Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

... 

 

meni tak svejedno za kaj je rađena, jer ne tuče nikome u bulju i murija me ne gnjavi zbog toga, a svijetli bolje nego halogenka..

a kombinacija xenon žarulja sa mojim farovima su legalne u SAD-u, kod nas se ne može atestirati jer nemam pranje farova i automatsko niveliranje.

evo kako to izgleda sa istim farovima kao mojim, jbg nemam svoju snimku.

 

@mystik

ne mystik, pametni su oni koji vole preplatiti vauvauwagen accessoriese 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 15:04 (nine).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Covice, na tom videu se iz aviona vide high-low spots po podu... a kazes da je tebi jednako... aj ti lipo uzivaj u svojim "svitli mi bolje" farovima... nadam se da za razliku od ovog tipa bar nisi napravia nakaradu od inace lipog auta s tim angel eyesima, ledicama i glupostima... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

OEM Bi-Xenon kit za Golf 6 cca 1300€. OEM Xenon za Octaviu 3 1200€.  OEM Bi-xenon za A3 8V 1300€.

Samo dijelovi, potrebna još ugradnja i poneko kodiranje, ovisno o modelu.

Samo par cijena. Drugi proizvođači slično.

 

Ali valjda su svi budale kad ne kupe xenone sa njuške za 300kn.

 

 

Friendu sam narucio na ebayu za 180kn za punta 2 - rade vec godinu i pol. Znaci da ih mjenjas i svake godine isplati ti se jer neces imati auto 10 godina, a i da imas to je 1800 kn sto je 250€ a ne 1300€

Kumce na mazdi 323 - kupili su za 600kn i imali sigurno 4 godine i onda je skinuo radi ovih na tehnickom. U to vrijeme 0 kvarova.

Sa novijim autima je sigurno vise peripetija, ali za stare auto ti "ching-chong" setovi rade vrhunski

Pravi programeri programiraju binarno!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

nadam se da za razliku od ovog tipa bar nisi napravia nakaradu od inace lipog auta s tim angel eyesima, ledicama i glupostima... 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 15:33 (Lord_Marko).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

nadam se da za razliku od ovog tipa bar nisi napravia nakaradu od inace lipog auta s tim angel eyesima, ledicama i glupostima... 

 

kao što rekoh, isti je far. znači ima i ledice i angel eyese  samo kod mene su kratka svjetla podešena na malo kraću udaljenost, ovome tuku ekstremno daleko/visoko.

 

BTW očekujem da ćeš poslikati auto sa boka sa starim gumama i sa novim setupom i postati tu, da vidimo side-by-side kakvu ćeš nakaradu ti napraviti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 15:37 (nine).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

meni tak svejedno za kaj je rađena, jer ne tuče nikome u bulju i murija me ne gnjavi zbog toga, a svijetli bolje nego halogenka..

a kombinacija xenon žarulja sa mojim farovima su legalne u SAD-u, kod nas se ne može atestirati jer nemam pranje farova i automatsko niveliranje.

evo kako to izgleda sa istim farovima kao mojim, jbg nemam svoju snimku.

 

@mystik

ne mystik, pametni su oni koji vole preplatiti vauvauwagen accessoriese 

Aha, znači vozimo tehnički neispravno vozilo. Lijepo.

 

Pentium100 kaže...

Friendu sam narucio na ebayu za 180kn za punta 2 - rade vec godinu i pol. Znaci da ih mjenjas i svake godine isplati ti se jer neces imati auto 10 godina, a i da imas to je 1800 kn sto je 250€ a ne 1300€

Kumce na mazdi 323 - kupili su za 600kn i imali sigurno 4 godine i onda je skinuo radi ovih na tehnickom. U to vrijeme 0 kvarova.

Sa novijim autima je sigurno vise peripetija, ali za stare auto ti "ching-chong" setovi rade vrhunski

I to sve uredno zadovoljava HR/EU propise i vozilo je tehnički ispravno?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pentium100 kaže..

Friendu sam narucio na ebayu za 180kn za punta 2 - rade vec godinu i pol. Znaci da ih mjenjas i svake godine isplati ti se jer neces imati auto 10 godina, a i da imas to je 1800 kn sto je 250€ a ne 1300€

Kumce na mazdi 323 - kupili su za 600kn i imali sigurno 4 godine i onda je skinuo radi ovih na tehnickom. U to vrijeme 0 kvarova.

Sa novijim autima je sigurno vise peripetija, ali za stare auto ti "ching-chong" setovi rade vrhunski

 vi ljudi stvarno ko da ste s marsa pali... 

nije uopce poanta u tome rade li ili ne, za cijenu koju kostaju... poanta je da ih se stavlja u sjenila, farove i lece koji su potpuno neprimjereni takvoj vrsti izvora svjetlosti... mos sad jednako tako narucit h4 ili h7 led s ebaya pa sto ces dobit? 

 

za sve postoji rjesenje, istina, i dalje nije legalno, neki zapravo i jesu, ali bar svitli ispravno - xenon lece http://www.morimotohid.com/components/projectors.html/ i led farovi http://www.jwspeaker.com/products/categories/headlights/

osim toga kosta! 

 

bar bi na ovom forumu ljudi tribali bit pismeni pa malo izguglat razlike izmedju halogenki, xenona i led, ali izgleda da kod nas pali bitno da je jeftino, a za ostale koga brige... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

kao što rekoh, isti je far. znači ima i ledice i angel eyese  samo kod mene su kratka svjetla podešena na malo kraću udaljenost, ovome tuku ekstremno daleko/visoko.

 

BTW očekujem da ćeš poslikati auto sa boka sa starim gumama i sa novim setupom i postati tu, da vidimo side-by-side kakvu ćeš nakaradu ti napraviti 

 

evo, sa starim gumama i felgama mos dobit odma, a s novima kad kupim felge i gume. u svakom slucaju, bar nece glumit betlehem... 

 

 s obzirom da ima 20cm od poda i hrpu prostora oko gume, nes ti razlike 18mm... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Aha, znači vozimo tehnički neispravno vozilo. Lijepo.

 

tuži me 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
mystik kaže...

Aha, znači vozimo tehnički neispravno vozilo. Lijepo.

 

tuži me 

 Pa ak mu je auto uredno proso tehnicki onda zapravo nije neispravno vec tehnicki gledano ispravno vozilo...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
nine kaže...
mystik kaže...

Aha, znači vozimo tehnički neispravno vozilo. Lijepo.

 

tuži me 

 Pa ak mu je auto uredno proso tehnicki onda zapravo nije neispravno vec tehnicki gledano ispravno vozilo...

 obicno kazu da je ljepota u ocima promatraca... danas smo upravo saznali i da je tehnicka ispravnost u pepeljari skupa s 200kn, pa ako se promatracu svidi, onda je i auto ispravno... 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

neznam kak kod vas ali kod mene se auto slika na tehnickom. I samim time ak je auto u qurcu nemre proc ni tehnicki pa da ovome das i soma kn. A sumnjam da ce tebe neko hebat radi najslabijeg ksenona u lecama. Rađe cu se vozit ispred nine-ove lude nego iza tvoga visokog wanna be SUV-a. 

I dam se kladit da ce njegova luda u suprotnom smjeru manje smetat tebi nego tvoja svjetla njemu...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

slika se i kod nas auto, ali svejedno tehnicki neispravni auti i dalje prolaze... a s tim svitlima i xenonima u njima to je tehnicki neispravno auto... ista stvar i s dnevnim svitlima, uzalut ti puste trake, ledice i sto vec ne, kad te zaustavi, osim ako to nisu homologirana e14 (ako se ne varam) led dnevna, isto ti je ko da ih i nemas. dapace, mos i dvi kazne pokupit - jer nisi ima oborena svitla upaljena (u zimskom periodu) i jer imas nedozovoljena svitla na autu. 

 

isto se mogu kladit da ce meni manje smetat duga svitla na starom stojadinu (prakticki se i ne kuze) nego falsi ili pravi xenoni na modernom autu. napredak, jelte... a isto tako, za tvornicki izvedene farove znam da je zasljepljivanje minimalno jer drukcije ne moze proc homologaciju. 

 

sto se tice samog Captura, stvarno mu lipo svitle farovi, sto oborena, sto duga... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Pa ak mu je auto uredno proso tehnicki onda zapravo nije neispravno vec tehnicki gledano ispravno vozilo...

 

čak štoviše na tehničkom me nikada nitko nije pitao za xenone 

 

@wifi

ne znam za captura, ali ima tvorničkih auta koja suludo tuku prema gore i zasljepljuju i to na novim autima.

evo primjer službeni punto, nema leće i snop je odrezan prema lijevo na normalnu visinu, ali ona desna polovica snopa tuče u nebo, na 5 metara udaljenosti osvjetljava znakove samo tako. da ne spominjem kombije kojima su farovi montirani na preko metar visine, kada stane iza mene dobim dojam da je UFO sletio koliko mi blješti u autu.

 

btw što se tiče guma, evo ti da vidiš razliku od 15mm. ja sam krepao od smijeha kada sam namontirao felgu sa tom gumom.. totalno se vidi drastična razlika.

1. 205/40/17

2. 195/65/15

3. 225/45/17 za ovu nemam sliku iz te perspektive, a neda mi se van slikati  u principu je promjer gotovo identičan kao na 2. slici.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 17:07 (nine).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To što je on prošao tehnički ne znači da je vozilo tehnički ispravno/legalno. Drugim rječima, da ga murja pošalje na vanredni tehnički, on bi zbog naknadno ugrađenih xenona bez perača i nivelacije(što znači ne mogućnost atesta) i bez atesta istih trebao past. Osim što bi on pobrao kaznu, kazna bi trebala ić i onog koji ga je pustio.

Atest bi možda mogao izbjeći ako ugladiš kompletan OEM kit na auto koji je Xenone imao kao opremu. No oko toga nisam 100% siguran. Ali opet moraš imat i nivelaciju i perače.

 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Lord_Marko kaže...

 Pa ak mu je auto uredno proso tehnicki onda zapravo nije neispravno vec tehnicki gledano ispravno vozilo...

 

čak štoviše na tehničkom me nikada nitko nije pitao za xenone 

 

@wifi

ne znam za captura, ali ima tvorničkih auta koja suludo tuku prema gore i zasljepljuju i to na novim autima.

evo primjer službeni punto, nema leće i snop je odrezan prema lijevo na normalnu visinu, ali ona desna polovica snopa tuče u nebo, na 5 metara udaljenosti osvjetljava znakove samo tako. da ne spominjem kombije kojima su farovi montirani na preko metar visine, kada stane iza mene dobim dojam da je UFO sletio koliko mi blješti u autu.

 

btw što se tiče guma, evo ti da vidiš razliku od 15mm. ja sam krepao od smijeha kada sam namontirao felgu sa tom gumom.. totalno se vidi drastična razlika.

1. 205/40/17

2. 195/65/15

3. 225/45/17 za ovu nemam sliku iz te perspektive, a neda mi se van slikati  u principu je promjer gotovo identičan kao na 2. slici.

 Staviš niže opruge i izbjegneš ovakav slučaj ''rupe''. Ne treba atest, pogotovo ako uzmeš tvornički niže o original boji.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je čak bolja niža sa 195 balonkama 

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na 15icama moš reć da čak i počinje ličit na auto.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

btw što se tiče guma, evo ti da vidiš razliku od 15mm. ja sam krepao od smijeha kada sam namontirao felgu sa tom gumom.. totalno se vidi drastična razlika.

1. 205/40/17

2. 195/65/15

3. 225/45/17 za ovu nemam sliku iz te perspektive, a neda mi se van slikati  u principu je promjer gotovo identičan kao na 2. slici.

 ima samo jedan problem u tvojoj kalkulaciji... 

razlika u promjeru izmedju broj 1. i broj 2. (pa i 3. jer su 2 i 3 promjerom jednake) je 39mm ili skoro 4cm, a ne kako si ti sugerira 2.5cm. To je 6% i nije dozvoljeno. 

http://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=195-65-15X6.5ET40&wheel2=205-40-17X7.5ET40&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm

 

s druge pak strane, razlika u promjeru izmedju 205/60/16 koja je sad na autu i 225/45/17 je 18mm. To je 2.8% i unutar tolerancije od 3%. 

 

mystik kaže...

 

Atest bi možda mogao izbjeći ako ugladiš kompletan OEM kit na auto koji je Xenone imao kao opremu. No oko toga nisam 100% siguran. Ali opet moraš imat i nivelaciju i perače.

 postoji jedan nacin na koji moze izbjec nivelaciju i perace, a to je koristenje OEM-a manje snage koji u tvornickoj postavci ne treba koristit nivelaciju i perace. uvjet za to je da xenon ne daje vise od 2000 lumena. primjer je skoda rapid. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

razlika u promjeru izmedju broj 1. i broj 2. (pa i 3. jer su 2 i 3 promjerom jednake) je 39mm ili skoro 4cm, a ne kako si ti sugerira 2.5cm. To je 6% i nije dozvoljeno. 

 

ahh da, my bad ja sam računao inche.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

To što je on prošao tehnički ne znači da je vozilo tehnički ispravno/legalno. Drugim rječima, da ga murja pošalje na vanredni tehnički, on bi zbog naknadno ugrađenih xenona bez perača i nivelacije(što znači ne mogućnost atesta) i bez atesta istih trebao past. Osim što bi on pobrao kaznu, kazna bi trebala ić i onog koji ga je pustio.

Atest bi možda mogao izbjeći ako ugladiš kompletan OEM kit na auto koji je Xenone imao kao opremu. No oko toga nisam 100% siguran. Ali opet moraš imat i nivelaciju i perače.

 

 

 A kaj ak on ima one slabije ksenone koji smiju ic bez peraca? kaj ona? i zakaj kazna ispitivacu? pa nine je mogao 10min poslje tehnickog stavit xenone i pravit se lud. 

NPR. meni kad sam rego quada gospodicna nije upisala nit kuku nit vitlo u prometnu! a sve je original i atestirano, cak stovise imam i sve papire. Sad nek me g. policajac posalje na izvanredan tehnicki hebat cu joj mamu.

 

Isto tak na mom Fordu, stavim original far s lecama, stavim ksenon i nemas sanse da skuzis da je nutra ksenon. Jer balasti idu ispod fara, far da bi vidjel u unutrasnjojst moras kompletno odsrafit i odspojit te izvadit van iz branika da bi uopce vidjel kaj je nutra. Isto tak kak i mjenjam zaruju.

A kaj je jos najveci apsurd kaj je tvornicki far homologiran (legalan) a svaki puta kad promjenis zarulju sjebes ga tako sto ga nemozes vratit vise na originalno mjesto na kojem je podesen. Samim time svake godine dolazim na tehnicki i barem jedan far mi ne svjetli tam kam bi trebal a sve je legalno atestirano i homologirano tvornicki. Tak da ja podrzavam ksenon ali samo u leci.

 

 

Nine, brate aj stavi dvije vrece cementa u gepek pa se vozi s njima, ak ne namjeravas spustit auto. Pa između kotaca i blatobrana skrijes africkog slona 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 17:47 (Lord_Marko).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Nine, brate aj stavi dvije vrece cementa u gepek pa se vozi s njima, ak ne namjeravas spustit auto. Pa između kotaca i blatobrana skrijes africkog slona 

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
Zašto muškarac ne može davati odgovore na ljubavna pitanja?

Dragi Stjepane, nadam se da mi možeš pomoći.Neki dan sam krenula na posao, a muž je ostao doma gledat TV kao i obično.
Prošla sam možda par stotina metara niz ulicu i motor automobila mi se jednostavno ugasio i stao. Pješke sam se vratila doma da pitam muža za pomoć.
Kada sam stigla doma nisam mogla vjerovati očima. Moj muž je obukao moje visoke pete i tanga gaćice, našminkao se i ogledavao u zrcalu. Imam 32 godine,
a moj muž 34 i zajedno smo već 12 godina. Kada sam ga pitala što radi rekao je da je obukao moje gaćice jer nije mogao pronaći svoje. Kad sam ga pitala
za šminku slomio se i priznao mi da nosi moje stvari zadnjih 6 mjeseci. Rekla sam mu da prestane ili ću ga ostaviti. Prije 6 mjeseci dobio je otkaz na
poslu i postao depresivan. Volim ga jako, ali otkad sam mu dala ultimatum jedva da razgovaramo.
Molim te, pomozi!

Ivana

=============

Draga Ivana,može biti puno uzroka zatajenja motora nakon kratke vožnje. Počnite s pregledom dovoda goriva. Ako je čist, provjerite držače na vakuum pumpi. Ako to ne pomogne, može biti da je sama pumpa pokvarena i ne daje dovoljan pritisak injektoru.

Stjepan
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 18:29 (TracerCPP).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
nine kaže...
wifi kaže... 

Ka drugo, na njega tvornicki idu 205/55/17 gume koje su same po sebi jednako niskoprofilne ka i 225/45/17, a s obzirom da se iscudjavas, ocito ne znas kako se racuna visina gume. 

 

Prevelika ti je razlika promjera kotača unatoč tome što je šira (23mm ilitiga 3.5% manji kotač sa setupom koji planiraš uzeti). Morao bi uzeti 245 širinu da kompenziraš gubitak visine kako bi imao isti promjer kotača..

 Ovisi i s kojom gumom ga usporedjujes... Npr. 225/45/17 je identicna po visini s 195/65/15 koja je takodjer jedna od mogucih guma za Captura. 

http://www.michelin.co.uk/tyres/car-tyres/summe#type=type_2&brand=renault&range=captur&model=captur&engine=0.9%20tce%2090&year=2013&selectedFilter=winter

 

 JA VRISTIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

225 45 17 JE niskroprofilna guma, ali 195 65 15 nemoze nikako biti takva! to sta su iste visine (PROMJER JEL), a profil gume, ono o cemu pricamo je daleko deblji na 15ki, jbt zgrazam se kad vidim 195 65 15 na nekom autu, jer izgleda ko gov/no, da prostite na izrazu...jednom je promjer, drugo je profil...izracunajte razliku izmedu oboje, 2 i pol cm je razlika u profilu...plus sta je felga manja 2 cola...i izgleda koma

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prekjučer napravili test sa 245/45/17" vs. 225/55/16" na mom mercu na cca 150 km kombinirane vožnje. Ukratko, ove 16" kod mene troše 1.1 litru manje! Toliku razliku nisam baš očekivao.. A bome se osjeti i bolja responzivnost auta pri startu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 JA VRISTIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

225 45 17 JE niskroprofilna guma, ali 195 65 15 nemoze nikako biti takva! to sta su iste visine (PROMJER JEL), a profil gume, ono o cemu pricamo je daleko deblji na 15ki, jbt zgrazam se kad vidim 195 65 15 na nekom autu, jer izgleda ko gov/no, da prostite na izrazu...jednom je promjer, drugo je profil...izracunajte razliku izmedu oboje, 2 i pol cm je razlika u profilu...plus sta je felga manja 2 cola...i izgleda koma

 you and me both!!!

isti k...c palac magarac kad imaju isti promjer zaboga miloga! oce jos koji past iz vedra neba 

TracerCPP kaže...

Prekjučer napravili test sa 245/45/17" vs. 225/55/16" na mom mercu na cca 150 km kombinirane vožnje. Ukratko, ove 16" kod mene troše 1.1 litru manje! Toliku razliku nisam baš očekivao.. A bome se osjeti i bolja responzivnost auta pri startu.

 one question? iste gume, proizvodjac, model, dubina profila? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Prekjučer napravili test sa 245/45/17" vs. 225/55/16" na mom mercu na cca 150 km kombinirane vožnje. Ukratko, ove 16" kod mene troše 1.1 litru manje! Toliku razliku nisam baš očekivao.. A bome se osjeti i bolja responzivnost auta pri startu.

 

jesi vagao stare i nove kotače? velika je vjerojatnost da guma i felga 17" imaju veću masu od prethodnih, što se dosta odražava na perfomanse i potrošnju.

a uz to je 17-ica šira, znači veća gazna površina, što znači veće trenje.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
 one question? iste gume, proizvodjac, model, dubina profila? 

Obje vrste guma su Continental navedenih dimenzija. Na standardnim merc-avantgard felgama 16" i 17".

 

Mala usporedba po dimenzijama:

https://www.tacomaworld.com/tirecalc?tires=225-55r16-245-45r17

 

nine kaže...
TracerCPP kaže...

Prekjučer napravili test sa 245/45/17" vs. 225/55/16" na mom mercu na cca 150 km kombinirane vožnje. Ukratko, ove 16" kod mene troše 1.1 litru manje! Toliku razliku nisam baš očekivao.. A bome se osjeti i bolja responzivnost auta pri startu.

 

jesi vagao stare i nove kotače? velika je vjerojatnost da guma i felga 17" imaju veću masu od prethodnih, što se dosta odražava na perfomanse i potrošnju.

a uz to je 17-ica šira, znači veća gazna površina, što znači veće trenje.

 Upravo zbog veće širine sam i htio testirati jer ovi moji valjci traže dosta više snage motora na startu (pa i goriva), što je baš osjetno na potrošnji u gradu kada stalno staješ pa krećeš. Nisam imao čime mjeriti težinu no rekao bih da su 17" poprilično teže. 

 

Sve u svemu ja svoje 17" sad na zimu skidam pa prodajem . To mi je baš nepotreban luksuz, a pogotovo jer su i 17" gume u pravilu duplo skuplje od 16".

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 19:56 (TracerCPP).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

 Nisam imao čime mjeriti težinu no rekao bih da su 17" poprilično teže. 

 Znam po sebi kad na našem mercu mjenjam ljetni/zimski setup. S 16" zimskim mogu igrat nogomet, a bome da bi 17" stavil na auto moram si sjest, rukama dignut kotac na mjesto i nogama i jednom rukom drzat na mjestu a s drugom rukom jedan seraf zašrafit. A bome bas i nisam slab. Ak se sjetim kad cu mjenjat gume budem ih bas vagnul...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sad ste mi definitivno dali za razmisljat sto ucinit... ako bi isa na 205/55/17 koje su mi upisane, na sirini ne dobivam ni gubim nista, sad jedino ta tezina moze utjecat. S druge strane, ta dimenzija je osjetno skuplja u odnosu na 205/60/16 koje sad imam. Nesto najblize po cijeni je upravo ova 225/45/17 koja je popularna dimenzija, ali sad ako idem na to tribam uzet aftermarket felgu sirine 7 cola (tvornicka je 17x6.5) koja ovisno o cijeni moze bit teza ili laksa od 16x6.5 koje su sada na autu. I sad budi pametan. 16 sam mislia napokon koristit za zimski set (npr. Michelin Crossclimate), a na ove 17 bi stavlja ili Conti ili Dunlop litnje. 

Kako se sad stvari cini, ipak cu ostat samo na litnjim gumama kroz cilu godinu. Alternativno mozda nabavit jos jedne 16-ke, po mogucnosti original i onda super povoljne 205/55/16. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice