Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.057
|
čitano: 13.200.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Auti - ultimativna tema

Khm... Smijeh

evo još jedna :)

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 23:07 (XXX-Man).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Khm... Smijeh

 

a dobro je pitanje i od kud inspiracija za ovu felgu {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni osobno, savršene felge. Jedne od boljih Alfinih. Samo na krivom autu, jel.. {#}

 

Kako ono kažu..

Ružan auto je kao javna kuća. Sram te kad ulaziš i izlaziš, a lijepo ti unutra..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 23:16 (dv14).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad smo kod 308ice...meni je auto PREDOBAR

 

osobno da imam 200tkn uzeo bi 1.2 THP 130 allure, sa dodatnom opremom...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

a dobro je pitanje i od kud inspiracija za ovu felgu {#}

{#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nasuo aditiv, ulio do čepa i uzeo set za poliranje farova Quixx. Već jučer sam malo radio s njim, čini se stvarno da je žutilo osjetno manje.. Kroz vikend ću proći cijeli postupak po uputama. {#} + lijepo vrijeme, napokon i sa spužvom oprao auto..

 

Dobio ponudu sa jednog stranog foruma za volan sa TT-a, trokraki ( ali varijanta sa +/- MF gumbima), u odličnom stanju, kožni, sa airbagom, pa razmišljam..{#}, vjerojatno ću uzeti. 

 

EDIT: Evo i rezultata, mislim da sam negdje 80% uspio otkloniti zamućenost, ovu su oštećenja uglavnom iznutra, i prljavština, pošto je jedan far naciknut. Svatko tko je radio ikad ručno zna kakvo je to *ebanje majke, ali nakon 45min se bar djelomično isplatilo.

 

Vidjeti ćemo po noći kakvi su rezultati, moralo bi biti puno bolje. Bar da drži do proljeća, prije ljeta, tako, pa bi uzeo ful nove druge. Koristio sam brusni iz seta 2000,3000 i 5000, jedan vodoravno, druga dva okomito, svaki 5min po faru.

 

http://www.pohrani.com/f/3K/nz/17BKrT9w/201220141915.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/0/YZ/Zj57p9D/201220141916.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/11/lC/3cQEBYP7/201220141917.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/1r/fM/4TTdokJm/201220141918.jpg

 

http://www.pohrani.com/f/1l/py/4N90tRkM/201220141919.jpg

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 14:30 (thedream).
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se meni čini ili ti svake godine poliraš te farove? Ako da, kako to? Ne čini mi se da je to baš normalno.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki zanima me razlika izmedu Golfa 2 Special i drugih istih golfova. Zanima me koja je oprema unutra? Ne mogu na internetu nista korisno pronaci. Radi se o 1.6 GTD verziji. Planiram si kupiti jer sam nasao auto u top stanju :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 16:33 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemoj ako boga znaš uopće spominjati Golfa ovdje. 

 

Uglavnom, evo brošure iz 90te. Na njemačkom je nažalost. Ima nešto o GTD Specialu. 

http://www.vw-bluediamond.de/hauptgolf0890.htm

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@dream super je ispalo. nego jel se to meni cini ili ti je cjela vozaceva strana malo kvrcnuta posto ti Spaltmaß ne stima bas? i btw javi kakvi su dojmovi nakon liqui-a.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sweet dreams.. -.-

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
4L4N kaže...

Sweet dreams.. -.-

na prvoj sclici ti fali jedan detalj... {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

Jel se meni čini ili ti svake godine poliraš te farove? Ako da, kako to? Ne čini mi se da je to baš normalno.

Prvi put sam prije godinu i kakvih 8 mjeseci, to je bio ujedno i prvi put nakon 14g. starosti auta. Drugi put sam sad za svoj gušt, no jasno je da nakon prvog puta i skidanja već dijela sloja na plastici far brže propada.

 

Po mojoj procjeni još će se poliranje moći izvesti 1-2 puta do kupovine novog fara.

 

Prvi A3 8L od 1996/97 - 2000 je imao staklene dvodijelne farove. Redizajn 8L, poput mog, je dobio nova svjetla, sad da li je sreća ili ne - plastična.

 

A plastika čini mi se ipak osjetno brže žuti, od - stakla. Ili?

 

Za 100kn koliko sam kit za poliranje platio, briga me. {#} To mi je odlazak u kino s curom, 2 karte i kokice. {#} + {#} = {#}

 

@marko - da,  far na vozačevoj strani je kvrcnut na 2 mjesta, još otkad sam se zalijepio prije valjda 6g. u neku žensku koja je naglo zakočila, usred ZG-a. A i limarija oko fara je dobila svoje, pa se lak oštetio. Branik je u redu, to sam radio ovo proljeće lakiranje itd.

 

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 18:18 (thedream).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SHELBY_09 kaže...
4L4N kaže...

Sweet dreams.. -.-

na prvoj sclici ti fali jedan detalj... {#}

xD nebi bio los ni za to. hahaha

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
4L4N kaže...
SHELBY_09 kaže...
4L4N kaže...

Sweet dreams.. -.-

na prvoj sclici ti fali jedan detalj... {#}

xD nebi bio los ni za to. hahaha

ajmo palci dole! Navalite! hahaha  svi moramo imati iste ukuse! jeeee!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 18:21 (4L4N).
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sad kad je lijepo ispolirano zalijepi preko farova prozirnu foliju za farove i nema više problema s njima {#}

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Sad kad je lijepo ispolirano zalijepi preko farova prozirnu foliju za farove i nema više problema s njima {#}

A lažeš da tog ima! {#} Reci da ti imaš i reci koja je cijena (PP). {#}

In the name of tragedy...
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemam ja, ima frend :)

A cijena mislim da nije velika.

 

Info na PP :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Nemoj ako boga znaš uopće spominjati Golfa ovdje. 

 

Uglavnom, evo brošure iz 90te. Na njemačkom je nažalost. Ima nešto o GTD Specialu. 

http://www.vw-bluediamond.de/hauptgolf0890.htm

A gdje cu nego ovdje....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Sad kad je lijepo ispolirano zalijepi preko farova prozirnu foliju za farove i nema više problema s njima {#}

a temperaturni utjecaj žarulje na foliju?

 

 

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

a temperaturni utjecaj žarulje na foliju?

Predviđene su za to, dakle nebitan je.

 

Drže preko 3 godine garantirano.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Predviđene su za to, dakle nebitan je.

 

Drže preko 3 godine garantirano.

a recimo ako se to lijepi na nov far... novi plastični farovi imaju UV zaštitu... kako folija utječe na to?

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

a recimo ako se to lijepi na nov far... novi plastični farovi imaju UV zaštitu... kako folija utječe na to?

Kako bi utjecala? Ne kužim poantu pitanja...

 

Folija također ima UV zaštitu tako da je far dvostruko zaštićen

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uh što volim lakat kroz prozor {#}

11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim prepucava se oko talijana-švaba, pa reko da i ja dam svoj obol.

 

Prijatelj mi vozi 166icu 2005.godina, strašan auto. 2.4dizelaš, 140ks, crna koža, apsolutno sva moguća oprema (čak ima i motor za retrovizore :)...auto je mrak. Drži cestu odlično, dobar throttle response, odlično ubrzanje s obzirom na težinu. Nikad nije imao problema s motorom ni getribom ni turbinom, samo redovni servisi i vozi, sad goni oko 140tkm...

 

Negativne strane - preskupi dijelovi. Jednom je lupio svinju i uništio far i branik...Far ga je došao 1000eura (JEDAN!) i našao ga je na jedvite jade, taj model sa tvorničkim xenonom ga je došao toliko i jedva ga je našao. 1000eura, halo?! Nekidan je zamijenio prekidač za svjetla, 300kn (taj komad za svog gnjoja 2006. platim 15$, original nešto skuplji al čemu kad imaš kineski komad plastike za ispod 100kn, k tome je i kromiran :)

 

Otišlo mu centralno i daljinsko - otišao u Alfe, ovi mu naplatili (pokušali) 2500kn i nisu uspili popravit. Naravno, poludio je i odustao jer mu nitko izgleda ne može riješiti problem. Sad ručno otk/zaključava takav auto...

 

To je u principu to...auto je odlično, ali kad mu ode nešto jadna ti majka. I također, unutrašnjost je na njegovoj 140tkm alfi ofucanija nego na mom 200tkm vag traktoru, k tome je u koži :/ To doduše ovisi uglavnom o vlasniku.

 

Što se tiče estetike - nedvojbeno mi je 159 ljepsa od passata...međutim, čak i stari cc passat bi mi mogao bez j*benti parirat 159ki, kamoli novi... parirat kažem, ne ljepši (da ne bi bilo zabune i psovanja :). Ipak 159ka je sprijeda jedan od najljepših auta. No zato mi je cc cijeli elegantan, malo starački naspram alfice ali svejedno {#}.

 

U suštini, alfa (166) je jako lijep i dobar auto, mana je što mu djelove trebaš tražit po cijeloj europi i k tome platit masno, dok a ja za svog golfonju (il općenito vag koncern) odem na e bay i pronađem i najmanji šaraf prilično jeftino...evo ti primjer tog fara u alfe i golfa, da ne spominjem kineske proizvode za 200-300$ oba fara...S golfom se mogu relativno ugodno osjećat znajući da će mi eventualni kvar oko limarije, elektronike pa čak i motora bit prihvatljiv cjenovno...dok bi se vozeći alfu, 50%vremena molio Bogu od straha. 

 

Ps. sad će 200tkm otkucat na mom golfu 2006...još uvijek prvi zamašnjak, prva turbina - i sve radi, da kucnem, jako dobro. Znam da je to kritičan broj km za prvi set kvačila i turbinu, al evo vozi. Napominjem, drugi sam vlasnik, prvi je bio apsolutna picajzla, možda zato još i radi :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sad usporediti cijenu dijelova 166-ice i golfa baš i nema nekog smisla, ali sve 5 ako te veseli {#}

166-ica je rijetka i daleko veća klasa.. da si možda uzeo phaetona za usporedbu bilo bi 100% legit {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

sad usporediti cijenu dijelova 166-ice i golfa baš i nema nekog smisla, ali sve 5 ako te veseli {#}

166-ica je rijetka i daleko veća klasa.. da si možda uzeo phaetona za usporedbu bilo bi 100% legit {#}

Nema potrebe za provokacijom i suptilnim blaćenjem nečijeg mišljenja, izjasni se kao čovjek ako imaš nešto ad hominem reć, a vidim imaš... šta ako me veseli?! Veseli me jer sam se i sam našao u konkretnoj situaciji prije par mjeseci: da uzmem jako dobru i očuvanu alfu 166 ili podjednako dobro očuvanog golfa 5, cijena je bila u prilog alfi. Izbor je bio vrlo jednostavan jer sam izabirao auto koje će mi koristiti više i koje će mi izmust manje iz džepa dugoročno...znači auto mi prvenstveno služi kao prijevozno sredstvo s kojim prelazim cca 30k godišnje :/ ... Alfa jede gume - frend ih u prosjeku mora mijenjat na 25tkm, mora! Par stvarčica koje je promijenio i servisirao su ga došle ko neki manji autić...troši dvije litre više (glavni razlog) i ne treba mi auto od 5m :/

...Staviš {#} i ono, daješ dojam ljudima da se sprdaš, a opet si nešto rekao, a to onda ima neku težinu, izgovoreno je...troll jel?! Ne znam trollaš li il ne, no kako god - promašuješ poantu. Dao sam konkretan primjer dva auta koja CJENOVNO na tržištu stoje relativno 1:1...ti bi sad uspoređivao phaetona sa autom koje nabaviš za duplo pa i tri puta manju cijenu?! Gdje je tu logika? 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nine je u pravu. Suludo je uspoređivati različite klase auta. 166-ica jednostavno nije usporediva sa Golfom. Nije ni sa Passatom jer ih ima daleko više.

 

Po tebi ako limuzina i hatchback imaju istu cijenu, trebali bi imati i isto održavanje? To ne drži vodu. Možeš za iste pare nači par godina starog BMW 3 sa 200ks+ za iste pare kao i neki, malo noviji hatchback sa 80ks. Normalno je da neće imati istu cijenu održavanja..

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam ionako nikoga tko je kupio Alfu da ga dugo i pouzdano služi. Ima za to Passat karavan. {#} Alfu kupiš V6 Busso GTV i zabiješ se u drvo. Ili Spider i nešto povališ. 166-tica je po meni potpuno nepotreban model bio, ako bi ju i kupovao, uzeo bi onaj 3.0 V6. JTD mi je previše za Hrvate. {#} Preobično nekako, makar su ovi posljednjih generacija u 166-tici, jači vrlo moćni.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A čuj, stare 145/146/156 i danas dobro služe. Pogotovo sa 1.9 JTD-om.. Koliko ih ima preko 400k km..

 

Meni ta 166 nikad nije sjela. Ružan prednji prije redizajna.

Ali namjena se znala. To je krstarica, limuzina. Auto za duža putovanja i otvorenu cestu.

 

Busso je stvarno odličan motor. Mislim da je proglašen kao jedan od boljih šestaka. Također, definitivno je izdržljiviji i pouzdaniji od TS-a..

Ništa ne ostavljam nezavrš
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice