Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 Što se tiče dima, TH performance ''podesi'' da ne dimi ni trunke nakon remapa, jbga ima valjke ( naravno i znanja ) može podešavat do mile volje.......

Osobno sam par njih vidio i ostao začuđen, traktori sa brdo km, remapirani,  a ni trunke dima.

Evo i fotke sam VW foruma od garaže...

A naravno sve ovisi na koliko ks se ide, al opet kod nikog nećeš dobit +40% snage bez dima ako ne podigneš i tlak turbine za bar 25-30%, e al onda je pitanje koliko dugo će takva turbinica držat. Turbine se uglavnom tvornički stavljaju u knap, znači taman da rade u najefikasnijem području ali su i što manje tako da imaju što manji lag, tako da sigurnog prostora za podizanje i nema baš.

Već sam bio pisao, tvornička mapa spušta tlak turbine čim se recimo popneš na 1 km nadmoske visine pa naviše, da ne bi punila više nego može/smije..

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 22:18 (Penryn).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 1. kutija gewindi...vozikam ih vec 2mj po autu, trazim nekoga da mi ih reparira i napravi zadnje opruge iz nule

2. neznam, ja inace perem ili u pit stopu ili u dvoristu kod roditelja...istina traje mrvicu krace imam dojam, ali sad toliko koliko si ti opisao, pretjerujes...ja ne gledam koliko cu staviti para/zetona, koji put 10kn, koji put 25...kako kad, stigao sam sa 15kn jucer lijepo oprat sve i izglancat krpicom i pjenom...ne bi isao tamo, da nisam imao vec 2g 4 zetona u novcaniku, pa sam ih odlucio iskoristiti

 Nebu ti strugalo na 18" sa gewindama, al će to negdje letit po grobniku ko karting

 

Ma ja stalno doma na dvorištu perem i poliram, jedino zimi idem na te samoposlužne i to bar jednom tjedno, na moru nemam di oprat, pa sam išao u tu samoposlužnu, možda malo pretjerujem, al kaj je je, za 5Kn nisam uspio kroz dvije opcije proć, ma meni su većina tih praona ok, bio sam u zg-u na pit stopu, kod bille na Branimirovoj, možda su i one dobre, al ta na Branimirovoj je više pokvarena, nego šta radi, ubacim 5Kn, iskoristim kunu i samo stane odjenom, a auto mi pun sapunice i tako sam jedno minutu i pol tipkao po onom automatu, da bi mi opet pustio vodu i nastavio prat...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Neki od kvalitetnijih mapera u hr su ti , citius, sedox, revo-rs performance, TH performance ( jedni od rijetkih u hr  koji rade na valjcima remap ), Gabrek, Konopek.....

Možda ima još koji, neke jeftinjare se ne isplati spominjat jer naprave vise stete nego koristi i još k tome dobro naplate.

Jer poslije njihovih ''remapa'' se često ''skupljaju'' turbine, lamele , motori po cesti od kvalitete posla....

 Kakvi su ovi?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema do zvuka sportske bregaste kakav chip tuning

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nema do zvuka sportske bregaste kakav chip tuning

 

i ITB-ovi na to 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
kostolomac kaže...

Neki od kvalitetnijih mapera u hr su ti , citius, sedox, revo-rs performance, TH performance ( jedni od rijetkih u hr  koji rade na valjcima remap ), Gabrek, Konopek.....

Možda ima još koji, neke jeftinjare se ne isplati spominjat jer naprave vise stete nego koristi i još k tome dobro naplate.

Jer poslije njihovih ''remapa'' se često ''skupljaju'' turbine, lamele , motori po cesti od kvalitete posla....

 Kakvi su ovi?

 Čuo sam za njih. Ništa loše :)

Imaju isto valjke ali samo U BiH.

Njihovi HR zastupnici nemaju, ali tko je blizu Bih granice nije mu problem tamo otići i sve napravit.

 

Svatko tko ide na remap mora biti svjestan rizika, pogotovo ako se radi a auto sa više km, loše održavanom itd....

U principu ako je auto uredan, a remap napravljen kako bog zapovjeda, napravit će km kao i bez remapa.

Ja imam jos jednog doma remapiranog Stage 1, samo guta kilometre, ni trunke dima, jer sam očekivao da će bar nešto dimit nakon remapa ( ipak je ''traktor'' u pitanju).

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 8:45 (kostolomac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Ja imam jos jednog doma remapiranog Stage 1, samo guta kilometre, ni trunke dima, jer sam očekivao da će bar nešto dimit nakon remapa ( ipak je ''traktor'' u pitanju).

S koliko Nm/HP na koliko Nm/HP?

Will this run on my 486?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Ja imam jos jednog doma remapiranog Stage 1, samo guta kilometre, ni trunke dima, jer sam očekivao da će bar nešto dimit nakon remapa ( ipak je ''traktor'' u pitanju).

 

ma to ni sam ne vjeruješ  kamera na pod i malo prvu i drugu do blokade da vidimo kako ne dimi 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
kostolomac kaže...

Ja imam jos jednog doma remapiranog Stage 1, samo guta kilometre, ni trunke dima, jer sam očekivao da će bar nešto dimit nakon remapa ( ipak je ''traktor'' u pitanju).

S koliko Nm/HP na koliko Nm/HP?

320/140=400/178

 

Nine- imas pravo, u zabludi sam cijelo ovo vrijeme , ne vidim ništa iza sebe kada poklopim do kraja

Zajeb, imam prvo kvačilo gore, pa mi je sugerirano da ne poklapam gas do kraja, tako da Nine nista od testa

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 9:51 (kostolomac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

320/140=400/178

Ajde onda mogu razumijet jer je to relativno umjeren remap.

Nine pričamo o 2.0 TDI PD s 16v, ne starim traktorima iz golfa 3ce.  Evo jedan 2.0 TDI na 220ks, koliko vidim nema ništa dima osim u startu kod paljenja, al tako svaki pumpa dizna baci. 

 

Will this run on my 486?
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobio na poklon VDO sat iz Golfa 2 83' godiste  ukupna kilometraza maximalno do 99tisuca  i nema.kretanja od nule hehe

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 10:03 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
kostolomac kaže...

320/140=400/178

Ajde onda mogu razumijet jer je to relativno umjeren remap.

Nine pričamo o 2.0 TDI PD s 16v, ne starim traktorima iz golfa 3ce.  Evo jedan 2.0 TDI na 220ks, koliko vidim nema ništa dima osim u startu kod paljenja, al tako svaki pumpa dizna baci. 

 

 Na ovu snagu sam ja planirao ići to bi bio stage 2, u najmanju ruku išao bi kao GTI.

 Ali kvačilo prvo promjenit....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
Penryn kaže...
kostolomac kaže...

320/140=400/178

Ajde onda mogu razumijet jer je to relativno umjeren remap.

Nine pričamo o 2.0 TDI PD s 16v, ne starim traktorima iz golfa 3ce.  Evo jedan 2.0 TDI na 220ks, koliko vidim nema ništa dima osim u startu kod paljenja, al tako svaki pumpa dizna baci. 

 

 Na ovu snagu sam ja planirao ići to bi bio stage 2, u najmanju ruku išao bi kao GTI.

 Ali kvačilo prvo promjenit....

 ovo sam i ja gledao za svog , stage 1 diže sa 170ks na ravno 200ks 

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje za vas znalce.

 

Imam Clia mk2 1.4 16v i auto je užasno trom na gasu. Jučer je nakon paljenja počeo čak i štucati kao da će se ugasiti da sam morao dodavati gas u leru (klima ugašena). Pri pretjecanju ga trebam dići na 4k okretaja i čak i tad trebam dati skoro gas do daske da bi u razumnom vremenu pretekao auto i vratio se u traku. Što bi moglo biti? Auto je iz 2003. i ima nešto više od 90k km na brojaču.

Do you understand life?! Do you?!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 12:18 (i_rambo_plache).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bobina vjerovatno otisla.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@kostolomac

A kako ti to vidis kaj ti iz spuha izlazi dok vozis...

I hebo i ks i moment kad ne smijes gas poklopiti :p

 

@pen

A pod opeterecenjem? Jelte dok se vozi, a ne dok turira na mjestu :p btw odvratno klepece

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
i_rambo_plache kaže...

Pitanje za vas znalce.

 

Imam Clia mk2 1.4 16v i auto je užasno trom na gasu. Jučer je nakon paljenja počeo čak i štucati kao da će se ugasiti da sam morao dodavati gas u leru (klima ugašena). Pri pretjecanju ga trebam dići na 4k okretaja i čak i tad trebam dati skoro gas do daske da bi u razumnom vremenu pretekao auto i vratio se u traku. Što bi moglo biti? Auto je iz 2003. i ima nešto više od 90k km na brojaču.

Pa takvi auti se tak i voze, ili gas do poda ili bez gasa da koci 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 Na ovu snagu sam ja planirao ići to bi bio stage 2, u najmanju ruku išao bi kao GTI.

 Ali kvačilo prvo promjenit....

Trebale bi onda i veće dizne i turbina.. ne bi se ja zezao s tim, ostaviš kako je, samo da vozi, akoš jače onda traži šestaka. 

 

nine kaže...

@pen

A pod opeterecenjem? Jelte dok se vozi, a ne dok turira na mjestu :p btw odvratno klepece

Vjerojatnije je da će ovako bacit dim kad ga na mjestu gasiraš. Kad je pod opterećenjem airflow u usisu se ustabili i bude dobar, a ovako kad ga gasiraš na mjestu on može bacit maksimum goriva al zrak neće baš idealno ulazit u cyl.

Evo jedan sličan pod opterećenjem..

Will this run on my 486?
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

@kostolomac

A kako ti to vidis kaj ti iz spuha izlazi dok vozis...

I hebo i ks i moment kad ne smijes gas poklopiti :p

 

@pen

A pod opeterecenjem? Jelte dok se vozi, a ne dok turira na mjestu :p btw odvratno klepece

 Problem je da ne vidim ništa zbog dimne zavjese

 

Pen- imao sam prilike vozit isti kao moj samo stage 2, cca 215ks, bez ikakvih preinaka. ( edit: jedino je od S3 kočnice stavio )

100k km je sa remapom do sad napravio bez problema i dalje vozi.

Iako se slažem s tobom, trebalo bi  i sve pojačat od turbine do kočnica....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 14:28 (kostolomac).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da se prvo treba ulagati u kocnice i ovjes pa tek onda  ici na pojacanje snage.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako misliš vozit trke, onda da.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko mozda dal se s ovih felga moze skinut sredina(dal je cep ili fiksno)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je cep.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Zna netko mozda dal se s ovih felga moze skinut sredina(dal je cep ili fiksno)

 

mora se moći skinuti, kako bi drugačije išla na balansiranje 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima tko iskustva s Atom akumulatorima? Mislim da mi je otisao aku i sad ne zelim trosit veliku lovu posto sumnjam da ce se auto koristit dulje od 3-4 god. Uglavnom cijena je 290kn sto mi je dosta prihvatiljivo, dok je TQ (Tokic) 90ak kn skuplji. Ima tko iskustva s bilo kojim od navedenih aku, a i ako netko ima preporuku za dobar budget aku neka kaze. Sadasnji je 45Ah.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedno te isto sranje, jeftine i skupe baterije koriste istu kemiju za stvaranje napona. Gledas samo da ima veci cold cranking amps, rezervni kapacitet i garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 18:37 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Jel ima tko iskustva s Atom akumulatorima? Mislim da mi je otisao aku i sad ne zelim trosit veliku lovu posto sumnjam da ce se auto koristit dulje od 3-4 god. Uglavnom cijena je 290kn sto mi je dosta prihvatiljivo, dok je TQ (Tokic) 90ak kn skuplji. Ima tko iskustva s bilo kojim od navedenih aku, a i ako netko ima preporuku za dobar budget aku neka kaze. Sadasnji je 45Ah.

 Imao u Golfu 4, trajale 4 god + mjuza u autu bila pa se nije stedilo. 74Ah

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
CroNk3r kaže...

Zna netko mozda dal se s ovih felga moze skinut sredina(dal je cep ili fiksno)

 

mora se moći skinuti, kako bi drugačije išla na balansiranje 

O tome nisam ni razmisljao 

Nista onda uzeti to(ako se ispostavi da su sve u ok stanju) pa s ebaya toyotine cepove i bit ce ok, a kasnije kad gume otkazu uzeti vece felge za ljetne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Pen- imao sam prilike vozit isti kao moj samo stage 2, cca 215ks, bez ikakvih preinaka. ( edit: jedino je od S3 kočnice stavio )

100k km je sa remapom do sad napravio bez problema i dalje vozi.

Ali isto je to lutrija. Recimo novi 2.0 TDI s 500Nm/240ks ima dodatno strukturno pojačan blok, od posebnog lijeva, šarafi od kapica radilice su duži, kompresija spuštena na 15.5, klipovi veće kanaliće za hlađenje, glava također šire vodene kanale, obe turbinice hlađene vodom, tlak u usisu do 2.8bar, temp senzor ispred turbine, kad temp dođe do 830C spušta snagu da bi zaštitilo turbinu itd. I sve to je tu s razlogom, da bi taj 2.0 TDI mogao pouzdano dati tih 240ks.

 

Tako da, ovisi što tražiš od auta i koliko si spreman preuzet rizik..

Will this run on my 486?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jedno te isto sranje, jeftine i skupe baterije koriste istu kemiju za stvaranje napona. Gledas samo da ima veci cold cranking amps, rezervni kapacitet i garanciju.

 

Specifikacije TQ su 44Ah 390A, a Atoma 45Ah 360A. E sad ne znam jel vrijedi TQ 120kn vise (260kn vs 380kn). Inace sadasnji Exide mi je imao 45Ah i 450A. Garancija na vise manje sve aku danas je 2 god pa mi to ne igra ulogu jer ovi kojima je duza gara su barem duplo skuplji.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice