Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.292
|
čitano: 14.124.463
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozz...
Kakve su kvalitete bicikli marke Esperia... Konkretno model 650B... valja li to sto? Cijena za polovnu je 1500.. Cini mi se ok ocuvana jel to realna cijena ili treba spustat?
Trazim nesto za kad treba skociti u radijusu par kilometara u gradu... I sobzirom da nisam daleko od sume za malo se provozati kad je lijep dan po makadamskim putevima...
Visina 170 tezina 70... Koju velicinu kotaca i opcenito bicikla bi trebao gledati?
Gledam polovne oko 1000/1500 jer koliko sam pratio novo slabo ima bez barem 3k...osim nekih u Hervisu za 2200/2500 ili na ekupi za oko 1500...dali je to mozda bolja kupovina od ovih polovnih koje sam ja gledao?
Znam da za te novce necu dobiti nesto bolje kvalitete ali barem da neuzmem najveci srot :D
Ako vidim da ce se bicikl koristiti vise i da ce me uhvatiti onda se budem protegao za iducu sezonu za nesto bolje :)
Budi ponosan!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
FrankMartin kaže...
Pozz...
Kakve su kvalitete bicikli marke Esperia... Konkretno model 650B... valja li to sto? Cijena za polovnu je 1500.. Cini mi se ok ocuvana jel to realna cijena ili treba spustat?
Trazim nesto za kad treba skociti u radijusu par kilometara u gradu... I sobzirom da nisam daleko od sume za malo se provozati kad je lijep dan po makadamskim putevima...
Visina 170 tezina 70... Koju velicinu kotaca i opcenito bicikla bi trebao gledati?
Gledam polovne oko 1000/1500 jer koliko sam pratio novo slabo ima bez barem 3k...osim nekih u Hervisu za 2200/2500 ili na ekupi za oko 1500...dali je to mozda bolja kupovina od ovih polovnih koje sam ja gledao?
Znam da za te novce necu dobiti nesto bolje kvalitete ali barem da neuzmem najveci srot :D
Ako vidim da ce se bicikl koristiti vise i da ce me uhvatiti onda se budem protegao za iducu sezonu za nesto bolje :)

 Moram priznat da za Esperia bicikle nisam do sada čuo, al kolko sam progoglao, talijanski je proizvođač....

Nemogu nigdje nać specke, al sam našao jedan stari oglas ->LINK

 

uglavnom ok je za tu lovu, novo se nemre nać bolje u toj cijeni, jedina mana je što su najvjerojatnije obruči/felge obični jednoslojni, tj nemaju duplu stjenku, pa su time oslabljene i veće su šanse da se popiga kotač i ode u osmicu, ako ode malo, to se da poravnati, ali ako ode jako, treba kotač mijenjati, te je šteta da ima 3x7 brzina, tj 21 brzinu, po meni su 24 brzine nekako idealne za prosječne bicikle, al ako se nećeš nagajati, neće ti falit 8-ma brzina

Ostalo je ok, nemože se za tu cijenu više očekivati, al za vježbanje i stjecaje iskustva dobar bicikl, probaj spustit cijenu za 100-200Kn ako uspiješ i to je to, sljedeće sezone ako se odlučiš za bolji bicikl, nedaj ovoga ispod 1000Kn

Najveća prednost ti je što si ga jeftino nabavio, pa ako nešto ode, neće bit preskupo, a i neće ti previše bit žao, a steći ćeš podosta iskustva i neke greške koje možda radiš na jeftinom biciklu ćeš izbjegavati na skupljem

 

Najveći srot su bicikli iz peveca i kaufland/interšpar/plodine trgovački lanci, ovi iz Hervisa kako koji, neki su dobri, neki ne, mada je support u hervisu očajan i serviseri nisu tolko stručni, a ni voljni radit bilo kakve servise na vlastite prodane bicikle...

 

Za veličinu, gledaj da bicikl nema manje kotače od 26", za ramu sad ne znam točno (nemogu se sjetit ni koja je veličina rame na mom biciklumorao bi pogledati), al probaš, bitno da su noge u donjem položaju lagano skvrćene (pod donji položaj mislim kada je pedala najbliže tlu), a ja sam sličan ko ti, 173cm i 72Kg

 

U globalu ok bicikl za tu cijenu, jednio probaj čim više pazit, tj izbjegavat rupe i ne skakati da se ne popigaju obruči/felge, po meni je to ako je bez dvostruke stjenke najslabija karika na tom biciklu

 

E i da ove v-brake kočnice su za početak odlične, čak ako slabo koče/škripe, samo se kupe kvalitetnije pakne i promijene i kočnice su odlične, a pakne nisu preskupe (30-100Kn par)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hvala puno na opsirnom odgovoru :)

Samo taj Esperia je konkretno ovaj model i osao bi za 1300kn Pronašao/pronašla sam ovo na #letgo. Kako ti se čini? Bicikla www.letgo.hr/item/1111596

I nudi mi se ovaj Trek za 1000kn
Pronašao/pronašla sam ovo na #letgo. Kako ti se čini? Bicikla www.letgo.hr/item/1241079

Pa sam sada u dilemi :)
Budi ponosan!
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nemoj davat novce niti za jedan od ta 2.

Ovaj prvi je klasični pevecikl,Trek je star minimalno 5+ godina(26ice ti se ne proizvode već jedno 2-3 sezone).

 

Ja bi na tvome mjestu radije skupio tih 1500kn i probao naći nešto u Intersportu/Dechatlonu/Hervisu,isto nečeš baš dobit bogznakaj al bar češ imat račun i garanciju.

Ako želiš polovno gledaj nešto robusno i kvalitetno tipa Kona Dew ili Trek FX,vidio sam naprimjer i jednom prilikom onu Dechatlonovu specku Triban 520 za 1600kn na njušci.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jedan bic mi je na generalnom servisu. Ali ja se u to puno ne kužim, pa da pitam; Jučer ujutro mi je javio dečko da mu je osim izglodanog zadnjeg zupčanika portrošenog lanca otišao i pogon na kona full suspension bicu. I da oni nemaju trenutno (ovlašteni zastupnik kone) takav na lageru.
Zna li netko kakav je to slkop specijalni i jel se nemože našarafiti ništa slično? Evo info o bicu.
Drivebottom bracket: FSA Powerdrive, cassette(rear cogs): Shimano Deore (11-32t, 9speed) chain:Shimano IG-70 chainrings: 44/32/22 crank:FSA Alpha Drive Powerdrive
Dalje, rekao je da mi je pukla i rama. Pa smo dogovorili da mi sve skine pa ću odnijeti ramu na varenje. Jeste se bavili time?
Mislim, odustao bih i kupio drugi bic, ali nedavno sam kupio za ovaj rock shox reba prednji amortizer, koji sigurno nebih imao kamo zbog vrata (straight steerer) koji vjerujem ne paše na današnje modele koji su uglavnom tapered (bic je 2007. godište).
i tak dakle ukratko dva pitanja:
1. pogonska osovina - dali ja mogu kupiti nešto tipa ovo, ili to nema pogonsku osovinu u kompletu i/ili ne paše?
2. varenje okvira - predložili su mi http://www.jelenic1948.com/ dali ima tko iskustva sa krpanim okvirima i ima li tko baš za bicikle u zagrebu?

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 20:41 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
FrankMartin kaže...
Hvala puno na opsirnom odgovoru :)

Samo taj Esperia je konkretno ovaj model i osao bi za 1300kn Pronašao/pronašla sam ovo na #letgo. Kako ti se čini? Bicikla www.letgo.hr/item/1111596

I nudi mi se ovaj Trek za 1000kn
Pronašao/pronašla sam ovo na #letgo. Kako ti se čini? Bicikla www.letgo.hr/item/1241079

Pa sam sada u dilemi :)

 Ovaj prvi nemoj nikako, full suspension bicikli tog cijenovnog ranga ništa ne valjaju, zadnja opruga se hoće od stajanja stisnut, pa dobiješ lufta kad podigneš bicikl, još ktome su spojevi slabi i hoće pucat na dijelovima koji se gibaju...

Za treka ne znam šta bi ti rekao, rame su im kvalitetne, ali ne vidim opremu, niti je navedena u opisu, ovako na prvu izgleda dosta voženo, moj prvi bicikl je bolje izgledao, a i sa njim sam išo na utrke, na jednoj polomio lanac, promijenio zadnje zubčanike, lanac i prednji pogon i peri dalje, te ga prodao...

A ćuj možeš ga otić pogledat, isprobat i vidit kakav je, kako se vozi, te dal ti paše, nemoraš ga odma kupit, al ništa te ne košta pogledati

evang kaže...

 

Ovaj prvi je klasični pevecikl,Trek je star minimalno 5+ godina(26ice ti se ne proizvode već jedno 2-3 sezone).

 Nebi vjerovao, al sad da odeš u bilo koju trgovinu sa biciklima, imali bi bicikle sa 26cama

 

26ce imaju svoje prednosti i mane, baš kao i 27.5/29...

26ce su lakše i manjeg promjera što znači da će ih biti lakše pokrenuti/zarotirati, a to znači brža startnost i manji napor prilikom vožnje zbog manje rotacijske mase...

27.5/29 pak su bolje od 26ca što se tiće udobnosti, jer imaju veću gaznu površinu, pa samim time ne upadaju u rupe na cesti...

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ajd molim te pukni nekakav link na 26icu da nije neki entry polupevecikl ili da nije model iz npr 2013.

Bilo koji dućan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A ko da je bitno...

 

Evo ti LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 22:58 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
https://www.hervis.hr/store/Oprema/Bicikli/Brdski-bicikli/Cygnus/Dirt-Rider-24/p/COLOR-2089311
Da li vrijedi ovaj bicikl,ili ako možda ko zna za klinca 24" neka ok bicikla za 2000-2500kn,hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Šta mislite o ovome biciklu za ovu lovu, sve je XT. Šta znači kad piše Diore XT, dali je to pod Deore ili XT (čisti)?. Dakle dali je bolje Deore XT ili XT ili je to sve jedno te isto?

 

https://www.ekupi.hr/GIANT-bicikl-XtC-275-0-Team-432948.aspx

 

 

Na bazzar.hr košta punu cijenu 15999kn. Isto piše da je testni model i da dolazi nesastavljen, dali je to neki problem i dali je to novi bicikl ili rabljeni?

 

Mislim da je ovo puno bolji bicikl od Cube Acid-a za 400kn više..

 

Jedino je rama Large, piše da je za visinu od 183-195, ja sam 184, možda bi mi odgovarala broj manja rama? Kotači su 27.5, to nije neki problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ljudi, ja sam naručio sa Slovenskog Intersporta Nakamuru Catch 70 za 4.170kn, sutra idem po njega.

 

https://www.intersport.si/shop/kolesarstvo-44103/kolesa-44165/gorska-kolesa-44413/mosko-gorsko-kolo-nakamura-catch-70-58c65feec38b375f6b8b45bf

 

Za te novce stvarno mislim da ne može bolje barem što se opreme tiče..

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 6:53 (pilgrim_23).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
matrix777 kaže...

Šta mislite o ovome biciklu za ovu lovu, sve je XT. Šta znači kad piše Diore XT, dali je to pod Deore ili XT (čisti)?. Dakle dali je bolje Deore XT ili XT ili je to sve jedno te isto?

 

https://www.ekupi.hr/GIANT-bicikl-XtC-275-0-Team-432948.aspx

 

 

Na bazzar.hr košta punu cijenu 15999kn. Isto piše da je testni model i da dolazi nesastavljen, dali je to neki problem i dali je to novi bicikl ili rabljeni?

 

Mislim da je ovo puno bolji bicikl od Cube Acid-a za 400kn više..

 

Jedino je rama Large, piše da je za visinu od 183-195, ja sam 184, možda bi mi odgovarala broj manja rama? Kotači su 27.5, to nije neki problem.

 Deore XT ili samo skraćeno XT, isto ti je.

 

 

Ovo drugo ne znam što da ti kažem, nije to malo novaca za to sve, kočnice koštaju inače oko 1000kn, zadnji mjenjač oko 400 novaca, shifteri isto tako negdje.

Vilica ima overdrive steerer što može biti problem ako ju misliš prodati, ali vjerujem da bi uz neke adaptere i to išlo, ali to je opet zezanje sa svime.

 

jesi gledao njuškalo možda ili bi samo novi uzimao?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Gledao sam njuskalo ali nema nista pametno bas (za moju zupaniju, Rijeka).

 

I cijene su po meni visoke.. bicikle po 5god strarosti prodaju za mozda 40-50% manjoj cijeni od novog takvog, a opet ne znas sto kupujes...

 

Cube acid mi je skup (7600). Isao bi mozda na Fuji nevadu 1.1 ili 1.0. LTD

 

Iako ne kuzim se osim mjenjaca za druge komponente pa ne znam zasto recimo skuplja Nevada (1.0) 1000kn, nema Deore shiftere, dok jeftinija ima. Vjerojatno su neke druge komponente skuplje na ovoj skupljoj nevadi.

 

Iako ne vidim smisla da na najjacu nevadu ne stave Deore shiftere.

 

Gledao sam ih na rog joma.hr.

 

I onda mislim da je bolje uzeti mozda novog Fuji nego polovan bicikl za 2000-2500kn manje sa istom opremom. Ovo govorim za bicikle 4,5god starosti.

 

Onakvu nevadu nece nitko prodati za 2500 koja je god dana stara.

 

Dosta ti bicikli drze cijenu, barem na njuskalu.

 

Ovo me zanimalo: 

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/bianchi-jab-7300-oglas-23432377

 

Zadnja cijena 3000kn :) sta nije bolje uzeti novu nevadu za 5000kn od ovoga? Kaze lik da je bicikl iz 2013. i da je prvi vlasnik. Nisam isao gledati. Za 2500kn bi mozda uzeo.

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pilgrim_23 kaže...

Ljudi, ja sam naručio sa Slovenskog Intersporta Nakamuru Catch 70 za 4.170kn, sutra idem po njega.

 

https://www.intersport.si/shop/kolesarstvo-44103/kolesa-44165/gorska-kolesa-44413/mosko-gorsko-kolo-nakamura-catch-70-58c65feec38b375f6b8b45bf

 

Za te novce stvarno mislim da ne može bolje barem što se opreme tiče..

Je ali samo pod uvjetom da znaš šta ti zapravo i treba.Realno to je i dalje samo rekreativni 28 MTB, dakle nikakve velike ludorije po raznim brdetinama.Vilica+felge nisu namjenjene za nikakvo veliko ludiranje i skakanje, a sve ostalo je vrlo dobro iskombinirano za tu lovu.

 

Ako se ipak večinom voziš po cesti, onda to nije dobar izbor i to zbog klasičnog MTB pogona/gonilke sa samo 40zuba+11-36T kazeta.

 

Treking ili Cross bajsovi, oni večinom imaju pogon sa minimalno 44 ili večinom 48zuba. Takav zeleni pogon znači znatno brže bicikliranje na cesti, i to u kombinaciji sa kazetom od 11-32T ili 11-34T.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 17:25 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav

 

moze pomoc oko procjene bicikla? Bicikl je mozda provozan 3 puta kroz podnozje sljemena dotka/brestovacka + 100km ceste ak i toliko. Bicikl je uredno odrzavan i sve. Na njemu su sada SLX kocnice, a ne ove navedene u spec na stranici. Novi je dosao 12 000kn pa sad ne znam koliko je realno moguce dobiti za njega. Rama je velicine M, bajk je 29".

 

https://www.specialized.com/us/en/crave-expert/p/65321?color=172493-65321

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

imam pitanje oko vilice, radi se SR Suntour zračnoj vilici u čiju ispravnost sumnjam. Naime, vilica ponekad "ne vrača" do kraja već ostane stisnuta do negdje pola i zapravo nikad nije "izvučena" do kraja već samo kada ja to napravim na silu. Kako da znam da li je to normalno ponašanje vilice ili da je jednostavno odnesem na servis? Drugi sam vlasnik vilice tako da ne znam koliko je korištena, vizualno je u perfektnom stanju.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 9:58 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kolega, ako se "ponekad" vilica ne vraća onda nešto 100% nije u redu s njom. Iako moraš imati na umu to, da ako sjediš na biciklu se vilica ni nesmje vraćat do kraja jer to koliko potone se zove SAG i je sasvim normalno, sag se određuje po air pressure chartu s obzirom na tvoju težinu, više o tome na njihovoj stranici. Neznam koji model posjeduješ ali ako je to raidon model, sam suntour je već uvidio na problem i su napravili novi cartridge za nju koji ispravljaju grešku sličnu tvojem opisu. Sve u svemu, ako nije sag, onda na servis jer je pitanje dali je bivši vlasnik ikad odveo na redni servis. Lp

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Iron13 kaže...

Pozdrav

 

moze pomoc oko procjene bicikla? Bicikl je mozda provozan 3 puta kroz podnozje sljemena dotka/brestovacka + 100km ceste ak i toliko. Bicikl je uredno odrzavan i sve. Na njemu su sada SLX kocnice, a ne ove navedene u spec na stranici. Novi je dosao 12 000kn pa sad ne znam koliko je realno moguce dobiti za njega. Rama je velicine M, bajk je 29".

 

https://www.specialized.com/us/en/crave-expert/p/65321?color=172493-65321

 https://www.bicyclebluebook.com/SearchListingDetail.aspx?id=3052231

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

Kolega, ako se "ponekad" vilica ne vraća onda nešto 100% nije u redu s njom. Iako moraš imati na umu to, da ako sjediš na biciklu se vilica ni nesmje vraćat do kraja jer to koliko potone se zove SAG i je sasvim normalno, sag se određuje po air pressure chartu s obzirom na tvoju težinu, više o tome na njihovoj stranici. Neznam koji model posjeduješ ali ako je to raidon model, sam suntour je već uvidio na problem i su napravili novi cartridge za nju koji ispravljaju grešku sličnu tvojem opisu. Sve u svemu, ako nije sag, onda na servis jer je pitanje dali je bivši vlasnik ikad odveo na redni servis. Lp

 Hvala ti na pomoći, nemam pumpu tako da mi svakako ne gine servis (ne mogu utvrditi da li je SAG prevelik ili ne). Mislim da se radi o Raidon-u ali nisam siguran (vilica je Bulls Lytro ali zapravo je to SR Suntour).

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 15:58 (It'sMe932).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 Hvala ti na pomoći, nemam pumpu tako da mi svakako ne gine servis (ne mogu utvrditi da li je SAG prevelik ili ne). Mislim da se radi o Raidon-u ali nisam siguran (vilica je Bulls Lytro ali zapravo je to SR Suntour).

 Nema na čemu, evo još malo info, pošto je bulls njemački, na njihovim forumima sam iskopao da je to model suntour axon a slične probleme imaju i tamo i kažu:  rebound staviti na open, ispustiti zrak na vilici, okrenuti je naopačke na 3 minute, potom rebound staviti na sredinu i napumpati vilicu na željeni psi, ako to nepopravi problem onda servis.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

 Hvala ti na pomoći, nemam pumpu tako da mi svakako ne gine servis (ne mogu utvrditi da li je SAG prevelik ili ne). Mislim da se radi o Raidon-u ali nisam siguran (vilica je Bulls Lytro ali zapravo je to SR Suntour).

 Nema na čemu, evo još malo info, pošto je bulls njemački, na njihovim forumima sam iskopao da je to model suntour axon a slične probleme imaju i tamo i kažu:  rebound staviti na open, ispustiti zrak na vilici, okrenuti je naopačke na 3 minute, potom rebound staviti na sredinu i napumpati vilicu na željeni psi, ako to nepopravi problem onda servis.

 Da li ima u HR za kupiti pumpa? Da li mora biti baš za Suntour ili može i neka od FOX/RS-a?

 

EDIT: Ok, pronašao sam ovu, što misliš o njoj?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 17:23 (It'sMe932).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...
exe kaže...

 Hvala ti na pomoći, nemam pumpu tako da mi svakako ne gine servis (ne mogu utvrditi da li je SAG prevelik ili ne). Mislim da se radi o Raidon-u ali nisam siguran (vilica je Bulls Lytro ali zapravo je to SR Suntour).

 Nema na čemu, evo još malo info, pošto je bulls njemački, na njihovim forumima sam iskopao da je to model suntour axon a slične probleme imaju i tamo i kažu:  rebound staviti na open, ispustiti zrak na vilici, okrenuti je naopačke na 3 minute, potom rebound staviti na sredinu i napumpati vilicu na željeni psi, ako to nepopravi problem onda servis.

 Da li ima u HR za kupiti pumpa? Da li mora biti baš za Suntour ili može i neka od FOX/RS-a?

 

EDIT: Ok, pronašao sam ovu, što misliš o njoj?

 Ako je na vilici priključak isti kao auto ventil onda je isto kao za fox, RS i druge. Ja ti toplo priporučam odlazak na servis jer neznaš kad je i jeli uopće na njoj napravljen servis. Lp

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozz društvo. Ima li možda ko kakvu preporuku za MTB 29 kootaći, do sedam tisuća 500 kn max. ( gotovina).Bic bi bio 70 cesta 30 makadam i puteljci!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Budući da se ne razumijem u bicikle, noob pitanje:

Imam bajk na kojem su 26x2.1 gume i želim ih promijeniti na proljeće. Tražim neku manje agresivnu šaru za asfalt a lik mi je rekao da mogu ići sa 26x1.95. Ta dimenzija može ići na felgu koja ima ove 2.1?

Ako može, onda mi je stvarno izbor širi, jer ima više tih manje agresivnih u toj dimenziji.

Btw ove Kenda gume, da li to valja (trenutno na biciklu su nekakve CST)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Možeš 1.95" bez problema stavit gore, može i do 1.5" bez pardona, a vjerojatno i uže (ali za uže bi ipak trebalo pripaziti koje je širine obruč.

Kenda su dobre, CST navodno proizvodi gume za velike proizvođače, pa su kao OK, iako njihove vlastite nisu baš nešto. Osobno bi radije gore stavio Kendu.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DrNasty kaže...

Budući da se ne razumijem u bicikle, noob pitanje:

Imam bajk na kojem su 26x2.1 gume i želim ih promijeniti na proljeće. Tražim neku manje agresivnu šaru za asfalt a lik mi je rekao da mogu ići sa 26x1.95. Ta dimenzija može ići na felgu koja ima ove 2.1?

Ako može, onda mi je stvarno izbor širi, jer ima više tih manje agresivnih u toj dimenziji.

Btw ove Kenda gume, da li to valja (trenutno na biciklu su nekakve CST)?

Bolje odi odma na 26 X 1.75, ali prvo treba provjerit kakve su zračnice kojih dimenzija.Ako su zračnice recimo od 1.75-2.30, onda ok moš gore bez frke nabacit nove gume na stare zračnice.U slučaju da su zračnice 1.95-2.30, takva deblja zračnica baš i ne bude sjela u 1.75 gumetinu.

 

Kenda gume su večinom vrlo jeftine=nema dodatne zaštite od bušenja, barem ovo šta se prodaje na našim bivšim Jugo područjima.Ima i skupljih modela, ali ako je cijena slična večina kupaca ipak kupuje Schwalbe/Michelin/Continental u odnosu na neku Kenda gumu.

 

A gdje kupuješ/biraš gume, i koji je to Kenda model na kojeg si bacil oko?

Veliki Brat kaže...j

Možeš 1.95" bez problema stavit gore, može i do 1.5" bez pardona, a vjerojatno i uže (ali za uže bi ipak trebalo pripaziti koje je širine obruč.

Kenda su dobre,CST navodno proizvodi gume za velike proizvođače, pa su kao OK, iako njihove vlastite nisu baš nešto. Osobno bi radije gore stavio Kendu.

Ovisi kako za koga, ali opet isto za malo love neš dobit kvalitetniju/brzu/laganu gumu sa solidnom zaštitom od bušenja.

 

Ima i tu iznimki, točnije Michelin Protek koji se kod nas prodaval za samo 70kn.Odlična cijena za takvu gumu, i realno to je bila niža cijena nego u Američkoj maloprodaji.Danas više ništa od takvih prilika, i to zato jer je kod nas Michelin Protek rasprodan.Toga nema na lageru negdje od 7 mjeseca prošle godine, i kolko je meni poznato uvoznik niti nema namjeru obnovit lager boli njih đon.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=788&jumpto=5358982&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Jeftini CST pod njihovim imenom, to je ista priča kao i jeftina Kenda ili Rubena ili Duro itd.

 

Maxxis je CST-ov brend dobrih ili kvalitetnijih guma, dakle tu nema običnih klasičnih kikiriki guma. Ali to nisu gume za 70kn, kao ovi klasični jeftini modeli raznih poznatih ili manje poznatih brendova.Kao primjer tu je popularna Maxxis Overdrive serija, ili "novija Overdrive II koji dolazi samo u 26 veličini".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=752&jumpto=5000268&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 14:16 (rambox).
16 godina
moderator
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rambox kaže...

Bolje odi odma na 26 X 1.75, ali prvo treba provjerit kakve su zračnice kojih dimenzija.Ako su zračnice recimo od 1.75-2.30, onda ok moš gore bez frke nabacit nove gume na stare zračnice.U slučaju da su zračnice 1.95-2.30, takva deblja zračnica baš i ne bude sjela u 1.75 gumetinu.

 

Kenda gume su večinom vrlo jeftine=nema dodatne zaštite od bušenja, barem ovo šta se prodaje na našim bivšim Jugo područjima.Ima i skupljih modela, ali ako je cijena slična večina kupaca ipak kupuje Schwalbe/Michelin/Continental u odnosu na neku Kenda gumu.

 

A gdje kupuješ/biraš gume, i koji je to Kenda model na kojeg si bacil oko?

 Ma gledao malo na piku šta se nudi pa naletio na ovako nešto npr:

https://www.olx.ba/artikal/20608902/guma-kenda-26x1-95-935-khan-biciklo-bicikl-gume/

https://www.olx.ba/artikal/21828877/guma-kenda-26-x-1-95-879-kwick-biciklo-bicikl-gume/

https://www.olx.ba/artikal/24626127/guma-kenda-k-847-26x1-95-kros-novo-biciklo-bicikl/

 

Planirao sam na proljeće promijeniti gume i sjedalo jer imam Meridu staru 10 godina.

Valja li nešto ovakvo?

https://www.olx.ba/artikal/20542103/sic-selle-royal-star-sjediste-bicikl-biciklo/

 

Ja nisam zahtjevan korisnik, odnosno nisam bajker pa nemam neke želje ulagati u skupu opremu. Hoću solidne gume i udobno sjedalo ako budem na proljeće vozio zbog posla, znači 10ak km dnevno, gradske vožnje.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DrNasty kaže...

 Ma gledao malo na piku šta se nudi pa naletio na ovako nešto npr:

https://www.olx.ba/artikal/20608902/guma-kenda-26x1-95-935-khan-biciklo-bicikl-gume/

https://www.olx.ba/artikal/21828877/guma-kenda-26-x-1-95-879-kwick-biciklo-bicikl-gume/

https://www.olx.ba/artikal/24626127/guma-kenda-k-847-26x1-95-kros-novo-biciklo-bicikl/

 

Planirao sam na proljeće promijeniti gume i sjedalo jer imam Meridu staru 10 godina.

Valja li nešto ovakvo?

https://www.olx.ba/artikal/20542103/sic-selle-royal-star-sjediste-bicikl-biciklo/

 

Ja nisam zahtjevan korisnik, odnosno nisam bajker pa nemam neke želje ulagati u skupu opremu. Hoću solidne gume i udobno sjedalo ako budem na proljeće vozio zbog posla, znači 10ak km dnevno, gradske vožnje.

Vidim to je neki dučan, a izabral si samo gume na lokaciji Visoko dakle to je onda osobna kupnja u maloprodaji.

 

Kaj se tiče tvojih linkova, samo Kenda Khan to je ok po sredini potpuno glatka guma sa malim bočnim ripnicama.Kross model ima veče bočne ripne, a to je beskorisno za cestovnu ili gradsku vožnju.Kwick model isto preskoči, takav uzorak gume po sredini+takve ripne baš i nije dobar izbor.

 

Na kraju za cestu ili gradsko bicikliranje, tu je glatki CST model realno najbolji izbor.Dakle opet lokacija dučana Visoko, pa eto CST C-896 ili Kenda Khan izaberi šta češ kupit.

 

https://www.olx.ba/artikal/25759483/guma-cst-26-x-1-90-c-869-biciklo-bicikl-gume/

 

Taj sic je ok, ima i gumenu suspenziju ali provjeri u dučanu da ipak nije malo pretvrd.Takvih sličnih model ima ko šalate, ali nisu svi isti neki su mekši ili tvrđi kako kome paše.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
moderator
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rambox kaže...

Vidim to je neki dučan, a izabral si samo gume na lokaciji Visoko dakle to je onda osobna kupnja u maloprodaji.

 

 

 

 To sam browsao po oglasniku, a vidim da ovi dostavljaju i imaju izbora pa sam te linkove stavio da ne lutam.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice