Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo pravilo starog zanata je to, da kad mijenjas kondezatore, mijenjas SVE,

ne samo jedan - zasto? Zato sto odziv i fitriranje nikad nije isti kod razlicitih proizvodjaca,

te naravno kod razlicite starosti - tako da mozes napraviti vise problema u buducnosti

nego da odmah zamjenis sve.

 

A zamjenit ih mozes jer je cijena povoljna, za 50kn imas skoro sve.

 

Jamicon su "ok", nisu losi, nisu niti vrhunski, ali ima i puno gorih.

 

Moja lista dobrih kondezatora:

Rubycon
Sanyo (ne Suncon i Panasonic, oni su druga klasa)
Nichicon

Preskociti:
Nippon / United (osobito losije serije tipa KZG, KZE i KZJ serije)
Capxon

Tuzno je to sto je nekad Nippon bio odlican kondezator, al s obzirom da imaju americku podruznicu "United",

kvaliteta im je pala u podrum, te zbog toga nebi niti sam Nippon kupovao,

jer cesto United brandira Nippon za EU trziste.

 

Usput, ono gore sto ti kazes da je "no name", to ti je United (Nippon), prepoznajes ih po njihovoj govnasto smedjoj boji

i oznaci serije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 14:14 (Čitatelj).
9 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa poliranjem farova? 

Zanima me ako bi se moglo samo ispolirati farove sa polir pastom i vatom, bez šmirgla? Da li bi imalo efekta?

Vidim po netu da se spominje šmirgl 600, 800, 2000, a kako je subota nemam gdje kupiti.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El Munjoko kaže...

Ima netko iskustva sa poliranjem farova? 

Zanima me ako bi se moglo samo ispolirati farove sa polir pastom i vatom, bez šmirgla? Da li bi imalo efekta?

Vidim po netu da se spominje šmirgl 600, 800, 2000, a kako je subota nemam gdje kupiti.

 Ne zaboravi stavit i nekakvu zastitu za farove kad ih ispoliras^^

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čitatelj

 

Ne bih se složio u klasifikaciji kondenzatora.

Nippon je imao lošije serije u prošlosti (jedne od njih su KZG i KZJ - navodno se ne proizvode više), ali baš izjegavati sve njihove kondenzatore, to baš i ne bi trebalo jer su upravo oni jedan od najvećih i najkvalitetnijih proizvođača kondenzatora. Također je njihova KZE serija jedna od najzastupljenijih u kvalitetnim PC napajanjima, ali i napajanjima druge elektronike pa bih rekao da je krivo tvrditi da je ona loša. 

 

I ima više kondenzatora koji su smeđe boje (Su'scon, Elite (Chinsan)...) tako da po priloženoj fotografiji osobno ne bih mogao razaznati koji je proizvođač. 

 

Osim toga, Panasonica ne bih svrstavao u drugu klasu jer bi to onda značilo da je i Sanyo druga klasa s obzirom da je Panasonic preuzeo njihov odjel. Čak i da izuzmemo OS-CON seriju koja je prethodno pripadala Sanyou, viđao sam Panasonic kondenzatore kod renomiranih proizvođača elektroničkih dijelova, pr. na ECU od Rimca i Toyota/Lexus vozila, a baš i nisam siguran da bi oni stavljali 'drugu' klasu el. komponenti na svoje dijelove.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 17:56 (kiwi_91).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
El Munjoko kaže...

Ima netko iskustva sa poliranjem farova? 

Zanima me ako bi se moglo samo ispolirati farove sa polir pastom i vatom, bez šmirgla? Da li bi imalo efekta?

Vidim po netu da se spominje šmirgl 600, 800, 2000, a kako je subota nemam gdje kupiti.

 Ne zaboravi stavit i nekakvu zastitu za farove kad ih ispoliras^^

Vidio sam da se spominje nekakav film, nemam pojma di to kupiti, osim na ebay-u. Prvo bi ispolirao farove jer su ružni za vidjeti, a za par dana bi našao nekakvu zaštitu. :)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 Je slažem se, samo šta sam ja kondenzatore usput mjenjao (nisam ih imao u planu), a cijeli radio je star godinu dana, nisu kondići ošli za godinu dana, filtarski kondić sam zamjenio sa drugim većeg kapaciteta, jer nemre škodit, može samo koristit, a drugi sam zamjenio jer sam vidio da je ugrađen CapXon, ostale (4 kom) nisam dirao jer su tvornički ugrađeni rubycon-ci, a velim nije im ništa nakon godinu dana, to je još novo


EDIT:
@El Munjoko

Ak ti je hitno, vidio sam u Interšparu nekakvu polir pastu od sonax-a za farove, pa možeš probati, 100-ak kuna dođe, a Interšpar još radi

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 18:02 (1BIT).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
EDIT: @El Munjoko

Ak ti je hitno, vidio sam u Interšparu nekakvu polir pastu od sonax-a za farove, pa možeš probati, 100-ak kuna dođe, a Interšpar još radi
 

Imam turtle wax, ne znam da li smijem ispolirati farove sa tim?

 

Edit: a niš, idem do Interšpara, čini se ok kit za poliranje. Thx! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 18:14 (El Munjoko).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam promjenio ekspanzionu posudu i bas osvjezi motorni prostor. + Lagano ciscenje.

Uglavnom zloglasni 2.5 TDI 😂

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Turtle wax je vosak, a ne polir pasta

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Turtle wax je vosak, a ne polir pasta

Turtle wax je brand koji proizvodi i polir pastu i vosak.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kiwi_91 kaže...

Čitatelj

 

Ne bih se složio u klasifikaciji kondenzatora.

Nippon je imao lošije serije u prošlosti (jedne od njih su KZG i KZJ - navodno se ne proizvode više), ali baš izjegavati sve njihove kondenzatore, to baš i ne bi trebalo jer su upravo oni jedan od najvećih i najkvalitetnijih proizvođača kondenzatora. Također je njihova KZE serija jedna od najzastupljenijih u kvalitetnim PC napajanjima, ali i napajanjima druge elektronike pa bih rekao da je krivo tvrditi da je ona loša. 

 

I ima više kondenzatora koji su smeđe boje (Su'scon, Elite (Chinsan)...) tako da po priloženoj fotografiji osobno ne bih mogao razaznati koji je proizvođač. 

 

Osim toga, Panasonica ne bih svrstavao u drugu klasu jer bi to onda značilo da je i Sanyo druga klasa s obzirom da je Panasonic preuzeo njihov odjel. Čak i da izuzmemo OS-CON seriju koja je prethodno pripadala Sanyou, viđao sam Panasonic kondenzatore kod renomiranih proizvođača elektroničkih dijelova, pr. na ECU od Rimca i Toyota/Lexus vozila, a baš i nisam siguran da bi oni stavljali 'drugu' klasu el. komponenti na svoje dijelove.

 

Nippon je bio dobar, kao sto sam i napisao - problem je americka tvornica koja pripada Nipponu pod nazivom United,

i sve iz te tvornice je trajno kao mlijecni zubi.

 

Panasonic je kupio Sanyo diviziju baterija, i vecinu akcija, no Sanyo i dalje samostalno proizvodi kondezatore.

Ne kazem da su Panasonic losi, dapace, bolji su nego prije 20 godina, ali su i dalje klasa ispod Sanyo kondezatora.

 

A to sto je Nippon u mnogo napajanja ne znaci nista, jer u industrijskim i serverskim napajanjima i fitrima nisu.

Sva sreca jer im tamo i nije mjesto. Tamo je mjesto kondezator koji traje, gdje se ne gleda na cijenu,

jer to mora raditi 24/7/365 X godina bez downtimea, bez obzira na vremenske (ne)uvjete.

 

Zapamti - potrosacka elektronika i enterprise segment nije isti. Ako zelis dobar kondezator,

neces riskirati sa Nipponom (United), jer ne znas sta ces dobiti, magare ili mulu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam osjecaj da ti citatelj patis od japanizma pa sve ne japansko ne valja. Znam da je turtle wax brand ali sam mislio da misli na njihov vosak, nisam znao da prave kit za restoraciju farova. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne, samo patim na kvalitetu. Nippon je Japanac pa ga svejedno vise ne preporucam,

jer im je kvaliteta postala srednja zalost i lutrija.

 

Philips je imao super kondezatore... kao i ostalu elektroniku... dok nisu poceli prodavati odjele

koreancima i kinezima i stancati jeftinu elektroniku, te prodavati ime iza koje je navodno kvaliteta,

a to vise nije.

 

A ono sto je bilo europsko i kvalitetno, je vecini smrtnika bilo preskupo. Pa onda radije kupe

povoljno dvaput nego kvalitetno jednom. Bilo kako bilo, danas je sa Philipsom tako,

da moras pustit par godina da vidis kakav je proizvod prije kupnje, i onda ako se dokaze

da je dobar - vec je zastario. Ne mozes mu vjerovati kao brandu.

 

Hej, ja sam isto potrosac kao i svi vi. I volim da za svoj novac dobijem proizvod koji ce nadzivjeti

garanciju bar duplo, te imati sto manje ili nikakve probleme, sve dok ne postane zastarjel ili istrosen.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 19:21 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Philips je smece zestoko postao, usisavac crkao dva puta u garanciji i treci put mjesec dana poslje garancije, slusalice nakon 6 mjeseci gube kontakt na pot-u i zica se stalno mota oko sebe, gorenje aparati isto. Za United kondenzatore nisam nikada cuo nista lose. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 19:29 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Nippon je bio dobar, kao sto sam i napisao - problem je americka tvornica koja pripada Nipponu pod nazivom United,

i sve iz te tvornice je trajno kao mlijecni zubi.

 

Panasonic je kupio Sanyo diviziju baterija, i vecinu akcija, no Sanyo i dalje samostalno proizvodi kondezatore.

Ne kazem da su Panasonic losi, dapace, bolji su nego prije 20 godina, ali su i dalje klasa ispod Sanyo kondezatora.

 

A to sto je Nippon u mnogo napajanja ne znaci nista, jer u industrijskim i serverskim napajanjima i fitrima nisu.

Sva sreca jer im tamo i nije mjesto. Tamo je mjesto kondezator koji traje, gdje se ne gleda na cijenu,

jer to mora raditi 24/7/365 X godina bez downtimea, bez obzira na vremenske (ne)uvjete.

 

Zapamti - potrosacka elektronika i enterprise segment nije isti. Ako zelis dobar kondezator,

neces riskirati sa Nipponom (United), jer ne znas sta ces dobiti, magare ili mulu.

I dalje se ne slažem.

 

Nippon je dobar i može ga se itekako pronaći u serverima i enterprise rješenjima, tj. čak i ne nađem serverska napajanja s drugim proizvođačima elektrolitskih kondenzatore osim Rubycon-a i Chemi-Con-a.

 

Linkovi: 

1 - Chemi-Con na distribucijskoj jedinici od Dell-a Poweredge R520

2 - Delta napajanja od HP servera s Chemi-Con kond. na primarnom i sekundarnom dijelu 

3 - Napajanje također od HP servera 

4 - Infineon referentni dizajn serverskog napajanja od 1600 W s Titanium certifikatom s primarnim Rubycon-om i sekundarnim polimernim Chemi-Con kondenzatorima

5 - Još jedno Delta napajanje iz HP-a s Chemi-Con-ima.

 

S obzirom da je Panasonic u potpunosti preuzeo sve dionice tvrtke Sanyo Electric koja radi kondenzatore, nisam baš siguran da se može napraviti distinkcija između Panasonic-a i Sanyo-a. Vodstvo je jednako, a i mislim da se svi kondenzatori iz grupe sada vode jedino pod brandom Panasonica. Link priopćenja o preuzimanju svih dionica Sanyo Electric-a od strane Panasonic-a.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Epizoda 2

Uglavnom vamo pokazuje i objasni da rade zadnja 3 C1 što su naručena i onda kreću full sa C2

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Gorenje kao marka ovisi o tome gdje se jedinica proizvela... Ako je iz EU bit ćeš jako iznenađen kvalitetom izrade i trajnosti dok ono iz kine je lutrija... 

Ja sam sad kupio neke kućanske aparate Bosch napravljene od strane Gorenja (Bosch samo naljepi svoje ime)  u Sloveniji i kvaliteta tih proizvoda je na vrlo visokom nivou... 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Gorenje kao marka ovisi o tome gdje se jedinica proizvela... Ako je iz EU bit ćeš jako iznenađen kvalitetom izrade i trajnosti dok ono iz kine je lutrija... 

Ja sam sad kupio neke kućanske aparate Bosch napravljene od strane Gorenja (Bosch samo naljepi svoje ime)  u Sloveniji i kvaliteta tih proizvoda je na vrlo visokom nivou... 

Kad je riječ o kućanskim alfa i omega je Miele . Doslovno sve od njih imamo u kuci i tome nema smrti , je skuplje u startu ali nema im kraja . 

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

..za propagandne materijale prodavača magle...

 

ne mogu se odlučiti jeli ovo smiješno ili žalosno..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
mystik kaže...

..za propagandne materijale prodavača magle...

 

ne mogu se odlučiti jeli ovo smiješno ili žalosno..

Žalosno.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je vec sada off topic jedino sto mi od gorenja radi je hladnjaca koja sada ima 15 godina, a sve ostalo je crklo u roku od 5-7 godina gdje popravak nije bio isplativ posto dode kao pola aparata, nisu bile naj jeftinije serije nego sredina, imam osjecaj da cak Beko radi kvalitetnije stvari dok Gorenje prodaje muda pod bubrege. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 13:41 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prodavač magle koji se jako brzo širi,i sve više investitora privlači?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Prodavač magle koji se jako brzo širi,i sve više investitora privlači?

 Zapravo izjava se može drugačije protumačiti.... koliko je najavio proizvodnih jedinica Concept One? i koliko ih je na cesti?

Sada je Concept Two najavljen u 150 komada s prvim na cesti 2020 godine.. živi bili pa vidjeli

 

auto je brutala, inovacije koje je implementirao i sve.... 

 

ako njegov posao omogućava tehnološki napredak, ima radna mjesta, ako izvozi i privlači kapital to će uvijek privlačiti hejtere 

 

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim neki moderator brzo pobrisao post. Aj onda sljedeći put bar spiči karton s opisom "plaćeno od Rimca", il "ne moš tako, bolje da si po ličkom međedu s*ao".

Naravno, hejter, žalosno, sve jasno.
Ono što je zanimljivo. 2011. su na nakon predstavljanja auta u Ženevi odmah prodali 10 komada. Od najavljenih 88. Kasnije su odlučili napraviti njih samo 8. Znači 2 kupca miljunskog auta su dobila nogom u guzicu?

Još bolja stvar. Auto su kupili/naručili 2011. 2019. još nije isporučen zadnji kupcu? 

Šta kreću s C2? Di je C_S? Jel nisu 2016. na predstavljanju prodali 2 komada po 1,6 miljuna €? Jel napravljen i isporučen(znači C1 kupci iz 2011. stavljeni na čekanje iza kupca CS iz 2016) ili nije napravljen(a s obzirom da nakon C1 kreću s C2 onda su kupci CS stavljeni na čekanje iza kupaca C2)?

I za kraj, zašto je C2 samo level 4 ready, kad su ljudi 2015. za anonimnog proizvođača razvili potpuno autonomno vozilo?

 

Uglavnom, ovak izgleda to kad najbrže EV odluči malo vozit po najzahtjevnijoj stazi.

 

Nagradno pitanje: U kojem zavoju C1 izljeće u ogradu? Hatzenbach? Ili bi uspio doć do Flugplatza?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osobno tom liku nevjerujem ništa zbog raznih njegovih izjava od 88 c1 koje će proizvest pa onda svih 10 je prodano,a nakraju ih je koliko 8?Jesmo vidjeli C1 u rukama nekog drugog osim njegovog vozača na nekoj stazi (osim Hammonda ali to znamo kako je završilo) ujedno je bila izjava da je to auto od kupca, a u revizorskom izvješću piše da je u vlasnišvu Društva.

Najavljene su i jahte do 2015.

Hajde, na C1 barem znamo što nije razvio niti radio. Mada po njemu su napravili sve! Od nule. In the house. Jer je bilo preskupo kupovati gotova rješenja. To naglašava u svakom intervjuu, prezentaciji, svugdje.

 

Šasija-Factory five

Felge-HRE

Stakla-Lipik Glas

 

EDIT vidim kolega mystik je također jedan od nas hejtera koji mrzimo njega jer je nešto napravio, a ne jer gledamo činjenice. Svi su zaluđeni tim inovatorom, vizionarom, influencerom i Teslom našeg doba. Mada su odgovori udaljeni 2-3 klika. Ali i to je očito previše za naše "istraživačko novinarstvo".  A vidim ni na forumu nemožemo podijelit svoje mišljenje bez cenzure

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 16:13 (ZooZ).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Radi se o Peugeot 406 2.0 HDi.

Jučer sve dobro, danas upalim auto, kočnica tvrda u pm. Treba muški stisnut da auto donekle stane.

 

Ulja ima, kad kocnicu drzim pritisnutu i upalim auto, kočnica propadne(kao što bi i trebalo biti?), skinuo onaj pipak(ventil?) i kada stavim prst, osjetim da dobro povuče zrak.

Što bi moglo biti? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno je otisao pojacivac sile kocenja, ako okretaju padnu kada stisnes kocnicu u leru to je glavni simptom uz tvrdu pedalu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 17:16 (ivanzu).
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Da li mi netko može preporučit nekog pouzdanog mehaničara/električara na području Zagreba ili Sesveta?

Radi se o Opel Corsi, 2002., 1.7 DI, imam problema sa lampicom od zračnog jastuka, trubom (pregorila tjedan dana nakon zamjene) i desnim žmigavcem te mi se pali lampica za servis kada stisnem malo gasa i okretaju dođu do cca 3000. Prije pola godine je mijenjan senzor usisa zraka zbog kojeg je ta lampica stalno svijetlila, ali sad više nisam siguran što bi moglo biti (možda neki drugi senzor).

Također što se tiče lampice od zračnog jastuka i trube, mislim da se tu radi o zavojnici na stupu volana, ali me nemojte držati za riječ, auto mehanika/elektrika mi je nula bodova :)

 

Isto tako ako netko od vas to zna sredit, ima radionicu ili slično, slobodno se javite privatnom porukom.

 

BTW bitno mi je da se mogu dogovorit sa majstorom kad da mu dovezem auto (ne bitno bilo to za 2 dana ili 2 tjedna, bitno da se sredi) i da se to ne razvuče na par dana radi prijevoza na posao. Imao sam iskustva gdje mi je majstor držao auto 5 dana, a kurcem nije mrdno, kad god sam ga pitao za status gutao je knedle i svašta nešto izmišljao jer ga očito nije ni pogledao.

 

Hvala!

I am over 9000!!!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Otisla spirala jastuka te zato truba ne radi i zato baca gresku za airbag. Lampica motora se vjerojatno pali zbog EGR-a koji treba ocistiti. Auta se ne voze kod tih sto 5 dana "ne rade nista" jer bude slucaja da na autu vise nisu isti dijelovi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 17:34 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vjerojatno je otisao pojacivac sile kocenja, ako okretaju padnu kada stisnes kocnicu u leru to je glavni simptom uz tvrdu pedalu.

 

To je servo bubanj?

Ne padaju okretaji. Kočnica je tvrda, ali ako je držim i dalje pritisnutu, onda propada polako.

 

Onaj bespovratni ventil je ok. S jedne strane pušta zrak, sa druge ne, znači do njega nije. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice