Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.243.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ak si naletjel na rupu na cesti onda si napravil gresku kaj nisi zval muriju da naprave zapisnik da eventualno dobis odštetu od hrvatskih cesta. gumu mos bacit. felga se da popravit. u tvojoj zupaniji neznam gdje. nastradao ovjes. e sad kaj tocno. treba vidjet, vjerojatno kugle ili letva volana ak ima lufta u smjeru zakretanja kotaca

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

ak si naletjel na rupu na cesti onda si napravil gresku kaj nisi zval muriju da naprave zapisnik da eventualno dobis odštetu od hrvatskih cesta. gumu mos bacit. felga se da popravit. u tvojoj zupaniji neznam gdje. nastradao ovjes. e sad kaj tocno. treba vidjet, vjerojatno kugle ili letva volana ak ima lufta u smjeru zakretanja kotaca

 da tak, nije prema napred nego prema iza, znaci suprotno od smjera zakretanja kotaca, ak nis otic cu jedan dan tamo i pozvat policiju sta oni znaju kad sam ja gumu probusio i rec cu da sam sam zamjenio i maknuo se s ceste da ne smetam, mislis da bi mi to proslo? neznam jel 100% sigurno da bi mi hrv. ceste dale odstetu ipak je ovo hrvatska 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ovo je selen balans štange (vilice) ak se ne varam. drugo vjerojatno kugla letve volana. ali ti je i letva volana masna ak dobro vidim. daj si provjeri servo ulje. 

 

za ovo za policiju se ne mješam. a za dobivanje odštete mislim da imaš pravo...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 20:18 (Lord_Marko).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavio sam si ceratec u duju.. Moram priznat da se manje cuje i trese te bolje pali ujutro naspram prije ulijevanja. Stvar djeluje :)Link

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Šta mislite o čipiranju fieste mk6 1.4tdci 2005godiste? Dali bi se osjetila razlika u potrošnji/brzini?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nova majica, hehe, komentari?
It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ina ulja mi nisu napeta, ali majca je zgodna... otkud ti? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...
Nova majica, hehe, komentari?

 

previše okretaja za većinu hrvata su ucrtali 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Stavio sam si ceratec u duju.. Moram priznat da se manje cuje i trese te bolje pali ujutro naspram prije ulijevanja. Stvar djeluje :)Link

 Ako koga zanima, primjetio sam jos kednu stvar. Pri brzini od 140 kmh ( maltene max za duju ) auto se ne cuje toliko koliko se cuo prije ulijevanja cerateca. Prije smo se morali derat u autu da se cujemo medusobno a sad je puno tise. Tako da je ova stvar super.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

ina ulja mi nisu napeta, ali majca je zgodna... otkud ti? 

 Stara radi u ini odnosno sapu i katkad ide u maziva kad se uvode novi projekti i ponekad im ostane tog "komercijalnog materijala" pa podijele njima, i zadnji put je donijela usb i kemijske i kaze donijela sam majice, ja onako meh (kao kaj ce mi ina maziva majica) i cim je pokazala odmah sam pitao jel uzela moj broj, lol

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

.........

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 12:05 (forgotten90).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Računaj na to da auto u prve 2-3 godine najviše izgubi na vrijednosti, samim tim, mislim da to predstavlja najbolju soluciju.

 

Sve ovisi što želiš, osobno ja bi radije, ako mogu održavati naravno, par godina stariju BMW 5-icu, nego novu trojku. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Prva stvar na krivo mjesto si došao tražiti pomoć jer će ti sad svi počet pisat kak je kredit glupost, plaćanje kamata, bolje auto za 5000 eura, novi auto se ne isplati, itd...

 

Ja sam osobno pobornik novih auta, ali samo ako to dozvoljavaju financije, a ne kupit auto na kredit i jest kruh i vodu 5 ili 7 godina i stalno kukat.

 

Kao drugo krenuli ste sa Cliom, pa A3 rabljen, pa nova serija 3 i razmišljate o polovnoj BMW 5-ici,

 

Prvo se morate odlučite jel želite novi auto ili rabljeni, dalje morate odlučit koju klasu auta pošto si 4 klase gore nabrojao, koliko love mislite dat za auto (90 tisuća kn i 250 tisuća kn je ogromna razlika) te za što će vam služit, tj. koliko kilometara ćete radit i gdje.

Ako se odlučite za novi auto pričekajte 1. ili 2. mjesec iduće godine, onda kreću lager akcije (riješavanje starih zaliha) pa se daju dobri popusti izvuć.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 15:34 (veki22).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

........

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 12:05 (forgotten90).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...

 Stara radi u ini odnosno sapu i katkad ide u maziva kad se uvode novi projekti i ponekad im ostane tog "komercijalnog materijala" pa podijele njima, i zadnji put je donijela usb i kemijske i kaze donijela sam majice, ja onako meh (kao kaj ce mi ina maziva majica) i cim je pokazala odmah sam pitao jel uzela moj broj, lol

 e jbga, vec sam se mislia ogrebat da ima di... ono baza je majca... 

forgotten90 kaže...

Pozdrav svim forumašima, evo ovako našao sam se u malo škakljivoj situaciji,nakon godina voznje auta iz 2002 došli smo u kući do odluke da uzmemo novi auto.

Naravno digli bi na kredit,leasing ili neka treća opcija.Nakon šavrljanja po autokućama došao sam do zaključka da ni sam neznam što odabrati.

Tako da smo se našli u malo nezahvalnoj situaciji.Ponudili su mi novi Clio 1.5dci sa 77kw na 5 godina sa mjesečnom ratom od 200 eura  sa felgama i tim sa čim dolazi što je po meni skroz ok.

E sad dolazi zafrkaniji dio.Stari mi je pikira audija A3 i to do 3 godine starosti,znaci moze ici 2013-2014-2015, i ne bi iša dalje od toga.U audi kući u splitu još nismo bili.

A sad bili smo u tomića,pa me živo zanima što mislite o ovoj soluciji,jest da je paprena i skupa ali eto bmw 318d novi sa full opremom imali su jednog tamo.Misečna rata za njega bi bila oko 520 eura sa 7k eura učešća.Po meni precjenjena cifra za tricu od 35k eura.Ali eto meni zbunjoza u glavi i vise nisam ni sam pametan kojim putem da krenemo.Ima li koja alternativa koju bi mogli predlozit.Ili da uzmem štogot starijeg bmw-a 5?

http://postimg.org/image/bvn52csvn/

Informativna ponuda od tomića.

Ja uskoro krećem u radni odnos a stari je morski vuk.

Eto toliko od mene nadam se da bi mi mogli obratiti pozornost na još šta što bi se moglo ponuditi jer sam ja skroz više što iskreno kratkih živaca što izluđen pomalo..

 nisi napisa jednu bitnu stvar... stari je pomorac, dakle, dobar dio vrimena ga nema po cesti... a koliko ti planiras godisnje km prilazit s njim? jer vidim da si stavlja dizelase, sto je ok ako ti je to izbor zbog neke osobne preferencije ili ako radis dosta km, ali u suprotnom, ako ne prelazis puno godisnje, vjerojatno bi ti isplativija opcija bilo ic na malog benzinca. 

isto tako, nisi navea hoce li auto primarno sluzit za grad, ili na posa ides negdje dalje svakodnevno, jer doista ti sve moguce klase auta ovdje spomenia, od B, preko C, do C-D. novo auto je novo auto, definitivno ces s njim izgubit prvih godina ponajvise, ali alternative su ti i po 100tkn skuplje u startu. s druge pak strane imas trenutno 5 god garancije na renault pa si s te strane miran. kredit najbolje sam znas koliki mozes podnit... pomnozi ratu s brojem rata i dobices ukupnu cifru koju ces platit, pa vidi isplati li ti se tu razliku dat banci. i onda, posto si razmislja i o rabljenim, onda razmisli i o rabljenom velicine clia, jer ocito da bi tih 7000€ moga namaknit u kesu (ili je i to na kredit???) a za tu lovu biras solidne aute. ako vec ides u kredit u punom iznosu, onda bi svakako isa na novi auto, gdje su troskovi planski, za razliku od rabljenih gdje nikad ne znas sto ces u konacnici dobit. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

.......

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 12:05 (forgotten90).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Naletio sam na rupu i pukla mi je guma i iskrivio sam felgu, guma je pukla po boku i mislim da se vise ne moze krpati a za felgu neznam jel se moze ispravit, jel znate nekoga ko to radi u sisacko-moslavackoj zupaniji? Stavio sam rezervnu gumu i kad primim taj kotac s obadvije ruke i micem ga lijevo-desno ima lufta a na lijevom kotacu nema lufta, sta bi to moglo bit? 

 ja sam malo bolje to sve snimio dns tako da se sve vidi, mehanicar kaze ili vilica koja je oko 700 kn ili selen koji je 130 kn, tek u petak sam narucen za servis a do tad cu ovako laganini do posla i natrag 5 km, valjda necu jos neku vecu stetu napravit, kakva su vasa iskustva sa serviserima u tokicu? ne cine se losi, pregledaju ti auto, kazu sta ne valja, napravis par koraka do trgovine, uzmes te dijelove i odma ti zamjene sve a nisu ni skupi 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 18:03 (domac5).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Od tvoga selena ni s nema vise...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Od tvoga selena ni s nema vise...

 ak je samo selen onda dobro, al muci me vilica, ipak je ona 700 kn.. zao mi je za ovo, felga, guma i selen, mogo sam si napokon sredit kompresor klime s tim novcima i sad jos par mjeseci se moram gusit u smradu, smrada iz ventilacije nema kad je a/c ukljucena a kad je obicno puhanje s ventilatorom onda je to bljak

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Lord_Marko kaže...

Od tvoga selena ni s nema vise...

 ak je samo selen onda dobro, al muci me vilica, ipak je ona 700 kn.. zao mi je za ovo, felga, guma i selen, mogo sam si napokon sredit kompresor klime s tim novcima i sad jos par mjeseci se moram gusit u smradu, smrada iz ventilacije nema kad je a/c ukljucena a kad je obicno puhanje s ventilatorom onda je to bljak

 Kolika je to rupa bila i koliko si isao na sat?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
forgotten90 kaže...

 isao bi na full kredit,godisnje bi napravio jedno 14000 kilometara,dobro si spomenio clio ima garanciju 5 godina i to bi mi puno znacilo,a dizelase stavljam jer sam do sada vozio 1.2 benzinca i gutao je i ulje i gorivo i to previse...Tako da sam se opekao.Nije na meni al zelja od starog je taj A3.Izračunao sam da bi sa ratama banci otplatio u tih 5 godina 31k eura kredita +onih 7k eura učešća za 318d. Plaću sam stavio koliko je.

Zivio mi

 onda idi na dizelasa, jer ces s njim vjerojatno i malo povecat planiranu kilometrazu. u kreditu je to mala razlika, nebi ti smilo bit neko opterecenje, i tu se definitivno nebi uopce mislia - uzmi novi clio dci i brige te. ja vozim novog captura, ziva voznja i prosjek mi je 6.1l/100km tako da ces ti s nizim cliom i laksom nogom na gasu moc izvuc bar po litre do litru manje. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
domac5 kaže...
Lord_Marko kaže...

Od tvoga selena ni s nema vise...

 ak je samo selen onda dobro, al muci me vilica, ipak je ona 700 kn.. zao mi je za ovo, felga, guma i selen, mogo sam si napokon sredit kompresor klime s tim novcima i sad jos par mjeseci se moram gusit u smradu, smrada iz ventilacije nema kad je a/c ukljucena a kad je obicno puhanje s ventilatorom onda je to bljak

 Kolika je to rupa bila i koliko si isao na sat?

 cca 10 cm, bas je strasna, danas sam po danu iso vidjet, dobro da mi kotac nije otpao, iso sam oko 90-100

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Fake_Alert kaže...
domac5 kaže...
Lord_Marko kaže...

Od tvoga selena ni s nema vise...

 ak je samo selen onda dobro, al muci me vilica, ipak je ona 700 kn.. zao mi je za ovo, felga, guma i selen, mogo sam si napokon sredit kompresor klime s tim novcima i sad jos par mjeseci se moram gusit u smradu, smrada iz ventilacije nema kad je a/c ukljucena a kad je obicno puhanje s ventilatorom onda je to bljak

 Kolika je to rupa bila i koliko si isao na sat?

 cca 10 cm, bas je strasna, danas sam po danu iso vidjet, dobro da mi kotac nije otpao, iso sam oko 90-100

 Sta se nije vidjela? Takvih se rupa najvise i bojim... ufff

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Danas kupio Pioneer FX-X720BT, a sutra ugradnja

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
domac5 kaže...
Fake_Alert kaže...
domac5 kaže...
Lord_Marko kaže...

Od tvoga selena ni s nema vise...

 ak je samo selen onda dobro, al muci me vilica, ipak je ona 700 kn.. zao mi je za ovo, felga, guma i selen, mogo sam si napokon sredit kompresor klime s tim novcima i sad jos par mjeseci se moram gusit u smradu, smrada iz ventilacije nema kad je a/c ukljucena a kad je obicno puhanje s ventilatorom onda je to bljak

 Kolika je to rupa bila i koliko si isao na sat?

 cca 10 cm, bas je strasna, danas sam po danu iso vidjet, dobro da mi kotac nije otpao, iso sam oko 90-100

 Sta se nije vidjela? Takvih se rupa najvise i bojim... ufff

 ma stvar je u tome kad je ta rupa na spoju izmedu sporedne i glavne ceste, ja sam se sa sporedne ukljucivao na glavnu, pogled lijevo i odma ukljucivanje na glavnu i kak sam pogledao lijevo da vidim jel ima auta samo sam osjetio kak je nest jako lupilo i auto mi poceo skakat, bila je noc nisam ni vidio rupu

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 21:55 (domac5).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

delete...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 21:55 (domac5).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Danas kupio Pioneer FX-X720BT, a sutra ugradnja

 

 Posto je ta velicina, zasto nisi uzeo nesta s ekranom ?

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Danas kupio Pioneer FX-X720BT, a sutra ugradnja

 

ugrađuješ sam ili? kako će se taj light show uklopiti u "đedovski" interijer baš me zanima 

NHF morao sam jednostavno

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Danas kupio Pioneer FX-X720BT, a sutra ugradnja

 

 wtf is that??? od 2din uredjaja ocekujem bar neku ekrancinu, a ne light show di je ekran recikliran od nekog sitnog uredjaja, botun za pojacanje skupljen s kucne linije, a unutra ubacena kineska led traka da moze svitlit u svim duginim bojama. nisam ni zna da pioneer radi tako neozbiljne uredjaje, da nalipis neku nalju s ebaya od njihovog uredjaja, nebi po nicemu dokucia da ovo radi ipak priznata firma... 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
domac5 kaže...
Lord_Marko kaže...

Od tvoga selena ni s nema vise...

 ak je samo selen onda dobro, al muci me vilica, ipak je ona 700 kn.. zao mi je za ovo, felga, guma i selen, mogo sam si napokon sredit kompresor klime s tim novcima i sad jos par mjeseci se moram gusit u smradu, smrada iz ventilacije nema kad je a/c ukljucena a kad je obicno puhanje s ventilatorom onda je to bljak

 Kolika je to rupa bila i koliko si isao na sat?

 Jesi barem nazvao policiju?

Općina/grad/županija čija je već cesta odgovorne su osobe za sve kaj se dogodi na njima. Kao vlasnici cesta dužni su ih održavati i takve rupe ne smiju postojati.

 

Kad god se nekaj slično desi samo stanite na stranu i čekajte muriju.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLUaagkeWgzfnn8jtXoP5pXYNV75zvhg-_
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice