Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.245.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da uno je izgleda.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

BTW:

Po meni iskustvo ne znači znanje, smatram da većina starijih ljudi sa iskustvom koji cca 20 godina pa na dalje već voze, nisu ništa iskusniji nego npr šta su prije 10 godina vozili, zašto?, zato jer su tih 20 godina proveli većinom u gradu i pri gradskoj vožnji (čitaj sporoj), vozili se na posal, s posla, sitluacija da im se zanio prednji/zadnji kraj nisu nikada doživili, ili ako jesu, vjerojatno nisu znali iskontrolirat auto...

 

 

 Iz razloga što im nedostaje iskustva. Nisam mislio samo na kilometre, nego baš na iskustvo.

Nije isto jel ti radiš kilometre na autocesti ili državnoj.

Isto tako nije isto iskustvo onoga kojemu je muka kada vozi i onoga koji se trudi biti u simbiozi s autom i koji isprobava sve živo i neživo.

 

Kao osoba koja je napravila skoro 100 tisuća po skoro svim uvjetima(što i dalje nije nešto posebno), mogu reći da moji vršnjaci još uvijek voze kao da su bezgrešni i prave se da znaju voziti.

Jedan frend vozi katastrofa, a vozačku ima koliko i ja. Non stop mijenja lock u zavojima, šalta toliko loše da imam osjećaj da brzinama pola zuba fali i slično.

A neki odmah voze kako spada.

 

Prvo se treba naviknuti na auto, pa tek onda ga gurati koliko može. Naravno, što više iskustva vožnje imaš, brže se navikneš na auto.

Nije dovoljno nabiti gas, treba znati kako u kojoj situaciji reagirati, a to te u autoškoli ne uče. To učiš kada se nađeš u toj situaciji. Naravno, vježba pomaže.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Čak sam ja prešel "šesticu" zadnjim tankom, valjda hladnije vrijeme dela svoje..

 

Usput, evo kak je "lijepa" s zimskima. Moram podhitno neke ratkape deti jer ovo je sramota.

 

 Meni to uopće ne izgleda tako loše. Samo još ove šarafe prefarbaj u crno.

HTC 8X :)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

 Iz razloga što im nedostaje iskustva. Nisam mislio samo na kilometre, nego baš na iskustvo.

Nije isto jel ti radiš kilometre na autocesti ili državnoj.

Isto tako nije isto iskustvo onoga kojemu je muka kada vozi i onoga koji se trudi biti u simbiozi s autom i koji isprobava sve živo i neživo.

 

Kao osoba koja je napravila skoro 100 tisuća po skoro svim uvjetima(što i dalje nije nešto posebno), mogu reći da moji vršnjaci još uvijek voze kao da su bezgrešni i prave se da znaju voziti.

Jedan frend vozi katastrofa, a vozačku ima koliko i ja. Non stop mijenja lock u zavojima, šalta toliko loše da imam osjećaj da brzinama pola zuba fali i slično.

A neki odmah voze kako spada.

 

Prvo se treba naviknuti na auto, pa tek onda ga gurati koliko može. Naravno, što više iskustva vožnje imaš, brže se navikneš na auto.

Nije dovoljno nabiti gas, treba znati kako u kojoj situaciji reagirati, a to te u autoškoli ne uče. To učiš kada se nađeš u toj situaciji. Naravno, vježba pomaže.

 Aha, kužim te, nismo se razumili u početku...

Znam kak ti je, imam i ja par takvih frendova iz srednje, vidil sam šta rade, jedan je više na servisu nego na cesti...

Vozio sam jednom par kolega i kolegica sa faksa iz Karlovca za Zagreb i dobio sam kompliment od kolegica da dobro vozim, tj da im se baš ugodno vozit, vele jednom ih je drugi kolega sa faksa vozio u golfu VI dizel i nikad više, vele da je baš divljao po cesti, da su se usrale žive...

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dacia Sandero nova?

 

1.5dCi 75 ili 90KS, nisam siguran koji je točno motor, ali 4 cilindraši su? S najbogatijim paketom opreme nekih 90 000kn...

 

Jel se isplati uzeti... Koristit će se za put na posao svaki dan po 60tak km sve po otvorenoj cesti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 11:34 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lllnuclearlll kaže...

Dacia Sandero nova?

 

1.5dCi 75 ili 90KS, nisam siguran koji je točno motor, ali 4 cilindraši su? S najbogatijim paketom opreme nekih 90 000kn...

 

Jel se isplati uzeti... Koristit će se za put na posao svaki dan po 60tak km sve po otvorenoj cesti.

 Ak ti ne smeta jeftina plastika u unutrasnjosti zasto ne

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lllnuclearlll kaže...

Dacia Sandero nova?

 

1.5dCi 75 ili 90KS, nisam siguran koji je točno motor, ali 4 cilindraši su? S najbogatijim paketom opreme nekih 90 000kn...

 

Jel se isplati uzeti... Koristit će se za put na posao svaki dan po 60tak km sve po otvorenoj cesti.

 Bolje Yaris Hibrida za tu lovu

Di2 & EPS FTW!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lllnuclearlll kaže...

Dacia Sandero nova?

 

1.5dCi 75 ili 90KS, nisam siguran koji je točno motor, ali 4 cilindraši su? S najbogatijim paketom opreme nekih 90 000kn...

 

Jel se isplati uzeti... Koristit će se za put na posao svaki dan po 60tak km sve po otvorenoj cesti.

75 konja je motor, 90 ide u Stepway. Solidan auto sa dobrim, provjerenim motorom.

 

Po meni je bolja opcija Citroen C Elysee 1.6HDI Medveščak za 96.000kn, osjetno veći i udobniji auto od Sandera, oprema im je tu negdje, Citroen možda ima više, jači motor od 100 konja, a isto troši kao upaljač. Moj frend ga ima, godišnje radi preko 30.000km i redovno mu je potrošnja na 4l, vozi se samo na otvorenoj cesti. Auto sad ima nešto preko 100.000km i nije imao nikakvih problema.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jesi normalan, kako se usuđuješ francuska govna u ovoj temi spominjati?

 

Za ozbiljno, bolje si uzmi polovni c4, 1.6 92 konja. Jako malo troši, a Sandero je neusporediv sa njime.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
lllnuclearlll kaže...

Dacia Sandero nova?

 

1.5dCi 75 ili 90KS, nisam siguran koji je točno motor, ali 4 cilindraši su? S najbogatijim paketom opreme nekih 90 000kn...

 

Jel se isplati uzeti... Koristit će se za put na posao svaki dan po 60tak km sve po otvorenoj cesti.

 Bolje Yaris Hibrida za tu lovu

 malo je skuplji, mislim da bi se mogao dobiti za nekih 100 000kn(120-130 je pocetna i 20 000kn se dobiva neki popust na ekologiju + dogovor s trgovcem)

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Yaris Hybrid je 111.000kn sa eko poticajem od Toyote tak da nije baš isto 90 ili 96.000 kn i 111.000kn + Citroen će vjerojatno imat nižu potrošnju od Yarisa jer na otvorenoj cesti hybrid baš i nema nekog smisla.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Jesi normalan, kako se usuđuješ francuska govna u ovoj temi spominjati?

 

Za ozbiljno, bolje si uzmi polovni c4, 1.6 92 konja. Jako malo troši, a Sandero je neusporediv sa njime.

 A čuj ja ne robujem nekim predrasudama, gledam auto kao cijeli paket, a i u pitanju je novi auto, svaki bude 150 tisuća km napravio bez problema, pogotovo na otvorenoj cesti.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mar123 kaže...

polozio sam prije par dana, doma imam dva auta, peugeota 206 sw i mercedesa c klasu(2009. model). naravno starci su rekli vozi prvo pezoa dok ne steknes iskustva malo da ne ogrebem negdi mercedesa ili napravim nesto puno gore. posto tog pezoa vozi mama, a onda vozi relaciju kuca-posao i kuca-ducan, auto rijetko prelazi 70-80 na sat. jucer sam iso po autocesti do arene i dam gasa do kraja u petoj al auto dode do nekih 135 i tu dosta stoji i ful sporo ide na vise. posto su bile za vikend pojacane kontrole a ja sam tek polozio nisam htio bas naganjat auto. pa me zanima sto mislite zasto se to dogada. jest da je auto slab(1.4 motor) al nije mu 135 maks brzina, mislim si da bi do 150 bar trebo ic bez nekih problema.

 imam previse iskustva sa 1.4 hdi...dok sam ga ja vozio isao je i isao pun k... (vidi sliku), a cim sam ga prestao voziti i cim ga pocela voziti mama, nakon jedno 2g sta nisam usao u njega, posudim ga za put u zg, na autocesti do 120 ide nekako, ali poslije ko da ima 30ks, a ne 68...pa sam ga ispuhivao 3-4 na visokim okretajima, i tako sam jedno 20km 3-4-3-4-3-4 itd, provozao se normalno po zg i na natrag je ponovno isao...mama salta na 2000 max i vozi ga tako da joj potrosnja 4-4,5, a to nije nikako zdravo, auto bio zagusen uzasno...svaki auto treba redovno ispuhat (neke i svaki dan xD)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Yaris Hybrid je 111.000kn sa eko poticajem od Toyote tak da nije baš isto 90 ili 96.000 kn i 111.000kn + Citroen će vjerojatno imat nižu potrošnju od Yarisa jer na otvorenoj cesti hybrid baš i nema nekog smisla.

Bilo ih je sa <5000km za 90000kn (ful oprema). A otvorena cesta, do 120km/h je sasvim uredan,jos ako je ravna cesta bez puno uzbrdica onda moze i ~130km/h ugodno bit.

Di2 &amp; EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 imam previse iskustva sa 1.4 hdi...dok sam ga ja vozio isao je i isao pun k... (vidi sliku), a cim sam ga prestao voziti i cim ga pocela voziti mama, nakon jedno 2g sta nisam usao u njega, posudim ga za put u zg, na autocesti do 120 ide nekako, ali poslije ko da ima 30ks, a ne 68...pa sam ga ispuhivao 3-4 na visokim okretajima, i tako sam jedno 20km 3-4-3-4-3-4 itd, provozao se normalno po zg i na natrag je ponovno isao...mama salta na 2000 max i vozi ga tako da joj potrosnja 4-4,5, a to nije nikako zdravo, auto bio zagusen uzasno...svaki auto treba redovno ispuhat (neke i svaki dan xD)

Ja ne volim riskirati tako da to obavljam na dnevnoj razini.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledao se i Citroen C Elysee 1.6HDI

 

Inače auto je za žensku osobu, ona veli da joj je prevelik...

 

I mislim da je to trocilindraš ako se ne varam... 

 

Za Sandero znam da je provjerena i pouzdana mašina... Ove ostale ne znam...

 

Pogledat ću malo i tog Yarisa...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta ne uzme clia onda.

 

Ima i novi fiat tipo ali ne znam kakav je.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 15:15 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Htio sam reći da je u ovoj temi pravilo da se preporučaju Alfe i Honde.

 

 

A po meni je malo blesavo dati 90000 za Daciju. Vozio sam se u Sanderu i isto je kao u Elantri iz 2002., da ne pričam o novim autima.

Ako joj je Elysee, koji inače nije nešto jer ima lošu izolaciju i kvalitetu materijala, prevelik, neka gleda c3. Kvalitetno napravljen, relativno OK materijali, pouzdan..

 

A Citroeni su jednako kvalietni kao i suparnici, ne znam zašto ih ljudi izbjegavaju. Naravno, treba održavati, ali koji auto ne treba?

A zauzvrat nude natprosječnu udobnost i feature. Niti jedan auto iz klase mog c4(2012.) nije tiši, niti ima toliko iskoristivog prostora. Naravno, u zavojima se ljulja, ali sumnjam da curi treba feedback kakav pružaju trojka ili Focus..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Htio sam reći da je u ovoj temi pravilo da se preporučaju Alfe i Honde.

 

 

A po meni je malo blesavo dati 90000 za Daciju. Vozio sam se u Sanderu i isto je kao u Elantri iz 2002., da ne pričam o novim autima.

Ako joj je Elysee, koji inače nije nešto jer ima lošu izolaciju i kvalitetu materijala, prevelik, neka gleda c3. Kvalitetno napravljen, relativno OK materijali, pouzdan..

 

A Citroeni su jednako kvalietni kao i suparnici, ne znam zašto ih ljudi izbjegavaju. Naravno, treba održavati, ali koji auto ne treba?

A zauzvrat nude natprosječnu udobnost i feature. Niti jedan auto iz klase mog c4(2012.) nije tiši, niti ima toliko iskoristivog prostora. Naravno, u zavojima se ljulja, ali sumnjam da curi treba feedback kakav pružaju trojka ili Focus..

Isti razlog ko i alfe, one imaju reputaciju iz davnih vremena jos s kvarovima, a PSA je poznat po elektronici u autima nakon 2000.

15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
mar123 kaže...

polozio sam prije par dana, doma imam dva auta, peugeota 206 sw i mercedesa c klasu(2009. model). naravno starci su rekli vozi prvo pezoa dok ne steknes iskustva malo da ne ogrebem negdi mercedesa ili napravim nesto puno gore. posto tog pezoa vozi mama, a onda vozi relaciju kuca-posao i kuca-ducan, auto rijetko prelazi 70-80 na sat. jucer sam iso po autocesti do arene i dam gasa do kraja u petoj al auto dode do nekih 135 i tu dosta stoji i ful sporo ide na vise. posto su bile za vikend pojacane kontrole a ja sam tek polozio nisam htio bas naganjat auto. pa me zanima sto mislite zasto se to dogada. jest da je auto slab(1.4 motor) al nije mu 135 maks brzina, mislim si da bi do 150 bar trebo ic bez nekih problema.

 imam previse iskustva sa 1.4 hdi...dok sam ga ja vozio isao je i isao pun k... (vidi sliku), a cim sam ga prestao voziti i cim ga pocela voziti mama, nakon jedno 2g sta nisam usao u njega, posudim ga za put u zg, na autocesti do 120 ide nekako, ali poslije ko da ima 30ks, a ne 68...pa sam ga ispuhivao 3-4 na visokim okretajima, i tako sam jedno 20km 3-4-3-4-3-4 itd, provozao se normalno po zg i na natrag je ponovno isao...mama salta na 2000 max i vozi ga tako da joj potrosnja 4-4,5, a to nije nikako zdravo, auto bio zagusen uzasno...svaki auto treba redovno ispuhat (neke i svaki dan xD)

 znaci neka otvorena cesta i 3-4? da ga drzim neko vrijeme recimo u trecoj na 60-70 i onda u cetvrtu pa do 100?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Teraj ga na 4000 okr. par minuta i pazi na temperaturu motora, prije svega toga pogledaj stanje/kolicinu ulja u motoru i tekucine za hladnjak.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam svoga danas propuhival po autoputu, išal sam do faksa i nazad (do Ka i natrag za Zg-e), takva glupost mi se dogodila, dođem do naplatnih u Lučkom, uzmem karticu onu i već zatvaram prozor, lagano krećem, kad gledam rampa mi još spuštena, ja na kočnicu, vozio sam kolegu i pogledamo se onak wtf i pričekam jedno 10 sec rampa mi se ne diže, ništa mislim si ja bum ja mahnul sa karticom, ak gleda netko iz onih kamera i mahnem ja jednom, ništa, mahnem drugi put i tek onda mi digne rampu, reko fala, bacam kroz prozor...

 

@RuskeGTT mi smo se onda mimoišli negdje, sigurno si prošao poslje Karlovca, prema Zagrebu ima jedan komad u dužini 500-ak metara , kompletnu desnu traku su zatvorili i asfaltiraju, vozi se usporeno po lijevoj.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znam, ali svatko ima probleme.

Koliko je samo Toyota puta opozvala stotine tisuća auta zbog nekih minornih, a opasnih problema. Ali to ne znači da ne valja.

Sada kada pogledaš, najmanje problema imaju Peugeot, Citroen, Mazda i Ford. Svi drugi se spominju na raznim siteovima.

 

Zanima me što jakovp ima za preporučiti kada stavlja TD.
Možda da za 90 tisuća kupi prastaru Toyotu i nekoliko vešmašina i to spoji?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Karlek_19 kaže...

Čak sam ja prešel "šesticu" zadnjim tankom, valjda hladnije vrijeme dela svoje..

 

Usput, evo kak je "lijepa" s zimskima. Moram podhitno neke ratkape deti jer ovo je sramota.

 

 fakat sramota!!! 

 

ogledaj se na mene 

 jesu to Dezent RN? gledam te za svog Volva...nisu skupe a skroz ok izgledaju.. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
reebeech kaže...

 jesu to Dezent RN? gledam te za svog Volva...nisu skupe a skroz ok izgledaju.. 

 jep. Dezent RN silver. Kaj i ti imas 5x108? prodam. imam kombinaciju za 17 vec 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

da, 5x108...volvo v50 i focus su prakticki isti auti, puno toga je isto...zasad samo gledam felge, kad/ako odlucim kupovat, javim 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Koliko je samo Toyota puta opozvala stotine tisuća auta zbog nekih minornih, a opasnih problema.

I moja je bila na srvisu di su preventivno mjenjali nesto vezano za podizace stakla u vratima, iako mislim da je to vise marketing nego nesto ozbiljno.(koji su radili savrseno i prije i poslije, navodno su bili losi kontakti i opasnost od zapaljenja)

Kao sad su oni tolko dobri da te upozore i zamjene....

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo da se i ja pohvalim,uletila ova mrcina :) 

2.0 TDi 140 ks,fin paket opreme,samo je auto dugo stajao i sad treba prekopati ( promijeniti ulje/filtere,nove retrovizore,ESP zeza,diskove istokariti ) itd.uglavnom ima ulaganja,ali ja za sad prezadovoljan automobil,cupa neshvatljivo za moj pojam,potrosnja relativno dobra ( cca 6L prosjek,a ja nisam lagan na gasu bas ),ozvucenje odlicno itd.


Pratim temu i vidim da ne volite bas VW-ase ,ali majke mi,normalan sam.

 

Cilj sto se tice uredivanja,inox nosaci,eventualni org GTI farovi,zatamniti i nove felge/gume i vozi 

 

Crni je moj,a ovo je petica od roditelja,jbg pobosancena familija 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Evo da se i ja pohvalim,uletila ova mrcina :) 

2.0 TDi 140 ks,fin paket opreme,samo je auto dugo stajao i sad treba prekopati ( promijeniti ulje/filtere,nove retrovizore,ESP zeza,diskove istokariti ) itd.uglavnom ima ulaganja,ali ja za sad prezadovoljan automobil,cupa neshvatljivo za moj pojam,potrosnja relativno dobra ( cca 6L prosjek,a ja nisam lagan na gasu bas ),ozvucenje odlicno itd.


Pratim temu i vidim da ne volite bas VW-ase ,ali majke mi,normalan sam.

 

Cilj sto se tice uredivanja,inox nosaci,eventualni org GTI farovi,zatamniti i nove felge/gume i vozi 

 

Crni je moj,a ovo je petica od roditelja,jbg pobosancena familija 

 Ovo je samo pocetak kada pocnes eventualno ovo i gotovo. Vidit ces kroz jedno vrijeme pa pocnes gledat r32 branike, pa bi ove felge, pa ovo, pa ono, pa rare nesto... nikad kraja 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Evo da se i ja pohvalim,uletila ova mrcina :) 

2.0 TDi 140 ks,fin paket opreme,samo je auto dugo stajao i sad treba prekopati ( promijeniti ulje/filtere,nove retrovizore,ESP zeza,diskove istokariti ) itd.uglavnom ima ulaganja,ali ja za sad prezadovoljan automobil,cupa neshvatljivo za moj pojam,potrosnja relativno dobra ( cca 6L prosjek,a ja nisam lagan na gasu bas ),ozvucenje odlicno itd.


Pratim temu i vidim da ne volite bas VW-ase ,ali majke mi,normalan sam.

 

Cilj sto se tice uredivanja,inox nosaci,eventualni org GTI farovi,zatamniti i nove felge/gume i vozi 

 

Crni je moj,a ovo je petica od roditelja,jbg pobosancena familija 

 to je 2.0 tdi pd? provjeri jel su u njemu jos uvijek siemens ili bosch dizne, nije bas pouzdan kao 1.9 tdi.

Provjeri si i kad je zamasnjak promijenjen da se znas pripremit na moguca ulaganja a svako ti odnosi 500 eura iz dzepa. Remenje i spaneri ako vec velis da je dugo stajao pa pretpostavljam da nije ni mjenjano, turbina nadam se da ne fucka jace nego sto bi smjela. Ljudi se obicno rijesavaju takvih dizelcina kad se priblize relativno velika ulaganja , to je dubretar od auta kao i svaki drugi moderni i jede lovu na glupostima ali da, pruza jebeno dobar osjecaj kad te zaljepi za sic na 2000 okretaja. . Ko si moze priustit takvu igracku nek uziva u njemu, ovak na prvu izgleda dosta bolje od vecine onih groblja zapustenih petica sto nasi ljudi siluju,  puno srece s autom pozz

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice