Bicikli: Trek ili Kona

poruka: 35
|
čitano: 47.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Recesija... štednja... odlučio ja kupiti bicikl za odlazak na posao! Smijeh

 

Ulazak u prve dvije trgovine dao je naslutiti da će trebati uložiti vremena!

Danas... nekoliko dana poslije te kobne odluke lagano ludim... LAKŠE bih kupio auto, comp, traktor... ALI kupiti bicikl (!!!)

 

Znanost! Čitam forume... osluškujem ljude... deore, disk kočnice, kazete, ciklokompjuteri, ...

 

kad sam kupovo svoj zadnji bicikl ušao sam u trgovinu i rekao čiki prodavaču "Hoću onaj plavi!"

Da skratim... nisam baš in s biciklima, ali sam stavio ova dva u uži izbor!

 

TREK 7200 ( http://www.rog-joma.com/osobna.asp?sif=984 )

i

KONA Dew Plus ( http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=370 )

 

Oba proizvođača su mi nepoznata! Molio bih ljude s iskustvom za pomoć...

kojeg odabrati? Ili možda nešto treće, bolje... ???

 

Hvala svima unaprijed!!!

 

poz.

15 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Za Konu nisam niti ja čuo, ali mogu sam sigurnošću reći da su Trek bicikli kvalitetni.

14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Ako baš..Ja bih uzeo Treka,nije baš nepoznata marka.Shimano prijenos,V brake Možda ovi alu kotači te budu pomalo zezali tijekom vremena,ali ih možeš tijekom vremena zamijeniti.Ja imam Fishera koji mu je sličan bio jedino sam ga ja malo doradio.Vozim već 2 god i jako sam zadovoljan(isto sam ga kupio u Rog-Jomi)...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Ja imam Fuji Sunfire (neznam točno one sve silne brojke koje označavaju model) star oko 3 godine i jako sam zadovoljan biciklom. Platio sam ga oko 2500 kn i do dan danas radi bez problema.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
Raving Rabbid kaže...

Za Konu nisam niti ja čuo, ali mogu sam sigurnošću reći da su Trek bicikli kvalitetni.

Bome, i TREK i Kona su poznate i vrlo vrlo kvalitetne marke u svijetu bicikala. Ja kupujem Treka 3900 kroz neka 2 tjedna...

I see offline people!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona

Kona Roast, Kona Stuff, ova dva sam vozio dok sam vozio skate park i dirt jump, a Kona Stinky trenutno vozim otkad sam u ZG malo za brda, odem u Sloveniu po ljeti i tako...Odlicni i super kvalitetni bicikli. Iznimno cijenjeni među "bajkerskom" populacijom i dajem svaku preporuku. Konkretno uspoređujuci ova dva modela moj glas ide treku čisto radi prednjeg amortizera koji zna bit od velike pomoci kod bankina, neravnina na plocniku i slicno i to prvenstveno radi udobnosti.

 

Inace u ovom cijenovnom rangu nemaš previše razmišljat, ako biraš između ova 2 modela odi na Trek.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2009 0:41 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

profesionalno se bavim cestovnim biciklizmom

preporucam ti da uzmes ukoliko mozes nekog ktm-a, naravno ako imas novaca i ako si naisao na nekog dobroga..

imao sam ga 4 i po godine i savrseno je radio, imao bih ga još da mi ga nisu ukrali!

ali ukoliko ne mozes, ovaj trek ti je odličan i jos ima v-brake kočnice koje su puno kvalitetnije od disk kočnica...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona

Po cemu su v-brakes kvalitetnije od disk kocnica. Ne lupaj gluposti. Danas su čak i avid, shimano, hayes mehanicki diskovi odlicne kocnice. Posebno kod mokre ili blatnjave situacije te nemaju problema sa nakupljanjem prljavštine i gluposti na kocionim površinama kao sto imaju v-brakes. Isto tako kocenje prednjom kocnicom (daje daleko najvecu silu kocenja prednja kocnica) se puno lakše dozira diskovima, bili oni mehanicki a pogotovo hidraulicki.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2009 22:20 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

viruj mi da su bolje za dugorocno, kvalitetnije su...

dobro, ti imas svoje misljenje..

 

btw, ovo je samo moje misljenje..imao sam i jedno i drugo i bio sam zadovoljniji v-brakeom kao i dosta mojih prijatelja

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2009 22:25 (stipica_zd).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona

Gledaj jednostavno lupaš gluposti. Dugoročnije? Pa ja vozim svog stinkya 70km/h niz brdo i zaustavlja mene od 192cm i preko 100kg bez beda, upravo diskovi, pakne još uvijek nisu potrošene iako je vec bajk star 2 godine. Na Roastu sam imao također diskove gdje sam vozio aktivno dirt jump i također se verao po raznim planinama npr. bike park sto je bio u kranjskoj gori. Nisu kvalitetnije i nisu dugorocnije. Da jesu ne bi se razvijale disk kocnice uopce. Na pocetku su u obzir dolazile samo hidraulicne disk kocnice jer su mehanicke bile krš, to je bilo dok sam još bio u srednjoj školi. Moze se rec da je Avid napravio prve odlicne mehanicke kocnice. Taj trend su sljedili ostali kao što su hayes i shimano. Danas su one sasvim dobre i pouzdane. Što se tice kočenja opcenito ništa se ne moze usporedjivati sa disk kocnicama.

 

Cestovni biciklizam i nije neko okruzenje gjde ces pravilno procijenit kocnice. Svakako za potrebe voznje do posla, v-brakes su sasvim dovoljne. Ali reci da su bolje / dugoročnije je jednostavno neistina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2009 22:26 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

za relaciju kuća-posao njemu ne trebaju nikakve disk kocnice, vec najobicnije v-brake kocnice

ok, u pravu si, niko ti ne brani da vozis diskove, i govori sto oces o njima...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
BARisha kaže...

kojeg odabrati?

Ja bih ti preporučio da posjetiš neku od Intersport trgovina. Imaju veliki izbor kvalitetnih bicikala po pristupačnim cijenama. Ovdje možeš pogledati katalog.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
Bicikli: Trek ili Kona

u peveca za 500kn, kad je već kriza... jbte cjena priko 3000kn...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
Makić kaže...

u peveca za 500kn, kad je već kriza...

Bicikli iz Peveca sumnjive su kvalitete. Bolje je investirati do 2.000 kn (za koliko se može naći kvalitetan bicikl), pa ga koristiti bez problema, dugoročno.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Ebemu,od svega izrodi rasprava.Kupi Treka,Fujia,Garry Fishera ili neki ekvivalent.Ne mozes pogrijesit.

 

U kakvim diskovima vi?Pa ne ide covjek na olimpijadu s biciklom.

Odi lijepo u trgovinu i isprobaj one koji ti se svidaju.I Amen

Did protons and electrons create the earth? Or did Allah meditate and create it's birth? Is everyday in this place a curse ? Or should I pray on my knees and ebrace it's dirt?
16 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Na žalost nemam puno novca da bi kupovao jeftine stvari, a još uz to je i kriza! Neodlučan

Bicikl od 3000kn je velik zalogaj, ali računam dugoročno jer je duuuuga bila i štednja!

 

Kad god sam u životu tako razmišljao napravio sam dobru stvar... Smijeh

 

... u svim premišljanjima lagana prevaga ide na Treka!

 

Pogledao sam cijenik u Intersportu... Lijepo...

Nakamura koliko sam čitao su ok bicikli, ali ovdje nemam servis za njih...

 

Ima li tko iskustva s sličnim cestovnim/gradskim/treking biciklima?

 

Koje su još alternative ovom Treku? (mislimna konkretan model određenih proizvođača!)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2009 20:33 (BARisha).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
BARisha kaže...

Na žalost nemam puno novca da bi kupovao jeftine stvari, a još uz to je i kriza! Neodlučan

Bicikl od 3000kn je velik zalogaj, ali računam dugoročno jer je duuuuga bila i štednja!

 

Kad god sam u životu tako razmišljao napravio sam dobru stvar... Smijeh

 

... u svim premišljanjima lagana prevaga ide na Treka!

 

Pogledao sam cijenik u Intersportu... Lijepo...

Nakamura koliko sam čitao su ok bicikli, ali ovdje nemam servis za njih...

 

Ima li tko iskustva s sličnim cestovnim/gradskim/treking biciklima?

 

Koje su još alternative ovom Treku? (mislimna konkretan model određenih proizvođača!)

Moj otac ima Nakamura bicikl i jako je zadovoljan. Ja se ponekad znam otići vozit njime i mogu reći da je dobar za cestu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
BARisha kaže...
Nakamura koliko sam čitao su ok bicikli, ali ovdje nemam servis za njih...

Ja imam Nakamura bicikl, ovdje sam napisao par riječi o njemu. I dalje me dobro služi, a što se tiče servisa, nije bio ni potreban u zadnje 4 godine koliko ga imam. Kada ga kupiš, on je u kutiji, u dijelovima. Zatim ti ponude neki od servisa u koji ga odneseš i tamo se radi nulti servis. Dakle, oni ga sastave i od tada počinje teći garancija. Sva sitna podešavanja možeš po potrebi obaviti i sam, a u slučaju potrebe za servisom, vjerujem da bi ih većina bila u mogućnosti otkloniti eventualni kvar - ipak to nije auto, za kojeg trebaš ovlaštenog servisera. Osmijeh

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Možda Trek 4300.

Punk's not dead!!!!
16 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Taj TREK je super bike za na posao - kupi ga.

http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2094
16 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Nakon DVA tjedna potrage uspio sam kupiti bicikl! SmijehSmijehSmijeh

 

Dvojba iz naslova završila je s kupovinom Kone Dew Plus!

 

...potraga za Trekom završena je nakon što mi je rečeno da se dotični model Trek bicikla ne može trenutačno nabaviti u Hrvatskoj... rasprodan...

...nova pošiljka MOŽDA za mjesec dana! Vjerojatno je to dokaz kvalitete Trek modela... ALI...

 

Jedna od bitnih stvri koja je također prevagnula prema Kona biciklu je BAHATOST trgovaca! Strašna neljubaznost trgovaca s kojima sam razgovarao o Trek biciklima!

Veličanje svojeg, pljuvanja po svim ostalima... podcijenjivanje kupca! STRAŠNO! Neki ljudi definitivni nisu za trgovce!!! Žalosno i jadno!!!

 

Prvi kontakt telefonom s ljudima iz "Ciklo Centra" ostavio je dobar dojam na mene! Savijeti, profesionalnost, strpljivost... SVAKA ČAST!

Nekon nekoliko slijedećih poziva prekipjelo mi je... sjeo sam u automobil i otišao u Zagreb (320 km u oba smjera) u Ciklocentar i nakon kratkog razgovora i nekoliko isprobavanja različitih modela... odlučio... platio...

...bicikl došao dostavom za dva dana SPREMAN za vožnju! SVAKA ČAST!

 

Kakav je bike? ...nevjerojatan... baš ono što sam tražio! Lagan, djeluje kvalitetno i čvrsto... nakon prvih kilometara oduševljen sam! Sve radi savršeno!

 

Svima Vama koji kao i ja krećete u kupovinu novog bicikla svakako preporučam "Ciklo Centar"! Ako ostanu na onoj razini na kojoj sam ih ja upoznao ne možete pogriješiti!

 

Zahvaljujem se svima koji su mi kroz ovaj forum pomogli u izboru! HVALA! Smijeh

 

pozz..

 

 

 

15 godina
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Kasno sam vidio temu pa ti nisam mogao pomoći iako se dosta razumijem u bicikle... Nadam se da ćeš sada više zavoljeti bicikle hehe :D

 

Kona i Trek spadaju u najbolje bicikle na svijetu, tako da nisi mogao pogriješiti s niti jednim koji bi kupio :)

 

Jedina stvar koja mi se ne sviđa je što Kona nema amortizere (ili sam ja gledao krivi bicikl...), to je po meni veliki minus, a kod Treka to što nema blatobrane (al to ako češ se ikad voziti po kiši i mokroj cesti) :)

 

Redovito servisiraj i kupi dobar lokot za njega te ono najvažnije, uživaj! :D

 

----

@ mislav_01-razumijem što je stipica_zd htio reći, da u ovom novčanom rasponu ne možeš dobiti neke dobre disk kočnice.

Možeš dobiti neke loše, osrednje koje će biti na biciklu više šminka i ukras nego korisnost.

 

Ti na svakome današnjem biciklu dobiješ vilicu s amortizerima pa to ne znači da možeš s njom skočiti s metra visine...

 

Nadalje, za vožnju po gradu ne treba ti stvarno disk kočnice, mislim da se u tome svi slažemo, jer će se voziti  20-30 kmh.

 

Disk kočnice imaju jaču zaustavnu moć-to stoji, ali su zato i dosta skuplje (naravno, govorim o kvalitetnim hidrauličnim).

 

Diskove bi preporučio onima koji idu u brdo, onima na offroad stazama i ostalim entuzijastima, dok v-brake svima ostalima zbog njene jednostavnosti (pritom mislim na servisiranja i trošak servisiranja-promijena 2 pakne ili cijeli izlizani disk?).

 

 

 

 

 

Can't find a better Jam!
15 godina
protjeran
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Znaju ti se vrtiti neke akcije dosta često na www.dinamic.hr, ja kupio od head-a target od prošle godine na pola cijene s hidraulikom....

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 9:38 (papek).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
BARisha kaže...

Nakon DVA tjedna potrage uspio sam kupiti bicikl! SmijehSmijehSmijeh

 

Dvojba iz naslova završila je s kupovinom Kone Dew Plus!

 

...potraga za Trekom završena je nakon što mi je rečeno da se dotični model Trek bicikla ne može trenutačno nabaviti u Hrvatskoj... rasprodan...

...nova pošiljka MOŽDA za mjesec dana! Vjerojatno je to dokaz kvalitete Trek modela... ALI...

 

Jedna od bitnih stvri koja je također prevagnula prema Kona biciklu je BAHATOST trgovaca! Strašna neljubaznost trgovaca s kojima sam razgovarao o Trek biciklima!

Veličanje svojeg, pljuvanja po svim ostalima... podcijenjivanje kupca! STRAŠNO! Neki ljudi definitivni nisu za trgovce!!! Žalosno i jadno!!!

 

Prvi kontakt telefonom s ljudima iz "Ciklo Centra" ostavio je dobar dojam na mene! Savijeti, profesionalnost, strpljivost... SVAKA ČAST!

Nekon nekoliko slijedećih poziva prekipjelo mi je... sjeo sam u automobil i otišao u Zagreb (320 km u oba smjera) u Ciklocentar i nakon kratkog razgovora i nekoliko isprobavanja različitih modela... odlučio... platio...

...bicikl došao dostavom za dva dana SPREMAN za vožnju! SVAKA ČAST!

 

Kakav je bike? ...nevjerojatan... baš ono što sam tražio! Lagan, djeluje kvalitetno i čvrsto... nakon prvih kilometara oduševljen sam! Sve radi savršeno!

 

Svima Vama koji kao i ja krećete u kupovinu novog bicikla svakako preporučam "Ciklo Centar"! Ako ostanu na onoj razini na kojoj sam ih ja upoznao ne možete pogriješiti!

 

Zahvaljujem se svima koji su mi kroz ovaj forum pomogli u izboru! HVALA! Smijeh

 

pozz..

 

 

 

 

Potpisujem ovo za Ciklo centar. Svaka cast deckima, ja sam dolje kupio Konu Fire Mountain... Ljubazni su i profesionalni, a takve je danas tesko naci...

|| MBO: Asus P5Q Pro || CPU: Intel Core 2 Duo E8400 || GPU: Sapphire Radeon HD4870 || RAM: DDR2 4Gb (2x2Gb) PC8500 Corsair || HDD: WD 640GB || PSU: CORSAIR 650W TX Series || Case: Gigabyte 3D Aurora
14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Trek

najbolji bick koji postoji

ja se s njim nabijam po nasim "grabama" i trnju i jos je citav isuper je

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
princ 12 kaže...

Trek

najbolji bick koji postoji

ja se s njim nabijam po nasim "grabama" i trnju i jos je citav isuper je

vi ste probili prastaru temu i jos mu preporucujete a uzeo je prije pola godine -.-'

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bicikli: Trek ili Kona
Mitsuoka kaže...
princ 12 kaže...

Trek

najbolji bick koji postoji

ja se s njim nabijam po nasim "grabama" i trnju i jos je citav isuper je

vi ste probili prastaru temu i jos mu preporucujete a uzeo je prije pola godine -.-'

hehe dobro, sorry

vidio sam da je zadnji post danas (ostale nisam ni gledo) pa sam mislio da je tema friška

sorry

16 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

nisam htjeo otvarat novu temu, evo prije par dana kupio treka 3500, danas je bila prva prava voznja, malo po sumi, malo po grabama, malo po stazama.... Mogu reci da je bicikl u odnosu na moj stari dvije svjetlosne godine, nevjetrojatno upravljiv, lagan, jednostavno odlican, i sad vidim zasto svi hvale  fuji, trek, konu i ostale "premium" proizvodace...

Zbilja se isplati uzeti malo kvalitetniji bicikl...

Ja svog platio 2200 kn i mislim da to nije pretjerano...

Evo isti ovakav...

AMD Athlon64 X2 5200+ 2.71 GHz , Asus Radeon HD3650, 2 GB RAM, 320 GB, Logitech X-530
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 19:15 (gamer2).
14 godina
neaktivan
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Dobar bajk, samo je zadnji mjenjač nešto slabije kvalitete.

15 godina
offline
Bicikli: Trek ili Kona

Sam još fali STAR ispred TREK, to bi bio bicikl i pol. Odeš na tour de france s njim, klikneš tipku WARP i sve ih stigneš.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice