga cijelo vrijeme vozis po gradu, drzis ga na niskim okretajima (skoro pa u "leru"), i ak ga ugasis dok je hladan onda se DPF voli zacepit dosta brzo, ako ga vozis po otvorenoj bar 1 tjednom tj. da ga malo ispuses onda nemas brige...

 

Za odrzavanje Golfa, konkretno za ovaj 1.6tdi sta imam mu je odrzavanje stvarno bagatela... Veliki servis cca 1400kn (continental dijelovi, ali sa rabatima kod majstora, znaci ispod 2000kn kod nekog drugog), na mali servis idem sad za tjedan pa javim kakva je cijena...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Ekipa jel se isplati Golf 7 iz uvoza ili je ista stvar kupiti kod nas?Naravno rijec je o barem highline paketu opreme(crna sredisnja konzola,koza/alcantara sicevi,mf volan,itd).1.6 ili 2.0 tdi.Koliko eurica bi trebalo otprilike za takav pothvat?Vidio sam na njuskalu da su nesto cijene pale sedmici....

 Bilo je neki dan na VW forumu, nakon 2015 modeli nije moguća manipulacija kilometrima pa pripazi na to

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja vozim golf 7 vec 5 godina. Moj je 1.6 105ks CL sa nekim doplatama. Odlican auto za moje potrebe. Nisam imao nilalvih problema. Auto ima 215 tkm. Mjenjao sam nosac getribe (700kn), selene (600kn) i jedan grijac120kn) a ostalo servis,kocnice. Velili servis sam napravio na 160tkm iako je preporuceno na 210tkm. Ulje svakih 12-13tkm. Auto je peri-deri. Original turbo,dpf,kuplung,akumulator. Motor radi super. 

Sad me ceka zamjena zadnjih amortizera. Pocela su oba sliniti.

Za 1000km imam servis pa cu to onda rijesiti.  

 

Imam u obitelji i audi a3 8v 2.0 150ks. Ima trenutno 190tkm. Jedino problem je bio neka sonda na dpf filteru prije cca 15tkm. Auto je na nekih 20tkm dignut na 190ks.  S line paket. Mogu rec da mi je jedina zamjerka sto je uzasno tvrd. 

Ja sa ta dva motora imam odlicna iskustva. Redovna zamjena ulja,bez stiskanja hladnog motora i to je to.

 

EDIT: Sad vidim da je forumas iznad napisao da je veliki serivs na golfu 7 1.6 1400kn. 

Ja sam platio 3800kn.  Mjenjao sam komplet distribuciji,kanalni,antifriz,kociono ulje,filter ulja,zraka,goriva i 5l castrol edge. Sve kupljeno u dojkicu.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 15:54 (omomomomoomm).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 

 

EDIT: Sad vidim da je forumas iznad napisao da je veliki serivs na golfu 7 1.6 1400kn. 

Ja sam platio 3800kn.  Mjenjao sam komplet distribuciji,kanalni,antifriz,kociono ulje,filter ulja,zraka,goriva i 5l castrol edge. Sve kupljeno u dojkicu.

Meni je promjenjeno sve osim kocionog ulja i filtera ulja i samog ulja, ali opet 3800kn, malo skupo po meni... Dijelovi isto od continentala ili ?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da conti. Nema teorije da ti je komplet distribucija mjenjana za tu lovu. Zaboravio sam gore napisati i vodena pumpa. Voden je ako se ne varam original 1700kn jer ima elktroniku na sebi. Das svoju staru pa te onda ispadne jeftinije. Ti vjerojatno nisi mjenjao vodenu pumpu a to ti je jako velika greska ako je tako.

 

Znaci ja sam mjenjao:

Ulje castrol 5l

Filter goriva,zraka,peludi,ulja.

Ulje u kocnicama ( ne samo u posudi nego komplet)

Antifriz

Kanalni remen

Zubcasti remen i sve sto ide uz njega 

Vodena pumpa.

Znaci sve to plus ruke 3800kn. Po meni nije puno jer sam zamijenio sve.  

 

Remen se mjenja na 210tkm u idelanim uvjetima (citaj bez grada) ukoliko auto ima otezane uvjete (citaj grad) onda se preporuca 180tkm. Meni je i to bilo nategnuto pa sam zamijenio na 160tkm. 

 

Ja planiram voziti taj auto.jos nekih 20-30tkm. Maksimum do 250tkm jer vjerujem da ce do onda krenuti sranja. A ta sranja su preskupa i to ce novi vlasnik rjesavati  a ja cu se kotrljati u novom autu 😀.

 

 

 

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Da conti. Nema teorije da ti je komplet distribucija mjenjana za tu lovu. Zaboravio sam gore napisati i vodena pumpa. Voden je ako se ne varam original 1700kn jer ima elktroniku na sebi. Das svoju staru pa te onda ispadne jeftinije. Ti vjerojatno nisi mjenjao vodenu pumpu a to ti je jako velika greska ako je tako.

 

Znaci ja sam mjenjao:

Ulje castrol 5l

Filter goriva,zraka,peludi,ulja.

Ulje u kocnicama ( ne samo u posudi nego komplet)

Antifriz

Kanalni remen

Zubcasti remen i sve sto ide uz njega 

Vodena pumpa.

Znaci sve to plus ruke 3800kn. Po meni nije puno jer sam zamijenio sve.  

 

Remen se mjenja na 210tkm u idelanim uvjetima (citaj bez grada) ukoliko auto ima otezane uvjete (citaj grad) onda se preporuca 180tkm. Meni je i to bilo nategnuto pa sam zamijenio na 160tkm. 

 

Ja planiram voziti taj auto.jos nekih 20-30tkm. Maksimum do 250tkm jer vjerujem da ce do onda krenuti sranja. A ta sranja su preskupa i to ce novi vlasnik rjesavati  a ja cu se kotrljati u novom autu 😀.

 

 

 

 Kakva pumpa 1700kn ? Pa ovlasteni cak daje veliki i mali servis za manju lovu od te od 3800kn...

 

 Evo da kazem, mjenjana je vodena pumpa ( posaljem ti sliku racuna, i posaljem ti sliku  sjedista vodene kakvo je bilo i sl...). 

 

Ako mi ne vjerujes, raspitaj se po VW Forumu pa ces vidjet da oni rade veliki servis za cca ~2000kn sa dobrim dijelovima (continental), mene je izaslo jeftinije jer sam poznanik pa sam dobio jos popusta...

 

Edit: moj je promjenjen na oko 168k km, nije bio los a nit dobar no zamjenjen je posto se taman islo na put pa da budem siguran 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 17:52 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Takoder sam napravio veliki servis za nesto manje od 1500kn na 2.0TDi. Conti set.

 

Truth in engineering.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznam ekipa. Ja sam to radio pocetkom 2017.  Platio sam kolko sam i napisao nemam sta lagati. 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam spomenuo da su ruke gratis :)

Truth in engineering.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ovo sve za 2000kn

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni za e90 u tokicu i intercarsu vodena pumpa bez popusta kosta oko 2000 kuna. Mehanicar mi je rekao i da je ne mijenjam bzvz dok ne crkne, malo bzvz ali rekao okej.
p.s. znate neku stranicu izvana di mogu naruciti potrosne dijelove za motore (R6)?

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mehanicar ti nije bas pametan, aluminijska glava se lako savije ako nema hladenja, pogotovo ako je blok od zeljeza. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 19:01 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Meni za e90 u tokicu i intercarsu vodena pumpa bez popusta kosta oko 2000 kuna. Mehanicar mi je rekao i da je ne mijenjam bzvz dok ne crkne, malo bzvz ali rekao okej.
p.s. znate neku stranicu izvana di mogu naruciti potrosne dijelove za motore (R6)?

 

ivanzu kaže...

Mehanicar ti nije bas pametan, aluminijska glava se lako savije ako nema hladenja, pogotovo ako je blok od zeljeza. 

 

Bas to, slazem se. Obicno pumpu mjenjam nakon 150.000km, kad i rashladnu tekucinu.
Ionako sve isputam iz radijatora, tako da odmah i pumpu, remen, i miran si onda sa pumpom jos toliko (osim ako nemas srece).

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam jednom pojeo govno sto se tice majstora i dijelova od tada vise ne.5 L ulja platio 380 kn(gm dexos-sto mu i je cijena u servisima).Iduci mali servis sam dao broj sasije auto kresi i komplet dijelovi za mali redovni servis me ispalo nesto preko 400 kn,veliki servis sa zupcastim,vodenom pumpom,kanalnim remenom itd nesto manje od 1000 kn sa INA dijelovima.I od tada samo preko auto kreso narucujem a servisu samo za ruke platim.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mehanicar ti nije bas pametan, aluminijska glava se lako savije ako nema hladenja, pogotovo ako je blok od zeljeza. 

 Zapravo i je. Naime moj e90 ima električnu vodenu pumpu koja nije pogonjenja remenom. I ona se u pravilu ne troši kao obična pumpa

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa ne bas, kod elektricne pumpe moze odapet mehanika i elektronika, kondenzatori ne vole vrucinu, a lemovi ne vole vibracije i vlagu. Mislim da autodoc ima dijelove za motore.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 21:41 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Živio 1.9 TDI i veliki servis za ≈1200kn 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pa ne bas, kod elektricne pumpe moze odapet mehanika i elektronika, kondenzatori ne vole vrucinu, a lemovi ne vole vibracije i vlagu. Mislim da autodoc ima dijelove za motore.

 Vidiš sad si me sjetio na nešto:
Fun fact:
Ja na swiftu imam drive by wire sustav klapne na usisu, tj electronic throttle body kojega je suzuki konstruirao da se "hladi" sa rashladnom tekućinom motora, mada po shemi ispada da grije, a ne hladi, jer je spojeno u krug sa grijačem kabine, tj spojeno je u krugu koji stalno kroz blok motora cirkulira, ne ide opće na hladnjak naprijed...
Mada dobro nema tu neke elektronike, samo stepper motor koji otvara/zatvara klapnu za zrak...

 
 

nul-3 kaže...

Živio 1.9 TDI i veliki servis za ≈1200kn 

 

 

 Meh, veliki servis za punta2 1.2 8v ti je u pola te cijene još i za tehnički ostane i čevape uz pivu poslje tehničkog

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

nul-3 kaže...

Živio 1.9 TDI i veliki servis za ≈1200kn 

 

 

 Meh, veliki servis za punta2 1.2 8v ti je u pola te cijene još i za tehnički ostane i čevape uz pivu poslje tehničkog

 I za moju MTD kosilicu je mnogo jeftiniji... Za ostatak love nahranim pol sela...

 Jebote koja usporedba...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 22:39 (Batista).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
 I za moju MTD kosilicu je mnogo jeftiniji... Za ostatak love nahranim pol sela...

 Jebote koja usporedba...

 Pa šta nisi skužio da se ekipa natječe čije održavanje je jeftinije za pojedine agregate motora?

BTW:
AK imaš električnu MTD kosilicu, ni ne trebaš servis/održavanje, kosiš dok ne stane

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne hladi ti on nista nego grije, sluzi da se odledi klapna i da izgaranje bude malo bolje kada je hladno.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Astra J 1.7CDTI 92kW (125ks). Koliko i kojeg ulja ide u motor? Internet  (i Intercars) kaže 5,4 litre 5W30. Iako sam na forumu njihovom vidio da pišu da se stavi 4,5-5l da ostatak ne završi negdje drugdje (nezz točno gdje) pa potpomaže češćoj regeneraciji DPF, što nikako ne želim potaknuti. Netko zna?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

do prije par dana (dok nisam isao prvi put tociti) nisam uopce znao da mi auto ima povecani tank.. 61 litra ako je vjerovati papirima.

sa 660km predjenih sam tek na pola tanka (po cajgeru), interesantno. potrosnja 5l zasada (uglavnom cruise control na autobahnu ~120-140kmh) i nesto lokalnih alpskih cesta.

vidjet cemo kaj veli kalkulator za potrosnju na iducem tanku, al po ovome bez problema odem minhen>zagreb>nesto navazanja okolo, familija, ovo-ono>i natrag minhen, sa jednim tankom.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 10:28 (nixass).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovi pajkani postaju sve podmukliji. Ve te v kanalima i po grabama čekaju.

 

Pogleć ga kak je slatki cucek, kak ribica u akvariju

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stari gleda auto oko 3500eura, gleda malo vece, astra karavan, mondeo, vectra.

Itko iskustva na sto ciljat i sto izbjegavat? Fala...

 

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ovi pajkani postaju sve podmukliji. Ve te v kanalima i po grabama čekaju.

 

Pogleć ga kak je slatki cucek, kak ribica u akvariju

 

Policajci ko ona scena iz vuka samotnjaka :D

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

Policajci ko ona scena iz vuka samotnjaka :D

 

 

 

Dzizas, koliko dugo tu scenu nisam vidio

 

Odmah sam se sjetio ovog pa se jos jace smijem:

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

povecani tank? cime se drogiras?

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa vec duze vremena razmisljam promijeniti osvjetljenja na astri j ali kako se u to ne razumijem neznam koje gdje idu(kratko,dugo,dnevna...) pa ako moze preporuka kvalitetnih da svijetle bijelo da je vidljivost s njima dobra jer ove sto sad imam su mi katastrofa po noći.Isto bih promijenio dnevna svijetla da  nisu zute boje nego bijele.Naravno sve to da ne bacaju nikakvu grešku...Da li su ove ok?

https://www.mall.hr/klasicne-halogene-zarulje/osram-night-breaker-laser-h7-duo-box-150-?gclid=EAIaIQobChMImZH25u6r5gIVwsYYCh0TCQXXEAAYASAAEgLlrvD_BwE

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice