Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.080
|
čitano: 13.206.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

povratna mi busnom oko 350kn i cili dan se mrcvarim busom sto mi se neda pa se nadam da bi 600kn bilo dovoljno tamo i nazad i rekoh nebi isla automcestom neg normalnom cestom di cu ustediti cestarinu i gorivo jer necu brzo voziti ma me okvirno zanima koliko bih mogla potrositi :-/

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pa kolko ti trosi mazda? imas cca 400km u jednom smijeru. 

iskreno s punim tankom po staroj cesti sumnjam da ces doci tam i natrag. po ac prije nek po staroj cesti...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

problem je da neznam koliko trosi -.- a nevjerujem da je vise od 8l

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa auto vise trosi kad se vozi po staroj cesti ali s tim da se na autocesti vozis oko 120-130km/h

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

autucesta mi 150kn tako da nepada mi napamet davati oko 300kn jos i za nju

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Pa auto vise trosi kad se vozi po staroj cesti ali s tim da se na autocesti vozis oko 120-130km/h

 ovisi kak se vozis..

stavis u 5. i 80-90kmh ne bi trebalo puno trosit.

na autoputu pri 120-130 ces sigurno vise benzina popit..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 0:50 (nixass).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ak imas cca 400 km u jednom smijeru uz potrosnju od 8l na 100km onda u jednom smijeru potrosis min 32l goriva.

s time racunaj da ce ti auto vise trosit po staroj cesti i da je to mozda cak i vise od 400km po staroj cesti.

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
macgyver 53 kaže...

Pa auto vise trosi kad se vozi po staroj cesti ali s tim da se na autocesti vozis oko 120-130km/h

 ovisi kak se vozis..

stavis u 5. i 80-90kmh ne bi trebalo puno trosit.

na autoputu pri 120-130 ces sigurno vise benzina popit..

 tako ce i biti 80-90 u petoj, idem spavati jer ujutro na put idem i hvala svima :)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kupujem ELM327 obd 2 bluetooth dijagnostiku za auto, koja je razlika između v1.5 i v2.1? jel bi to radilo na peugeotu 406 redizajn 2.0 hdi?

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Pa auto vise trosi kad se vozi po staroj cesti ali s tim da se na autocesti vozis oko 120-130km/h

 Starom cestom od Sibenika do Zagreba Golf 2,0tdi 140ks trosi u prosjeku 5-5.5l/100km a autoputem potegne preko 8l/100km stim da autoputem ne vozim preko 140-150km/h.

Mjesecno tu dionicu prolazim barem 5-6 puta i viruj mi znam sto govorim

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj ima ko broj od ovog slovenca, da ga pitam kakve je to slick-ove kupio, vidim da mu gume strahovito drže cestu, do te mjere da pucaju glavčine i polu-osovine

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...
macgyver 53 kaže...

Pa auto vise trosi kad se vozi po staroj cesti ali s tim da se na autocesti vozis oko 120-130km/h

 Starom cestom od Sibenika do Zagreba Golf 2,0tdi 140ks trosi u prosjeku 5-5.5l/100km a autoputem potegne preko 8l/100km stim da autoputem ne vozim preko 140-150km/h.

Mjesecno tu dionicu prolazim barem 5-6 puta i viruj mi znam sto govorim

 Koliko ti troši ispod 3 000rpm? 8L na kakvih 120km/h u 6.?! To je previše, Passat sa istim motorom toliko ne troši, frend ga je imao 5,6 godina, išli smo x puta, di bi došli sa 8L prosječne na autoputu, WTF..

 

Ispod ili oko 3 000rpm taj auto troši oko 5L max, znači kakvih 120-130km/h autoput, šesta.

 

 

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ak imas cca 400 km u jednom smijeru uz potrosnju od 8l na 100km onda u jednom smijeru potrosis min 32l goriva.

s time racunaj da ce ti auto vise trosit po staroj cesti i da je to mozda cak i vise od 400km po staroj cesti.

 

To bi tu negdje trebalo biti, ja s 1.33 benz trosim po autocesti tank i pol(oba smjera), a mislim da je 45L tank, al uzmemo da je 50 za svaki slucaj znaci 75L

EDIT: trebalo bi biti malo manje od toga jer je obicna cesta i nije 140-160

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 12:21 (CroNk3r).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznam ja sta kaze tvoj frend ja tebi kazem da ja trosim toliko koliko trosim, sto znaci nije neka rekla kazala prica nego osobno iskustvo iz prve ruke.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Neznam ja sta kaze tvoj frend ja tebi kazem da ja trosim toliko koliko trosim, sto znaci nije neka rekla kazala prica nego osobno iskustvo iz prve ruke.

 Ma to je sve krasno, ali i ja sam se vozio u autu s tim motorom, nitko mi nije rekao koliko troši. 8 litara je u šestoj brzini nenormalna potrošnja za taj motor i držanje istog ispod / oko 3 000rpm, što je posve dovoljno za 120-130+km/h.

 

Ja mogu zaključit onda da ga ti voziš 150 u petoj, u šestoj brzini to je previše.

 

Uz to je i Passat teži, plus što smo dvojica bili unutra sa stvarima za more. 8L da smo trošili ne bi sa 300kn doli došli iz Zagreba, pa 30L bi potamanili na tih kakvih 350-360km do odredišta.

 

EDIT: Nije naš

, ali i da litru laže..

 

Šta ću ja tebi govoriti koliko tvoj auto troši, da se razumijemo - vjerujem ti. Ja samo kažem s kojom potrošnjom sam se ja u Passatu sa istim motorom susreo. Za 8L na autoputu taj motor moraš pošteno počupati.

 

 Vjeruj svojim očima i svom autu, ali baci usput isto i na ovo ako ti se da..

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 12:35 (thedream).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Neznam ja sta kaze tvoj frend ja tebi kazem da ja trosim toliko koliko trosim, sto znaci nije neka rekla kazala prica nego osobno iskustvo iz prve ruke.

Potpis.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Kaj ima ko broj od ovog slovenca, da ga pitam kakve je to slick-ove kupio, vidim da mu gume strahovito drže cestu, do te mjere da pucaju glavčine i polu-osovine

 Gdje si ti na svim tim fotkama vidio i još bolje zaključio da je pukla poluosovina (na autu s prednjim pogonom kao što je dotični mini na fotki, otpao je zadnji kotač), te glavčina koja je vidno čitava i stoji u felgi

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je previše za taj motor i auto.

Pa kad sam derao za Pakoštane iz VŽa sa još 4 osobe u autu i prtljagom, uglavnom između 130 i 150, sa 1.6 sam imao potrošnju manju od 5.5L. S tim da imam 5 brzina.

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Došle mi nove ljetne gume (nexen n8000 215/40/17), u petak idem po njih, za vikend ih mjenjam. Zamjenio metlice brisača, kupio "sportiva" bosch.  Navodno dodaju 5ks  Kupio nove osram nightbreaker unlimited žarulje, to bum isto za vikend... Lagano se pripremamo za novu sezonu 

 

 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Stari katalizator mi više nije ispravan i moram ga promjeniti. Imam dvije ponude, prva je da ugradim novi katalizator, a druga bi bila da stari repariram. Što bi mi vi preporučili? Koliko je dobra reparatura i koliko stari katalizator može s njom još raditi?

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam na staroj pežoli reparirao zadnji most, pa mi je zacvikao opet nakon manje od godinu dana. Mislim da ti sve ovisi kakav "majstor" radi reparaciju. Ali novo je novo.... Vođen tim poučkom, na sadašnjem autu kad mi je propišao amortizer, mogao sam ga reparirati, ali sam se isprisio i uzeo nove. 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

@macgyver

provalia si takvu glupost da je to za ne virovat - jos ce ispast da ti auto na 180km/h pocme stvarat gorivo...

 

uglavnom, starom cestom ce auto u pravilu manje trosit nego autoputem, doslovce nikad mi, cak ni kad kad sam starom juria nije potrosnja bila veca nego autoputem, i to sam jos tamo bia po ogranicenju... mozda je stvar i u tome sto vozim benzinca (plinasa)... 

 

sto se tice brzine "dolaska" na odrediste, i tu sve ovisi o polazistu, ali ako uzmem potez od st do ka, jer obicno od ka do zg odem na autoput, onda je najbrze (solo, prazna cesta), taj potez starom cestom bia za 3.05, ravnih 310km do ulaza u ka. obicno, uz sav promet, sa zenom i dvoje dice stignem za 3.45 sto je nekih 80km/h prosjecne brzine, dakle nista posebno... autoputem, a to koristim kad nas u firmi ide par sluzbeno za zg, do ka ima sigurno 50km vise nego starom cestom, istina, ako se vozi prosjecnih 130, a to je konstantan gas, dodje se nesto prije, ali po cijenu dobrih 2-3l vece potrosnje, a isto tako i duzeg puta... privatno, da jos i autoput placam, potpuno neisplativo jer za tu lovu platim plin... 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi sve o jacini auta ako ces se vozit po brdovitoj staroj cesti di ces auto morat spustat u nizu i davat vise gasa sigurno ce trosit vise nego po autoputu.

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Ovisi sve o jacini auta ako ces se vozit po brdovitoj staroj cesti di ces auto morat spustat u nizu i davat vise gasa sigurno ce trosit vise nego po autoputu.

 A autoput zg-st nema uspone po par km dužine i sa finim postotkom uspona???

Ajme majko, šta je danas dan pisanja nebuloznih biserluka uz to što je prvi april?

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Ovisi sve o jacini auta ako ces se vozit po brdovitoj staroj cesti di ces auto morat spustat u nizu i davat vise gasa sigurno ce trosit vise nego po autoputu.

 Ti nisi baš bio puno za volanom?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad dobivam tako puno td-ova onda valjda nisam upravu sry my bad

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...

 Gdje si ti na svim tim fotkama vidio i još bolje zaključio da je pukla poluosovina (na autu s prednjim pogonom kao što je dotični mini na fotki, otpao je zadnji kotač), te glavčina koja je vidno čitava i stoji u felgi

 Ma naravno da nema poluosovinu iza, samo sam tako u podsmjehu napisao, jer kako se čini na slikama, njega je zanjelo, a gume jedva da su proklizale, pa je od sile odpao zadnji lijevi kotač...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže... 

To bi tu negdje trebalo biti, ja s 1.33 benz trosim po autocesti tank i pol(oba smjera), a mislim da je 45L tank, al uzmemo da je 50 za svaki slucaj znaci 75L

EDIT: trebalo bi biti malo manje od toga jer je obicna cesta i nije 140-160

 ja do nina imam cca 340km. foki mi do mora trosi prosjecno 5.5-6L ak se vozim ono 120-140 tu i tam malo vise. ali uglavnom oko ogranicenja. znaci do mora ja skurim max oko 23-25L goriva kaj mi je manje od pola rezervara. i takve voznje mi treba oko 3 sata i 20min do dolje.

ak ga španam tj ak ne pustam ispod 150-160 onda sisa on 8-9L.

 

nekuzim kak kolegi golf s 6 brzina kod normalne vožnje tolko troši...

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po autoputu ga drzim između 140 i

150km/h i viruj mi ne pada ispod 8l na 100km.

Mirija sam potrosnju puno puta ipak zivim od voznje tog golfa trenutno.

Potrosija sam jednu tricu, dvi cetvorke, jednu peticu pa sam 130000km vozio sesticu 1.6 od 105ks i sad odnedavno opet vozim peticu od 140ks a imamo i pasata al njega izbjegavam jer mi ne lezi neudoban mi je i nemogu se nikako namistit u njemu.

Godisnje prelazim preko 100000km i nemojte me ucitkakose vozi i kolikomiauto trosi.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 14:57 (nicky.sl).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je*ote moj Mercedes sa 6 cilindara i 200konja i automatikom od 5 brzina troši na autoputu manje od tvog Golfa

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice