Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.247.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nexen su po meni sasvim ok gume. Nabavio sam ih jednom za Alfu koja mi je bila u oglasu. Stavio sam cijenu znatno iznad prosjeka i nisam očekivao da bude otišla u roku 10 dana. Tih 1000km cca što sam ih vozio su bile dobre. Znam nekoliko ljudi koji imaju baš para ali im se ne baca na Michelin jer možda ne voze kao divljaci. Jedan ih ima u 19" dimenziji na S5ici. Meni je ipak GY Eagle F1 najdraža ljetna guma. Jeftinija je od francuske a ta dva seta koje sam potrošio su mi se pokazali dugotrajni i odlični u svakakvim uvjetima. Za zimu Nokian ili Sava. 

BMW i Audi su auti kao svaki drugi. Ne znam znašto bi netko morao biti lovator ako vozi BMW. Ja koji trenutno kupujem aute do 8k € vjerojatno raspolažem sa više keša od nekoga tko je nabavio novu trojku na kredit. Vozim se npr u Alfi i nemam nikakvih rata. Živim smireno i sav iznos koji zaradim mi je raspoložljiv. Malograđani možda misle da sam neki jadnik koji si je nabavio talijansku "kantu".

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nestalo antifriza, ne vidim što bi drugo moglo biti. Meni se desilo nasred Ozaljske na Trešnjevci da mi se pušilo ispod haube, ekipa vrišti trubi, ja stao isto sastrane, srećom blizu trgovine - ulio destiliranu vodu da mogu doć do doma i na servis.

 

Ispostavilo se da su crijeva strunula, klasika za starije aute.

 

Na toj Alfi može biti da pušta na nekom spoju ili je imala sudar pa je kiler dobio svoje. U svakom slučaju tekućine treba gledati i češće nego to mislimo, blic provjera nas ništa ne košta.

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa upravo je problem u vama vlasnicima. Ne kažem da si ti takav, al bogme s ovim izjavama("ha, sa trista konja izderen ja guma čeesto) si ne pomažeš. Kad vidim takve izjave padne mi mrak na oči.

I onda stavljaš gume koje su negdje pri sredini srednjeg segmenta u najboljem slučaju. A s obzirom da gume potrošiš vrlo brzo, ne bi rekao ni da baš štediš auto, samim time ni gume. E pa u tom slučaju, radi sebe, ali i prvenstveno radi drugih bi mogao i razmisliti o provjerenim gumama iz visokog segmenta. Ne trebaš stavi PSC2, ali Pzero ili SC5 ili PS4/S ili Dunlop ili Yokohama bi onda bile odgovorajuće gume takvom stilu vožnje. 

Tom direktoru bi rekao da je debil. Ali s obzirom da je A8 vjerojatno na lizing, onda ga boli kuki jer će ga ionak vratiti, a ak se nešto dogodi, a čujte ima je zimske gume, on je zakon zadovoljio zakonske propise.

 

Uostalom, radite šta hoćete, vaši auti, vaš život, vaša stvar. Samo se nadam da Vas ne sretnem u prometu.

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa upravo je problem u vama vlasnicima. Ne kažem da si ti takav, al bogme s ovim izjavama("ha, sa trista konja izderen ja guma čeesto) si ne pomažeš. Kad vidim takve izjave padne mi mrak na oči.

I onda stavljaš gume koje su negdje pri sredini srednjeg segmenta u najboljem slučaju. A s obzirom da gume potrošiš vrlo brzo, ne bi rekao ni da baš štediš auto, samim time ni gume. E pa u tom slučaju, radi sebe, ali i prvenstveno radi drugih bi mogao i razmisliti o provjerenim gumama iz visokog segmenta. Ne trebaš stavi PSC2, ali Pzero ili SC5 ili PS4/S ili Dunlop ili Yokohama bi onda bile odgovorajuće gume takvom stilu vožnje. 

Tom direktoru bi rekao da je debil. Ali s obzirom da je A8 vjerojatno na lizing, onda ga boli kuki jer će ga ionak vratiti, a ak se nešto dogodi, a čujte ima je zimske gume, on je zakon zadovoljio zakonske propise.

 

Uostalom, radite šta hoćete, vaši auti, vaš život, vaša stvar. Samo se nadam da Vas ne sretnem u prometu.

 

Imaš pravo, ne štedim auto, ne štedim gume - uživam u vožnji. Vjerojatno sam sigurniji u prometu svake godine s novim Nexenicama nego oni koji voze skuplje gume po 7 godina, ali nebitno - završimo raspravu molim te. Neznam zbog čega su očito svi previdjeli da sam kupio gumu koja nije top marka da isprobam kakve su.. do sada sam uvijek vozio premium rubber.

 

Ovo za trista konja je bila šala (točnije 272) no ispričavam se ako sam nekoga povrijedio izjavom...

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrsmith kaže...
mystik kaže...

Pa upravo je problem u vama vlasnicima. Ne kažem da si ti takav, al bogme s ovim izjavama("ha, sa trista konja izderen ja guma čeesto) si ne pomažeš. Kad vidim takve izjave padne mi mrak na oči.

I onda stavljaš gume koje su negdje pri sredini srednjeg segmenta u najboljem slučaju. A s obzirom da gume potrošiš vrlo brzo, ne bi rekao ni da baš štediš auto, samim time ni gume. E pa u tom slučaju, radi sebe, ali i prvenstveno radi drugih bi mogao i razmisliti o provjerenim gumama iz visokog segmenta. Ne trebaš stavi PSC2, ali Pzero ili SC5 ili PS4/S ili Dunlop ili Yokohama bi onda bile odgovorajuće gume takvom stilu vožnje. 

Tom direktoru bi rekao da je debil. Ali s obzirom da je A8 vjerojatno na lizing, onda ga boli kuki jer će ga ionak vratiti, a ak se nešto dogodi, a čujte ima je zimske gume, on je zakon zadovoljio zakonske propise.

 

Uostalom, radite šta hoćete, vaši auti, vaš život, vaša stvar. Samo se nadam da Vas ne sretnem u prometu.

 

Imaš pravo, ne štedim auto, ne štedim gume - uživam u vožnji. Vjerojatno sam sigurniji u prometu svake godine s novim Nexenicama nego oni koji voze skuplje gume po 7 godina, ali nebitno - završimo raspravu molim te. Neznam zbog čega su očito svi previdjeli da sam kupio gumu koja nije top marka da isprobam kakve su.. do sada sam uvijek vozio premium rubber.

 

Ovo za trista konja je bila šala (točnije 272) no ispričavam se ako sam nekoga povrijedio izjavom...

Ma pusti ti njega, njemu smeta kad netko stisne auto preko 2500 okretaja. Te high end gume su ako ides redovno na track dayeve, a auto ti je daily.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Ma pusti ti njega, njemu smeta kad netko stisne auto preko 2500 okretaja. Te high end gume su ako ides redovno na track dayeve, a auto ti je daily.

 Ne znam baš kako će se netko voziti na gumama kojima je odvozio TD. Eagle F1 Assy 2 sa 50% šare nakon pola sata Grobnika sa par hlađenja su bile za smeće. 

Za TD je najbolje imati set sa semi slickovima. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro fulal sam, ja pretpostavljam da je mid segment gum, za mid segment auto, znači za moju kištru npr. sa 120 konja, ne za bembaru s 270. To je ono kaj sam htel reći...

 

Zicer nebuš gume za soma kuna stavljal na autić od 70 konja, svojoj majci koja se vrh vozi 90..

 

Vidim brdo ekipe s bmw/audi "šestacima" koja se vozi ko da ima gore ne znam kaj, a ima "slabiju" gumu nek hrpa ljudi na golfu 1.9 tdi.. (nigde nisam rekel da je kolega takav)

 

Pretpostavil sam da ak imaš bmbaru s 270 konja, te konje i nekad iskoristiš. NHF

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad smo vec kod guma planiram sljedeci tjedan uzeti cntinental premium contact 6 225/45r17. Cijena po komadu 705kn.

ima kakva preporuka za nesto bolje ili je jedn od top guma? GledAm ima i michelin pilot sport 4 za 760kn po gumi. Razmisljao sam i o pirelli p7 cinturato.  

 

Sad sam imao set hankooka ventis prime 2 i guma mi nije bas nesto. Uglavom sam uvijek bio nazadovoljniji s premium gumama. Svaka je dobra prvu sezonu ali nakon toga se vidi zasto se premium placa vise.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
P7 cinturato ce vjerojatno najduze trajat od svih tih nabrojanih. Imam je na sluzbenom passatu 30t km i negdje je na 50%. Pilot sport je mislim nepotrebna za golfa ako se dobro sjecam, premium contact bi bila zlatna sredina.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ja se drzim one da imam uvjek dobre gume - i vozim ih 4-5g max, jer tad su potrosene, i tad vratim auto sa lizinga i uzmem novi.

 

Jedanput sam se zaje* pa kupio nov set, vozio auto 5 godina, 1 godinu sa novim gumama, vratio auto sa lizinga, i nisu mi racunali

nikakvu cijenu gore zbog novih guma. Od tad auto vracam sa gumama koje su pred kraj legalnosti - bas me briga, auto salon ih dobije za sicu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Pretpostavil sam da ak imaš bmbaru s 270 konja, te konje i nekad iskoristiš. NHF

 Ne može ih iskoristiti sa Nexenom?
Pa čovjek ih vjerojatno iskorištava i jede gume pa mu nema smisla davati duplo više za gume koje će jednako trajati.

To što ima ben ve ne znači da treba najskuplje gume stavljati, a isto tako ako ti stara ne ide preko 90 ne znači da treba imati ling long gume...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznam ja sta vas tolko muci to s gumama, ako vam je lakse mogu aj rec da sam za nexena dao soma i po po komadu i da je cijena od premiuma -.- Imali smo Continentalke i Michelin prije na snaznijim autima  i onda jednog ljeta kao ajmo probat uzet nexena za golfa (n8000), i bile su dobre, pa smo uzeli i za a6 i an njemu su isto bile dobre. Poanta; za normalnu voznju ako citas uvjete na cesti i kineske gume ce biti dobre. A nezz sto svi patite od marke za gume ko da vozite 200 kroz svaki zavoj i iskorištavate automobil do kraja njegovih mogucnosti . Imao sam na e46 savu eskimo i vozio po mokrom i bljuzgi i nisam imao problema. Zasto nisam imao problema ? Zato sto pazim kako vozim.
nhf

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Dobro fulal sam, ja pretpostavljam da je mid segment gum, za mid segment auto, znači za moju kištru npr. sa 120 konja, ne za bembaru s 270. To je ono kaj sam htel reći...

 

Zicer nebuš gume za soma kuna stavljal na autić od 70 konja, svojoj majci koja se vrh vozi 90..

 

Vidim brdo ekipe s bmw/audi "šestacima" koja se vozi ko da ima gore ne znam kaj, a ima "slabiju" gumu nek hrpa ljudi na golfu 1.9 tdi.. (nigde nisam rekel da je kolega takav)

 

Pretpostavil sam da ak imaš bmbaru s 270 konja, te konje i nekad iskoristiš. NHF

Pa vjerojatno ih i iskoristi, bar po pričama. A vidiš da sad kažu da je opravdano kupit jeftiniju gumu jer će trajat jednako ko i skuplja. Jbg, nisam znao da je trajnost jedina stvar koja igra ulogu, pogotovo ako iskorištava "moć" svoje bembare.

Isto tak, nije neki problem nabaviti bemburu/audija z 270 konja i bit faca. Takve 10godina stare krame bez problema nađeš puno jeftinije nek košta tvoj Ford, e, al on sad ima premiuma s 300konja kojeg je netko pregazio i uništio a ti se lijepo voziš u novom autiću. 

Također, netko tko si kupi novi autić, i manji i slabiji i jeftiniji, često će staviti gume iz višeg segmenta jer mu tih 3-4 kave ili kutiju cigareta mjesečno kroz period koji će voziti nisu toliko bitne koliko adekvatna oprema pa da u nekakvom nesretnom slučaju može izbjeći materijalnu ili nedaj bože nekakvu tragediju. 

A kad kupiš istrošeni rabljeni premium 3 segmenta više nego što si možeš priuštiti, onda štediš na svemu, servise obavljaš kod rođe mehaničara, tražiš pumpu s 2 lipe jeftinijm gorivom itd.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...
P7 cinturato ce vjerojatno najduze trajat od svih tih nabrojanih. Imam je na sluzbenom passatu 30t km i negdje je na 50%. Pilot sport je mislim nepotrebna za golfa ako se dobro sjecam, premium contact bi bila zlatna sredina.

 Da golf 7 dizlo 105ks. Mislis da je pilot sport overkill za moj auto? Nisam pametan sto uzet naginjem prema conti premium contactu 6 ali ako ima nesto pamtnije/bolje uzeo bi to za nekih 800kn po komadu.

 

 

PSN:Tomislav025
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se dobro sjećam, čovjek ima E92 i prvi mu je vlasnik. 
A tebi je bitno da sereš, a ja ne bih htio karton pa ću na tome stati.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
bruno11 kaže...
P7 cinturato ce vjerojatno najduze trajat od svih tih nabrojanih. Imam je na sluzbenom passatu 30t km i negdje je na 50%. Pilot sport je mislim nepotrebna za golfa ako se dobro sjecam, premium contact bi bila zlatna sredina.

 Da golf 7 dizlo 105ks. Mislis da je pilot sport overkill za moj auto? Nisam pametan sto uzet naginjem prema conti premium contactu 6 ali ako ima nesto pamtnije/bolje uzeo bi to za nekih 800kn po komadu.

 

 

 Ja imam premium contact 2 i nemam zamjerki. Po mokrom drži super, po suhom isto tak. Jedino ak se nateravaš, troše se na očigled. Doduše to je vjv. i do Fieste, jer kolko čitam iskustva Fiesta abnormalno prednje gume troši, valjda zato ima i taj sick grip, kak skreneš tak ide..

 

S tom gumom nećeš fulati, Golf je tu negde prema rasporedu mase, klasa gore doduše, ali misli mda je hečbek, hečbek..

 

EDIT: Nisma nigde napisal da nexen ne valja, ali zicer nije ko 50€ skuplji COnti, Michelen, Pirelli ili nekaj četvrto, iz višeg segmenta.. Po meni je to krivi kriterij, brzo se troši, idem kupit lošije.. Pa onda bi tek bolje trebal, jer očito "koristiš" te gume pa niej za zafrkanciju i bitan je "svaki %". Nisam negativno prema kolegi mislil, nek prema meštrima koje viđam oko sebe. Molim da se to razlikuje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 18:18 (Karlek_19).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala vam decki na odgovorima. A koja je razlika uopce izmedu premium contacta i sport contacta? Pretpostavljam da sport contact ima bolji grip,meksa je i brze se trosi ili sam ukrivi?

PSN:Tomislav025
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja ne govorim o tome jel se guma brže troši od konkurencije nego o tome da vozač brzo troši gume. Naravno da će 4 godine star premium biti bolji od 4 godine stare srednje klase, ali ako ti gume traju jedno ljeto, bolje je uzeti jeftinije jer gume neće stići izgubiti svojstva jer će prije izgubiti "meso".

Vikend benbač sa 270 konja, par puta ga prikolješ kroz Gorski Kotar, odeš dvaput na Grobnik ili neku drugu stazu i gume su gotove i tada se vidi razlika između gume od 300 i gume od 150€. Koliko god taj netko mogao priušiti, nekada nema potrebe za većim troškom, a uglavnom se sa takvim razmišljanjem(i dobrim poslom, naravno) dođe do faze u kojoj se može reći da je 1000 kuna skuplji set zanemarivo skuplji.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Susjed mi ima yuga koral 45, ferari crvene boje i treba kupit ljetne gume. Pita on mene koje gume da stavi, kao jel moze savu ? A ja njemu : Jesi ti normalan covjecee imas premium ferari crvenu boju a ti bi savu stavljao :O Reko ja njemu nista ispod Michelin sport cup 2, mislim ono da se covjek ne sramoti po cesti. Evo preporodio se otkad ima te gume. Poceo vise hodat jet je morao dat yuga za jednu gumu...

 p.s. ironicno sumiranje diskusije

#fsb
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa vjerojatno ih i iskoristi, bar po pričama. A vidiš da sad kažu da je opravdano kupit jeftiniju gumu jer će trajat jednako ko i skuplja. Jbg, nisam znao da je trajnost jedina stvar koja igra ulogu, pogotovo ako iskorištava "moć" svoje bembare.

Isto tak, nije neki problem nabaviti bemburu/audija z 270 konja i bit faca. Takve 10godina stare krame bez problema nađeš puno jeftinije nek košta tvoj Ford, e, al on sad ima premiuma s 300konja kojeg je netko pregazio i uništio a ti se lijepo voziš u novom autiću. 

Također, netko tko si kupi novi autić, i manji i slabiji i jeftiniji, često će staviti gume iz višeg segmenta jer mu tih 3-4 kave ili kutiju cigareta mjesečno kroz period koji će voziti nisu toliko bitne koliko adekvatna oprema pa da u nekakvom nesretnom slučaju može izbjeći materijalnu ili nedaj bože nekakvu tragediju. 

A kad kupiš istrošeni rabljeni premium 3 segmenta više nego što si možeš priuštiti, onda štediš na svemu, servise obavljaš kod rođe mehaničara, tražiš pumpu s 2 lipe jeftinijm gorivom itd.

Lol :) evo ako ce ti biti lakse, trojka coupe je 330i i ima samo 90k km, nije niti pregazena niti unistena - pazim je kao i sve aute koje sam imao, a da je vozim kako bog spada, vozim i nije mi krivo. Uzivam u svakom km kojeg napravim u njoj. Svaki servis je napravljen u ovlašenom, od redovnog 2k kn do zamjene letve volana u 7. godini zivota od 15k kn - sve je dokumentirani i nikakav drugi mehanicar je nije taknuo za sada. Svaki dodatni dio je original OEM i isto tako ugradjen u ovlasteno servisu. Točim u nju samo 100-ku na OMW/Crodux-u kasnije. Auto je skoro pa potpuna oprema koja je bila dostupna i novi je bio 55k eura.

 

U garazi do je nova bmw jedinica m sport od 280k kn 2.0 dizel sa poprilicno opreme isto tako - isto gore vrijedi i za nju samo je pod BSI paketom besplatnog odrzavanja 5 godina pa ne placam servise.

 

Jel' dosta da prestanes srat oko para Nexen guma? Boze dragi koji jal i bijeda....

 

EDIT: Jednostavno ne mogu vjerovati da ima takvih idiota koji od jednostavne rasprave u kojoj sam samo htio reći da sam uzeo par Nexena za isprobati čisto da vidim kakve su i da podijelim iskustvo s drugima koga zanima.. naprave takvo grotlo sranja. Bolje da sam šutio očito i niti se ne javljao, barem bi bio mir.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 19:43 (mrsmith).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ko nije vozio auto na limitu nezna kaj je premium guma. Točka doviđenja.

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To sto je nesto servisirano u ovlastenom servisu ne znaci nista, pogotovo kad vidim Tomica i ekipu za koju se zna sto rade. Rade da covjek prizna da je sam mjenjao ulje, nego da mi baci 10 papira ispred mene od nasih ovlastenih servisa...

 

A ni npr. talijani nisu neki put posteni kamo ce tek nasi biti.

 

 

btw. Kumho KU39 je best buy, ako je netko vec nabrijan za dobru voznju, samo nije marka tolika da se cuje, ali tko god ju je stavio nije se vratio ni na Michelin ni na Conti.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 19:20 (ivanoile).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrsmith kaže...

 

EDIT: Jednostavno ne mogu vjerovati da ima takvih idiota koji od jednostavne rasprave u kojoj sam samo htio reći da sam uzeo par Nexena za isprobati čisto da vidim kakve su i da podijelim iskustvo s drugima koga zanima.. naprave takvo grotlo sranja. Bolje da sam šutio očito i niti se ne javljao, barem bi bio mir.

 Dobrodošao u "Auti - ultimativna tema" :)

Ne kenjaju svi, ali uglavnom kenjaju oni ljubomorni.

 

Nije bitna marka, cijena, kilometraža, uvijek će se naći netko tko pljuje, uglavnom mistik, a njega prepoznaš po kilometarskim postovima pa preskočiš :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A kaj vozi taj mistik ili je to misterija?

PSN:Tomislav025
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uber aplikaciju

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ko nije vozio auto na limitu nezna kaj je premium guma. Točka doviđenja.

 

 Ja stalno vozim auto na limitu, ne zato kaj mi se žuri, već zato kaj nejde

 

 

BTW:

OT:ja sam prije dva tjedna premontirao sa zimskih na ljetne, bilo ono lijepo toplo vrijeme, +20c°, milina, reko eto proljeća, prošli tjedan i ovaj snijeg, kiša, temperature oko 0c°

čak sam i ugodno iznenađen, ove ljetne mi puno bolje drže nego zimske save, bez obzira na temperature oko 0c°

(nisam ni siguran, trebao bi pogledati dot, mislim da save čak imam 4 godine, nisu baš najnovije, al imaju bar 65% profila, mada sljedeću zimu ih sigurno mijenjam...)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Auto je prije svega alat koji te prevozi sa tocne A do B i obratno.

Luksuz je nesto sasvim drugo. A ako je automobil nekom izvor zabave,

to je tuzno, jer postoje stvari koje su mnoge zabavnije i uzbudljivije.

Kako kome, meni je auto izvor zabave. Za autom realno nemam potrebe jer radim nekih 3km dalje od doma. Auto 80% vremena vozim iz zabave i bacam pare na gorivo zbog zabave, i nije mi zao, bar 2 puta tjedno napravim 100km vozajuci se okolo. 

 

 

Mystik koliko se ja sjecam vozi Golf4 ili neki Audi? Ja imam Conti PremiumContact 5 i zadovoljan sam gumom, odlično drži po suhom i mokrom, tiha je naspram bridgestone turanze i nikada mi nije proklizala pri jacem startu. Jedva cekam 15.4.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Nekima vožnja auta/motora dođe kao ispušni ventil/psihološka terapija.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

al ga serete, sta vas briga kako drugi voze, postoje vise opcija:

 

1. vozi se sporo, ulaze malo u auto - auto je osrednji

2. vozi se sporo, ulaze puno u auto - auto je TOP

3. vozi se brzo, ulaze malo u auto - auto je najvj za zaobic

4. vozi se brzo, ulaze puno u auto - auto je blizu TOP-a, koristen kako treba (govorim o autima sa 300ks, posto sam tu mjerodavan, a ne drle sa 100ks, koje se nemogu koristiti kako treba) ali ispravan

 

stavis kakvu god gumu, ako si stavio novu, bolje nego da si stavio 3-4-5-6g staru pa i da je najbolja (da ti ga i izdr.k.a usput xD)

 

evo pr. ja sam u 4000km ubio skoro skroz nokianice na prednjoj osovini...sad se trudim da vozim normalno V12ku, posto su top gume i htio bi da traju malo duze...

a u auto ulazem masu i masu, tako da nema tu stavio sam kante, ako stavim ikad (ako bude stavit cu na 18ke taurus koje imam BRDO pozitivnih iskustava, pa makar da ih spalim samo)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 

  Jedva cekam 15.4.

 hm, ja sam mislio da s prelaskom na ljetno računanje vremena prestaje obveza zimskih guma, jer je to sad uskoro, 25.3, nakon tog nije više obavezno imat upaljena dnevna svjetla po danu, hm onda sam si ja prerano zamijenio gume, al nema veze

 

zguglao

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice