Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.193.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eywa33 kaže...

Jutro, evo da javim kako sam krstio auto...poljubio sam guzu jedbog kombija, srecom pri maloj brzini pa nema neke stete, branik mrvicu ostrugan...nego jedna stvar me zabrinula, kad sam stao odmah nakon nezgode, cuo sam neko pistanje u prednjem dijelu haube, negdje oko hladnjaka...sto bi to moglo bit? Ajd ako netko ima kakvu ideju...poci cu u mehanicara nakon posla al nemam mira. 

 

E i to se cuje kad je izgasen, ne znam jel kada je upaljen. I prumjetio sam zvuk slican kad sam upalio klimu. Nesto oko usisa za klimu? Neam pojma, bubam.

 Da si nisi probušio kiler, pa ti rashladna tekućina "pišti" jer je pod protoskom i izlazi. Provjeri stvara ti li se lokvica ispod prednjeg branika. Ako da, kiler je. Ili neko vrijevo, ali sumnjam da je baš crijevo nastradalo.

11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Izgleda da mi je otisa plin od klime. To se culo kako pisti. Samo da nije otisao sustav, nego mozda kakva cijev koja bi se dala zakrpat pa stavit novi plin... Kolko ce me doc samo zamjena plina posto prvi put ovo radim.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eywa33 kaže...

Izgleda da mi je otisa plin od klime. To se culo kako pisti. Samo da nije otisao sustav, nego mozda kakva cijev koja bi se dala zakrpat pa stavit novi plin... Kolko ce me doc samo zamjena plina posto prvi put ovo radim.

 Imaš na Ponudi dana akciju, 149 kn punjenje klime i servis, ako si u ZGu. Crijevo ti neće sigurno htjeti zamijeniti u toj cijeni, već ćeš morati platiti zasebno. (ako je crijevo u pitanju)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eywa33 kaže...

Jutro, evo da javim kako sam krstio auto...poljubio sam guzu jedbog kombija, srecom pri maloj brzini pa nema neke stete, branik mrvicu ostrugan...nego jedna stvar me zabrinula, kad sam stao odmah nakon nezgode, cuo sam neko pistanje u prednjem dijelu haube, negdje oko hladnjaka...sto bi to moglo bit? Ajd ako netko ima kakvu ideju...poci cu u mehanicara nakon posla al nemam mira. 

 

E i to se cuje kad je izgasen, ne znam jel kada je upaljen. I prumjetio sam zvuk slican kad sam upalio klimu. Nesto oko usisa za klimu? Neam pojma, bubam.

Vjerojatno negdje klima pušta.. otiđi do kakvog mehe i nek provjeri. Kod Golfa 5 je kompresor klime koji se stalno vrti(doduše tek na 2% kapaciteta kad je klima ugašena) pa ne bi bilo dobro vozit tako duže vremena da ne bi kompresor ostao bez ulja. 

 

thedream kaže...

 Možda ti ovo pomogne u preciznijoj dijagnozi, jutros evo ista stvar, ali su okretaji u jednom momentu varirali od 850-1100, sami od sebe. Kad sam ga prvi put upalio, odmah su se podigli na 1100, dok sam došao do posla bili su na 850, temp je bila 90c, tu nema frke.

Išao sam ugasiti i upaliti auto par puta, za test, i onda je krenulo to variranje. Dobro valjda da ih ne zakuca na 3000rpm , ranije ujutro, a uz to motor hladan. To bi super bilo.

Pretpostavljam i ja da je za početak senzor, to bi bilo super.

Pokušati ću ga sam naći ili tu sa kolegama mehaničarima u firmi.

Senzor temp vode ti je najjeftiniji i najlakši način, al svejedno nek ti netko spoji na dijagnostiku i vidi ima li grešaka i jel senzor temp pokazuje točno. Tablu ne računaj, ona namjerno laže.. kod golfa 5 laže za ravno 15C, npr. nakon par min vožnje tabla pokazuje 90C a zapravo je voda tek na 75C(a ulje cca 60c). To je napravljeno namjerno da ne bi kazaljka stalno varirala što većinu ljudi nervira.

Ako nije taj senzor onda je strujni dio bosch pumpe, a to mislim košta dosta više..

 

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kleper, BF Goodrish ili Fulda??

205/55/16

 

Sve su oko 500 kn komad (akcija i sl.)

Steam library cleanup https://www.youtube.com/playlist?list=PLUaagkeWgzfnn8jtXoP5pXYNV75zvhg-_
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Kleper, BF Goodrish ili Fulda??

205/55/16

 

Sve su oko 500 kn komad (akcija i sl.)

 

i sve su shit 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Jarvan kaže...

Kleper, BF Goodrish ili Fulda??

205/55/16

 

Sve su oko 500 kn komad (akcija i sl.)

 

i sve su shit 

 Je li to misliš kao za ekstremnu uporabu ili?

 

Ja sam prešao oko 7k km na jeftinim zimskim Savama ove zime i nisam ni klizao ni ništa (uz primjerenu brzinu). Tako da me zanima da li je razlika između skupih i jeftinih guma samo plaćanje brenda ili ipak postoji.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Kleper, BF Goodrish ili Fulda??

205/55/16

 

Sve su oko 500 kn komad (akcija i sl.)

Evo ovogodišnji ADAC-ov test pa pogledaj. Kupovat bilo što treće bi bilo suludo i praktički lutrija. Od te tri ja bi Kleber (Dynaxer HP 3?) jer s njima bar znaš što kupuješ..

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Kleper, BF Goodrish ili Fulda??

205/55/16

 

Sve su oko 500 kn komad (akcija i sl.)

Mislim da su turanze oko 550, to ti je oko 50-kn godisnje ako ce izdrzat 4 god(trebale bi), a to ti je jos najvazniji dio auta, tako da moja preporuka.

:D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Ja sam prešao oko 7k km na jeftinim zimskim Savama ove zime i nisam ni klizao ni ništa (uz primjerenu brzinu). Tako da me zanima da li je razlika između skupih i jeftinih guma samo plaćanje brenda ili ipak postoji.

 

Nepredvidive situacije, pogotovo po mokrome. Može biti razlika život ili smrt.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

 Ja sam prešao oko 7k km na jeftinim zimskim Savama ove zime i nisam ni klizao ni ništa (uz primjerenu brzinu). Tako da me zanima da li je razlika između skupih i jeftinih guma samo plaćanje brenda ili ipak postoji.

 

kada se dogodi nešto nepredvidivo pa buš morao naglo zakočiti po mokrome ću te pitati 

kako je jakov rekao, život ili smrt, ili popravljati prednji kraj ili ne.. nije vrijedno rizika, na gumama se ne štedi jer gume glavu čuvaju 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

onjegin, ma ako ti save nisu klizale, sto onda reci... nebi ti ni gola felga klizala... uzmi nankang gume za 250, 300kn i vozi sljedecih 100tkm, profila ces imat... 

 

mislim, tip s fiatom uno na JEDNOJ straznjoj gumi vec misecima (bar sto sam primjetia) ima michelil MXL iz 1991 godine, i vozi! tako da se ocito moze... za one koji zapravo auto i VOZE, u obzir dolazi jedino postena guma (continental, dunlop, pirelli, michelin, i slicne)... 

 

uostalom, ako si blizu slovenije ili bih, otidji tamo pa kupi premium gume po cijeni koju ovdje placas za skovace... 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ženin Pežoić ulovija jubilarnih 100000 km od godine gospodnje 2002. do danas.

Kupija sam ga novog i do danas nije stvara većih problema, evo kojih:

-senzor zracnih jastuka (u garantnom roku)

-zadnji desni ležaj

-zadnji desni kocioni cilindar i ulje je unistilo paknu (odljepila se)

-pukla šipka od ulja (onaj plasticni vrh s mjericom)

-tri akumulatora prominjena što me posebno iritira

Sve u svemu odlicno za autić koji grabi 13-tu godinu.

 

Zaboravi reć motor je 1.1 benzinac od 60ks

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Auto je na cesti, (nisam ga stigao prije preuzet) moram priznat sad leti za razliku od prije, promijenjena radilca, ležajevi, filter ulja i uljeulje (skidali smo karter pa zato..), te ću još mijenjati sajlu od kvačila idući tjedan...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Ženin Pežoić ulovija jubilarnih 100000 km od godine gospodnje 2002. do danas.

Kupija sam ga novog i do danas nije stvara većih problema, evo kojih:

-senzor zracnih jastuka (u garantnom roku)

-zadnji desni ležaj

-zadnji desni kocioni cilindar i ulje je unistilo paknu (odljepila se)

-pukla šipka od ulja (onaj plasticni vrh s mjericom)

-tri akumulatora prominjena što me posebno iritira

Sve u svemu odlicno za autić koji grabi 13-tu godinu.

 

Zaboravi reć motor je 1.1 benzinac od 60ks

 

Moram priznati da nije to baš ništa... Naš twingo će uskoro 100000km, iako je 2008 godište (malo ti se vozi žena :) ), a nije bilo ničega osim redovnog održavanja. Samo jedan akumulator, i to nakon što sam zabunom ostavio upaljena svijetla.

Svi smo mi Mentalist.
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Fulda nije "noname", a kleber malo gledam i najviše ih krasi BUČNOST, najbučnija guma su skoro.

Zimske su mi Save, i pokazale su se odlične na snijegu, al mislim da će pasti fulda ili Nokian ipak na kraju.

 

EDIT: prema testu fulda ecocontrol je zlatna sredina (ocjene vrlo preporučljivo...), eto mi još jednog razloga više za kupnju :D

Steam library cleanup https://www.youtube.com/playlist?list=PLUaagkeWgzfnn8jtXoP5pXYNV75zvhg-_
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 21:08 (Jarvan).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel itko može ukratko opisat kaj se dela za privremenu ugradnju woofera u auto?
Na jedno 2 tjedna trebal' bi woofer u autu, w202 linija.

Neke kvalitetne snage da se može čut kak spada...

 

Jel se može to nekak preko nekog dodatnog akumulatora i kak ide sa žicama, kaj se auto napola raskopa?

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Ženin Pežoić ulovija jubilarnih 100000 km od godine gospodnje 2002. do danas.

Kupija sam ga novog i do danas nije stvara većih problema, evo kojih:

-senzor zracnih jastuka (u garantnom roku)

-zadnji desni ležaj

-zadnji desni kocioni cilindar i ulje je unistilo paknu (odljepila se)

-pukla šipka od ulja (onaj plasticni vrh s mjericom)

-tri akumulatora prominjena što me posebno iritira

Sve u svemu odlicno za autić koji grabi 13-tu godinu.

 

Zaboravi reć motor je 1.1 benzinac od 60ks

 očito imamo različite pojmove o tome što je odlično... 

 

žena ti praktički ne vozi... 

Jakovp kaže... 

Moram priznati da nije to baš ništa... Naš twingo će uskoro 100000km, iako je 2008 godište (malo ti se vozi žena :) ), a nije bilo ničega osim redovnog održavanja. Samo jedan akumulator, i to nakon što sam zabunom ostavio upaljena svijetla.

 ovo je vec normalna godisnja kilometraza... ne znam sto se ima na autima kvarit prvih 100tkm... 

 

na nedavno prodanom accentu iz 1995. s 265tkm i dalje originalna lamela, diskovi, bubnjevi, prednji amortizeri (straznji minjani na 240tkm)... redovito odrzavanje i vozi... 

Jarvan kaže...

Fulda nije "noname", a kleber malo gledam i najviše ih krasi BUČNOST, najbučnija guma su skoro.

Zimske su mi Save, i pokazale su se odlične na snijegu, al mislim da će pasti fulda ili Nokian ipak na kraju.

 

EDIT: prema testu fulda ecocontrol je zlatna sredina (ocjene vrlo preporučljivo...), eto mi još jednog razloga više za kupnju :D

 na ovom gore accentu bile su ecocontrol i te su bile 2 puta, prvi put su bile definitivno bolje nego druga serija - plastika, iako su nazivno trebale bit iste... 

iako nije noname, definitivno nije premium, ma ni blizu... 

 

ma dobro, koliko vrimena, bolje rec dana u godini vi provedete sa snigom pod gumama da bi te save uopce imale preporuku? po kisi su kakve? nikakve! a po snigu i ova litnja fulda ide i vozi... sava ni na suvom ne drzi, a kamoli po kisi... da jednu za drugom provate njih pa neku premium gumu, tek bi onda vidili OGROMNU razliku... 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema se potrebe puno vozat (sad sta je kome puno a sto ne je stvar za razmatranje) imamo na raspolaganju sluzbeni auto koji izvuce vecinu posla (i privatnog).

Zbilja ne smatram da je bilo puno problema s obzirom da mu je 13 godina i kako kazem jedino me akumulatori nerviraju ( tri komada) prvi je otisa niti dvi godine star, drugi je traja do prije dvi tri godine (sto i nije tako lose) treci je crka nakon misec dana (sricom imao je garu pa san dobija drugi) tako da ispada da je Super Vesna najbolja (najduze je trajala).

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A sta rec na kilometrazu mog Pezoica koja iznosi 44000 km a on je iz 2008. godine (doduse njega sam kupio prije ravno godinu dana kad je imao 40500km).

Ljudi moji vozika se svak prema svojim potrebama.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Nema se potrebe puno vozat (sad sta je kome puno a sto ne je stvar za razmatranje) imamo na raspolaganju sluzbeni auto koji izvuce vecinu posla (i privatnog).

Zbilja ne smatram da je bilo puno problema s obzirom da mu je 13 godina i kako kazem jedino me akumulatori nerviraju ( tri komada) prvi je otisa niti dvi godine star, drugi je traja do prije dvi tri godine (sto i nije tako lose) treci je crka nakon misec dana (sricom imao je garu pa san dobija drugi) tako da ispada da je Super Vesna najbolja (najduze je trajala).

 to je vec druga stvar... ako imas sluzbeno auto, onda to puno objasnjava...

 

mislim da ti problem s akumulatorima nastaje upravo zbog nevozenja... ako imas di drzat auto (garaza npr.) nije ti lose drzat ga prikljucenog na ovakav Lidl punjac koji ti osim "punjenja" ima i mod odrzavanja akumulatora, sto je taman ono sto bi ti odgovaralo ako se auto ne vozi cesto... baci oko na upute... 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

 Moram priznati da nije to baš ništa... Naš twingo će uskoro 100000km, iako je 2008 godište (malo ti se vozi žena :) ), a nije bilo ničega osim redovnog održavanja. Samo jedan akumulator, i to nakon što sam zabunom ostavio upaljena svijetla.

no moj foki je 4mj 2008 i ima prek 261tkm 

Jedan akumulator, zamašnjak s lamelom, veliki servis, nekakvo crijevo, 2 amortizera, i one zadnje lampe za tablice. sad ce 3 seta diskova, 6 seta plocica, mislim da je ovo 4 set ljetnih guma i 3 set zimskih, promjenil kozu mjenjaca jer je bila spucana, 2 puta bila filana klima i ja mislim da je to to. izrazito zadovoljan s autom. 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne vozi se cesto al bas da ga triban prikopcat na punjac e u to nisan bas uvjeren prije bi to tribalo mom drugom Pezoicu koji je u godinu dana otkad je u mene prica cilih 3500km.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Paradox1 kaže...

Jel itko može ukratko opisat kaj se dela za privremenu ugradnju woofera u auto?
Na jedno 2 tjedna trebal' bi woofer u autu, w202 linija.

Neke kvalitetne snage da se može čut kak spada...

 

Jel se može to nekak preko nekog dodatnog akumulatora i kak ide sa žicama, kaj se auto napola raskopa?

1x kabel od + kleme akumulatora do pojačala (min. 8mm²) sa odgovarajućim osiguračem - cca 5m

1x kabel sa šasije (-) do pojalača (min. 8mm²) - cca 0.5m

1x 2xRCA kabel od radija do pojačala - cca 5m

1x tanki kabel (0.5mm²) od radija do pojačala (remote) - cca 5m

1x min. 2x1.5mm² od pojačala do woofera - cca 0.5m

 

1x pojačalo

1x woofer u kutiji

 

To je ono što ti treba za počatak...a detaljnije ovisi o tome koliko si spreman platiti...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

meni to stvarno ne ide u glavu... pored sluzbenog ides registrirat jos dva auta koja prakticki ne vozis... manje godisnje nalijes goriva nego sto ti izidje registracija... 

 

jesi miria napon na zeninom? kako ti halogenke traju? regler? 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uletila prilika za drugog pa nisan moga odolit.

Nisam mirija napon, halogenke se dobro drze (dosad sam ih prominija 3-4 koliko se sićam).

Htio sam prodat starog (nema klimu za razliku od novog) al zena neda (zao joj ga)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Update o šteti - kiler klime, vezni lim/nosač. Branik je od abs plastike - on se savio pri udarcu, al se vratio u prvobitno stanje - ne možeš po braniku ni primjetit nikakvu štetu, tek po gornjoj maski koju sam već naručio novu za kojih 150kn (badgeless k tome, postajem seljo ćuning ricer :). 

Sutra meha javlja cijene pa naručujem. Računam min 2000kn cijenu ovog izleta... 

 

Na slici se vidi maska kako je ispod znaka napukla, a branik kao da je istrugan. Mislio sam da se neće moć skinut ti tragovi udarca, al bome mi žena ispeglala jedva se primjeti :) 

 

ps... dok sam izlazio iz auta mislim u glavi kako ću morat sa kupit po cesti ovu jeftinjaru od plastičnog okvira za tablice (ebay 10$ :) , a ono ne taknuto, niti napuklo...hahahahah teška komedija. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 22:40 (eywa33).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

bogte, pa to se nis ne vidi. hebes branik, to se lako pokita. al ono fakat tolko stete iza branika a ovaj ko novi. 

 

dobro kod tih golfova je to kaj je prvi kraj relativno zatvoren, pa kad tak se dogodi ili kad pofrezas fazana ili zekoslava mrkvu, ne ostetis ic i hladnjake. dok je meni recimo ic zasticen samo s malo plastike koja valjda more popucat kad ju djete udari...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eywa33 kaže...

Update o šteti - kiler klime, vezni lim/nosač. Branik je od abs plastike - on se savio pri udarcu, al se vratio u prvobitno stanje - ne možeš po braniku ni primjetit nikakvu štetu, tek po gornjoj maski koju sam već naručio novu za kojih 150kn (badgeless k tome, postajem seljo ćuning ricer :). 

Sutra meha javlja cijene pa naručujem. Računam min 2000kn cijenu ovog izleta... 

Kondenzator klime 500-700kn ovisno o proizvođaču, + punjenje nekih 200kn, vezni lim mislim isto 500-700kn, + ruke za sve to i taman si tu oko 2k kn. Al isto si ga pošteno "takao" kad je kondenzator klime stradao. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
Paradox1 kaže...

Jel itko može ukratko opisat kaj se dela za privremenu ugradnju woofera u auto?
Na jedno 2 tjedna trebal' bi woofer u autu, w202 linija.

Neke kvalitetne snage da se može čut kak spada...

 

Jel se može to nekak preko nekog dodatnog akumulatora i kak ide sa žicama, kaj se auto napola raskopa?

1x kabel od + kleme akumulatora do pojačala (min. 8mm²) sa odgovarajućim osiguračem - cca 5m

1x kabel sa šasije (-) do pojalača (min. 8mm²) - cca 0.5m

1x 2xRCA kabel od radija do pojačala - cca 5m

1x tanki kabel (0.5mm²) od radija do pojačala (remote) - cca 5m

1x min. 2x1.5mm² od pojačala do woofera - cca 0.5m

 

1x pojačalo

1x woofer u kutiji

 

To je ono što ti treba za počatak...a detaljnije ovisi o tome koliko si spreman platiti...

 

Ajme meni.

Ak bi se išlo na someka i po', somek najviše? 
To bi bilo dost valjda?

 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice