Auto radio

poruka: 8
|
čitano: 4.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Auto radio
Zdravo, ne znam je li pravo mjesto za ovu temu ali hitno mi je, znači ovako, imam neki radion u autu koji je došao sa njim ( kako sam ga kupio ne znam kad je mijenjan) i sad počeo je štekati odnosno neće da očita sve cd-ove na njemu nema utora za USB, i kupio sam fm ali je kvaliteta zvuka katastrofalna, ono nisko skroz. Sad sam odlučio da uzmem radion sa USB utorom, čuo sam kao prvo da je zvuk dosta dosta bolji nego kad je sa fm-a, i sad ono što mene muči, na ponudi imam razne jačine od 7 W pa do 50 W, i mene zanima kako da izaberem pravi jel se može šta spržit ili slično, inače unutar imam klasiku 4 vrata, 4 ona velika mislim da se zovu nisko tonci i 4 visoko tonca
PS: možda to vama sad izgleda sve smiješno ali ja sam u ovome totalni kloc pa me zanima.

HVALA UNAPRIJED 😃
14 godina
offline
Auto radio

Pa što nisi samo nastavio pisat u već postojećoj temi... LINK

 

Inaće da radio sa build-in usb-om daje puno kvalitetniji zvuk od fm transmitera, sad ih se može i dosta jeftino nabavit, pa ako te stari zeza, kupi novi i pitaj da ti ga zamjene (ako ne znaš sam), neke trgovine nude uslugu ugradnje auto radia, pa se raspitaj malo, od marki, sa Pioneer-om i Alpine-om nemožeš pogriješit...

8 godina
offline
Re: Auto radio
Ok hvala ti, samo još ovo ovo u Watima što je, jel se može šta spržit aku uzmem 4x50w ??
14 godina
offline
Auto radio

Današnji autoradio koji god da kupiš nema tu snagu 4x50W, već oko 4x20W, tako da se neće ništa spržit, svi proizvođaći vole napisat 4x50W jer ljepše zvuči (marketinški trik), ali stvarna snaga nije ni približna tome, bar ne bez dodatnog pojačala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 13:12 (1BIT).
8 godina
offline
Re: Auto radio
Stvarno??, hmm onda ništa, hvala ti puno na tome, ja planiram uzeti Pioneer DEH-2200UBB i kod njega piše 4x50w pa me je to zanimalo, jer nebi bilo lijepo da nešto spržim, i usput kakav je taj radio od Pioneera
14 godina
offline
Auto radio

Sa Pioneerom ćeš biti zadovoljan, ma nisam ni ja znao da je 4x50w marketinški trik (al kaj je je, nemogu oni tako "jako" pojačalo ugradit u tako mali radio...), nije to stvarna snaga, spržit se neće ništa, spržit se mogu jedino zvučnici ako su preslabi za tih 4x20w što ih isporućuje radio, al to samo u slućaju kada mu glasnoću nafrljiš do kraja i to kažem ako, u tom slućaju ti zvučnici moraju biti deklarirani ispod tih 20w (tj moraju biti preslabi da bi se skurili...), a većina ih je na bar 45w deklarirana, tako da mislim da se oko toga ne trebaš brinuti...

 

Uglavnom pročitaj OVU temu, kolega xxx-man se puno bolje kuži u auto akustiku i odlično je objasnio neke stvari što se toga tiće...

8 godina
offline
Re: Auto radio
1BIT kaže...

Sa Pioneerom ćeš biti zadovoljan, ma nisam ni ja znao da je 4x50w marketinški trik (al kaj je je, nemogu oni tako "jako" pojačalo ugradit u tako mali radio...), nije to stvarna snaga, spržit se neće ništa, spržit se mogu jedino zvučnici ako su preslabi za tih 4x20w što ih isporućuje radio, al to samo u slućaju kada mu glasnoću nafrljiš do kraja i to kažem ako, u tom slućaju ti zvučnici moraju biti deklarirani ispod tih 20w (tj moraju biti preslabi da bi se skurili...), a većina ih je na bar 45w deklarirana, tako da mislim da se oko toga ne trebaš brinuti...

 

Uglavnom pročitaj OVU temu, kolega xxx-man se puno bolje kuži u auto akustiku i odlično je objasnio neke stvari što se toga tiće...

 Eh hvala ti puno na tolikim informacijama,  temu ću naravno pročutati,  hvala svima,  javim se kada kupim jer vjerovatno će trebati pomoć sa spajanjem 

8 godina
offline
Auto radio

Jel ima neko online, treba mi sad da spojim radio

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice