Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.198.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zasto nitko neće prizna koliko mu auto troši da mi je samo znat ?!!?

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Zasto nitko neće prizna koliko mu auto troši da mi je samo znat ?!!?

 

Da, to mi nikad neće biti jasno.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ovako cu sad napisat potrosnju i iskljucujem se iz ove glupe rasprave.

Golf V 2.0 TDI 140ks

Grad-- 6-6,5 lit na 100km

Otvorena cesta -- oko 5,5 l na 100 km

Kombinacija oko 7 l na 100km (bas mi putni komp pokazuje 7,2 l u zadnjih 2876 km.

Autoput oko 8 l

To je to i gotovo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

C klasa 220 CDI(w204), autoput Zagvozd-Zagreb brzina 150/160kmh - 7.1l potrošnja. Znači do Zagreba i nazad. Golfa s takvom potrošnjom još nisam sreo. 

 

P.S - Ne kažem da takva potrošnja nije moguća, samo naglašavam da je neobična.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 15:46 (Gman).
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Džabe vam je uspoređivati potrošnje na različitim brzinama na autoputu. Otpor zraka raste sa kubom brzine.

Svi smo mi Mentalist.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gman kaže...

C klasa 220 CDI(w204), autoput Zagvozd-Zagreb brzina 150/160kmh - 7.1l potrošnja. Znači do Zagreba i nazad. Golfa s takvom potrošnjom još nisam sreo. 

 

P.S - Ne kažem da takva potrošnja nije moguća, samo naglašavam da je neobična.

 Ni ja Merđu sa takvom, il ga vozis 70 km/h

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Isto kao i ti, iznosim potrošnju iz prve ruke. Autoput s tom brzinom, tolika potošnja. Znala se popeti i na 11+l, s puno više gasa logično. Prosječna potrošnja kombinirano mi je bila oko 8l, imam malo težu nogu. Normalne vožnje 7/7.5l bez problema.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...
Gman kaže...

C klasa 220 CDI(w204), autoput Zagvozd-Zagreb brzina 150/160kmh - 7.1l potrošnja. Znači do Zagreba i nazad. Golfa s takvom potrošnjom još nisam sreo. 

 

P.S - Ne kažem da takva potrošnja nije moguća, samo naglašavam da je neobična.

 Ni ja Merđu sa takvom, il ga vozis 70 km/h

 Šta ti nije jasno? Moj je E320CDI,  3.2, 200ks, automatik 5 brzina. Autoput 150km/h 7litara, ako ga vozim 120-130 bude 6.5. U gradu 9-11, otvorena cesta 8-9. Imam ga 50 tisuća km i uvijek je isto.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Na autoputu PRIMARNI faktor potrosnje je otpor zraka... dakle, auti koji imaju iznimno dobru aerodinamiku i relativno dugu 5. ili 6. brzinu su tu u velikoj prednosti. Ako se usporedjuje identicni motor u dva vozila, onda ce u pravilu izduzena, limuzinska izvedba, s boljom aerodinamikom na autoputu trosit vidno manje u odnosu na tipicnu kompaktnu klasu s otkinutim i okomitim straznjim vratima... isto tako, nije cudno da na autoputu nazivno jaci motor trosi manje od slabijeg... 

 

inace, ni meni nije jasna ta prica s "meni trosi 3l/100km"... mislim, ispalia bi na zivce kad bi gleda svaki dec goriva koji se potrosi, uostalom, zato sam i stavia plin i BMK koliko trosi, vozin ka covik, a ne ka po jajima... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Po autoputu ga drzim između 140 i 150km/h i viruj mi ne pada ispod 8l na 100km.

Godisnje prelazim preko 100000km i nemojte me ucitkakose vozi i kolikomiauto trosi.

Nitko te ne uči nego je čudno da 2.0TDI toliko loče, al opet ako ga ne spuštaš ispod 150km/h onda je i djelomično razumljivo. Golf 5 inače nema baš neku aerodinamiku, cd 0.32(usporedbe radi golf 7 cd 0.27), a otpor zraka raste otprilike eksponencijalno s porastom brzine. Većini auta(ovisno o aerodinamici i motoru) je sweet spot u rasponu od 80 do 120km/h, ispod i preko toga avg potrošnja raste. 

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Nitko te ne uči nego je čudno da 2.0TDI toliko loče, al opet ako ga ne spuštaš ispod 150km/h onda je i djelomično razumljivo. Golf 5 inače nema baš neku aerodinamiku, cd 0.32(usporedbe radi golf 7 cd 0.27), a otpor zraka raste otprilike eksponencijalno s porastom brzine. Većini auta(ovisno o aerodinamici i motoru) je sweet spot u rasponu od 80 do 120km/h, ispod i preko toga avg potrošnja raste. 

Brdo je detalja bitno, od motora, mjenjača nadalje. Ja šizim što mi sadašnji Megane troši do cca 3l više na autocesti od starog. Makni šestu brzinu, oduzmi 15 KS i evo razlike.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

 

Godisnje prelazim preko 100000km i nemojte me ucitkakose vozi i kolikomiauto trosi.

 Dobar si, a čime se baviš ako nije tajna? Taksist?

In the name of tragedy...
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Lipo sam napisa da ga drzim između 140-150km/h i nevidin zasto bi laga i smanjiva potrosnju da bi vi bili zadovoljni.

Trosi toliko koliko trosi i to je to.

 

Ja sam vozac u jednoj Šibenskoj firmici.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 16:17 (nicky.sl).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima, sto mislite o Audi TT 2000 model, meni se jako svidio i planiram ga kupiti. Budzet mi je 35000kn pa ako mi mozete pomoci i preporuciti najbolju ponudu. Hvala svima!

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoman kaže...

Pozdrav svima, sto mislite o Audi TT 2000 model, meni se jako svidio i planiram ga kupiti. Budzet mi je 35000kn pa ako mi mozete pomoci i preporuciti najbolju ponudu. Hvala svima!

Audi TT za tu lovu? Teško, a da nije zgažen.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Penryn kaže...

Nitko te ne uči nego je čudno da 2.0TDI toliko loče, al opet ako ga ne spuštaš ispod 150km/h onda je i djelomično razumljivo. Golf 5 inače nema baš neku aerodinamiku, cd 0.32(usporedbe radi golf 7 cd 0.27), a otpor zraka raste otprilike eksponencijalno s porastom brzine. Većini auta(ovisno o aerodinamici i motoru) je sweet spot u rasponu od 80 do 120km/h, ispod i preko toga avg potrošnja raste. 

Brdo je detalja bitno, od motora, mjenjača nadalje. Ja šizim što mi sadašnji Megane troši do cca 3l više na autocesti od starog. Makni šestu brzinu, oduzmi 15 KS i evo razlike.

Ja bi volio vidjeti taj BC sa potrošnjom i cijelu instr.tablu, rpm i km/h. Ako pokaže 8L na 120-140km/h i tih smiješnih 2600-2700rpm, svaka čast. Inače 10L na 120km/h A1 autoputa troši A6 C5 od mog starog, 2.8Q sa cca 220ks i aerodinamikom autobusa, mjerili smo valjda svaki odlazak prema moru. 

 

Glupo je i besmisleno tupiti čovjeka, on zna svoj auto najbolje, ali tu turbinu moraš pošteno rastočiti za 8L potrošnje. Nema aerodinamika veze s tim, ne može dodati 3L na motoru između Golfa, Sharana i kakvog Passata, VAG bi propao tom logikom odavno, tko bi im kupovao onda taj motor sa tolikom razlikom u potrošnji, odnosno još bolje - tko bi kupio model koji bi najviše trošio, s tim motorom.

 

Ali kažem, besmisleno, šta ću ja sad iz Zagreba, 336 ako se ne varam, kilometara dalje govoriti tipu u Šibeniku da mu auto toliko ne troši.

 

Troši, troši, svaka čast. Meni da živim od autoputa, jer ne vidim gdje drugo bi godišnje nabrao 100tkm, i da mi auto troši 8L po istom, vjerojatno bi ga zamijenio u roku 3mj.

 

Nicky, bez najmanje uvrede, stvarno NHF. 

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Nitko te ne uči nego je čudno da 2.0TDI toliko loče, al opet ako ga ne spuštaš ispod 150km/h onda je i djelomično razumljivo. Golf 5 inače nema baš neku aerodinamiku, cd 0.32(usporedbe radi golf 7 cd 0.27), a otpor zraka raste otprilike eksponencijalno s porastom brzine. Većini auta(ovisno o aerodinamici i motoru) je sweet spot u rasponu od 80 do 120km/h, ispod i preko toga avg potrošnja raste. 

 

točno to, drag koeficijent ima ogromnu ulogu u potrošnji na autoputu.. obično hatchbackovi tu puše od limuzina sa guzicom, pa je čak lako vjerojatno da recimo passat troši manje od golfa 5 pri istoj brzini iako je teži.

ja recimo trošim manje na autoputu uz prosječno 150km/h nego ovako svaki dan u gradu..

 

ivanoman kaže...

Pozdrav svima, sto mislite o Audi TT 2000 model, meni se jako svidio i planiram ga kupiti. Budzet mi je 35000kn pa ako mi mozete pomoci i preporuciti najbolju ponudu. Hvala svima!

 

imao jedan frend project zwo model, prije nego je kupio golfa V R32.. nisam ga vozio, ali sam se vozio u njemu. interijer mi je fin, ali je auto katastrofa nepregledan.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gleda san dost oglasa i svi su tu negdi, ne trazim quattro verziju...

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je najgluplje sta sam se ja ulovija u raspravu s likovima koji ocito ili ne voze ili nisu u zivotu napravili 5000km i to na relaciji kuca posao i natrag, a najjaci su mi ovi sta gledaju tatu koliko trosi

Zbogom

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoman kaže...

Pozdrav svima, sto mislite o Audi TT 2000 model, meni se jako svidio i planiram ga kupiti. Budzet mi je 35000kn pa ako mi mozete pomoci i preporuciti najbolju ponudu. Hvala svima!

 Teško za taj novac, 2000/01g. je oko 40-45tkn u dobrom stanju.

 

Za tu lovu možeš pogledati A3 kao moj, oko 2002g. sa 1.8T 180ks motorom, isto ide odlično, i ostane ti love za bengu i održavanje.

 

Ako baš mora biti nešto tako kupejasto, imaš odličnih Celica isto oko 00-01 godišta za tu lovu, oko 5 000e tj. Slabije su dosta od TT-a, ali osjećaj u vožnji mislim da je negdje fenomenalan.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

 Teško za taj novac, 2000/01g. je oko 40-45tkn u dobrom stanju.

 

evo i ja sam baš malo njuškao, čini se da je sve od ispod 45tkn mačak u vreći...

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Meni je najgluplje sta sam se ja ulovija u raspravu s likovima koji ocito ili ne voze ili nisu u zivotu napravili 5000km i to na relaciji kuca posao i natrag, a najjaci su mi ovi sta gledaju tatu koliko trosi

Zbogom

 A šta ćeš se ljutit odma Bože, di bi ova tema došla da je tome tako, mislim da svatko - odmah ode. Sve pet. To je ista fora kao i kad jopis kaže da moj motor nije pouzdan, ja 10g. vozim svoj auto i nemam pojma o čemu on priča.

 

Takva je očito i situacija s tvojom potrošnjom, ti znaš najbolje - ali da je to nekome puno, puno je. Ili se i to ne smije reći? 

 

Stvar je auta, ne tate, mame, babe šta ja znam. Ako se voziš s nekim u takvom autu, koji po gradu cica 15-20L, i ideš ga spuštati na A1 kad ti se pruži prilika na nekakav optimum, tipa peta brzina i 120-130km/h, zanimljivo je vidjeti rezultat, zašto ne.

 

Držao ja nogu na gasu, ili moj stari - pa ja gledao, isti qurac, neće drastično promijeniti rezultat ako idemo na istu foru te brzine i min.potrošnje.

 

Šta ćeš se ljutiti, pa nemamo 16g. Valjda nemamo.

In the name of tragedy...
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Volija bi ja da imam opet 16 godina itekako bi volija jer to je bilo vrime friziranja Ficeka i bizanja panduriji i opcenito bezbrizno je vrime to bilo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Ja bi volio vidjeti taj BC sa potrošnjom i cijelu instr.tablu, rpm i km/h. Ako pokaže 8L na 120-140km/h i tih smiješnih 2600-2700rpm, svaka čast. Inače 10L na 120km/h A1 autoputa troši A6 C5 od mog starog, 2.8Q sa cca 220ks i aerodinamikom autobusa, mjerili smo valjda svaki odlazak prema moru. 

Taj A6 ima drag koeficijent od 0.28, dosta bolje nego golf 5. Ali realno, 2.0tdi 140ks za održavanje 150km/h isto traži dosta gasa tako da 8l nije nerealno. Ako nicky gleda potrošnju po boardu onda je tu moguće puno varijacija. Npr. kod tog pumpa dizna motora ako bregastu pomakneš malo u naprijed ili nazad(npr. kod promjene zupčastog) board će pokazivat nižu ili veću potrošnju..

nine kaže...

točno to, drag koeficijent ima ogromnu ulogu u potrošnji na autoputu.. obično hatchbackovi tu puše od limuzina sa guzicom, pa je čak lako vjerojatno da recimo passat troši manje od golfa 5 pri istoj brzini iako je teži.

ja recimo trošim manje na autoputu uz prosječno 150km/h nego ovako svaki dan u gradu..

Jasno, jer po gradu ga gaziš al ne mrdneš s mjesta a po autoputu ga isto gaziš(isto goriva spališ) al bar odvrtiš nešto kilometara pa potrošnja na 100km bude manja, jel..

Što se Audija TT tiče, momak dječak je 99.' godište, uzalud vam trud. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 17:00 (Penryn).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...
Old Iggy kaže...

Brdo je detalja bitno, od motora, mjenjača nadalje. Ja šizim što mi sadašnji Megane troši do cca 3l više na autocesti od starog. Makni šestu brzinu, oduzmi 15 KS i evo razlike.

Ja bi volio vidjeti taj BC sa potrošnjom i cijelu instr.tablu, rpm i km/h. Ako pokaže 8L na 120-140km/h i tih smiješnih 2600-2700rpm, svaka čast. Inače 10L na 120km/h A1 autoputa troši A6 C5 od mog starog, 2.8Q sa cca 220ks i aerodinamikom autobusa, mjerili smo valjda svaki odlazak prema moru. 

 

Glupo je i besmisleno tupiti čovjeka, on zna svoj auto najbolje, ali tu turbinu moraš pošteno rastočiti za 8L potrošnje. Nema aerodinamika veze s tim, ne može dodati 3L na motoru između Golfa, Sharana i kakvog Passata, VAG bi propao tom logikom odavno, tko bi im kupovao onda taj motor sa tolikom razlikom u potrošnji, odnosno još bolje - tko bi kupio model koji bi najviše trošio, s tim motorom.

 

Ali kažem, besmisleno, šta ću ja sad iz Zagreba, 336 ako se ne varam, kilometara dalje govoriti tipu u Šibeniku da mu auto toliko ne troši.

 

Troši, troši, svaka čast. Meni da živim od autoputa, jer ne vidim gdje drugo bi godišnje nabrao 100tkm, i da mi auto troši 8L po istom, vjerojatno bi ga zamijenio u roku 3mj.

 

Nicky, bez najmanje uvrede, stvarno NHF. 

Vjerojatno i on kao i ja ne plaća gorivo pa ga ne brine previše, no mene ta razlika nervira radi nečeg drugog - npr. ZG - Beograd, Beč, Bratislava (vidi, tri B ) sa starim Meganeom odvalio u komadu, bez razmišljanja o gorivu, sad nema šanse, moram točiti usput.

Prikaz nema frke, sljedeći put sjedaj sa mnom, ionako obično vozim sam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
thedream kaže...

Ja bi volio vidjeti taj BC sa potrošnjom i cijelu instr.tablu, rpm i km/h. Ako pokaže 8L na 120-140km/h i tih smiješnih 2600-2700rpm, svaka čast. Inače 10L na 120km/h A1 autoputa troši A6 C5 od mog starog, 2.8Q sa cca 220ks i aerodinamikom autobusa, mjerili smo valjda svaki odlazak prema moru. 

Taj A6 ima drag koeficijent od 0.28, dosta bolje nego golf 5. Ali realno, 2.0tdi 140ks za održavanje 150km/h isto traži dosta gasa tako da 8l nije nerealno. Ako nicky gleda potrošnju po boardu onda je tu moguće puno varijacija. Npr. kod tog pumpa dizna motora ako bregastu pomakneš malo u naprijed ili nazad(npr. kod promjene zupčastog) board će pokazivat nižu ili veću potrošnju..

 Sve pet, ali prvo quattro je, drugo benzinac je sa 50% više kubika (V6 uz to), i treće ima 80ks više. Uz to je i neusporedivo teži. Tako da bi ja tu otpor, bar za ovaj scenarij, preskočio.  Lijepo ga je na 10L prosječne vidjeti, bar na kojoj dionici LOL. Netko će reći nizbrdo..

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 17:26 (thedream).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Potrosnju gledam prema putnom kompu i naravno gorivo ne placam ja (odatle i potjece moja "teska noga").

 Ovaj na slici kraj zeninog Pezoica je doticni "gutač"

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 17:11 (nicky.sl).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Potrosnju gledam prema putnom kompu i naravno gorivo ne placam ja (odatle i potjece moja "teska noga").

 Ovaj na slici kraj zeninog Pezoica je doticni "gutač"

Kakva ti je petica u odnosu na šesticu po pitanju udobnosti, buke? To su praktički identični auti samo što je šestica dobila novije motore i bolju zvučnu izolaciju..

btw. koliko ti u leru pokazuje trenutnu potrošnju kad je motor zagrijan? Ako je 0.6l/h ili preko toga onda znači da ti board pokazuje veću potrošnju nego bi tribao..

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 17:27 (Penryn).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

O da sestica je puno bolja sto se buke tice i pri max brzini na autoputu (189km/h po Garminu i 200km/h po njegovom satu) moze se razgovarati dok kod petice vec na 130-140km/h se jako cuje "vjetar" i mora se dosta povisit glas za popricat sa suputnikom.

Brundavac 2.0tdi iz petice je ako kazem duplo bucniji od 1.6tdija iz sestice.

A ponovo sam se uvalija u peticu (koja ima 54000 km) zato sto mi je sestica pretroma i previse se naginje i uvija u zavojima a ja volim peglat zavoje vise nego ista.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Decki evo nasao sam ovog Audia TT 2000, sto mislite o njemu i vrijedi li kupiti. Usput hvala svim koji su mi pomogli!

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice