Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma Volvov rucni je jedan od najboljih.

Mislim da od rucnih koje sam vozio, najcudniji je bio na Saab-u.

 

Osjecaj malo bolji od potrosenog mjenjaca na duji - kao da kroz puding saltas.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ma Volvov rucni je jedan od najboljih.

 

ni sluga mjenjaču od prelude, bar što se tiče osjećaja šaltanja.. ima dosta dugačak hod, jako lagan/mekan ali i precizan..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bas takav meni pase - sa duzim hodom, precizan i lagan.

 

Nisam bas pobornik ultra-kratkih mjenjaca, i slicnih kitova/modova. Gubim taj osjecaj

i povezanost masine sa mjenjacem - nekako mi je to "prebrzo" i traljavo, nije za mene.

 

Ali Volvo ima bas to sto volim kod rucnih mjenjaca. Nije ni Ford los sa svojim rucnim,

makar su ovi novi, tipa EcoSport, prilicno kratki/skraceni.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ma Volvov rucni je jedan od najboljih.

Mislim da od rucnih koje sam vozio, najcudniji je bio na Saab-u.

 

Osjecaj malo bolji od potrosenog mjenjaca na duji - kao da kroz puding saltas.

 Peugeot 307, ko da šaltam brzine sa Logitech G25

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
Čitatelj kaže...

Ma Volvov rucni je jedan od najboljih.

Mislim da od rucnih koje sam vozio, najcudniji je bio na Saab-u.

 

Osjecaj malo bolji od potrosenog mjenjaca na duji - kao da kroz puding saltas.

 Peugeot 307, ko da šaltam brzine sa Logitech G25

 Meni i nije tak los na 307 mjenjac makar dosta citam kak se ljudi zale, ne znam.. duzi je nego na vw al nije tragedija, svaki mi je dobar nakon onog rastelanog na 25 godina starom audiju 80 koji sam par puta vozio.. imam naviku na peugeotove stare mjenjace i kad sjednem u neki vag auto onda mi je skroz cudan za saltanje sa tim kratkim hodovima.. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eto ja recimo ne volim mekane mjenjače sa puno hoda.. A na 406 mi je upravo takav.

Kad sam sjeo u pojedine BMWe i Honde sam vidio koliko bi mi bilo draže imati nešto malo tvrđe, preciznije i sa manje hoda. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

preluda nije imala super kratki mjenjač kao neki drugi auti koje sam vozio, čak je i moj stari civic imao kraći hod.

ali kod lude je po osjećaju šaltanja bio perfektan, i uz to je radio onaj zadovoljavajući "klak" ..

 

ni ja ne volim baš pre kratke mjenjače, tipa na rx8 je bilo baš tako, kao da ga mičeš 1cm gore dolje.. možda bi mi bilo ok da sam ju vozikao malo više, ali tih 30-ak km što sam napravio u njoj mi nije nikako sjelo..

najgori mjenjač koji sam ikada probao je bio na pežotu 207. kao da vučeš kuhaču kroz tijesto 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@nine a položaj sjedenja u preludi, ajmee vrh, šteta što ne rade više takve aute prošlog stoljeća, ili barem noviji model...

Off topic:
Neeegoo, tražio sam dugo dugo one "production plate" pločice i nikako nać nešto za swifta, redni broj mi je skroz nebitan, samo da piše nešto, znam da clio rs i civic type r imaju npr NO:00052 itd, koji po redu je proizveden auto...
Pa sam našao nešto šta slići tome, samo šta nisam obraćao pažnju na veličinu, pa je malo pre veliko, al ok, kvalitetni brušeni aluminij, sa udubljenim slovima zapunjeno bojom, djeluje kvalitetno i nije iz kine...

 
 
 

Usput sam poslikao malo i interjer, sjedala su mi odlična, kak sam sitniji (ko Šebalj, iste smo visine), taman mi pašu
 
 
 
Razmišljao sam kupit sa ebay-a BRIDE tkaninu, pa dati odšiti ovu originalnu crvenu i zašiti BRIDE crvenu na mjesto originala, al puno je to posla i dosta košta takav izgled...
BRIDE thanina

BRIDE školjka

Sjedala su dosta slična type r ep3:

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma luda je općenito savršen auto.. kupit ću ju opet kad-tad..

tvoja sjedala me podsjećaju na starog swift gti-a iz 90tih .. fora 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Megane Mk3 mjenjac u kombinaciji sa 1.5 DCI. Nema "klika" i nedostaje osjecaja, normalne duzine je hod. Par puta se dogodilo da ude do pola u brzinu pa krene krcati, rikverc nema sinkrona tako da ponekada ne zeli u brzinu ili da je odabere, isti slucaj mi je na Golf 7 sa rikvercom.  Vozio RS i Megana Mk3 benz. na kojima je meni bio dobar mjenjac za razliku od DCI-a.

 

Eto vam lista hodova koje sam izmjerio, trebao bi je azurirati sa par drugih auta koja nisu tu. 

  • 308 II 1.5 HDI - 12cm
  • Astra K 1.4T - 10cm
  • Civic X 1.0 VTEC-T - 11cm
  • Focus 1.5 TDCI - 11cm
  • Tipo 1.4 - 13cm
  • Golf 7 1.6 TDI - 12cm
  • Golf 7 2.0 GTI - 12cm
  • Mazda 3 III 2.2 D - 11cm
  • Suzuki Swift 1.2 - 10cm
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

koja je metoda mjerenja?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pronades tocku rotacije mjenjaca te stavis sredinu ravnala iznad kugle mjenjaca da bude iznad tocke rotacije sto znaci u sredini, te tada mjeris hod iz trece u cetvrtu bez da pomices ravnalo. Primitvno je ali radi, ponovis par puta da budes siguran u rezultat i to je to. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 17:36 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gledao sam cijene Fiata Pande.
Na oglasnicima je užas.

Nisam mislio da može gore u salonima, ali službena cijena je uvreda za inteligenciju. Ukoliko pomisliš na ijedan moderan dodatak to je 25 000 kuna nadoplate.

0.9 motor sa auto radiom iz 1998.
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wyks kaže...
Gledao sam cijene Fiata Pande.
Na oglasnicima je užas.

Nisam mislio da može gore u salonima, ali službena cijena je uvreda za inteligenciju. Ukoliko pomisliš na ijedan moderan dodatak to je 25 000 kuna nadoplate.

0.9 motor sa auto radiom iz 1998.

 I novi modeli. :D Igraju se sa vatrom. U ovako konkurentnom tržištu auta mogli bi lagano biti izbrisani.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 18:57 (unknown).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva sa Herth+Buss auto djelovima?

 
Uzeo sam danas čep od rashladnje tekućine (sumnjam da mi je originalni defektni...) ovog proizvođaća, na ambalaži piše made in germany, a na proizvodu made in japan
Uglavnom nisam nikada čuo za tog proizvođača, zato pitam kakav je?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko iskustva sa MX5 ili općenito s cabrioletima? Kako je živjeti s tim?

U zadnje vrijeme me baš privlače te MX5. Nisko auto, dobro drži cesto, sa spuštenim krrovom je vjerojatno bolji osjećaj u vožnji nego kod nekih puno jačih auta. Praktičnost je nikakva, ali kad gledam, u 90% slučajeva se vozim sam ili još s nekim, a u gepeku se uglavnom voze vrećice iz dućana. Tako da s te strane, neki extra veliki problem nebi trebao biti.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ima li netko iskustva sa MX5 ili općenito s cabrioletima? Kako je živjeti s tim?

U zadnje vrijeme me baš privlače te MX5. Nisko auto, dobro drži cesto, sa spuštenim krrovom je vjerojatno bolji osjećaj u vožnji nego kod nekih puno jačih auta. Praktičnost je nikakva, ali kad gledam, u 90% slučajeva se vozim sam ili još s nekim, a u gepeku se uglavnom voze vrećice iz dućana. Tako da s te strane, neki extra veliki problem nebi trebao biti.

Sve ovisi kako ono planira voziti to auto.
Sry al morao sam


Jako jako zabavan autić, nema puno konja, nije jak (govorim za 1.6 motor koji je najčešći na našim oglasnicima...), relativno lagan i poletan, sa zadnjim pogonom.
Ja sam ih jedno vrijeme gledao po oglasnicima, fora mi je kad se složi kao karting, polu roll cage, školjke, volan od alkantare, gewinde ili barem niže opruge i autio bon bon
Ovako nešto:





Samo mi je veliki problem bilo šta je dvosjed, pa nije baš daily friendly car... a nerjetko sam psa vozio u autu...
Koliko sam pročitao po internetu, motori su im kvalitetni, nisu se ljudi baš žalili na njih, jedino sad već sa godinama treba hrđu riješit, predpostavljam da gledaš modele od 1998-2005...
Mana im je manjak prostora i dosta velika potrošnja za 1.6 motor 90ks stari model, 110ks novi model, troši preko 10 litara po gradu...
Usporedbe radi, moj swift 1.6 ima 15ks više, troši litru i pol manje, ubrzava sekundu brže i naravno ima više prostora, 8 zračnih jastuka, hrpu elektronike koju mx-5 nema što se tiće sigurnosti, mada dobro razlika u godištima je velika, ali poanta je da se nađe novijih vozila sa sličnim ili boljim karakteristikama mx-5...

Ako ti manjak prostora nije problem i relativno velika potrošnja, kreni tražit, samo naravno kao i svaki drugi cabrio, ima manu da procuri, naravno ne svi, samo treba naletit na očuvanog ili pokrpat, nebi to trebao biti veliki problem, mx-5 je dolazio sa dva krova, mekani i tvrdi, tvrdi je kvalitetniji, skuplji i manje su šanse da će procurit, ali ako se ne varam, nije sklopivi, tj ne posprema se u gepek, nego jednostavno prije vožnje ga ili skineš ili se voziš sa njim...
Malo je čudno, ali pri kupnji mx-5 bilo bi dobro zatražit vlasnika da mu opereš auto sa miniwash-em na samoposlužnoj autopraoni, da budeš siguran da li krov dihta i da vidiš ako te trgovac laže, trgovac u svakom slučaju dobiva besplatno pranje

Mada mx-5 je kao vikend vozilo i project car odlična vozilica



Vidio sam u Zagrebu jednu mx-5 kojega penzić vozi i mislim si totalna neusklađenost vozača sa vozilom, ali sa druge strane mogao bi biti odlično sačuvan i održavan, tj prilika za kupnju


EDIT:
Zaboravio sam napisati:
Fun fact, mazda mx-5 ima tvornički smješten akumulator u gepeku

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 22:31 (1BIT).
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

koje su najmekše gume za auto dim. 205/55/16 ?

ne prelazim puno km pa bih kupio što mekše gume zbog ovih naših kaldrma od cesta....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uniroyal rainexpert so dosta mekane. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Uniroyal rainexpert so dosta mekane. 

 to su ove ?

 

neeee... tvoje su rainexpert

https://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/uniroyal-auto-guma-rainsport-3-20555r16-91h?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

nisu skupe, što više, jeftine su za tu dimenziju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 23:14 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobra je ta guma ali nije mekana kao rainexpert?, sada ne znam zasto vise nema za 55 visinu. Moguce da je i rainsport mekan ali nisam probao pa ne bih znao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 0:04 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima tko iskustva sa Herth+Buss auto djelovima?
 
Uzeo sam danas čep od rashladnje tekućine (sumnjam da mi je originalni defektni...) ovog proizvođaća, na ambalaži piše made in germany, a na proizvodu made in japan
Uglavnom nisam nikada čuo za tog proizvođača, zato pitam kakav je?

Nisu se mogli kinezi dogovoriti sto ce napisati 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

evo par slički moje nove krstarice.. nisam ga opral prije slikanja, tako da je pun mrtvih kukaca od naprijed..

 

Ne znam jel sam te pomješal, al zar nisi prodao BMW šestaka i uzeo mečku?

Odakle sad Volvo?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
nine kaže...

evo par slički moje nove krstarice.. nisam ga opral prije slikanja, tako da je pun mrtvih kukaca od naprijed..

 

Ne znam jel sam te pomješal, al zar nisi prodao BMW šestaka i uzeo mečku?

Odakle sad Volvo?

Znam da imaš 17-18 godina i da ti je fokus malo u banani, al strmi je prodao markec grubnić 6icu i kupio neven cigi cls-a, a nine je gastarbajter koji je vozio modernog golfa 2ku aka golf mk IV i investirao teško stečeni gastarbajterski novac u švedski nacionalni ponos kineskog vlasništva i proizvodnje, u volvo.

 

Op.a. - molim ovdje spomenute da se ne uvrijede za malo sprdancije.

Op.a. 2 - zašto moderni golf 2 aka golf 4 - zato što koliko vidim u Bih (živim na granici i često sam preko u RS dijelu BiH, ne svojom voljom, nebitno zašto uostalom), primat golfa 2ke je lagano prešišala 4ka, nekidan mini zgrada, 4 stana odokativno, 3 golfa 4ke stoje ispred na privatnom parkingu te zgradice, 100m dalje pred birtijom u centru, od 10 auta na parkingu, 4 4ke. I tako svagdje, kao nekad 2ki, sad je 4ka na svakoj ćoši.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

20 godina imam.

Nisam baš aktivan u ovoj temi pa ne mogu sve popamtit. Pamtim većinom po slikama profila.

Ruske, 1BIT, Ivan zu...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 0:45 (Dex.pwn).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

Radio sam tehnicki pregled juce i prosao sve uredno medjutim gledam dns rezultate eko testa, co2 u leru je 7.94, a ref vrijednosti su od 13 do 17, i na kraju pise stanje neispravno, je li ja nesto grijesim ili bi trebalo biti sto manje to bolje?

Te takodjer O2 je vrlo visok u odnosu na ref vrijednost, sta bi mogao biti razlog, gledam po netu, moguce da je neka rupa na auspuhu, pa da je to taj visak kisika? Auspuh je jos uvijek fabricki nikad nista nije dirano pa moguce i da je probio negdje, a ako je to, je li moguce da utjece i na c02? Prosle godine cO2 je bio 14, a O2 0.10

U pitanju je merceces c180 w202 '98 benzin sa 297.000km

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 22:12 (next'24).
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prošao si tehnički *

Mečka se samopopravlja zato ti je CO2 nizak. vidiš da ti je i auspuh nepoderiv. 21 godinu a nije mu ništa.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 22:37 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...

Pozdrav ekipa,

Radio sam tehnicki pregled juce i prosao sve uredno medjutim gledam dns rezultate eko testa, co2 u leru je 7.94, a ref vrijednosti su od 13 do 17, i na kraju pise stanje neispravno, je li ja nesto grijesim ili bi trebalo biti sto manje to bolje?

Te takodjer O2 je vrlo visok u odnosu na ref vrijednost, sta bi mogao biti razlog, gledam po netu, moguce da je neka rupa na auspuhu, pa da je to taj visak kisika? Auspuh je jos uvijek fabricki nikad nista nije dirano pa moguce i da je probio negdje, a ako je to, je li moguce da utjece i na c02? Prosle godine cO2 je bio 14, a O2 0.10

U pitanju je merceces c180 w202 '98 benzin sa 297.000km

 Prošao si jer je gospodin na stpu očito bio jaaaako dobre volje.

Jer ove tvoje vrijednosti su automatski pad. Zašto, zato što ti je auspuh šupalj, imaš previše kisika, zato ti je izmjereni monoksid nula, a dioksid ispod graničnih vrijednosti. Da ti je ispuh ispravan, i co i co2 bi znatno porasli, jer ti imaš preko 10% kisika, a dozvoljeno je 0.5%. To je pad ko iz topa, em zbog ispuha em zbog nevaljanog ekotesta. Očito je da ili stpovac ne zna radit svoj posao ili ga boli ona stvar, jer bi ti inače objasnio što se događa sa tvojim ekotestom i zašto su vrijednosti takve, i onda bi te srušio.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opel astra canon edition:

 
Policija zaustavila bmw-a, sigurno je uzoran građanin, pridržava se pravila
 

Ova križanja u Zagrebu imaju neka magnetska svojstva, privlače ljude sa svih cesta u križanje, signurno ljudi znaju da po pravilniku ne smiju ući u križanje ako vide da ga nemogu napustiti, kulturan smo mi narod, ali jednostavno ih nešto privuće, jače je to od njih...
 
Inaće sve se vidi na slici, 16h u Zagrebu, u križanju je party, semafori blicaju ko u disku, živu muziku i harmoniku smo zamjenili trubama, ipak je kriza...

kmhm
Ovim putem apeliram gradonačelniku grada Zagreba da poveća križanja u Zagrebu, jer se nenadano ispostavilo da su to hit destinacije, svi bi željeli prisustvovati u križanju, čeka se u redovima i to sa svih strana...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice