Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.247.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
neo.gz kaže...

Daš dobre novce za auto i onda moraš da paziš koliko kočiš i kako....

Ne trebaš meni govorit ništa.   Činjenica je da je Merc do 2005. god opozvao oko 1,3 mil auta zbog tog SBC-a, a 2006. su odustali do njega i vratili klasični sistem kočenja. Isto tako ima counter na 300,000 kočenja nakon kojeg "traži" da se zamijeni za novi koji je kod nas čini mi se oko 2k €.

Što manje kočenja, pogotovo agresivnijih i što manje naglih puštanja gasa je jedini način da se SBC-u produži životni vijek.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moj SBC je u potpunosti zamijenjen još u sklopu originalnog Mercedes jamstva i nema limit na broj pritisaka. Čak i u ovim autima gdje nije zamijenjen može se jednostavno resetirati kupnjom malog uređaja na ebayu (30-100$), tako da je to sve općenito prenapuhano. Kada bi netko morao nakon svakih 350k stisaka davati 2000 eura za novi SBC sumnjam da bi itko kupovao taj auto.

 

I bez obzira na taj eventualni problem taj sustav kočenja je fenomenalan. Auto staje ODMAH ako treba. Imam dojam da bih pri nekoj većoj brzini pri punom pritisku na kočnicu instantno izletio kroz šajbu skupa sa sjedalom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 22:48 (TracerCPP).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Imam dojam da bih pri nekoj većoj brzini pri punom pritisku na kočnicu instantno izletio kroz šajbu skupa sa sjedalom.

Vjerujem, sve dok.. e tu je problem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
TracerCPP kaže...

Imam dojam da bih pri nekoj većoj brzini pri punom pritisku na kočnicu instantno izletio kroz šajbu skupa sa sjedalom.

Vjerujem, sve dok.. e tu je problem.

 Gdje je problem? Ako je SBC istekao dobije se poruka pri paljenju auta i više ga ne možeš niti pomaknuti dok se to ne riješi. Neće on usred vožnje tebi zbog limita uskratiti kočenje pa da te ubije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

 Gdje je problem? Ako je SBC istekao dobije se poruka pri paljenju auta i više ga ne možeš niti pomaknuti dok se to ne riješi. Neće on usred vožnje tebi zbog limita uskratiti kočenje pa da te ubije.

Naravno da neće, ima on i klasični hidraulični backup sistem koji doduše slabije koči, ali koči. No bez razloga će ti izbit 2k €, to je problem. Ma zapravo i nije, kad se ima za mečku ima se i za to. Ili s druge strane kad si tako jeftino prošao sigurno je ostalo para za nenadane troškove. Kakogod.. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajde ostavite se SBCa Merc hejteri, ako je čovjek rekao da je mjenjan šta sad vi tu solite pamet i govorite mu sve ono što već zna, dopizdili ste

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ajde ostavite se SBCa Merc hejteri, ako je čovjek rekao da je mjenjan šta sad vi tu solite pamet i govorite mu sve ono što već zna, dopizdili ste

Kakvi merc hejteri, ne pričaj gluposti. A da SBC nije baš naj je eto i Merc sam skužio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Naravno da neće, ima on i klasični hidraulični backup sistem koji doduše slabije koči, ali koči. No bez razloga će ti izbit 2k €, to je problem.

 Pa upravo sam ti objasnio da neće nužno izbiti 2000 eura jer zamjena SBC-a nije jedini način da se riješi taj problem.

http://www.ebay.com/itm/Mercedes-Benz-W211-R230-ABS-SBC-Tool-Repair-Code-C249F-/301572620391

 

Penryn kaže...

Ma zapravo i nije, kad se ima za mečku ima se i za to. Ili s druge strane kad si tako jeftino prošao sigurno je ostalo para za nenadane troškove. Kakogod.. 

To je klasični stereotip tj. predrasuda. Naprotiv, nisam uopće nikakav lovator, milijunaš itd., ali sam 2 godine štedio da bi si ga kupio i da ga mogu kvalitetno opremiti/servisirati nakon kupnje. Naravno da ga planiram redovno održavati jer ga inače ne bih niti uzimao. No to ne znači da baš imam 5000 eura on demand samo eto ako se merc pokvari. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

No dobro, SBC na stranu. Jesi možda uspoređivao cijene filtera zraka, ulja, goriva, diskova, pločica, akumulatora(2 su jel da), možda turbina itd. u odnosu na recimo Audi A4(njega si isto gledao?)? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Audi A6, 3.0 TDI (2005) kojeg sam isto gledao u službenom servisu za promjenu ulja i filtera traže ~1650kn, dok za ovaj merc 1200kn. Istina je da je taj audi dosta jači, ali mi je bio cjenovno pristupačniji od A4 kojeg nisam htio niti uzimati u obzir ako nije S-Line (mininum 2007.g), a to je ipak za mene preskupo. Svejedno, ne računam ispod 5000 kn za neki "pošteni" servis na mercu. Ali ipak, merc je merc tj. ako se on redovno održava s njime u pravilu nema problema.

 

Uostalom, auto kao auto. Nikada ne znaš no merc bar ima tu nekakvu reputaciju kao jedan od najpouzdanijih i dugotrajnijih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 23:50 (TracerCPP).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
alen4430 kaže...

Pozdrav ekipa.. Ima li netko iskustva sa Bosch Aerotwin metlicama brisača? Jeste zadovoljni? Vidio sam po netu da se dosta preporučuju, pa ako ima netko osobna iskustva dobro bi došlo. Cijena je oko 230 kn za 1 par, to povoljno? Hvala

 Zakaj dati 230 kn, kad prek e-baya narucis za 50-60kn. Ja sam narucio i zadovoljan sam. Imam ih od 2-3mj

EDIT: sad sam tek vidio da je predlozeno s ebaya

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 0:32 (Osa).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Ali taj sic..

 u cemu je problem? ne vozis se ti u njemu vec 2g, meni je savrsen i vise nemogu sjediti u nijednom normalnom sicu koliko je ovo dobro (dok se ne proba)

sinoc murija na krku malo gledala auto, blejali, sic, boja, felge, ovo ono...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

sinoc murija na krku malo gledala auto, blejali, sic, boja, felge, ovo ono...

 Pa nije baš da imaš nekaj kaj se kod nas rijetko viđa, tipa ferrari, lamborghini ili slicne...megan ko megan. Ili se varam?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

za razliku od 95% megana koji su razd*kani, sa apsisalom bojom, kojima skripi zadnji most itd...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
thedream kaže...

Ali taj sic..

 u cemu je problem? ne vozis se ti u njemu vec 2g, meni je savrsen i vise nemogu sjediti u nijednom normalnom sicu koliko je ovo dobro (dok se ne proba)

sinoc murija na krku malo gledala auto, blejali, sic, boja, felge, ovo ono...

 Naravno, ako tebe veseli..kakav je, realno, s aspekta udobnosti, za duži put? Ne pričam sad o nekom body gripu, da bi izletio u zavoju kroz prozor sa naših 90ks, nego baš komfor. Nemoj me krivo shvatiti, ali naizgled, ne izgleda udobnije od drvene klupe za dulje relacije.

 

Jesi išao kud s njim par sati (3,4,5) u komadu?

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 13:06 (thedream).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jesam, u pocetku prvih par duzih putovanja sam trebao svakih sat sat i pol stat malo da se rastegnem, sad mogu bez beda 3-4h u sutu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

za razliku od 95% megana koji su razd*kani, sa apsisalom bojom, kojima skripi zadnji most itd...

A najbitnije, motor, kakav je on? 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hm, zanimljivo, nisu ni švabi šta su nekada bili...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Hm, zanimljivo, nisu ni švabi šta su nekada bili...

 Pa nije svijet što je nekad bio.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Hm, zanimljivo, nisu ni švabi auslenderi šta su nekada bili...

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
RuskeGTT kaže...

za razliku od 95% megana koji su razd*kani, sa apsisalom bojom, kojima skripi zadnji most itd...

A najbitnije, motor, kakav je on? 

 odlican, ne trosi ni vode ni ulja, sve u normali, 203000km, nije otvaran, sa kracim mjenjacem imas dojam da ima vise od 90ks, na autocesti po ravnome u 5. sa 120-130 ubrzava i dalje dosta snazno (s obzirom na snagu jel, nije to auto od 300ks koji ima 9s 100-200), svaki dan u blokadi...motor je jedina stvar sta nije otisla do sad haha

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže....

 odlican, ne trosi ni vode ni ulja, 

 Zaboravio si napisati da ne troši ni benzin 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
RuskeGTT kaže....

 odlican, ne trosi ni vode ni ulja, 

 Zaboravio si napisati da ne troši ni benzin 

 s obzirom da je stalno u blokadi, potrosnja od cca 9-10 je sasvim ok, na otvorenoj ide na 7, a sa losim gorivom penje se i na 13... (petrol)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 s obzirom da je stalno u blokadi, potrosnja od cca 9-10 je sasvim ok, na otvorenoj ide na 7, a sa losim gorivom penje se i na 13... (petrol)

Petrol loš? Pa meni skoro svaki auto (peugeot 106, golf 3, toyota avensis) troši manje i mirnije radi sa gorivom sa petrola... Dok onaj čušpajz sa ine...

My name is Legion... For we are many!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...
RuskeGTT kaže...

 s obzirom da je stalno u blokadi, potrosnja od cca 9-10 je sasvim ok, na otvorenoj ide na 7, a sa losim gorivom penje se i na 13... (petrol)

Petrol loš? Pa meni skoro svaki auto (peugeot 106, golf 3, toyota avensis) troši manje i mirnije radi sa gorivom sa petrola... Dok onaj čušpajz sa ine...

 

Taj "čušpajz" s ine se također prodaje i u petrolu, i u tifonu, i tko zna gdje još. Benzinske koje ne kupuju gorivo od ine su crodux, lukoil... (možda se sjetim još koje, sad mi je mozak stao)

 

Nemojte biti naivni, ina ima kvalitetno gorivo. Problem je u nekim starijim pumpama koje imaju prljave spremnike, tako da ciljajte na novije pumpe.

 

Uostalom, kod većine ljudi koje tvrdi da osjeti razliku u potrošnji ili ponašanju ili bilo čemu između različitih pumpi je u pitanju opak placebo efekt.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na to sam i mislio, loši spremnici. Nekako mi se čini da je na Školjiću najbolje a na Mlaci i kod dvorane gore na Trsatu najgore (INA).

 

I nije placebo jbmu, auti očito mirnije rade u leru i pri gradskoj vožnji.

 

A Crodux (na Mlaci) je.... Katastrofa. Još namjerno odem tamo, kao neću na onu Inu dolje i onda ćorak...

My name is Legion... For we are many!
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Pa da, ja tankam na školjiću i riješena stvar. Također ne rupi se isto čini sasvim dobro. Škurinje... ne baš.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na Škurinju sam samo jednom točio i nikad više. Izbjegavati. Drugo jutro sam jedva auto upalio... Odem na Petrol na Drenovi, natočim opet i bome idući dan sasvim normalno pali -.-

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja kad sam natočio skuter na Tifonu nije mogao 40km/h navući, a s Petrolovim gorivom ide standardnih do 60, sa svim blokadama. Pa vi pričajte šta hoćete, ali za mene INA i Tifon ne hvala.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma u HR stiže isto gorivo za sve. Problem je u benzinskoj tj. spremnicima. Tako da te priče Petrol je bolji od Ine, Ina je bolja od Petrola, treba objesiti mačku o rep. Sve je to do benzinske.

Ništa ne ostavljam nezavrš
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice