Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

old fords never die. they just become faster!!!

 

bilo mi je drago opet te provozati prijatelju stari! nadam se da ces novog vlasnika sluziti jednako dobro kao i mene do sad. sretno ti u daljnjim godinama, do ponovnog susreta 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio sam pisao i pitao o ogrebotini od klljuča...

Pronašao Quixx Paint Scratch Remover - 57 kn bauhaus

 Ovo je prije posle usporedba najveće ogrebotine dok je sa vratiju uklonjeno 95% površinskog sranja od ključa...

*bez šmirglanja, samo dvije polirke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 11:27 (doktor1).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

Bio sam pisao i pitao o ogrebotini od klljuča...

Pronašao Quixx Paint Scratch Remover - 57 kn bauhaus

 Ovo je prije posle usporedba najveće ogrebotine dok je sa vratiju uklonjeno 95% površinskog sranja od ključa...

 wow, ovo je stvarno super

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, zadovoljan sam...

A nisam koristio ovaj vodobrusni koji se dobije; samo prvi polir, nakon njega drugi i sa mokrom krpom očistio...

 

Iznad vratiju je imao dvije ogrebotine koje sam mislio da nema šanse uklonit... Jedna je otišla skroz, druga više uopće nije toliko vidljiva...

 

To sam na poslu pitao putnika iz ROXa da mi preporuči nešto i kaže da uzmem ovo...

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

Bio sam pisao i pitao o ogrebotini od klljuča...

Pronašao Quixx Paint Scratch Remover - 57 kn bauhaus

 Ovo je prije posle usporedba najveće ogrebotine dok je sa vratiju uklonjeno 95% površinskog sranja od ključa...

*bez šmirglanja, samo dvije polirke.

 

Bome povoljno - ovdje skoro 12€:

https://www.amazon.de/gp/product/B000AKB6TE/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Svejedno sam narucio da vidim dali cu sa motora moci skinuti jednu ruznu crtu. Hvala!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

Bio sam pisao i pitao o ogrebotini od klljuča...

Pronašao Quixx Paint Scratch Remover - 57 kn bauhaus

 Ovo je prije posle usporedba najveće ogrebotine dok je sa vratiju uklonjeno 95% površinskog sranja od ključa...

*bez šmirglanja, samo dvije polirke.

 

doktor1 kaže...

Da, zadovoljan sam...

A nisam koristio ovaj vodobrusni koji se dobije; samo prvi polir, nakon njega drugi i sa mokrom krpom očistio...

 

Iznad vratiju je imao dvije ogrebotine koje sam mislio da nema šanse uklonit... Jedna je otišla skroz, druga više uopće nije toliko vidljiva...

 

To sam na poslu pitao putnika iz ROXa da mi preporuči nešto i kaže da uzmem ovo...

 

HVALAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja imam po L boku na C4 ogrebotinu kljuca i uzasno je...obavezno probam s ovime!

dakle koristio si ove 2 tube i mokru krpu? u slucaju da se koristi i vodobrusni, kakva bi mogla bit povrsina nakon toga? mislim pretpostavljam da on ne skine farbu sad bas...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
doktor1 kaže...

Da, zadovoljan sam...

A nisam koristio ovaj vodobrusni koji se dobije; samo prvi polir, nakon njega drugi i sa mokrom krpom očistio...

 

Iznad vratiju je imao dvije ogrebotine koje sam mislio da nema šanse uklonit... Jedna je otišla skroz, druga više uopće nije toliko vidljiva...

 

To sam na poslu pitao putnika iz ROXa da mi preporuči nešto i kaže da uzmem ovo...

 

HVALAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja imam po L boku na C4 ogrebotinu kljuca i uzasno je...obavezno probam s ovime!

dakle koristio si ove 2 tube i mokru krpu? u slucaju da se koristi i vodobrusni, kakva bi mogla bit povrsina nakon toga? mislim pretpostavljam da on ne skine farbu sad bas...

Ako ides vodobrusnim onda ga stavi na spuzvicu kako pritisak ne bi bio prevelik(i da je jednolik) i brusis kruznim pokretima uz lagan pritisak.

I ne na suhi lak, promjesas vodu s carlijem, jarom ili sto vec koristis za posuđe i dobro naspricaj.

Nakon toga se polira.

 

Najbolje procitati tocno sto preporucaju za taj kit, ali ovako ide kad kupis vodobrusni i polir pastu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 13:55 (CroNk3r).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doktor1 kaže...

Bio sam pisao i pitao o ogrebotini od klljuča...

Pronašao Quixx Paint Scratch Remover - 57 kn bauhaus

 Ovo je prije posle usporedba najveće ogrebotine dok je sa vratiju uklonjeno 95% površinskog sranja od ključa...

*bez šmirglanja, samo dvije polirke.

 Hvala Doktore! Trebam li polirku za to? 

 

Ontopic: Izgrebali mi sa lijeve strane Meganea (novog) vrlo vjerojatno u garazi. Ne kuzim kaj ljudima dodje, bilo bi mi jasno da parkiram ko krkan ili na dva mjesta, s tim da ga uvijek parkiram najdalje u garazi. 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
In the name of tragedy...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj 1.9TDI od 90ks je neunistiv ako se normalno odrzava ali da amortizeri drze 700k km je jako sumnjivo cak i da je auto vozen samo po AC.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
"old fords never die. they just become faster!!!"

-je, ali to vrijedi za pravi americki ford, a ne europsko kineska vozila. brzo sam procital tekst da vidim sliku, kad ono c ili b max..auto ko i svaki drugi



12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisi ti izgleda vidio forda.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da, vidio sam taj vidio, nije lose za VAG motor. Njihovi 1.9 do 2.2l dizeli su veoma izdrzljivi.

 

Naravno, receno je u video da je vlasnik isao na redovne servise i nakon isteka jamstva, sto puno znaci.

 

Isto tako i Toyota Prius Hybrid koja je napravila milju kilometara uz redovne servise:

 

https://www.elektroauto-news.net/elektroautos/rekord-in-wien-toyota-prius-faehrt-eine-million-kilometer

http://auto.oe24.at/thema/Heimischer-Prius-knackt-1-Million-km-Marke/124026379

 

Naravno, uz redovni servis jednom godisnje ili na 20.000km, baterija se isto testira i nakon 5 godina produzuje

jamstvo svaki put za jednu godinu nakon generalnog servisa i provjere baterije.

 

Sve u svemu, pored 2.0l VAG dizela, to je jedan od rijetkih agregata koji moze tako nesto,

uz redovno odrzavanje naravno.

 

Upravo ti provjereni motori pogone sve Toyotine i Lexusove hibride, tako da tu nema straha.

 

A s obzirom da je svuda benzin i dizel sve skuplji, pored hibrida nema nista isplativije,

iz razloga sto ce cijena nafte rasti po malo iz godine u godinu, a baterija ce raditi i dalje bez ikakvih troskova iz godine u godinu.

 

Racunao sam da me hibrid kosta 1800€ u startu vise, to je tada ispalo ovako:

1800€ / 1.162€ po litri dizela = 1549.05l dizela - to je bilo u 01/2018

1800€ / 1.234€ po litri dizela = 1458.67l dizela - to je danas 05/2018

 

S tim da je nafta zadnjih 4 tjedna u stalnome porastu, nista ne pada.

Dakle u 5 mjeseci sam izgubio 6% ukupne kolicine nafte, dakle ocekujem da godisnje gubim bar 12%.

1. godina 1550l

2. godina 1364l

3. godina 1200l

4. godina 1055l

 

Dakle u 4 godine oko 1/3 vrijednosti ustede gubim, odnosno za 1/3 manje mogu tociti.

To je ako od svake kolicine oduzmem 12%, no sto ako od pocetne vrijednosti uzmem odmah 48%,

dobivam kolicinu od 806l.

 

Dizel je sve manje isplativ u EU. A vidim cijena goriva u HR je jos veca nego u Austriji, no nije tako opaka kao u Italiji.

 

Land / Benzin 98 / Diesel

Österreich / 1,29 € / 1,20 €
Slowenien /1,36 € / 1,27 €
Kroatien 1,41 € / 1,29 €
Deutschland / 1,45 € / 1,25 €
Italien /1,63 €  / 1,46 €

 

http://www.arboe.at/services-reisen/reisen/spritpreise-europaweit/

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Koju si uzeo, koliko je koštala?

Btw, koja godina je Audi?

 Uzeo sam neke Philipsove D3S sijalice, koštale su me 55€ dvije. Audi je A4 kraj 2011 godine. :)

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Tehnicki je svake 2 godine ili svaku?

I kolko ti je jeftiniji za hibrida u odnosu na benzin i dizel

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitao sam jednom ovdje već ali nisam razumio baš najbolje, šta je potrebno za automatska svijetla ono kad upadneš u tunel i ona se sama pale?

Našao sam skoro na aliexpressu neku kinesku stvar kao priključuje se na normalne džekove od svjetala i dobiješ neki senzor postaviš ga na odgovarajuće mjesto i onda on radi na tom principu automatskih svjetala košta samo 12€

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zasto uopce gasiti svijetla?

Po meni bi trebalo biti obaveznao 24/7/365.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Zasto uopce gasiti svijetla?

Po meni bi trebalo biti obaveznao 24/7/365.

 Jer imam tzv DRL LED tj dnevne sijalice i onda kad upadnem u tunel nazad me ne vidi niko 

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Tehnicki je svake 2 godine ili svaku?

I kolko ti je jeftiniji za hibrida u odnosu na benzin i dizel

 Jednom godisnje, i ovisno o vozilu, od 15.000 do 20.000km u jamstvu,

van jamstva se moze dogovoriti za jednom godisnje ili odredjeni povecan broj kilometara,

recimo sa 15.000 na 25.000km, sto je nepotrebno, ali je opcija. Isto tako je moguce produziti jamstvo

prije isteka tekuceg jamstva (sto se odnosi na benzinski agregat koji ima 3 godine jamstva, dok sve elektricno ima 5 godina).

 

Pa dosta mi je velika usteda jer imam puno grada, gdje mi je potrosnja od 2.8l do 3.6l,

dok na autoputu sa brzinom od 100 do 120km/h (zbog IG-L ogranicenja na 100km/h, negdje potegnem 120 gdne znam da nema radara i serifa)

mi je potrosnja od 4.8l do 5.6l (ako imam grijanje ili hladnjenje na klimu).

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav decki imam pitanje dakle vozim hyundai i20 2014g. benzinac , i imam problem ili na autu ili u glavi jos ni ni sam neznam dali umisljam ili.... Dakle auto radi super do 80km h nakon 100km na h pocinje onaj duboki oooo mislim neznam uopce kak da objasni. Bio sam u ovlastenom servisu posto je auto pod garancijom i i nisu nasli nista tek kad je mehanicar lupio po ispusnoj cijevi ona se stresla i pita me dali je takvi zvuk iznad sto km na sat . Velim da je , oni kaze da je normalno posto se trese aspuh i cijela ispusna cijev iznad 100. E sad taj zvuk je jako iritantan dali postoje kakvi drzaci ili sto da se to sce ne trese . Dali je uopce normalno tak nest na prakticki novom autu? Dal da vjerujem ovlastenom serviseru ili ? 

Black Spider
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vozis taj automobil od prvog dana, ili si ga nedavno kupio?

 

Ako je pod jamstvom, kontaktiraj mailom ili na FB grupi podrsku i priupitaj za njihovo misljenje.

Snimi im kvalitetno zvuk da im mozes poslati, i izvana i unutar kabine, pa ces vidjeti sta ce ti reci.

 

Ali ako je zvuk takav "rezonantan" da ti se unutra kabina "trese" i stvara nelagodu, to svakako ne smije biti tako.

I da, auspuh nije zavaren da ne moze gibati, ali se ne smije tresti kao zub pred ispadanje.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dzabe mu je auspuh kod vecina marki nema garanciju ili je jako kratka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 16:32 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Gume? Vjetar?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Gume? Vjetar?

 Nisu gume nije vjetar posto svaki put na kojoj god cesti vozim iznad sto se cuje . Auto sam kupio pocetkom ove godine , ispusni vetil s cijevi ide lijevo desno nije sad da se mice naprijed nazad nego ono bas se kao klima ako ga udaris jace. Bilo bi dobro kar bih mogao s vanjske strane snimiti s nutarnje mogu probati 

Black Spider
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Opet pitam, jesi eliminirao gume i vjetar? Jer vožnja 100 na bilo kojoj cesti uzrokuje isti broj okretaja kotača i jednak vjetar.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, pogotovo na autu te klase nije neka ekstra zvučna izolacija, i meni bi vjetar bio prvi sumnjivac

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Opet pitam, jesi eliminirao gume i vjetar? Jer vožnja 100 na bilo kojoj cesti uzrokuje isti broj okretaja kotača i jednak vjetar.

 Jesam milijun posto vozio sam ga prije cca mjesec dana kad je zbilja puhalo i nije se culo u kabinu apsolutno nista . Takodjer na servisu su mi rekli da su gume ok. Znaci zvuk se tocno cuje kao neki metal zamislite da udarate duze vrijeme u neki suplji metalni predmet i cujete onaj duboki ooo mislim laicki neznam kako da objasnim. Najvise smeta sto je gotovo nemoguce na 120 pricati s ljudima koji sjede odostraga u auti aako ne pojacam ton nije on da se derem ali puno glasnije pricam i naprimjer radio kad slusam do 100km cujem jasno kad mi je volumen na 6 a iznad sto moram pojacati barem na 9, 10 da cujem sto svira. Mislim da sam vam uspio donekle docarati :)

 

 

Edit : auto zbilja za sebe kad sam ga kupio ima izvrsnu izolaciju zbilja se ne cuje toliko unutra sto se tice izolacije jako sam zadovoljan , gume su pireli na njemu takodjer sam pogledao i ratkape da nebi lupale ali nista od toga nije...

Black Spider
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 17:24 (crni pauk).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Znači nije se bilo čulo? Ležaj kotača onda?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Znači nije se bilo čulo? Ležaj kotača onda?

 Bio sam u servisu i i rekli su doslovno da je auto ko novi. Samo da se ovaj ispusni ventil trese e sad ja neznam dali je to normalno ili nije posto prije nisam imao tih problema...

Black Spider
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Znači nije se bilo čulo? Ležaj kotača onda?

Ovo je isto mogucnost, znam za slucaj kod hyundai-a di su ispod 100k km promjenjeni lezajevi. I to kod prethodnika i20 tako da je moguce da su isti lezajevi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice