Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.247.436
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
ivanzu kaže...

A o kojem to?

 Ti nisi najbistriji zar ne?

chutac kaže...

A tvoj fauve sa ovjesom koji razbija bubrežni kamenac je taman za vozače fauvea - starce sa kamencem.

 Zašto si se našao uvrijeđen? Svatko kupuje po svojim preferencama i mogućnostima. Samo kažem da je očito da te ne zanimaju performanse jer u protivnom ne bi uzeo francuza.

 Govoris opcenito za francuze posto nigdje nisi naveo ime automobila bistri, i dalje mislim da ovjes od citroena znanstvena fantastika za VAG. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Megane RS?

 

Mekano,sporo,zaostalo?

 Megane RS se uopće ne proizvodi u Renaultu...već u renault sport gdje rade inzinjeri i na formulama...

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I dalje je proizvod Renaulta.

 

Po tvome M verziju BMW-a ne proizvodi BMW, OPC ne proizvodi Opel,itd... To su sve podruznice pod upravom maticne tvrtke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 17:41 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Moguce je napravit pouzdanog 2.0 atmo benza s 200ks, to je dokazano, vjerujem da znate o kojem motoru se radi.

 VTS 180 ;) sta je je, motor je odlican...samo sta je preslab za moje ukuse...cak mi sad i ovih 240 turbo ks djeluje slabo naspram onog sta bi htio...ali uskoroooooooooo 320...auspuh se radi iduci tjedan, sutra mozda montaza usisa...remap nakon svega toga

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nego...danas se stali thoroughbred ili kako se vec pise :D i ja malo na autocesti...isti smo u milimetar, odem mu u 4. malo samo...ali neprimjetno...

 

obradi slikice i postaj :D

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nemam sta obradit jer su mracne...tako da ih postaj:) meni je nezgodno preko moba...
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma samo ih ti sredi :P

 

evo videa

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
doky01akablava kaže...
...

 

NHF moram naprosto komentirati tvoj novi avatar..

 

znači lubanja, gas maska i VW znak 

 Svidila mi se slika samo radi tog skandala oko laziranje emisije plinova,a sad vidim malkice previse crnog humora,a uz to narucen skoro pa identican sticker za poklopac tanka 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
ivanzu kaže...

Megane RS?

 

Mekano,sporo,zaostalo?

 Megane RS se uopće ne proizvodi u Renaultu...već u renault sport gdje rade inzinjeri i na formulama...

 .

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
I onda prodaja hehe..
In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Malo se informiraj...proizvodnja je u dieppe departmentu gdje razvijaju tehnologiju za f1.Da se razumijemo ni najmanje ne simpatiziram francuze ali cinjenice su cinjenice.
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ne znam zar sam ja sam take neke glupave srece da me sam jebu za taj atest felgi. Odem oped na tehnički i kaze meni lik da mi treba potpuna dokumentacija o felgama. 

Reko ja sa mfelge kupio polovne i vidi se da su felge orginal i sve je utiskan iza u njima. Al ne treab mi dokumetacija.

 

Dali netko zna di ja mogu izvaditi tu dokumentaciju o felgama ?????

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Treba ti TUV-certifikat  od felgi, a to imas na netu za skinut, trebao bi i račun u principu ali su rabljene pa prolazi bez njega.

Plaća se biljeg cca 20kn, sve skupa oko 300 kn bi te trebalo ispast.

Točan naziv felgi moras znati da našao certifikat.

Felge ti nesmiju virit van ruba, provjerava se puni desni i ljevi, ima neki ''štap'' neznam točno koje deblljine koji nesmije zapinjat kada ga između stavi.

Naravno prije toga na uređaju makisimalno optereti vozilo na rampi i onda ide provjera dal zapinje ili ne.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Treba ti TUV-certifikat  od felgi, a to imas na netu za skinut, trebao bi i račun u principu ali su rabljene pa prolazi bez njega.

Plaća se biljeg cca 20kn, sve skupa oko 300 kn bi te trebalo ispast.

Točan naziv felgi moras znati da našao certifikat.

Felge ti nesmiju virit van ruba, provjerava se puni desni i ljevi, ima neki ''štap'' neznam točno koje deblljine koji nesmije zapinjat kada ga između stavi.

Naravno prije toga na uređaju makisimalno optereti vozilo na rampi i onda ide provjera dal zapinje ili ne.

Dali ima mozda neka stranica da upišem naziv felg  i kataloski broj pa mi on izbaci taj celtifikat.

Btw. Hvala i s ovim odgovorom dosta si mi pomogo.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Ja ne znam zar sam ja sam take neke glupave srece da me sam jebu za taj atest felgi. Odem oped na tehnički i kaze meni lik da mi treba potpuna dokumentacija o felgama. 

Reko ja sa mfelge kupio polovne i vidi se da su felge orginal i sve je utiskan iza u njima. Al ne treab mi dokumetacija.

 

Dali netko zna di ja mogu izvaditi tu dokumentaciju o felgama ?????

 Normalna stvar na našim stp... da si kupio original felge sa drugog golfa, nikome ništa, mogao bi reći da su došle sa autom, ali kad već uzimaš od drugog proizvođača (za audi ak se ne varam), onda bez obzira što felge pašu, treba atest, općenito za sve što nije došlo tvornički na autu i odstupa od originala se treba atestirati...

 

Ja sam ti odma rekao da uzmeš neke 16" i staviš dimenziju guma koje su propisane (ak već imaš upisane u knjižicu), lakše bi prošao, tj veće su šanse da ti progledaju kroz prste.

 

EDIT:

Zaboravio sam napisati, probaj otić u drugu stp, možda ti tamo neće gledat što imaš montirano

(također možeš stavit originalne flege i sa njima proć na tehnički, poslje tehničkog si vratiš te 17")

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 10:43 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

http://www.felgenoutlet.de/

https://www.gumelider.com.hr/savjeti/tuv-abe-cerifikati

 

tu stavi ako znas tocan naziv felgi , pa da ti probam naći.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Felge jesu orginal od ww koje su bile na tiguanu ja mislim, ima ww znak i utiskan nazad i kataloski broj i sve. Brate koda sam kupio svemirsku letjelici a ne felge.

 

Jel mi moze neko naci tu dokumetaciu za ove felge. MARKA FELGI JE VW PORTO 7JX17,ET 45,RAZMAK RUPA 5X112 mm

Jer ja vec trazim skor 2 h i nemam poima di da to nadem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 12:26 (jasmin1991).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Felge jesu orginal od ww koje su bile na tiguanu ja mislim, ima ww znak i utiskan nazad i kataloski broj i sve. Brate koda sam kupio svemirsku letjelici a ne felge.

 

Jel mi moze neko naci tu dokumetaciu za ove felge. MARKA FELGI JE VW PORTO 7JX17,ET 45,RAZMAK RUPA 5X112 mm

Jer ja vec trazim skor 2 h i nemam poima di da to nadem.

 Daj fotku da znam kaj trazim jer ovo kaj si napisal ne pomaze niti najmanje.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...
jasmin1991 kaže...

Felge jesu orginal od ww koje su bile na tiguanu ja mislim, ima ww znak i utiskan nazad i kataloski broj i sve. Brate koda sam kupio svemirsku letjelici a ne felge.

 

Jel mi moze neko naci tu dokumetaciu za ove felge. MARKA FELGI JE VW PORTO 7JX17,ET 45,RAZMAK RUPA 5X112 mm

Jer ja vec trazim skor 2 h i nemam poima di da to nadem.

 Daj fotku da znam kaj trazim jer ovo kaj si napisal ne pomaze niti najmanje.

 Evo. Hvala

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

VW porto
Wheel diameter (in.) 17 Wheel width (in.) 7
Wheel lug pattern (mm) 5x112 Wheel centerbore (mm) 57.1
Wheel offset (mm) 54 Wheel part # 5k0 601 025 f 8z8 (diamond silver)
Stock tire size Center cap part # 3b7 601 171 xrw
misc notes 225-45-17 weight (lbs) 24.8, mounted w/stock conti tires=46~48 lbs
misc notes standard on 2010 Golf hatchback and Jetta sportwagen aka. Golf wagon TDI, silver

Uglavnom zajebi ti to, nes nikad nasel nikakvu dokumentaciju. Skini i odi s obicnim standardnim kotacima kad obavis sve kaj moras obavit stavi te felge gore i gg.

Ne znam niti jednu jedinu osobu koja se mucila s felgama, jednostavno stare gore, kad si gotov stavis te 17" i boli te kita. To nitko ziv ne kontrolira na cesti.

 

Za originalne felge ne postoji nikakva dokumentacija koju ovi glupani traze jer je fakin original felga te kao takvu ne budes nikad i nigdi pronasao. TÜV se ne radi za originalne felge.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 13:17 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako imas OEM felge( to vrijedi za bilo koju OEM felgu, tako da možeš u prinicpu stavit od BMW-a , na GOlf bez TUV-a, samo mora biti OEM jer se sve one vode pod kataloškim brojem ), onda ne treba TUV, očito neki krkan bez mozga radi kao kontrolor na tehničkom.

Ja bi direktno centralu CVH u Velikoj Gorici kontaktirao u svezi atesta, jer ekipa na tehničkom je puna neznanja i svakojaki likovi tamo rade.

Vjeruj ili ne, da ideš u tri različita teh. pregleda dobio bi tri različita odgovora za atest felgi.

Smijurija .....

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma neznas ko koga tu jebe. Ja cu njih stavit a kad idem na teh stavit cu onaj set sto imam u prometnoj i tocka. Valjda nisam toliko kurate sreče da me murija zaustavi i jebe za to.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci sad sam zvao chv diraktan broj za tehnicke preglede itd. Kaze mi lik da uopce ne treab dokumentacija ako se na felgama jasno vidi kataloski broj i ako su orginal. Da se samo napise da se stavljaju felge ne predvidenih dimenzija za taj auto i to je to. Napravi se atest ako nista ne riba to je to. Očito ovaj u STP u Belom manastiru nema poima o poslu a voditelj je smjene. 

Reko mi je ovaj da mu kazem da ima broj od podrsle pa da njih zove da im oni pojasne.

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Znaci sad sam zvao chv diraktan broj za tehnicke preglede itd. Kaze mi lik da uopce ne treab dokumentacija ako se na felgama jasno vidi kataloski broj i ako su orginal. Da se samo napise da se stavljaju felge ne predvidenih dimenzija za taj auto i to je to. Napravi se atest ako nista ne riba to je to. Očito ovaj u STP u Belom manastiru nema poima o poslu a voditelj je smjene. 

Reko mi je ovaj da mu kazem da ima broj od podrsle pa da njih zove da im oni pojasne.

 

 To ti je to o čemu ti govorim, razno razni je...vjetri radi kao kontrolori a nemaju blage veze, osim ono kaj rade svaki dan kod kontrole vozila.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Felge jesu orginal od ww koje su bile na tiguanu ja mislim, ima ww znak i utiskan nazad i kataloski broj i sve. Brate koda sam kupio svemirsku letjelici a ne felge.

 

Jel mi moze neko naci tu dokumetaciu za ove felge. MARKA FELGI JE VW PORTO 7JX17,ET 45,RAZMAK RUPA 5X112 mm

Jer ja vec trazim skor 2 h i nemam poima di da to nadem.

 To ti je to šta sam govorio gore, znači nisu za golfa i automatski ti treba atest, da si sa bilo kojeg golfa (al isti model ko tvoj) namontirao, nikom ništa, nebi ni primjetili, kao što sam rekao, sve što tvornički nije na autu, a naknadno je ugrađeno, treba atest, tako je to u lijepoj našoj i to u zadnje vrijeme, (zadnjih 5 godina ak se ne varam) uglavnom prije se moglo upisivat šta god se htjelo i vozit, al od kako smo u eu, nema više upisivanja i ugradnje ko se kako sjeti bez atesta...

 

Nema više ni KR tuning-a po cesti, jer za bilo kakvu preradu na karoseriji auta treba atest...

 

Badava ti šta piše vw i što su original, da hoćeš čelične felge sa transportera namontirati, nemožeš bez atesta, jer tvoj model auta seriski nije dolazio sa tim felgama...

 

Sad najjeftinije ti je namontirati original 15" i sa njima otić na tehnički, kad prođeš skinuti 15" i namontirati 17", policija te ne bi trebala zezati zbog toga, tj provjerit će dal ti vrijedi vozačka i prometna u 99% slućajeva, ako mu se baš zamjeriš, može eventualno provjerit dal imaš dimanziju guma trenutno na autu upisanu u prometnu i to je to, ne znaju ni policajci sve modele vozila na pamet i koje flege su tvornički išle na koji auto...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poštovani kolege,

Da li zna netko di mogu ovakvu stvarčicu kupiti kod nas? Doslovno mi isto ovakvo treba(dimenzije izgled i sve).. Aluminijska ili željezna. Bakar i plastika me ne zanima.


Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Sad najjeftinije ti je namontirati original 15" i sa njima otić na tehnički, kad prođeš skinuti 15" i namontirati 17"...

 

meni rega pada 31.12., pa uvijek na tehničkom imam zimulje serijala 15".

17-ice nisam nikada upisao, i nikada me nitko ništa nije pitao za njih 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Di su žarulje najjeftinije?
Konkretno Osram NBU H1 i H7.

 

Imam HAK karticu, ako što znači.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 17:23 (andreas11).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Osim što je ta felga bila jedna od stock opcija na 2010 Golfu. No očito ne i kod nas. Čak bih se okladio da si ih mogao kupiti u VW salonu u doba MK6 bez problema. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice