Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Skupo gorivo,svi prešli na eco vožnju.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

i to u leru

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a eto ja u subotu uradio servis. Filter zraka, ulja, kabine, nafte i promjena ulja. provjeren kompletan ovjes, te cijeli kocioni sistem uz promjenu ulja kompletnog. 

pogledan komp dal ima kakve greske, ali nije bilo. nazalost napukla/ili se odljepila (tocno na sredini kak je spajana) posuda s antifrizom pa mi ispusti sav antifriz kaj je vise od minimuma. posto me to izrazito smeta narucena je posuda te ce sutra bit promjenjena.

inace auto sad broji 249500km i sve u svemu je u jako dobrom stanju. 

evo i slike da se vidi kak to izgleda iz moje perspektive. {#}

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
da ne bude mrtvilo ovdje, stavit cu par slikica i filmic od danasnjeg kronometra u plominu u istri. i mislim da cu iduce sezone se uclaniti u neki klub, napraviti iskaznicu i sudjelovati u nekim kronometrima i mozda slalomima (iako sumnjam za slalome)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Paradox1 kaže...

Skupo gorivo,svi prešli na eco vožnju.

Da eco... ko kremenko s nogama se odgurujemo. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Paradox1 kaže...

Skupo gorivo,svi prešli na eco vožnju.

Kad smo kod goriva, vidio sam ovdje savjet da je precizno mjerenje potrošnje punjenje punog tanka, prelaženje 100km i punjenje ponovno.

 

Uradio sam to s slabijom verzijom Up!-a: normalna vožnja, jedno pretjecanje i malo korištenja klime (samo da skinem kondenz s šajbe).

 

5.9 l/100km.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...
Paradox1 kaže...

Skupo gorivo,svi prešli na eco vožnju.

Kad smo kod goriva, vidio sam ovdje savjet da je precizno mjerenje potrošnje punjenje punog tanka, prelaženje 100km i punjenje ponovno.

 

Uradio sam to s slabijom verzijom Up!-a: normalna vožnja, jedno pretjecanje i malo korištenja klime (samo da skinem kondenz s šajbe).

 

5.9 l/100km.

Puno je to za up. Odnosno gdje si se vozio? Ako je grad stani - kreni onda je donekle ok.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 8:59 (Fake_Alert).
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ma kakvi puno, čim se vozi po gradu potrošnja raste. Meni na twingu jako varira, po otvorenoj cesti može i 4.5, ali ako je isključivo grad (doduše Rijeka), onda je 7.5.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Od frendice Aygo je isto tu negdje po Zagrebu, to je ipak kreni-stani vožnja. Ispod 6L teško, s klimom. A 1.0 motor, koji li je već.

In the name of tragedy...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Puno je to za up. Odnosno gdje si se vozio? Ako je grad stani - kreni onda je donekle ok.

Grad, ali ne grad kao Zagreb, nego mali gradić, 2 semafora i većina ulica je asfaltirana.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Onjegin kaže...
Paradox1 kaže...

Skupo gorivo,svi prešli na eco vožnju.

Kad smo kod goriva, vidio sam ovdje savjet da je precizno mjerenje potrošnje punjenje punog tanka, prelaženje 100km i punjenje ponovno.

 

Uradio sam to s slabijom verzijom Up!-a: normalna vožnja, jedno pretjecanje i malo korištenja klime (samo da skinem kondenz s šajbe).

 

5.9 l/100km.

Puno je to za up. Odnosno gdje si se vozio? Ako je grad stani - kreni onda je donekle ok.

Pa koliko god mal bio, benzinac je, zar se moze ocekivat ista bolje?

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Eto jučer.

Kloštar Ivanić - Varaždin - Kloštar Ivanić.

Autoput, oko 220 km.

Četvero odraslih ljudi, upaljena klima, 140 km/h prosjek, s povremenim stiskanjima do 170.

Prosjek 6.4 litara.

 

Onda kažu talijani smeće...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
140 km/h prosjek

jel ti znaš što je 140kmh prosječne????

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Prosjek 6.4 litara.

Onda kažu talijani smeće...

Jel to potrošnja sa boarda? Kažu talijani smeće, ali isto tako kažu da je taj 1.9 JTD jedan od boljih dizelaša uopće..

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro, nitko se na motore u pravilu ni ne buni, pogotovo ne na JTD. Više je to ili elektronika, ili materijali u unutrašnjosti, pa razne mušice sa prekidačima itd.

 

Na potrošnju se mogu buniti jedino Alfisti benzinci {#}, ali kako voze te V6-tice, tako i troše jbg.

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

stigli mi danas originalni Ford djelovi. nazalost nisam stigel promjenit ali sutra mi je to prvo na redu...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

stigli mi danas originalni Ford djelovi. nazalost nisam stigel promjenit ali sutra mi je to prvo na redu...

Zl. Bistrica? Blizu mene {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 0:09 (speedy56).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Jarvan kaže...
140 km/h prosjek

jel ti znaš što je 140kmh prosječne????

Što je 140 km/h prosječne brzine?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Što je 140 km/h prosječne brzine?

Auto utrke a ne vožnja dionice koju je on naveo. {#}

 

Zvuči mi nevjerojatno da od polaska do dolaska i povratka ima toliku prosječnu brzinu.(promet, otvorena cesta, grad, naplatne kućice 2 puta).

Realno ako je računao samo prosječnu po autoputu između naplatnih to je ok, ali ja znam da kad ja vozim tako da mi prosječna bude oko 73kmh (od polaska do dolaska na odredište autoputem)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
speedy56 kaže...
Lord_Marko kaže...

stigli mi danas originalni Ford djelovi. nazalost nisam stigel promjenit ali sutra mi je to prvo na redu...

Zl. Bistrica? Blizu mene {#}

 

Je u Zl. Bistrici su kupljeni djelovi. To je 3km od mene, odkud si ti?
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Auto utrke a ne vožnja dionice koju je on naveo. {#}

 

Zvuči mi nevjerojatno da od polaska do dolaska i povratka ima toliku prosječnu brzinu.(promet, otvorena cesta, grad, naplatne kućice 2 puta).

Realno ako je računao samo prosječnu po autoputu između naplatnih to je ok, ali ja znam da kad ja vozim tako da mi prosječna bude oko 73kmh (od polaska do dolaska na odredište autoputem)

Znaš ti šta je on mislio (boldano), samo se praviš pametnim {#}

 

Nego, kako je krenulo još malo će se stavljati zimske gume hehe! Ludnica {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

joj jedva čekam da se prijavim u njemačku i puno jeftinije kupim bmw x5  sljedeći tjedan idem u njemačku po auto a platit ću ga 25 000 eura a ovdje dođe 38 00 eura a mogu uzet i neke mercedese mogu uzeti porschea cayenne neke audie i bmw 5 novog

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luki 65 kaže...

joj jedva čekam da se prijavim u njemačku i puno jeftinije kupim bmw x5  sljedeći tjedan idem u njemačku po auto a platit ću ga 25 000 eura a ovdje dođe 38 00 eura a mogu uzet i neke mercedese mogu uzeti porschea cayenne neke audie i bmw 5 novog

Nemoj trollat molim te !!! 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luki 65 kaže...

joj jedva čekam da se prijavim u njemačku i puno jeftinije kupim bmw x5  sljedeći tjedan idem u njemačku po auto a platit ću ga 25 000 eura a ovdje dođe 38 00 eura a mogu uzet i neke mercedese mogu uzeti porschea cayenne neke audie i bmw 5 novog

Uzmi usput i tečaj Hrvatskog ako ti ostane koji euro viška

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luki 65 kaže...

joj jedva čekam da se prijavim u njemačku i puno jeftinije kupim bmw x5  sljedeći tjedan idem u njemačku po auto a platit ću ga 25 000 eura a ovdje dođe 38 00 eura a mogu uzet i neke mercedese mogu uzeti porschea cayenne neke audie i bmw 5 novog

OK, gl & hf

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luki 65 kaže...

joj jedva čekam da se prijavim u njemačku i puno jeftinije kupim bmw x5  sljedeći tjedan idem u njemačku po auto a platit ću ga 25 000 eura a ovdje dođe 38 00 eura a mogu uzet i neke mercedese mogu uzeti porschea cayenne neke audie i bmw 5 novog

.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da za početak uzmeš ovu Alfu za 500 eura i ovdje se pohvališ, reakcije bi bile definitivno pozitivnije, a ne ovako..

 

Najbolja stvar od svega, taj auto je po meni idealan za mladog vozača, iako mrvicu presnažan što se ks tiče, 77kW je ipak dosta za nekog neiskusnog. Ali nećemo cjepidjačiti, za učenje vožnje i dijelova auta, mehanike, elektronike, super auto. {#}

 

Da ima klimu - savršen za tu lovu.

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
speedy56 kaže...
Lord_Marko kaže...

stigli mi danas originalni Ford djelovi. nazalost nisam stigel promjenit ali sutra mi je to prvo na redu...

Zl. Bistrica? Blizu mene {#}

 

Je u Zl. Bistrici su kupljeni djelovi. To je 3km od mene, odkud si ti?

Samo Zl {#}

Koji auto? možda ga nekad snimim

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima netko od vas mozda felge i gume za karting? Šta manje to bolje, a guma moze biti jako istrosena, jer nece sluziti za karting nego za nesto drugo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Da za početak uzmeš ovu Alfu za 500 eura i ovdje se pohvališ, reakcije bi bile definitivno pozitivnije, a ne ovako..

 

Najbolja stvar od svega, taj auto je po meni idealan za mladog vozača, iako mrvicu presnažan što se ks tiče, 77kW je ipak dosta za nekog neiskusnog. Ali nećemo cjepidjačiti, za učenje vožnje i dijelova auta, mehanike, elektronike, super auto. {#}

 

Da ima klimu - savršen za tu lovu.

 

Meni je osobno to najuži izbor uz Bravo-a 1.6/1.9 JTD kada budem kupovao auto.. Da je bilo malo sreće, već bi nešto bilo u garaži, ali ovako.. Pare odu na druge troškove.. {#}
Samo što ja nebi išao na taj TS.. Bolje ići na boxera 1.6 ili JTD. A naći boxera u dobrom je stanju je lutrija..

 

Ali za tih 500 eura, da se samo nauči nešto oko mehanike i ostavi nešto za dijelove, isplati se. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice