Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.243.175
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Malo glup upit... Kolike su šanse da se aletrnator zdr*a tokom promjene brtve glave? 

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luxy2501 kaže...

Malo glup upit... Kolike su šanse da se aletrnator zdr*a tokom promjene brtve glave? 

 Nikakve.. Kakve on veze ima sa brtvom? Njega se skida ako smeta da se glava skine i ostalo. A sta mu je bilo?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Luxy2501 kaže...

Malo glup upit... Kolike su šanse da se aletrnator zdr*a tokom promjene brtve glave? 

 Nikakve.. Kakve on veze ima sa brtvom? Njega se skida ako smeta da se glava skine i ostalo. A sta mu je bilo?

 Upravo zato i pitam. Nisam siguran jel skidan pri skidanju glave (Astra g 1.6 8v). Par dana nakon servisa sam primjetio da me zaj.. tokom paljenja odnosno kao da gubi struje i pripisao akumulatoru, kupio drugi i sve je bilo super otprilike 4-5 dana i opet "akumulator krepo". Sad je na punjaču (ipak je i bio prazan) no valjda se trebao napuniti i tokom vožnje u par dana?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luxy2501 kaže...
Fake_Alert kaže...
Luxy2501 kaže...

Malo glup upit... Kolike su šanse da se aletrnator zdr*a tokom promjene brtve glave? 

 Nikakve.. Kakve on veze ima sa brtvom? Njega se skida ako smeta da se glava skine i ostalo. A sta mu je bilo?

 Upravo zato i pitam. Nisam siguran jel skidan pri skidanju glave (Astra g 1.6 8v). Par dana nakon servisa sam primjetio da me zaj.. tokom paljenja odnosno kao da gubi struje i pripisao akumulatoru, kupio drugi i sve je bilo super otprilike 4-5 dana i opet "akumulator krepo". Sad je na punjaču (ipak je i bio prazan) no valjda se trebao napuniti i tokom vožnje u par dana?

 Cekaj, alternator ne puni akumulator? Pogledaj si male zicice koje idu sa alternatora do akumulatora, to je navodno signal alternatoru da puni akumulator, barem je tako kod mene na dvojki. Slucajno nisam tu malu sitnu zicu ustekao i aku se uopce nije punio. Pretpostavljam da nisu spojili tu zicu ili neku trecu ' u vezi struje ' prilikom slaganja svega nazad ( mehanicari jel ). Nemoze on samo tako riknuti. Valjda nisi bacio stari aku jer ne rikava to bas tako. 

Druga stvar... Testiraj si dali imas trosenje struje dok je auto ugasen. Uzmi multimetar i okreni na jakost struje tvz amperažu, otpoji - i spoji serijski multimetar ( dakle crna na taj - sta si otpojio a crvena zica na - od akumulatora ) i vidi koliko ce ti pisat. Treba biti u mili amperima ( da sustav drzi online ). Vrata nemoj otvarati, mozda je i najbolje da je auto zakljucan jer neki auti pogotovo noviji, cim ga otkljucas ili otvoris vrata on prolazi kroz proces pred paljenja auta ( pali pumpu goriva, neki i grijace i slicno )... Jer ako mu aktiviras taj sustav pred paljenja moze puno struje povuci pa kad multimetar spojis bude izgorio ili pokazao veliku struju ( kao da imas negdje cuclanje struje ).

 EDIT 2: Ako nemas multimetar onda radije nekom elektricaru odi neka ti to napravi, bude to napravio free sigurno. Nemoj samo da te zavalja da auto mora tam bit pol dana 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 19:10 (Fake_Alert).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji vosak koristite na autu, trebam kupiti jedan ovaj stari je prikraju.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Morao poslom u Istru,pa bio bi lud da savrsenu cestu ne prodjem s R - om :)
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ljudi, koji je dobavljac Eibacha u HR?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gabrek...al bit ce ti sigurno skuplji od ebay uk ili ebay.de...
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

cisto informativno

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koji vosak koristite na autu, trebam kupiti jedan ovaj stari je prikraju.

 

Ovaj

 

Traje jako dugo i lagano se nanosi

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pogledaj i onaj Fusso, sto sam spominjao prije.

Dugo drzi, ali ga se treba kvalitetno nanesti na lak.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko, dali je na Golf 6 moguće prikaz datuma ??

Vrijeme i temperaturu mi prikazuje, ali nikako ne uspjevam nać datum.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na MFD nije moguce prikazati datum.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima tko iskustva s parkirnim senzorima i rikverc kamerama s ebaya? za 10tak dolara se nade kit sa 4 senzora. Vidim da postoje i senzori za koje ne treba busiti branik, samo se zalijepi traka s unutrasnje strane branika. A ako bi se zezao s time, mozda bi ubacio i kameru pa spojio na android mob ili tablet. 

 

 

Ovo bez busenja mi se vise svida, samo ne znam koliko je pouzdano. Cijena na ebayu je isto desetak dolara. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam pitanje za znalce,imao sam prije ovih farova obicne zatamnjene OEM farove sa Osram NB Laser i sve je supe radilo,u meduvremenu mi uletili farovi sa lecom za dobru lovu pa uzeo,farovi su u oke stanju,sve odgovara i motorici rade i u te farove sam prebacio H7 halogenke ( Osram NB Laser ).

Vozim se danas nocu prvi put i snop je katastrofalno mal,motorici na najvise namjesteni,cuo se sa deckom kaze on imao ksenone,googlao sam jel moguce da halogenke nemaju dovoljno snage za ovu lecu.

Planiram kupiti kvalitetan ksenon cim bude love ili cu morati uzeti cim prije jer ne mogu ovako po noci voziti,pitanje jel moguce da leca drugacije podesena za halogenke/ksenon jer ima auto sa lecom i halogenka kao Kia Pro,Passat B6 itd.

Evo fotografije.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod mene su H7 halo. sa projektorima i sve se vidi dobro, puno bolje nego sa autima bez projektora.

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa podesi ih ručno na šarafićima...

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Projektori za xenon nisu isti kao za halogene. 

Tako je iza mene danas bljestala neka kretencina sa xenonom u Puntu sa halogenim projektorima.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Pogledaj i onaj Fusso, sto sam spominjao prije.

Dugo drzi, ali ga se treba kvalitetno nanesti na lak.

 

 Crvena valjda spada pod tamne boje? 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz decki imam problem sa Renalut Laguna 1.9 DCI 2003 god ovako o cemu se radi iz nekog razloga ako mi kljuc ostane u autu dogodi se da se sam zakljuca, onda nastaju problemi dosad su mi bili lako rijesivi kad sam blizu kuce.Danas sam bio na putu udaljen od kuce nekih 150km svratio u kafic da popijem kavu ostao mi kljuc u autu i zakljucao se sam.Bio sam prisiljen razbiti  bocno zadnje staklo da ga otkljucam jel ima neka druga metoda otkljucavanja ovog modela a da nemoram razbijati staklo.Inace danas su mi neki ljudi pokusavali nekim nacinom preko laptopa da otkriju kod ali ni to nije pomoglo.Pa eto ako ima netko bolji nacin bio bi zahvalan kad bi mi odgovorio moze i pp.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Stavi rezervni kljuc ispod blatobrana 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
....

 Crvena valjda spada pod tamne boje? 

 Po ovome sto sam procitao, crvena spada u Light verziju Fussa:

 

''the light version is design for the use of light colours car (e.g white, yellow, red etc)''

 

Iako, gledam

lik je stavio Dark izvedbu na crvenu boju.

Trebalo bi pitati decke sa cro detaling foruma, koja bi bila bolja izvedba za tvoju boju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 0:29 (BORG).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam ovo pronasao:

 

The dark version is design for the use of dark coloured cars (e.g black, grey, dark blue and etc).

The light version is design for the use of light coloured cars (e.g white, silver, yellow, gold and etc).

To piše uz ovu sliku, i ako mislim da nije neka vjerovatno bitna razlika u vosku, jedan mozda bolje stite od UV zraka posto odredene boje vise upijaju.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja sam ovo pronasao:

 

The dark version is design for the use of dark coloured cars (e.g black, grey, dark blue and etc).

The light version is design for the use of light coloured cars (e.g white, silver, yellow, gold and etc).

To piše uz ovu sliku, i ako mislim da nije neka vjerovatno bitna razlika u vosku, jedan mozda bolje stite od UV zraka posto odredene boje vise upijaju.

 

 Na toj slici zamijeniš zelenu i crvenu i sve štima

nemre zelena bit svjetla pa da je ne znam kakva, ko i plava...

(btw šta se boje inaće ne dijele na tople-hladne?)

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zar nije to namjerno? Mislim da je rjesenje ne pustati kljuc u autu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dreadmoore kaže...

Pa eto ako ima netko bolji nacin bio bi zahvalan kad bi mi odgovorio moze i pp.

 

uvijek vadi ključ i problem solved 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo prije koji dan sam pitao za preporuku moment ključa, kao da sam znao 

 

Jučer punac i ja mijenjali gume i pukao šaraf kod skidanja jednog kotača. Yebemti filling za osjećaj  

 

Odvezli afto na 3 šarafa kod vulkanizera, čiku zvali taman oko ručka, ali nam je svejedno pomogao. Probušio rupu, izvadio ostatak, urezao navojnicu i stavio novi šaraf. I usput zamijenio još ostale 2 gume.

Punac odmah poslije toga na net i traži moment ključeve hehe! Naravno da je to sve zbog prevelike sile kod zatezanja šarafa, ali nam je to sada škola.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zašto takvo forsiranje pa ionako se zatežu sami 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
plavi08 kaže...

Zašto takvo forsiranje pa ionako se zatežu sami 

 Ak si došao iz budućnosti u prošlost, daj nam reci šta nas još očekuje u budućnosti?

 

Nemreju se sami zategnut šrafi dokle god nisu u centru felge i dokle god ih ima više od jednog, (neki imaju 3, većina 4 i neki 5 šrafa)...

Možda bi se na "sportskim" autima koji imaju center-lock (samo osovinu i maticu) mogla ta matica sama zatezat, al to bi trebao biti kontra navoj, jer kotači se vrte suprotno smjeru kazaljke sata, u tom smjeru se šrafi odšrafljuju, e sad jednio da je kontra navoj, pa u smjeru kojim se inaće odšrafljuju, da se zatežu, tako je složen navoj na svim kućnim ventilatorima, oni propeleri se nataknu na osovinu i sa plastičnom maticom se kontra kazaljke sata priteže, tako kada ventilator radi(vrti se), matica se sama zategne i neće propeler izletit sa osovine...

center lock center lock
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 11:43 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice