Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auti vise nikad nece bit kao sto su bili prije:

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

O da sestica je puno bolja sto se buke tice i pri max brzini na autoputu (189km/h po Garminu i 200km/h po njegovom satu) moze se razgovarati dok kod petice vec na 130-140km/h se jako cuje "vjetar" i mora se dosta povisit glas za popricat sa suputnikom.

Brundavac 2.0tdi iz petice je ako kazem duplo bucniji od 1.6tdija iz sestice.

A ponovo sam se uvalija u peticu (koja ima 54000 km) zato sto mi je sestica pretroma i previse se naginje i uvija u zavojima a ja volim peglat zavoje vise nego ista.

Da šestica je tiša jer em je dobila tiše motore em je bolje rješena izolacija oko vrata i aerodinamika preko retrovizora. 

Ovjes je identičan na oba samo što ti je šestica vjerojatno na15kama i balonkama a petica ako se ne varam 17kama i 225/45 šlapama.  A koliko je tek živčaniji 2.0TDI pumpa dizna i odnosu na 1.6TDI 105ks..

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Oooo živahnost je neusporediva i jako uzbudljiva.

Na sestici su 205/55-16 a na petci su dobro si vidio 225/45-17 i dosta je krući ovjes tako da puno bolje leži na cesti i ne valja ka sestica.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Brundavac 2.0tdi iz petice je ako kazem duplo bucniji od 1.6tdija iz sestice.

A ponovo sam se uvalija u peticu (koja ima 54000 km) zato sto mi je sestica pretroma i previse se naginje i uvija u zavojima a ja volim peglat zavoje vise nego ista.

Da, uvijek biram taj 2.0 ispred 1.6.

ivanoman kaže...

Decki evo nasao sam ovog Audia TT 2000, sto mislite o njemu i vrijedi li kupiti. Usput hvala svim koji su mi pomogli!

Smanji malo trolanje.

Što se tiče tog TT, pa to nije registrirano... Ni uvezeno, čini se.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Ovisi sve o jacini auta ako ces se vozit po brdovitoj staroj cesti di ces auto morat spustat u nizu i davat vise gasa sigurno ce trosit vise nego po autoputu.

Gle, ako ides gore, moras i sici dole

Lord_Marko kaže...
CroNk3r kaže... 

To bi tu negdje trebalo biti, ja s 1.33 benz trosim po autocesti tank i pol(oba smjera), a mislim da je 45L tank, al uzmemo da je 50 za svaki slucaj znaci 75L

EDIT: trebalo bi biti malo manje od toga jer je obicna cesta i nije 140-160

 ja do nina imam cca 340km. foki mi do mora trosi prosjecno 5.5-6L ak se vozim ono 120-140 tu i tam malo vise. ali uglavnom oko ogranicenja. znaci do mora ja skurim max oko 23-25L goriva kaj mi je manje od pola rezervara. i takve voznje mi treba oko 3 sata i 20min do dolje.

ak ga španam tj ak ne pustam ispod 150-160 onda sisa on 8-9L.

 

nekuzim kak kolegi golf s 6 brzina kod normalne vožnje tolko troši...

 

Dosta mi se cini da onda trosis ako je 8-9, meni prema putnom 7.5-8.5 trosi kod 140-160(ajmo reci da je malo manja brzina nego kod tebe al opet je benzinac), ako i dodas litru gore opet mi se puno cini, mozda zato jer je malo manji auto, a tu je i 6. brzina...

:D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
nicky.sl kaže...

Brundavac 2.0tdi iz petice je ako kazem duplo bucniji od 1.6tdija iz sestice.

A ponovo sam se uvalija u peticu (koja ima 54000 km) zato sto mi je sestica pretroma i previse se naginje i uvija u zavojima a ja volim peglat zavoje vise nego ista.

Da, uvijek biram taj 2.0 ispred 1.6.

ivanoman kaže...

Decki evo nasao sam ovog Audia TT 2000, sto mislite o njemu i vrijedi li kupiti. Usput hvala svim koji su mi pomogli!

Smanji malo trolanje.

Što se tiče tog TT, pa to nije registrirano... Ni uvezeno, čini se.

 Zvao lika, uvezeno i registrirano, placa se dodatno jos taksa na firmu 8000kn sad mene zanima kvaliteta takvih automobila...

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak ti točno s 16 godina misliš to LEGALNO voziti?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Dosta mi se cini da onda trosis ako je 8-9, meni prema putnom 7.5-8.5 trosi kod 140-160(ajmo reci da je malo manja brzina nego kod tebe al opet je benzinac), ako i dodas litru gore opet mi se puno cini, mozda zato jer je malo manji auto, a tu je i 6. brzina...

 nemam ja 6 brzina. 6 brzina ima samo 2.0tdci. moj trosi umjereno za svoju velicinu do nekih 140kmh. Poslje toga guta jer je to pokretni ormar na kotacima. 

recimo dok prolazim maslenicu ak puse bura, moram dobro drzat volan i smanjit brzinu jer me dosta nosi...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Kak ti točno s 16 godina misliš to LEGALNO voziti?

 Nista za mene, s prakse mi frend, 21 godina pa eto da ne radi racun postavio na mome...

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoman kaže...
Karlek_19 kaže...

Kak ti točno s 16 godina misliš to LEGALNO voziti?

 Nista za mene, s prakse mi frend, 21 godina pa eto da ne radi racun postavio na mome...

 Onda si za te novce nek nkj slabije i novije kupi.. a ne jurilicu staru 15 godina... taman da ju je bog isus napravil nebre biti u dobrom stanju više...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoman kaže...

 Nista za mene, s prakse mi frend, 21 godina pa eto da ne radi racun postavio na mome...

 

ni on ga ne smije legalno voziti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Onda si za te novce nek nkj slabije i novije kupi.. a ne jurilicu staru 15 godina... taman da ju je bog isus napravil nebre biti u dobrom stanju više...

Može bit u dobrom stanju al ćeš je i platit onda, a ne oni našli najjeftiniji TT na Njuškalu friško uvezen iz pretpostavljam DE Drugi su po 15, 20 pa čak i 30 tisuća kn skuplji, a ista godina ili godinu dana mlađi.

 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa da zato velim.. neš ti kupil audi tt s 200 konja za 3k €...

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo jutros sam isao u Split autoputem naravno pa sam putnim kompom mjerio potrosnju.

Pocetak mjerenja tocno na naplatnoj postaji Šibenik a zavrsio sam na postaji Split.

Na slikama se vidi duzina dionice, prosjecna brzina i potrosnja.

 

prijeđeno km prijeđeno km
prosjecna brzina prosjecna brzina
potrosnja potrosnja
Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoman kaže...
Karlek_19 kaže...

Kak ti točno s 16 godina misliš to LEGALNO voziti?

 Nista za mene, s prakse mi frend, 21 godina pa eto da ne radi racun postavio na mome...

Nek za tu lovu kupi neki Clio ili Punto u dobrom stanju.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

3.14ce kada planirate stavljati ljetne gume? Ili je već netko stavio...

Ja sam mislio možda sad za vikend ili čekati još koji tjedan?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

3.14ce kada planirate stavljati ljetne gume? Ili je već netko stavio...

Ja sam mislio možda sad za vikend ili čekati još koji tjedan?

 Meni su gume došle, stavljam ih u petak/subotu. 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

 

3.14ce kada planirate stavljati ljetne gume? Ili je već netko stavio...

Ja sam mislio možda sad za vikend ili čekati još koji tjedan?

 Ako s kopna pricekaj jos tjedan dva date ne iznenadi a ako si s mora zimske nisi triba ni stavljat s obzirom koliko je sniga bilo ove zime

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

3.14ce kada planirate stavljati ljetne gume? Ili je već netko stavio...

Ja sam mislio možda sad za vikend ili čekati još koji tjedan?

A zbog ministra moram čekati 15.04.

Na stranu što bi ih već vjerojatno skinuo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Evo jutros sam isao u Split autoputem naravno pa sam putnim kompom mjerio potrosnju.

Pocetak mjerenja tocno na naplatnoj postaji Šibenik a zavrsio sam na postaji Split.

Na slikama se vidi duzina dionice, prosjecna brzina i potrosnja.

 

 Pun k jbt.. Jesi ti to probao malo, da kažem po našem, kalati?  Šta Penryn kaže - jel moguće stvarno da BC previše pokazuje? Čuo sam za premalo, ali previše..

Pero Dinamit kaže...

3.14ce kada planirate stavljati ljetne gume? Ili je već netko stavio...

Ja sam mislio možda sad za vikend ili čekati još koji tjedan?

 Bas bio kod starog jučer popodne, on je nove felge i ljetne stavio. Ja ću idući tjedan vjerojatno, iz fin.razloga LOL, plaću čekam, a htio bi i ostaviti zimske na čuvanju pa mi je to još kakvih 120-150kn gore.

In the name of tragedy...
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam nista probava kalati ovo je moja voznja znaci po GPS-u do 150km/h.

Kad se budem vracao probacu ponovo al stedljivo znaci do max 120kmh tako da mi prosjecna bude oko 110km/h.

Dok se vratim objavim slike.

A da li dobro pokazuje komp vidicemo na sljedecem livanju goriva cu izracunat i kompom i po starinski digitronom.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bogte. 8L golf dizel. po autocesti do 150km/h. mogu se samo poklopit po usima kolko moj trosi...

 

P.S. vozim ljetne vec tjedan i pol. na merca stavil u nedjelju ljetni setup, citroen je jos na zimskima jel je sluzbeni pa se ceka 15.4. bas sam jucer dal svoje stare wintersport 4D frendu za traktorsku prikolicu, ne da su na prvoj osovini unistene totalno nego su vec i ripne popucale, neke ripne su se zaljepile skupa od topline. nakon 4 sezone i x km zavrijedile su penziju i dostojnu zamjenu...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

3.14ce kada planirate stavljati ljetne gume? Ili je već netko stavio...

Ja sam mislio možda sad za vikend ili čekati još koji tjedan?

 

ja stavio u nedjelju.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo vratija se ja iz Splita i evo rezultata.

Nisan nigdi prisa 120km/h tako da je ovo bilo tesko mrcvarenje i nema tko me nije pristiga.

Potrosnja drasticno manja ni sam nemogu virovat da je tolika razlika u ugrubo 30km/h razlike.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Evo vratija se ja iz Splita i evo rezultata.

Nisan nigdi prisa 120km/h tako da je ovo bilo tesko mrcvarenje i nema tko me nije pristiga.

Potrosnja drasticno manja ni sam nemogu virovat da je tolika razlika u ugrubo 30km/h razlike.

Je, slično je i meni. K'o da sam ja slikao.

Jedino što nemam živaca, tj. više me umara sporije voziti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Evo vratija se ja iz Splita i evo rezultata.

Nisan nigdi prisa 120km/h tako da je ovo bilo tesko mrcvarenje i nema tko me nije pristiga.

Potrosnja drasticno manja ni sam nemogu virovat da je tolika razlika u ugrubo 30km/h razlike.

 E to je već rezultat koji smo i mi sa Passatom imali, uz to natovareni ko šipak, bar što se gepeka tiče. Zato mi je u startu i bilo čudno kad si reka 8, kontam 6. brzina, pa čekaj malo, 120-130km/h, nema šanse.

 

Sad druga stvar šta ti voliš dati gas.. pa ga stisneš i ovo ti je tlaka ovako se voziti hehe..

In the name of tragedy...
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma nema teoretske teorije da ja vise tako vozim, na jednom mistu kad me pristiga tegljac s prikolicom od 20 metara tija san izac iz auta i pogurat ga.

Presporo je to za mene a uostalom ja ne placam gorivo pa tko ga jeeebe.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

nicky.sl, to samo ide u prilog ciloj prici da je za privatne potrebe stara D1 bolja od A1 - em je manja potrosnja, em je kraca, em ne placas cestarinu... 

mene isto na plin kad idem sluzbeno nije brige za potrosnju ni za cestarinu, dapace, jos mi i bolje jer je 2kn/km, a relacija duza, ali mi zato tank plina od st do zg gori skoro cili otidje autoputem, dok starom cestom, nakrcan, potrosi znatno manje, toliko da se jos (ako ostajem), vozim dva dana po gradu i okolici prije nego idem nalit... 

 

aerodinamika je zajebana stvar... zato i najslabiji auti potegnu sigurno do 150, oni oko stotinjak konja do 180, a za ic preko 200 triba i aerodinamicno auto i snazan motor... naravno i adekvatna kolicina goriva... 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa normalno ja u privatne svrhe jos nisan usa na autoput niti ću.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

u nas ce autoput zazivit jedino ukoliko se uvedu vinjete... a i tad pitanje... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice