Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.235.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TheMenstalist kaže...

 Hvala.

 

I kaj onda bi zbilja ovog dobil za 87t kn? Pa to čak ne izgleda tolko preloše..

 

+ do slovenije za put i tekuće troškove igurno nebi trebal 2500 €..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

87k kn sa uračunatim dopremanjem auta koji oni procjenjuju na 2500kn

 

Alfa 147, facelift, se može u sloveniji naći za 2800€, kad ju uvezeš i platiš sve troškove izađeš sa nekih 30k kn što je ispod svake cijene kad usporediš sa ciframa kod nas u hrvatskoj. Stvarno isplativo. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 11:34 (quickr).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...

87k kn sa uračunatim dopremanjem auta koji oni procjenjuju na 2500kn

 

Alfa 147, facelift, se može u sloveniji naći za 2800€, kad ju uvezeš i platiš sve troškove izađeš sa nekih 30k kn što je ispod svake cijene kad usporediš sa ciframa kod nas u hrvatskoj. Stvarno isplativo. 

 Javna je tajna da su auta skuplja u Hr, nego da odemo po njih u zemlje EU, iz razloga što ovi kod nas pri prodaji/kupnji vozila gledaju kataloške cijene vozila, a ne koliko si ga ti realno platio. 

Powered by EuroDiesel
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa da to i velim, put do Jesenica busom(vlastitim prijevozom) i tim 208 npr. natrag, sigurno dođe ispod tih 2500kn.. Čak bi se usudil reći oko 500kn..

 

Još ako se kaj cijena uspije spustiti kod prodavača bi se dalo na oko 80t kn spustiti..

14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Malo offtopic...

Kakvu mješavinu stavljate za 2t motore u trimerima, motornim pilama itd.?

 

Naime, uvijek se držim postotka koji piše. Nekad čak stavim i 0.5% više.

Međutim, prije neki dan mi dođe susjed i krene sa pričom kako nikad ne treba stavljati više od 2%, jer su to nova ulja, da nije potrebno itd. 

 

Priča gluposti ili stvarno ima istine u tome? Ne znam, ja mu ne vjerujem u te priče..

 Priča gluposti.

3% za trimer i 3-4% za motornu pilu su preporuka koju sam dobio u ovlaštenom Husqvarna servisu kod uvoznika za HR.

Iako u uputama piše 2%.

 

Malo više ulja neće imati negativne posljedice, dok manjak hoće.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Pa da to i velim, put do Jesenica busom(vlastitim prijevozom) i tim 208 npr. natrag, sigurno dođe ispod tih 2500kn.. Čak bi se usudil reći oko 500kn..

 

Još ako se kaj cijena uspije spustiti kod prodavača bi se dalo na oko 80t kn spustiti..

 Jedan moj prijatelj je za ukupno 12 000€ troškova (uračunat i put do DE (išlo nas više po 3 auta pa podijelili trošakl)) uzeo Audi A4 2010 godište dizel s pređenih origigi 75 500 km i full opremom, te metalik sivom bojom. Dok takav kod nas dođe ko sv. Petra kajgana

 

EDIT: što se tiče felgi za Audia, uzea san Vossen felge (samo što sam uzeo 19") koje ste mi preporučili...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=42z8GEz7i_g

Powered by EuroDiesel
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 13:32 (eXtreme69).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U Njemačkoj su i još jeftiniji, tam za 14k € uzmem GTI-a.. samo je problem CO2 kod uvoza, oderali bi me ko psa.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo vam par sneak peek fotki iz auto kluba o novoj alfi giuliji, ipak je rađena u suradnji sa maseratijem, zbog toga je otvor spremnika goriva na lijevoj strani...

 

SLIKA 1

 

SLIKA 2

 

SLIKA 3

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Malo offtopic...

Kakvu mješavinu stavljate za 2t motore u trimerima, motornim pilama itd.?

 

Naime, uvijek se držim postotka koji piše. Nekad čak stavim i 0.5% više.

Međutim, prije neki dan mi dođe susjed i krene sa pričom kako nikad ne treba stavljati više od 2%, jer su to nova ulja, da nije potrebno itd. 

 

Priča gluposti ili stvarno ima istine u tome? Ne znam, ja mu ne vjerujem u te priče..

Ja natocim 5L benzina, usput kupim na benzinskoj jedno stihl ulje(uzimam njihovo posto su skoro sve sta imam njihovo, pa predpostavljam da najbolje znaju kakvi postoci su najbolji za njihove uredaje) i odmah ubacim unutra(znaci tocno 2%), za sad nikakvih problema, trimer radi vec 15-ak godina bez ikakvih problema s motorom, redovito koristen, motorka jos radi, stara je preko 20 godina, takoder stihl, al ona se koristi godisnje samo par sati, motorna sprica za vinograd takoder nikakvih problema(10-ak godina). U sve tocim istu mjesavinu.

:D
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
dv14 kaže...

Malo offtopic...

Kakvu mješavinu stavljate za 2t motore u trimerima, motornim pilama itd.?

 

Naime, uvijek se držim postotka koji piše. Nekad čak stavim i 0.5% više.

Međutim, prije neki dan mi dođe susjed i krene sa pričom kako nikad ne treba stavljati više od 2%, jer su to nova ulja, da nije potrebno itd. 

 

Priča gluposti ili stvarno ima istine u tome? Ne znam, ja mu ne vjerujem u te priče..

 Priča gluposti.

3% za trimer i 3-4% za motornu pilu su preporuka koju sam dobio u ovlaštenom Husqvarna servisu kod uvoznika za HR.

Iako u uputama piše 2%.

 

Malo više ulja neće imati negativne posljedice, dok manjak hoće.

 Zavisno od ulja do ulja. Ak se koristi inino onda se preporuca cak stavljat i 5%. Ali je problem kaj se čađi klip s tim uljem i 2t motor gubi na snazi i dimi ko lokomotiva. Ja za svoju opremu iskljucivo koristim Stihl ulje. Jest da je skupo ali ga ide 100ml na 5l. I nikad nikakvih problema. A vjerujte mi da imam doma Stihl 051AV koja je 2xmoje starosti s original klipom i cilindrom, spilila i napilila na vagone i radi ko zmaj jos uvjek.

 

Uglavnom se pridrzavaj specifikacija proizvođaca opreme ili samog ulja. Jer nije isto jel se koristi sintetika ili polu sintetika ili mineralno. Za skutere i motore je mineralno zakon. Za ovak motorke i flakserice stihl polu sintetika posto se to vrti. A mineralno 2t ne stavljam tipa ina jer se napravi gareži na klipu i onda ta garež more puknut i sjebe i klip i cilindar.

 

Ina 2T mi je razvalila mašinu na automatiku unutar 2500km. Auspuh je tolko mastan da ga nemoš ni s 10l benzina oprat.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 14:53 (Lord_Marko).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eXtreme69 kaže...
Karlek_19 kaže...

Pa da to i velim, put do Jesenica busom(vlastitim prijevozom) i tim 208 npr. natrag, sigurno dođe ispod tih 2500kn.. Čak bi se usudil reći oko 500kn..

 

Još ako se kaj cijena uspije spustiti kod prodavača bi se dalo na oko 80t kn spustiti..

 Jedan moj prijatelj je za ukupno 12 000€ troškova (uračunat i put do DE (išlo nas više po 3 auta pa podijelili trošakl)) uzeo Audi A4 2010 godište dizel s pređenih origigi 75 500 km i full opremom, te metalik sivom bojom. Dok takav kod nas dođe ko sv. Petra kajgana

 

EDIT: što se tiče felgi za Audia, uzea san Vossen felge (samo što sam uzeo 19") koje ste mi preporučili...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=42z8GEz7i_g

 To sam ja preporucio 

 

Pics or didnt happen....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki imam problem.. Kada kocim malo jace cuje se nesto kao da struze... Diskovi i plocice su relativno nove, ali kociono ulje nije pa dali bi mozda to bio problem?

golf 4 1.9 tdi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Haha 

VedranL.
14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Evo vam par sneak peek fotki iz auto kluba o novoj alfi giuliji, ipak je rađena u suradnji sa maseratijem, zbog toga je otvor spremnika goriva na lijevoj strani...

 

 Rekao sam ja to odmah, vide se tu maseratijeve linije :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

evo uslikano jutros.. 

 A gledajte ovog trolera. Zagovornik "pravog goriva" i antitraktorist, a vozi benzinca na 1600 okretaja, na tolko okretaja ni moj traktor nejde nikam. Razocaran sam devetka 

 

prc prc   

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
nine kaže...

evo uslikano jutros.. 

 A gledajte ovog trolera. Zagovornik "pravog goriva" i antitraktorist, a vozi benzinca na 1600 okretaja, na tolko okretaja ni moj traktor nejde nikam. Razocaran sam devetka 

 

prc prc   

 "Ferguson" ili Focus?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Svi 5  

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 A gledajte ovog trolera. Zagovornik "pravog goriva" i antitraktorist, a vozi benzinca na 1600 okretaja, na tolko okretaja ni moj traktor nejde nikam. Razocaran sam devetka 

 

hah nagužvalo se u podvožnjaku ispod savske, pa sam morao pustiti gas, a obe ruke bile zauzete slikanjem stanja kilometara (kako mi čarobna brojka nebi pobjegla) pa nisam mogao vratiti u 3. 

 

@ruske

tako je dignuti prije svega 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Decki imam problem.. Kada kocim malo jace cuje se nesto kao da struze... Diskovi i plocice su relativno nove, ali kociono ulje nije pa dali bi mozda to bio problem?

golf 4 1.9 tdi.

Mozda su gume lose pa abs popusta, kod nekih auta se cuje ko struganje.

:D
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opela su nazalost prodali dan prije, inace je auto predivan u zivo, bas steta.

 

Izbor je na kraju pao na ovu mazdu: http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-cd110-gt-oglas-15810926

 

Za par mjeseci ako se ne pokaze kao dobar izbor, lako se zamijeni za nesto bolje, za sada ce posluziti. Takodjer jako lijep auto u zivo, a i oprema je bogata.

WordPress ❤
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Mazda je super, iako opet preprodavač... Jel znaš otkud je auto, je li uvezen, jesi li kilometri stvarni?  Tako je nama tip muljao, kao focus ovo ono, na kraju uvezen iz italije, otprilike 10. ruka, sve taksisti, skinuto 200000 km (ako ne i više). I tip prodaje priče da sigurno nije od taksista je oni nikad ne voze dizel

 

Zato dobro provjeri porijeklo auta...

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

Mazda je super, iako opet preprodavač... Jel znaš otkud je auto, je li uvezen, jesi li kilometri stvarni?  Tako je nama tip muljao, kao focus ovo ono, na kraju uvezen iz italije, otprilike 10. ruka, sve taksisti, skinuto 200000 km (ako ne i više). I tip prodaje priče da sigurno nije od taksista je oni nikad ne voze dizel

 

Zato dobro provjeri porijeklo auta...

 Mazda je iz uvoza, vecina ako ne i svi njihovi auti su izvana.

 

Bili smo na servisu i provjerili s mehanicarima da li je sve u redu i kazu da je. Prodavaci se cine korektni ali opet, to im je i posao tako da nikada neznas, ali kilometri se cine realni.

 

Imam dobar osjecaj, al vidjet cemo.

WordPress ❤
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 17:41 (OriginalEXE).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
OriginalEXE kaže...

Opela su na sreću* prodali dan prije, inace je auto predivan u zivo, bas steta.

 

Izbor je na kraju pao na ovu mazdu: http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-cd110-gt-oglas-15810926

 

Za par mjeseci ako se ne pokaze kao dobar izbor, lako se zamijeni za nesto bolje, za sada ce posluziti. Takodjer jako lijep auto u zivo, a i oprema je bogata.

*Ispravio sam te. A mazda je mislim najbolje šta si mogao uzeti. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...
OriginalEXE kaže...

Opela su na sreću* prodali dan prije, inace je auto predivan u zivo, bas steta.

 

Izbor je na kraju pao na ovu mazdu: http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-cd110-gt-oglas-15810926

 

Za par mjeseci ako se ne pokaze kao dobar izbor, lako se zamijeni za nesto bolje, za sada ce posluziti. Takodjer jako lijep auto u zivo, a i oprema je bogata.

*Ispravio sam te. A mazda je mislim najbolje šta si mogao uzeti. 

 Drago mi je da tako mislis :) A ne znam, ovaj Opel je bas prelijep, zaljubio sam se u auto na prvi pogled.

WordPress ❤
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
OriginalEXE kaže...

 Opel je bas prelijep, zaljubio sam se u auto na prvi pogled.

 http://www.kbc-rijeka.hr/pages/78_1-pregledi_ociju.php

 

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

ajde ovaj ti ima 4 vrata, lakse ces sevit tam iza

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...
OriginalEXE kaže...

 Opel je bas prelijep, zaljubio sam se u auto na prvi pogled.

 http://www.kbc-rijeka.hr/pages/78_1-pregledi_ociju.php

 

 

Haha dobra Ni ja nisam baš neki fan opela, dapače, to mi je uz peugeot i citroen najnemilija firma auta.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Decki imam problem.. Kada kocim malo jace cuje se nesto kao da struze... Diskovi i plocice su relativno nove, ali kociono ulje nije pa dali bi mozda to bio problem?

golf 4 1.9 tdi.

1) Ne mora ti nuzno bit problem u kocnicama: kad se koci auto jace "sjedne" na prvu osovinu pa moguce da negde kotac struze po plastici koja visi ili nije dobro prisarafljena.
- probaj se voziti unatrag i onda zakociti cisto da tak nesto eliminiras.

2) moze ti biti neke bezazleno tipa kamecnic izmedu diska i pakne - pogotovo ako se cuje samo na jednos strani.

Pravi programeri programiraju binarno!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
eXtreme69 kaže...
CyberPlague kaže...

3.0 TDi

 A4 ili A6?

 A4
U variant verziji je 2.0. motor i nešto slabiji (cca 20HP)

 Variant je VW. Audi naziva karavane sa Avant, i nema veze limo ili avant. Motori su svi isti i dostupni u obje verzije.

Enjoy The Silence
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Lassie se vratio doma, auto je obnovljen u svim pogledima...gust ga vozit, slusat, gledat...sad sam na miru i 12.7. idem na style, makar samo po pehar najjaceg usisa (izmjerio sam 123dB na jednom susretu)

 Jel si ti jucer navecer prosao ispred Galije u Opatiji i malo zagrmio?

nine kaže...

evo uslikano jutros.. 

 BTW ruske, distanciraj si malo zadnje kotače ako je moguće, ovak izgledaju malo previše uvučeno.. bilo bi idealno da budu poravnati sa blatobranom, evo kako je kod mene..

 Teoretski po zakonu kotaci bi morali biti 3 cm uvuceni. Naravno, sve se to da srediti na tehnickom. Ja na Alfi imam origigi GTA felge sa visokim ET, ali su upisane u knjizicu. Ja bih radije gledao neke felge sa visim ET nego stavljao distance.

Enjoy The Silence
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice