Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je zbog baterije. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Ma...ja bio s frendom na probnoj Prius Plus, užas...230k kn kolko su rekli, pa kaj su oni normalni, Talisman oprema ispod initiale paris novi je tolko, a svemirski brod je prema priusu.

 Zasto ljudi ocekuju da hybrid moze kostat kao neki auto s obicnim ice motorom? 

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

umirem 

 

Tipicno americko govno koje se ne kuzi u automobile, a zeli biti smijesan...i nije smjesan.

 

DiRT kaže...

Ma...ja bio s frendom na probnoj Prius Plus, užas...230k kn kolko su rekli, pa kaj su oni normalni, Talisman oprema ispod initiale paris novi je tolko, a svemirski brod je prema priusu.

 

To gore ti nije Prius Plus nego Prius C - kod nas se zove Yaris Hybrid, i ima lijepsi dizajn eksterijera, jer nemamo zakon da kad se otvori gepek,

da svjetla moraju ostati na sasiji automobila, a ne na vratima. Zasto? Jer se ne vozimo s otvorenim gepekom po cesti, a da iz gepeka viri

dva smajsera i pola tuceta automata, koja ce biti upotrebljena u "skolskoj zabavi".

 

Prius Plus je super, ali je skup. No ako ga vozis 5+ godina, i napravis jako puno gradskih kilometara, ustjedjet ces na benzinu prilicno lijepu svotu.

2.6l gradska voznja, 4.5l autoput - Prius je masina za ustedu. Dizajniran je da bude sto je vise moguce aerodinamican.

 

Jedini problem Hybrida je da nema ustede za osobe koje ga ne drze garaziranim na bar +10°C ili vise, jer zimi kad je baterija hladna,

automatski radi punom parom na benzin, dok se baterija ne zagrije (circa 5km), i tek onda pocinje koristiti elektricni agregat,

te pocinje puniti baterije putem kocenja, usporavanja itd. Dok je hladna baterija - nema punjenja niti praznjenja.

 

Tako da vlasnici cesto kazu da zimi "nema ustede", sto je netocno - probleme je sto je vozilo negazirano, i naravno

da je potrebno vrijeme zagrijavanja. Ali ista stvar vrijedi i za benzince i dizlo - kad su hladni trose najvise.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 18:20 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Tako da vlasnici cesto kazu da zimi "nema ustede", sto je netocno - probleme je sto je vozilo negazirano, i naravno

da je potrebno vrijeme zagrijavanja. Ali ista stvar vrijedi i za benzince i dizlo - kad su hladni trose najvise.

 Moj dimi najvise

Blazena duja, nakon 30 godina moram promjeniti uloske dizni, 400 kn sve 4 bosch... i pici dalje

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav veseljak je ovaj Šebalj, legenda

 

Nisam znao da imprezu ima, znal sam za starog legacy-a, al ne i za imprezu...

 

 

Čini se ista i isti motor kao što mrgud ima link

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma dobro, Golf 2 vec moze u old timere, osobito ako ima oznaku TAS naprijed i JX otraga.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto ima i druge karakteristike osim stednje koje ljudi gledaju pri kupnji, ako samo hoces stednju onda najbolje da ne palis auto i eto. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Tako je, kome nije do stednje, najbolje da ide taksijem.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nzm za tebe bajo moj,ali ja sam umirao

t’s a good first car for your son assuming he thinks he’s a girl

It's actually a very spacious car,kind of like the vagina of the owner

Comes with built in securty system called nobody wants this fucking thing anyway

Dosta je ove 3 da ne nabrajam dalje 

 

Znam da ti imaš Toyotu hibrida pa shvaćaš ovo osobno,ali nema smisla kad za svaki auto imam "meme" i zajebancija

Šta bi tek onda trebali vozači alfe,kojih se najviše zajebava

 

Edit - jedan legendarni od CT 

Da ne misliš da se ne znam šaliti na svoj račun 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 18:56 (sstrmi).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo mislim "ok bit ce nesto ozbiljno", a kad ono nista sa tehnicke strane - sve ne valja al nema zasto ne valja - samo zato sto je Toyota.

 

Problem je taj sto su u Americi jako dugo nakon Supre izbjegavali Toyotu, jer su je smatrali "brand za penzionere",

pa je Toyota prodavala vozila pod Scion - za mladu populaciju.

 

Vozio sam svasta, naravno od TAM-a, Yugica, G2 TAS-a, preko Fordova, Opela, Nissana itd.

 

Jednostavno se potrebe mijenjaju. Ali s obzirom da sam nekad sa 50 maraka mogao napuniti 50l rezervar,

a danas za te novce napunim 20l - to je razlika.

 

Plus dodatni Eco porezi, prirezi i "naguzi", sve vise idem na to da je Hybrid jedino optimalno vozilo koja spaja

popuste i ekonomicnu voznju.

 

Naravno, zabavnije je voziti WRX-a nego Yarisa. Ali po cijeni WRX-a kupim dva Yarisa i ostane mi novac za tankat oba slijedecih 10 godina.

(uz uvjet da gorivo ne poraste za duplo)

 

Ili mogu kupiti sasvim solidnog Lexusa, i opet sam na Hybridu i opet stedim, a nemam nimalo losije iskustvo u voznji nego

sa Yarisom.

 

Lako je sad dok radim placati sve to. Kad dodje vrijeme mirovine, a mirovina ne bude 2500€ nego 1300€, ode ti 800-1000€ na stan,

struja posebno jos 100€, i sad ti jedi sa 200€ i tankaj. Svi misle ako zivis i radis vani da seres novce, no to nije tako.

 

U HR mali servis 400kn, u EU mali servis 350€. Skoro isto - razlika 50.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 19:09 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

 

 sve vise idem na to da je Hybrid jedino optimalno vozilo koja spaja popuste i ekonomicnu voznju.

 

 Ja sam računao.... da kupim hibrida, isplatit će mi se nikad... (s obzirom koliko u startu košta)

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa hibrida dobijes vec za 16.000€, nisu to neki novci.

 

Kupujem auto svakih 5 godina, do 20.000€ sto mi se najbolje ponudi

sa najmanjim NoVA porezom i ekonomicnim agregatom.

 

Al lako za tebe, kazes "ne isplati se", al isto tako 80% rvatna kupi dizlo,

i onda ga gnjavi cijeli zivot po gradu - i kaze "ma ustediJo sam ja,

to ti je dizlo, jak motor, trosi malo, jeftina nafta", a u principu je

potrosio vise nego sto je ustedio - em je taj motor gnjavio sa 8-9l

po gradu, em je u startu platio oko 3-4.000€ vise nego benzinca.

 

 

Bitno da baja kaze "imam vise njutna, to ti je dizlo masina",

a taj isti baja po gradu cmari od semofora do semafora,

ne zna citat znakove pa cmari 40 u zoni 50, uzrokuje guzve,

bitno da ceca dere na max.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa hibrida dobijes vec za 16.000€, nisu to neki novci.

 

Kupujem auto svakih 5 godina, do 20.000€ sto mi se najbolje ponudi

sa najmanjim NoVA porezom i ekonomicnim agregatom.

 

Al lako za tebe, kazes "ne isplati se", al isto tako 80% rvatna kupi dizlo,

i onda ga gnjavi cijeli zivot po gradu - i kaze "ma ustediJo sam ja,

to ti je dizlo, jak motor, trosi malo, jeftina nafta", a u principu je

potrosio vise nego sto je ustedio - em je taj motor gnjavio sa 8-9l

po gradu, em je u startu platio oko 3-4.000€ vise nego benzinca.

 

 

Bitno da baja kaze "imam vise njutna, to ti je dizlo masina",

a taj isti baja po gradu cmari od semofora do semafora,

ne zna citat znakove pa cmari 40 u zoni 50, uzrokuje guzve,

bitno da ceca dere na max. A kada dode vrijeme za servis onda Comline filteri, Mannol ulje ( ili lidl W5 ) i topran zamjenski dijelovi.

* za one koji ne razumiju to je naj vece smece od dijelova koje postoji.

 Da te nadopunim

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

El se netko u ovo razumije više?

Znači mi kad uđemo u schengen zonu jednog dana,nebi bilo nikakvih davanja za auto osim papira 100-200 oera?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

El se netko u ovo razumije više?

Znači mi kad uđemo u schengen zonu jednog dana,nebi bilo nikakvih davanja za auto osim papira 100-200 oera?

 Schengen je samo granična provjera, sve ćeš plaćati isto kad uđemo u tu zonu kao što plaćaš uvoz auta sada...

 

Dakle ulaskom u Sloveniju nebi imao kontorolu i samo gas...

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mišljenje o ovom autu??

 

Fiat Croma 2,4JTD

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Mišljenje o ovom autu??

 

Fiat Croma 2,4JTD

 Ne drži cijenu kao alfa sa istim motorom

Link

 

200Ks, 8.5sec do 100m/h, a pije 11.5 po gradu...

 

To je valjda jedan od dizela koji se niti nakon brdo kilometara neće isplatit prvom vlasniku koji ga je kupio iz salona, kad troši više nego benzinci...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dok nisam kupio Citroen mislio sam da mi majka najbolje kuha.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Remzi kaže...

Mišljenje o ovom autu??

 

Fiat Croma 2,4JTD

 Ne drži cijenu kao alfa sa istim motorom

Link

 

200Ks, 8.5sec do 100m/h, a pije 11.5 po gradu...

 

To je valjda jedan od dizela koji se niti nakon brdo kilometara neće isplatit prvom vlasniku koji ga je kupio iz salona, kad troši više nego benzinci...

 Ako se vozis po Zagrebu onda da, meni je stalno oko 6.5 doduše kombinirano i van gradska vožnja do nekih 120

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

LJUDI, PAZITE STA TANKIRATE!!!!!!

 

evo da ispricam sta se meni desilo...neki dan sam sipao 150kn ine 95 u cupru (jer sam ostao bez goriva, a ovo bila najbliza benzinska), rekao ajde nece bit nista...odmah nakon toga stao sa frendovim 5GTI revlimit 2+, naprao me kao beba zvecku...frend je netom prije toga ugradio protocni ispuh + dp...prije toga sam ja bio ispred njega par duzina svaki put...iako bi se on ispucao u pocetku bijesno...ja bi ga stigao kasnije i ful ostavio...no neki dan je bila druga prica...rekao ja nemoguce da je dobio 40-50ks, jer je ispalo da se toliko ubrzao...

u meduvremenu sam jucer tankirao 200kn 100tke na croduxu i sad smo ponovno stali i cupra je ponovno brza, mada je razlika izmedu sad i onda kad je frend imao stock ispuh, puno puno manja, isto se ispuca, ode, pa ga ja stignem, ali puno sporije i kasnije na visim brzinama (170-180+)...bacili smo malo par kalkulacija i pogledali filmice i ispada da sam neki gubio cca 2-2,5 duzine auta radi sugave 95ice u odnosu sad na 100tku...

 

uglavnom, za ne vjerovati koliko se dobije samo sa normalnim gorivom (jer meni 95ica nije normalno gorivo, nego isprdak u industriji goriva), a to je samo radi stoperice, a tko zna sta se krije u samom sastavu goriva, te njegovoj stetnosti za dizne itd.

 

95icu sam stavio, kako se ono kaze...3 puta: PRVI PUT, ZADNJI PUT I NIKAD VISE

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Onaj koji ti je radio chip trebao ti je reci da 95-ica ne smije ici u auto koji je valjda na stage 2?, u slucaju da nema drugog goriva auto se mora voziti polagano, a da nemas senzor kliktanja sada bi radio generalku. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 20:24 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Isto u HR tankam stotku na Tifonu, jer sva druga goriva su smeca.

 

Dodjem sa austrijskim tankom u HR, sa 20l se vozim jos 350-400km,

napunim HR 95 oktana (mos mislit, prije 85), jedva odgulim sa 35l 400km.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Isto u HR tankam stotku na Tifonu, jer sva druga goriva su smeca.

 

Dodjem sa austrijskim tankom u HR, sa 20l se vozim jos 350-400km,

napunim HR 95 oktana (mos mislit, prije 85), jedva odgulim sa 35l 400km.

 Dok se sam nisam uvjerio za dizel da je losiji u HR po pitanju potrosnje nisam nikome vjerovao. No stari i ja smo sa G4 putovali jedno vrijeme ZG-Frankfurt i stvarno se osjeti i na snazi auta i potrosnji koliko vise km predes sa DE-A-SLO gorivom nego nasim sranjem.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa prodaju nam skart robu zato jer mogu...

Drzava je u totalnom kriminalnom procvatu, tako da je ovaj show sa preskupim i nekvalitetnim gorivom cisto logican.

Truth in engineering.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To mozda smeta takvom osjetljivom motoru kao sto je tfsi al neki obicni mpi sumnjam da moze osjetit razliku izmedu 95 i 100

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A bogme ne smeta TFSIju. Ne u normalnom originalnom stanju. Točite na prometnim pumpama gdje se ne zadržava previše u tankovima i gdje je u bližoj prošlosti napravljena zamjena istih. Također neka značajna razlika u potrošnji sigurno nije na temelju goriva. 99% se radi o promjeni načina vožnje pa otud i povećana potrošnja. Nema teoretske šanse da je temeljem razlike u kvaliteti 15l više potrošnje. 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za DI motore bitni su aditivi, 100 ih najcesce ima vise. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Za DI motore bitni su aditivi, 100 ih najcesce ima vise. 

 E al šta ne služe aditivi u gorivu samo za čišćenje usisnih/ispušnih kanala, tj spriječavaju nastanak "nečistoća" (intake valve deposits) u kanalima i na ventilima, sa time da oni kao takvi imaju utjecaja samo na vozilima sa običnim ubrizgavanjem di gorivo prolazi kroz ventile, motori sa direktnim ubrizgavanjem zaobilaze ventile, pa ih aditivi niti ne mogu očistit...

I tu se kao osjeti razlika sa običnim ubrizgavanjem kad ih aditivi očiste, motor ima više snage jer su manje poštopani, kako dizne, tako i usisni kanali?

 



@RuskeGTT kad sam bio na godišnjem kod tebe, tankal sam 95cu na tifonu na naplatnim za Krk i spuhal auto u visokim okretajima po Krku, uglavnom baš dobro gorivo imaju tam, tj pumpa je odlična, imaju i 100cu, tak da kad buš u prolazu, odi tam potočit, meni je auto živnul od 95ce njihove nakon kaj sam ga spuhal

 

Nastavio sam u Zg-u točit po Tifonima njihovu 95cu +bs, i za sad mi se čini da je i dalje čisti, tj živahan, mada dobro svaki dan sam na zaobilaznici, pa ga i tu spušem, al mi se čini da su im aditivi odlični...

 

Također dok sam studirao u karlovcu, tankal sam na Petrolu na naplatnim i na Tifonu kod kolodvora, u oba slučaja 95-ca i razlika između ta dva goriva je ta da sam sa tifonom pičil 160 po autoputu, a sa petrolom nisam mogao preko 150, u oba slućaja pun gas, isti auto, isti teret, samo ja u autu...

(a i moram istaknuti da tifon ima bolje "pištolje" za točenje goriva, mekši, uglađeniji, ne trzaju/štucaju od povratnih para)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 22:27 (1BIT).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moze li mi netko objasniti zasto se u rally autima ulje mora prednabijati?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 22:53 (unknown).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ciste cilindar, dizne i ventile u manjoj mjeri, neki GDI motori uopce nemaju rashladne kanale oko usisnih ventila u pokusaju da sprijece stvaranje necistoca tako sto drze usisne ventile na visokoj temperaturi(cc. 300C°), nesto slicno kao ispusni ventili koji vecinom nemaju naslage zbog visoke temperature na kojima rade pa se necistoce ne mogu uhvatiti za povrsinu. Prvi put cujem za prednabijanje ulja, mislis na antilag ili pumpu koja podmazuje motor prije startanja da sprijeci suhi start?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 23:31 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice