Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.246.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ah te žene, kava joj je bitna, auto više manje, di bi nama muškima bio kraj, da žene ovako jure za nama umjesto za kavom... {#}

INFO

INFO2

INFO3

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 13:54 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

doslovno je nemoguce da je tamo usla sa 80

HŽV
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

ah te žene, kava joj je bitna, auto više manje, di bi nama muškima bio kraj, da žene ovako jure za nama umjesto za kavom... {#}

INFO

INFO2

INFO3

Nije zena vidjela,zaslijepilo ju sunce {#} Gledam video na 24 sata i kaze steta na autu je svega 100 tinjak kuna..Al u dolini panjeva {#}http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/evo-zasto-je-sibencanka-priredila-filmsku-scenu-u-tisnom---354347.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 16:59 (Xperiax1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

ah te žene, kava joj je bitna, auto više manje, di bi nama muškima bio kraj, da žene ovako jure za nama umjesto za kavom... {#}

INFO

INFO2

INFO3

j.bo ti jamesa bonda.. {#}

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima štete 700 - 1000 eura kao 1 + 1, pa ovjes je polomila komplet naprijed, izletio blatobran (još ako je pukao), vjerojatno su pukli i nosači motora..

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 17:37 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nemoj zaboravit ovih čitavih 250 kuna kazne!

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lažu... nema šansi da je pod kutem od 90 stupnjeva skrenula na most i s 80kmh preletila isti... kakve su to gluposti???? {#}

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

80km/h je tamo mogla imati jedino s ovogodišnjim Mercedesovim W05 bolidom.

Tamo hodam 15 godina i znam svaki dio otoka kako se ljudi voze.

Rampa je dolje kad je most dignut i još je čunj na cesti i kao što je kolega rekao 90° je zavoj

 

Ma kaj vi govorite, zna ona, malo je boju oljuštila iako su joj sve svi airbagovi otvorili, malo laka za nokte i ko novi, zato je par stotina kuna

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 19:53 (speedy56).
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

ma vraga, pa pisalo je negdje kolko je to zapravo skupo kad ti se otvore airbagovi, novi airbag + nova armatura dode na nekim autima preko 20 000 kn

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

ma vraga, pa pisalo je negdje kolko je to zapravo skupo kad ti se otvore airbagovi, novi airbag + nova armatura dode na nekim autima preko 20 000 kn

 

Ne na autu koji je nov koštao 70000 kn.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

 

Ne na autu koji je nov koštao 70000 kn.

Auto koji je nov koštao 70.000kn prilikom sudara i otvaranja dva / četiri zračna jastuka isti ide u otpad jer će osiguranje proglasiti totalku,.

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 23:51 (SHELBY_09).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je oko 40-50 isla {#} ako ne i manje

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 10:19 (Daka96).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

trebal bi pomoc nekog strucnog ko se razumije u motore. radi se o subaru mašini. jedan cilindar 300ccm 4T. 

imamo problema kaj dok radi u leru motor dimi i troši ulje, ali cim se stisne gas i cim ga se naganja ko vrag svoju mater ne dimi nista. jos jedna stvar, u glavi ima kao neki odušak, kroz njega baca uljne pare koje se talože te je taj odušak spojen na usis, i cjela usisna grana i filter zraka je relativno pun ulja, znaci mastan. 

generalka je rađena prije cca 1000km, ulje nedavno promjenjeno, svijecia je puna rusa, znaci sagorjeva ulje nema sumnje. jedino se pitam kaj bi moglo bit uzrok. jer je klip promjenjen, komplet s karikama. nekako sumnjam najvise na gumice ventila, te karike, a i brtvu glave. 

e sad jedino neznam dal je moguce da su ventili rastimani? to nisam provjeril. inace motor radi ok u leru, ne trokira, vuce kak spada, ima kompresije, pali ko mina na hladno. jedino eto kaj trosi valjda litar ulja na 50km.

znam da necu tak dugo saznat uzrok dok ga ne otvorim al eto da cujem vasa misljenja.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se čini kao vodilice i gumice ventila, jer pod lerom je (naj)veći vakuum i tako jače povuče ulja preko ventila. Nisam siguran..

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pa na to i ja sumnjam. jer je generalka napraljena, a nije prosel vise od 1k km. i recimo jos dimi kad ga se ostavi u brzini i spusta se u dol bez gasa.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lord_Marko svaka čast, upravo si prekinuo obaranje rekorda u "BUGovoj šutnji" unutar threada {#}{#}

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolko vrijedi ovo, sam malo pretjerao?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ako svi rade ok nisi pretjerao, dapače. Cijeli rail + svi injektori za 300kn po meni sasvim fer. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo da se pohvalim, prvi put sam probao zapeljati auto u garažu i uspio sam, ali je malo pod koso ispao, a problem je što je malo dvorište, pa nemam baš puno mjesta za manevrirati, a nemogu vam reć koje je veselje vrtit volan bez serva {#}, to je ubiti auto od djeda, ali on već slabo vidi, pa mi ga je dao, a žao mu je prodati ga, jer nikad nije bio razbijen, a ima pravih 110 000Km, kao novi je, djed je prvi vlasnik a nije ga vozio duže vrijeme, stajao je u garaži i od stajanja su propali prednji oem amortizeri (stvrdnuli su se), auto je znao neugodno poskakivati na ravnoj cesti, nedavno je kupio kayaba (KYB) japanske plinske amortizere i ugradio, pa sad bolje leži u zavojima, puntač je baš old school, nema centralno, nema servo, nema maglenke, nema abs/esp/ebd i te điđe, nema klimu niti neke posebne grijače stakla/sjedala, znači minimalno elektronike, motor je 1.2 8v benzinac, nepoderiv i jedan od rijetkih na kojem se nemogu sudariti ventili i cilindri, usudio bi se reći da mi je veći gušt vozit ovaj benzinac sa 60Ks i 860Kg nego megane mk3 koji sam vozio u autoškoli 1.5 dci 85Ks i 1215Kg, ovog atmosferca stisneš i on ide, a turbo dizel stisneš i čekaš ko ženu da se spremi za van (čitaj dok ne skoče okretaji){#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Di ide Punto sa 60ks?

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Di ide Punto sa 60ks?

Htio sam reći da atmosferski benzinac puno bolje reagira na papućicu gasa od turbo dizel-a, benzinca kad god stisneš, on ubrzava (dodouše istina ovaj moj je slabašan, ali nije ni težak...), a dizel stisneš i čekaš da se zavrti, skoro svaki put na meganu kad sam vozio, krenem u prvoj, prebacim u drugu, vrti se na nekih 1200 okretaja i sad ga čekam da dođe do 2000 da potegne, a za to vrijeme gledam kako mi lijepo odlaze auti ispred mene, prepostavljam turbo-rupa, treba vremena da se turbo zavrti, al osjećaj je grozan, kao da si u školi na tjelesnom i sad svi trče, ti si recimo malo deblji od ostalih pa zaostaješ za njima, takav je ovaj dizel što sam vozio... {#}

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
thedream kaže...

Di ide Punto sa 60ks?

Htio sam reći da atmosferski benzinac puno bolje reagira na papućicu gasa od turbo dizel-a, benzinca kad god stisneš, on ubrzava (dodouše istina ovaj moj je slabašan, ali nije ni težak...), a dizel stisneš i čekaš da se zavrti, skoro svaki put na meganu kad sam vozio, krenem u prvoj, prebacim u drugu, vrti se na nekih 1200 okretaja i sad ga čekam da dođe do 2000 da potegne, a za to vrijeme gledam kako mi lijepo odlaze auti ispred mene, prepostavljam turbo-rupa, treba vremena da se turbo zavrti, al osjećaj je grozan, kao da si u školi na tjelesnom i sad svi trče, ti si recimo malo deblji od ostalih pa zaostaješ za njima, takav je ovaj dizel što sam vozio... {#}

Pa na kol'ko si šaltao tog jadnog megana? {#}

Nisi valjda čim bi se pojavila strelica? 1200 okretaja je negdje pri 1700 - 1800 u prvoj koliko se sjećam, jadan motor...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Pa na kol'ko si šaltao tog jadnog megana? {#}

Nisi valjda čim bi se pojavila strelica? 1200 okretaja je negdje pri 1700 - 1800 u prvoj koliko se sjećam, jadan motor...

Zašto jadan motor?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
Old Iggy kaže...

Pa na kol'ko si šaltao tog jadnog megana? {#}

Nisi valjda čim bi se pojavila strelica? 1200 okretaja je negdje pri 1700 - 1800 u prvoj koliko se sjećam, jadan motor...

Zašto jadan motor?

A što misliš zašto? Od gušenja, slabijeg podmazivanja i vibracija nadalje. Čak i sam auto prikazuje da ga se pri tim okretajima šalta u nižu.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

A što misliš zašto? Od gušenja, slabijeg podmazivanja i vibracija nadalje. Čak i sam auto prikazuje da ga se pri tim okretajima šalta u nižu.

gušenje možda ak je u 3,4 i 5. sumnjam za prvu i drugu. vibracije zavisi do motora. a podmazivanje? pa svaki motor ima dobro podmazivanje na svim okretajima ak je pumpa ulja ispravna kak spada. prema tome u leru se onda nebi ni pomazival.

 

@1BIT kad ces opet vozit turbo dizla slobodno ga razvrti do 2500-3k okretaja i onda u visu da izbjegneš turbo rupu. nema sanse da ces zaostajat na semaforima onda. jedino ak nije neki 1.4 trocilindraš s 50ks... 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

A što misliš zašto? Od gušenja, slabijeg podmazivanja i vibracija nadalje. Čak i sam auto prikazuje da ga se pri tim okretajima šalta u nižu.

Pa za laganini gradsku vožnju nema ništa loše u tome, ako se lagano dozira gas. Problem je kad na takvim okretajima daš pošteno gasa pa on oće neće, tu pati sve živo + dmf. Ili recimo kad "kruzariš" u petoj uz pola gasa a điri ispod 1.5k. {#}

Iako bi taj 1.5 dci trebao bit živ još od niskih rpm, jer ima max moment već od 1750rpm, a nije renault lud pa da je bez razloga to tako napravio. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stari ima na poslu jednog Megana dCi 130 ks . Auto ide jako jako dobro . Turbo rupa se uopće ne osjeti . 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Old Iggy kaže...

A što misliš zašto? Od gušenja, slabijeg podmazivanja i vibracija nadalje. Čak i sam auto prikazuje da ga se pri tim okretajima šalta u nižu.

gušenje možda ak je u 3,4 i 5. sumnjam za prvu i drugu. vibracije zavisi do motora. a podmazivanje? pa svaki motor ima dobro podmazivanje na svim okretajima ak je pumpa ulja ispravna kak spada. prema tome u leru se onda nebi ni pomazival.

I u prvoj i drugoj se guši, daleko je to od starih dizela kojima si mogao pustiti kvačilo u prvoj bez gasa...

Zato i nije dobro pustiti ga dugo u leru.

Penryn kaže...

Pa za laganini gradsku vožnju nema ništa loše u tome, ako se lagano dozira gas. Problem je kad na takvim okretajima daš pošteno gasa pa on oće neće, tu pati sve živo + dmf. Ili recimo kad "kruzariš" u petoj uz pola gasa a điri ispod 1.5k. {#}

Iako bi taj 1.5 dci trebao bit živ još od niskih rpm, jer ima max moment već od 1750rpm, a nije renault lud pa da je bez razloga to tako napravio. 

Probaj ga na 1200 rpm pa dati gas... {#}

Tu je na pola momenta.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čisto me zanima, koliko vam otprilike para mjesečno ode na auto? Gorivo, registracija, osiguranje itd.. Sve da je uključeno..

Ništa ne ostavljam nezavrš
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice