Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.227.143
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš li ideju kako to ostvariti da radi?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

spojiš žicu s kratkog na h1 žarulju te spojiš žicu s dugog isto na h1 žarulju i na zaklopku leće.

 

Tako ce normalno raditi kratko i dugo ce opet paliti h1 zarulju u zakrenut projektor istovremeno...

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
I pitaj el ikad mijenjan lanac?
Ako ima manje od 200tkm i org lanac onda nisu vracani 99%

 

Inace, ti se lanci ni nebi trebali mjenjati, nego bi se ulje trebalo mijenjati na svakih 15 do 20.000km, i nema problema.

Ti BMW Diesel motori se ugradjuju i u Toyote (za odredjena trzista, kao sto je HR), na recimo Aurisu, Corolli, Yarisu itd,

i uglavnom su ti lanci vjecni, uz redovnu promjenu ulja.

 

Ako se ulje ne mjenja, onda se desi to da lanac postane glasan, a to znaci da je vrijeme za promjenu, jer ako se razleti, ode i masina papa.

 

Kod benzinca se pak lanac trosi, i na 120.000km se preporuca mijenjati, makar doguraju i do 160.000km, i tek tad postanu glasni.

 

Vise o tome ovdje, te zahvaceni modeli, ako nekom sta pomogne, super:

https://www.fairgarage.de/steuerkette-bmw

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Problemi su na modelima prije 2013.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zanimljivo. A Toyota kupuje iskljucivo Diesela od BMW-a od 2014. na dalje, jer tad su prestali proizvodi svoje.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Znam da e46 nema problem s lancom
E9x osim 3.0 ima i mijenja se
I F30 raniji isto imaju
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

U gore spomenutom tekstu se spominje bas da je kod E46 to cest problem.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

U gore spomenutom tekstu se spominje bas da je kod E46 to cest problem.

 prije ce bit kod e90 jer on ima jednostruki simplex lanac a ne dvostruki kao kod e46 na M47 motoru

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

spojiš žicu s kratkog na h1 žarulju te spojiš žicu s dugog isto na h1 žarulju i na zaklopku leće.

 

Tako ce normalno raditi kratko i dugo ce opet paliti h1 zarulju u zakrenut projektor istovremeno...

 

 

 Mislim ja da će mu tako dugo svjetlo stalno biti uključeno jer će sklopka imati napajanje kroz žicu dugačkog svjetla... jedino stavit diodu na žicu dugog svjetla i napajanje sklopke izvesti prije diode....

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
Lord_Marko kaže...

spojiš žicu s kratkog na h1 žarulju te spojiš žicu s dugog isto na h1 žarulju i na zaklopku leće.

 

Tako ce normalno raditi kratko i dugo ce opet paliti h1 zarulju u zakrenut projektor istovremeno...

 

 

 Mislim ja da će mu tako dugo svjetlo stalno biti uključeno jer će sklopka imati napajanje kroz žicu dugačkog svjetla... jedino stavit diodu na žicu dugog svjetla i napajanje sklopke izvesti prije diode....

 Ja sam trenutno bez ideja kako to osposobiti

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovako nešto sam mislio...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...
INCOGNITO99 kaže...
Lord_Marko kaže...

spojiš žicu s kratkog na h1 žarulju te spojiš žicu s dugog isto na h1 žarulju i na zaklopku leće.

 

Tako ce normalno raditi kratko i dugo ce opet paliti h1 zarulju u zakrenut projektor istovremeno...

 

 

 Mislim ja da će mu tako dugo svjetlo stalno biti uključeno jer će sklopka imati napajanje kroz žicu dugačkog svjetla... jedino stavit diodu na žicu dugog svjetla i napajanje sklopke izvesti prije diode....

 Ja sam trenutno bez ideja kako to osposobiti

 Sebi sam "dupla" duga osposobio na nacin da sam oba fara stavio na 2 releja ( svaki ima svoj relej ), signal se krade sa dugog svijetla, a struja se uzima direktno na + od akumulatora. Dakle relej pali signal sa dugog,  i onda relej uzima struju direktno iz akumulatora ( osigurac spojen u seriji ) i na taj nacin kad upalim duga, upale se na glavnom faru i upale se unutarnja 2 fara koja su u originalu maglenke.... ali maglenke imam ispod branika tako da bolje duplo dugo imat.

Bilokakvo uzimanje struje sa drugih potrosaca ne znam dali je pametno radi zica i opterecenja. Ovako sam siguran da zice nisu preopterecene jer sam nove izveo.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Sebi sam "dupla" duga osposobio na nacin da sam oba fara stavio na 2 releja ( svaki ima svoj relej ), signal se krade sa dugog svijetla, a struja se uzima direktno na + od akumulatora. Dakle relej pali signal sa dugog,  i onda relej uzima struju direktno iz akumulatora ( osigurac spojen u seriji ) i na taj nacin kad upalim duga, upale se na glavnom faru i upale se unutarnja 2 fara koja su u originalu maglenke.... ali maglenke imam ispod branika tako da bolje duplo dugo imat.

Bilokakvo uzimanje struje sa drugih potrosaca ne znam dali je pametno radi zica i opterecenja. Ovako sam siguran da zice nisu preopterecene jer sam nove izveo.

 

 To je uredu, ali kolega je imao h4 žarulju gdje su žice korištene za napajanje žarulje i do nikakvog preopterećenja neće doći. Releji bi bili nepotrebna komplikacija

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imam jedno cudno pitanje ali nemojte mi zamjeriti totalni sam djevac u autima. :D
imam gume trenutno na auto 235/50/18 ali u prometnoj mi pise 225/50/17 kako je to moguce?
Tko je sada u pravu? prometna ili vec montirana guma? Mogu li staviti sada manje cole na felge?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U pravu je prometna, imao si srece sto te nisu poslali na atest. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

U pravu je prometna, imao si srece sto te nisu poslali na atest. 

 Daj mi pojasni ne kuzim bas? :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imas gume/felge koji nisu upisane u prometnu. Ne mozes staviti manje cole kada je guma R18.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 20:47 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
ivanzu kaže...

U pravu je prometna, imao si srece sto te nisu poslali na atest. 

 Daj mi pojasni ne kuzim bas? :D

 Mogli su te zaustavit na cesti, vidjeti da nemas gume koje pisu u prometnoj. Skinuti ti tablice, vucna sluzba i ajmo na vanredni tehnicki pregled... placas kaznu, vanredni tehnicki pregled... i sta ja znam...

A opcija 2 : Prometna nesreca di ti nisi kriv, vide ti da nemas propisane gume... kriv si... osiguranje mislim da niti tebe niti ovog drugog ne pokriva ali nisam siguran... nesto su rigorozniji za te gume ako se ne varam...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 20:47 (Fake_Alert).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imas gume/felge koji nisu upisane u prometnu. Ne mozes staviti manje cole kada je guma R18.

 aha znaci kazna na razini da recimo vozis sa ljetnim gumama po snijegu?
ali zanima me kako je to moguce... zar nije onda da mora previse napumpati zrak u gumi da bi cijela guma okruzila felgu?
Koliko je opasno sa time se voziti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 20:49 (unknown).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kazna od 1000kn plus atestiranje ili uzimanje tocne dimenzije gume. Svaka felga moze tolerirati sire gume za kategoriju vise/manje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 20:57 (ivanzu).
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 aha znaci kazna na razini da recimo vozis sa ljetnim gumama po snijegu?
ali zanima me kako je to moguce... zar nije onda da mora previse napumpati zrak u gumi da bi cijela guma okruzila felgu?
Koliko je opasno sa time se voziti?

Ne, kazna za tehnički neispravno vozilo. Uključuje skidanje tablica sa auta i slanje na vandredni tehnički pregled (koji isto plaćaš).

 

Trebaš otići u stanicu za tehnički pregled da ti izlistaju sve dozvoljene dimenzije guma za tvoj auto i upišu u prometnu. Možda je trenutna dimenzija jedna od mogućih.

 

Ako je moguća dimenzija R18, ali ne ta dimenzija gume, kupiš samo nove gume.

Ako R18 nije moguća dimenzija onda ti trebaju i felge i gume.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kazna od 1000kn plus atestiranje ili uzimanje tocne dimenzije gume.

 Ili su mozda felge naknadno kupljene od prijasnjeg vlasnika i nije promjenjeno u prometnoj?
Jer na njihovim stranicama stvarno pise kako taj oblik felge je 18 zoll
https://www.opel-accessories.com/opel_aoc/de-DE/Astra_J_GTC/R%C3%A4der_&_Reifen/18_Zoll-Leichtmetallr%C3%A4der/13312747

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako su to te felge onda je sve tocno, samo treba upisati te felge/gume u prometnu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 21:00 (ivanzu).
14 godina
moderator
offline
Auti - ultimativna tema

Koji točno auto, koji motor i koja godina točno?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ako su to te felge onda je sve tocno, samo treba upisati te felge/gume u prometnu.

 

XXX-Man kaže...

Koji točno auto, koji motor i koja godina točno?

  Da izgleda da je netko sjebao pri upisu u prometnu. Moram to ispraviti jer inace mogu najebat jer murija ce samo gledat kaj pise u prometnoj...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 21:11 (unknown).
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Koji točno auto, koji motor i koja godina točno?

 Ajde da ponovim pitanje...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
XXX-Man kaže...

Koji točno auto, koji motor i koja godina točno?

 Ajde da ponovim pitanje...

 Opel astra gtc J godina 2015 1.4 motor 140 ks

felge felge
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Opel astra gtc J godina 2015 1.4 motor 140 ks

225/55R17 97H
235/50R18 97V 
235/55R17 99V 
245/45ZR18 96W
235/45ZR19 95W 
245/40ZR20 95W

 

Ovo su ti dozvoljene dimenzije.

Idi na tehnički i traži da ti upišu, što prije. I neka ti ih sve upišu.

 

Jer iako je dozvoljeno, ako ne piše u prometnoj policija to svejedno smatra neispravnim.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 21:17 (XXX-Man).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
unknown kaže...

 Opel astra gtc J godina 2015 1.4 motor 140 ks

225/55R17 97H
235/50R18 97V 
235/55R17 99V 
245/45ZR18 96W
235/45ZR19 95W 
245/40ZR20 95W

 

Ovo su ti dozvoljene dimenzije.

Idi na tehnički i traži da ti upišu, što prije. I neka ti ih sve upišu.

 

Jer iako je dozvoljeno, ako ne piše u prometnoj policija to svejedno smatra neispravnim.

Ako sam dobro skuzio hoces reci da na trenutnu felgu mogu staviti 17 zollne gume?

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Ako sam dobro skuzio hoces reci da na trenutnu felgu mogu staviti 17 zollne gume?

 Ne nemožeš!

 

Felga i guma moraju biti iste colaže!

 

Koliko vidim ti ili ne čitaš ili ne želiš razumijeti...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice