Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.105.822
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
It'sMe932 kaže...

 Samo da se javim da sam nakon 5 dana riješio problem. Novi pulleyi nisu pomogli. Na biciklu je bio KMC-ov (skoro pa nov) lanac ali imao sam viška jedan Shimanov (također još dobar, nije razvučen). Nakon što sam stavio Shimanov lanac sad je sve opet tiše i nema vibracija. Eto ako bude netko imao sličan problem da znate.

 

Hvala na pomoći. Od sada za shimano grupu kupujem isključivo njihove lance.

Korisim KMC lance na shimanovoj grupi godinama... Bolji su mi jer ih možeš okrenuti kako hoćeš, i dobiješ kariku za sastavljanje koja me spasila u par slučajeva pucanja lanca.

 

Glupo je da si stavio polupotrošeni lanac na novi pogon i kazetu, samo će ti se potrošit sve brže... Jesi izmjerio lanac uopće prije?

 

Mogao si samo savinuti malo taj komad metala i to je to.

7 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lllnuclearlll kaže...
It'sMe932 kaže...

 Samo da se javim da sam nakon 5 dana riješio problem. Novi pulleyi nisu pomogli. Na biciklu je bio KMC-ov (skoro pa nov) lanac ali imao sam viška jedan Shimanov (također još dobar, nije razvučen). Nakon što sam stavio Shimanov lanac sad je sve opet tiše i nema vibracija. Eto ako bude netko imao sličan problem da znate.

 

Hvala na pomoći. Od sada za shimano grupu kupujem isključivo njihove lance.

Korisim KMC lance na shimanovoj grupi godinama... Bolji su mi jer ih možeš okrenuti kako hoćeš, i dobiješ kariku za sastavljanje koja me spasila u par slučajeva pucanja lanca.

 

Glupo je da si stavio polupotrošeni lanac na novi pogon i kazetu, samo će ti se potrošit sve brže... Jesi izmjerio lanac uopće prije?

 

Mogao si samo savinuti malo taj komad metala i to je to.

 Napomenuo sam lijepo u postu da taj lanac nije razvučen (na 10 karika je točno 254mm). Taj lanac sam imao viška od prije, nisam ga koristio jer mi je mrvicu prekratak. Bit će na bajku dok ne kupim drugi.

 

Neki shimanove lance isto možeš okrenuti kako hoćeš a spojnice na ebayu kupiš za 7 kuna po komadu (kmc, imam ih šaku doma) tako da ne vidim nikakvu prednost kmc-ovih lanaca. 

 

Onaj dio na mašinici sam savinuo ali i dalje je buka bila prevelika bez obzira što lanac više nije udarao po tome. Jednostavno je sve bilo prebučno, previše vibracija.

 

Probao sam i s prijašnjim lancem, shimano, jako razvučen ali dužine kao i kmc. Također nije bilo buke niti vibracija.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 13:21 (It'sMe932).
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Molio bih iskusnije za pomoć kod odabira bajka.

 

Konkretno želim 9 godina stari Giant Escaper 26 zamijeniti novim (s ovim sam bio jako zadovoljan, i dalje sam, ali bi nabvio novi)

 

Uzeo bih također MTB jer me pukne volja vožnje šumom, makadamom i td. Istina da najviše vozim cestom, ali nebi se ograničavao, jer želim biti miran opet duže vrijeme.

 

Budget mi je od 5-7 t kn. Našao sam nekoliko primjeraka koji mi se čine u redu, naravno otvoren sam i za druge sugestije, zato i pitam.

 

Giant, Trek, Cross

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 9:50 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav!

 

Nemam baš puno iskustva s biciklima pa isprike ako nešto napišem krivo :)

Koristio sam svoj vjerni Cube AIM zadnjih 6 godina i sluzio me dobro, ali sam shvatio da je u biti katastrofa (vbrakes, losa oprema i generalno mi je premali) pa bi htio nešto novo (hardtail)..

Potrošio bi negdje do 5000-6000 kn. Visok sam 193cm i tezak 95kg. Htio bi nešto sa 29" kotacima jer vecinu vremena vozim na cesti s povremenim odlaskom na makadam i u šumu.

 

Hvala puno! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Karlek_19 kaže...

Molio bih iskusnije za pomoć kod odabira bajka.

 

Konkretno želim 9 godina stari Giant Escaper 26 zamijeniti novim (s ovim sam bio jako zadovoljan, i dalje sam, ali bi nabvio novi)

 

Uzeo bih također MTB jer me pukne volja vožnje šumom, makadamom i td. Istina da najviše vozim cestom, ali nebi se ograničavao, jer želim biti miran opet duže vrijeme.

 

Budget mi je od 5-7 t kn. Našao sam nekoliko primjeraka koji mi se čine u redu, naravno otvoren sam i za druge sugestije, zato i pitam.

 

Giant, Trek, Cross

 

Ovo ti je dosta bolji bicikl u usporedbi sa sva 3 koja si naveo. Imaju ga u svim veličinama osim najmanjim. Cijena je nešto malo viša, no ulazi ti u navedeni proračun bez problema...

 

https://keindl-sport.hr/cube-attention-sl-greynflashyellow-2018-proizvod-20461/

 

Ili ovaj ako hoćeš malo jače komponente:

 

https://keindl-sport.hr/cube-acid-blacknwhite-2018-proizvod-20385/

 

fix Ista preporuka i tebi (ovaj jeftiniji ti po proračunu dolazi u obzir prije nego skuplji, a oba su odlična za te pare). Bajkove s Acera, Altus, Alivio dijelovima i Suntour vilicama za te pare ne bih ni gledao, a kamoli kupio. Sve ispod Deore opreme je za bilo kakvo ozbiljnije bavljenje biciklizmom smeće. Pričam iz iskustva. Ovo što sam vam preporučio su bicikli koji će vam trajati dosta dugo ako se pravilno odnosite prema njima i ako ih održavate i servisirate redovito (ležajevi, lanac, vilica).

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 11:37 (lllnuclearlll).
14 godina
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jedino nek vam na tim cube-ovima odma stave siri volan, rijec trail i 68cm volan ne idu u istu recenicu... To je ok za cestu al za bilo kakvu trail/xc voznju je puno ugodnije sa min. 72cm volanom. U tom slucaju bi i lulu trebalo skratit...

Steta je imat solidne djelove a teski old school kokpit...

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lllnuclearlll kaže...
Karlek_19 kaže...

Molio bih iskusnije za pomoć kod odabira bajka.

 

Konkretno želim 9 godina stari Giant Escaper 26 zamijeniti novim (s ovim sam bio jako zadovoljan, i dalje sam, ali bi nabvio novi)

 

Uzeo bih također MTB jer me pukne volja vožnje šumom, makadamom i td. Istina da najviše vozim cestom, ali nebi se ograničavao, jer želim biti miran opet duže vrijeme.

 

Budget mi je od 5-7 t kn. Našao sam nekoliko primjeraka koji mi se čine u redu, naravno otvoren sam i za druge sugestije, zato i pitam.

 

Giant, Trek, Cross

 

Ovo ti je dosta bolji bicikl u usporedbi sa sva 3 koja si naveo. Imaju ga u svim veličinama osim najmanjim. Cijena je nešto malo viša, no ulazi ti u navedeni proračun bez problema...

 

https://keindl-sport.hr/cube-attention-sl-greynflashyellow-2018-proizvod-20461/

 

Ili ovaj ako hoćeš malo jače komponente:

 

https://keindl-sport.hr/cube-acid-blacknwhite-2018-proizvod-20385/

 

fix Ista preporuka i tebi (ovaj jeftiniji ti po proračunu dolazi u obzir prije nego skuplji, a oba su odlična za te pare). Bajkove s Acera, Altus, Alivio dijelovima i Suntour vilicama za te pare ne bih ni gledao, a kamoli kupio. Sve ispod Deore opreme je za bilo kakvo ozbiljnije bavljenje biciklizmom smeće. Pričam iz iskustva. Ovo što sam vam preporučio su bicikli koji će vam trajati dosta dugo ako se pravilno odnosite prema njima i ako ih održavate i servisirate redovito (ležajevi, lanac, vilica).

 Hvala ti. Dobio sam tu u Vž preporuku za ovaj bajk. + 10% dodatnog popusta (ispada cca 4 600 kn). Iskreno, sviđa m ise mogućnost probe, servis je pouzdan, jer sam tamo starog vozio i od posla su mi 5 min pješke.

 

Ako taj nije puno gori od tvojih prjedloga (tj. ispalti se za te nofce), mislim da bih ga i uzeo.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Karlek_19 kaže...

 Hvala ti. Dobio sam tu u Vž preporuku za ovaj bajk. + 10% dodatnog popusta (ispada cca 4 600 kn). Iskreno, sviđa m ise mogućnost probe, servis je pouzdan, jer sam tamo starog vozio i od posla su mi 5 min pješke.

 

Ako taj nije puno gori od tvojih prjedloga (tj. ispalti se za te nofce), mislim da bih ga i uzeo.

Lošiji za klasu do dvije, ali isto tako jeftiniji 1300kn... Ovisi koliko ozbiljno se misliš voziti i koliko ti je bitno imati kvalitetniji bicikl.

 

Proračun si stavio 5000 - 7000 pa sam ti sukladno tome i preporučio... 

 

 

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imam Attention SL i mogu samo dobro reci o tom bajku - mijenjao sam samo pedale i prednji disk (180 umjesto stock 160). Stavio sam novu zadnju felgu, zato sto sam original rasturio na nekakvom opakom korjenu. Cak ni lanac nisam do sada mijenjao - sto mi je nevjerojatno obzirom koliko se vozim (servisiram bajk 2 puta godisnje, ekipa mi uvijek provjeri i kaze da je ok). Prosao sam barem 6-7k km do sad s njim, raznih terena - od ceste, makadama do spustanja sa opakih brda, i nisam imao nikakvih problema. Definitvna preporuka...

 

Frend ima Acid, kupljen isto kad sam ja uzeo Attentiona - nema gotovo nikakve razlike, osim sto ima nesto bolje stock kocnice. Vilica bi trebala isto biti nesto bolja, no u praksi nisam primjetio nekakvu razliku u odnosu na Attention (skupa se vozimo, pa promjenimo bajkove ponekad).

 

Inace i frend i ja smo 191cm, tako da imamo 23" ramu...naravno kotaci 29ka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...

Imam Attention SL i mogu samo dobro reci o tom bajku - mijenjao sam samo pedale i prednji disk (180 umjesto stock 160). Stavio sam novu zadnju felgu, zato sto sam original rasturio na nekakvom opakom korjenu. Cak ni lanac nisam do sada mijenjao - sto mi je nevjerojatno obzirom koliko se vozim (servisiram bajk 2 puta godisnje, ekipa mi uvijek provjeri i kaze da je ok). Prosao sam barem 6-7k km do sad s njim, raznih terena - od ceste, makadama do spustanja sa opakih brda, i nisam imao nikakvih problema. Definitvna preporuka...

 

Frend ima Acid, kupljen isto kad sam ja uzeo Attentiona - nema gotovo nikakve razlike, osim sto ima nesto bolje stock kocnice. Vilica bi trebala isto biti nesto bolja, no u praksi nisam primjetio nekakvu razliku u odnosu na Attention (skupa se vozimo, pa promjenimo bajkove ponekad).

 

Inace i frend i ja smo 191cm, tako da imamo 23" ramu...naravno kotaci 29ka.

Vilice su sad na novim modelima identične na Attentionu i Acidu, kočnice također. Razlika je samo u shifterima, prednjem mjenjaču i pogonu... Acid ima SLX grupu, dok Attention ima Deore. Za prosječnog rekreativca tu neke razlike nema, kvalitetno i jedno i drugo, jedino Attention je jeftinije održavati. Lanac/kazeta/pogon su jeftiniji. Vilica (mali servis) se bez problema može servisirati doma, ne treba nikakav specijalni alat, samo mast i ulje.

 

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lllnuclearlll kaže...
Karlek_19 kaže...

 Hvala ti. Dobio sam tu u Vž preporuku za ovaj bajk. + 10% dodatnog popusta (ispada cca 4 600 kn). Iskreno, sviđa m ise mogućnost probe, servis je pouzdan, jer sam tamo starog vozio i od posla su mi 5 min pješke.

 

Ako taj nije puno gori od tvojih prjedloga (tj. ispalti se za te nofce), mislim da bih ga i uzeo.

Lošiji za klasu do dvije, ali isto tako jeftiniji 1300kn... Ovisi koliko ozbiljno se misliš voziti i koliko ti je bitno imati kvalitetniji bicikl.

 

Proračun si stavio 5000 - 7000 pa sam ti sukladno tome i preporučio... 

 

 

Uzeo na kraju Norco Charger 2. Jedini bajk na kojem sam se ugodno osjecao kod kratke probe (Fuji Nevada npr. mi nije nikako sjeo ). 

Cijenom me ispao identično kao preporučeni Atention SL. Oprema koliko se ja razumijem, je tu negdje.

 

Nadam se da nisam pogriješio, ali išao sam stvarno po osjećaju kad sjedneš na bajk (badava mi nešto drugo, ak mi nebude ugodno za vožnju, barem si ja tako razmišljam).

14 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Karlek_19 kaže... 

Uzeo na kraju Norco Charger 2. Jedini bajk na kojem sam se ugodno osjecao kod kratke probe (Fuji Nevada npr. mi nije nikako sjeo ). 

Cijenom me ispao identično kao preporučeni Atention SL. Oprema koliko se ja razumijem, je tu negdje.

 

Nadam se da nisam pogriješio, ali išao sam stvarno po osjećaju kad sjedneš na bajk (badava mi nešto drugo, ak mi nebude ugodno za vožnju, barem si ja tako razmišljam).

Dobro si napravio, solidan bike. Puno normalniji kokpit od cube-a...

9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa, zanima me kako da odradim veličinu bicikla koja mi treba? Visok sam 176 i trenutno imam 26" ali mi se čini da mi je premali. To je neki šroteks pa tražim neki bicikl u rangu 500€, znači nekih 3500kn. Uglavnom se vozim po nasipu, Jarunu, bundeku rijetko odem i malo oko vikendice ali to je sve ili makadam ili asfalt. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ekipa, nije vam loše malo i pronjuškati po oglasnicima kad kupujete bajk.

 

Jučer kupili ovo frendu:

 

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/cube-reaction-pro-29er-2x11-xt-slx-rock-shox-rama-21-oglas-25944400

 

Bajk je nov, vožen možda mjesec/dva i to očito po cesti. Nov novcat, gume se još nisu počele trošit.

 

U Keindlu 8499kn, on ga platio 5600kn. 

 

https://keindl-sport.hr/cube-reaction-pro-blacknred-2018-proizvod-21154/

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 12:08 (lllnuclearlll).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bravo,bagatela!
Sjedi 1
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav momci, treba mi par savjeta vezano za prelazak s Trek X-Caliber (široka 29ka) na neki cestovni bike. Nikad u životu nisam vozio specku, ali vidim da uopće ne idem po makadamima nego samo cesta i žao mi je uložene energije koja se troši na trenje, suspenziju i otpor zraka. Nažalost, ljudi koje znam imaju skroz drugačije interese i nitko uopće ne vozi bicikle ili imaju neke obične tako da nemam gdje uzeti dobru specku na par sati i izvozati se da vidim jel to za mene. Koliko je zajeban taj prijelaz? Ipak je u pitanju drugi položaj, osjećaj vožnje i brzina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Keops kaže...

Pozdrav momci, treba mi par savjeta vezano za prelazak s Trek X-Caliber (široka 29ka) na neki cestovni bike. Nikad u životu nisam vozio specku, ali vidim da uopće ne idem po makadamima nego samo cesta i žao mi je uložene energije koja se troši na trenje, suspenziju i otpor zraka. Nažalost, ljudi koje znam imaju skroz drugačije interese i nitko uopće ne vozi bicikle ili imaju neke obične tako da nemam gdje uzeti dobru specku na par sati i izvozati se da vidim jel to za mene. Koliko je zajeban taj prijelaz? Ipak je u pitanju drugi položaj, osjećaj vožnje i brzina.

 jesi razmišljao o nekakvom trekking biciklu možda? specka je onako više za treninge i natjecanja, dok ti je trekking za ugodne duže vožnje, putovanja, vožnje po gradu, itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 14:44 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ta "trekking" vrsta mi je malo čudna zato što je i mojs adašnji bicikl trekking kako su mi rekli u rog jomi prije 5 godina kad sam ga kupio. S druge strane kad pogledam na google slike "trekking bike" dobijem nešto skroz drugačije od mog bicikla s paktregerom nazad. Možeš li mi pokazati primjer trekking bicikla kakvog mi preporučuješ. Meni je ustvari bitno preći na tanju gumu, po mogućnosti na specku.

16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja ne bi išao na treking bicikl, ako baš voliš vožnju bajkom.

Treking je super za škvadru koja želi komjutat, imat jedan bajk za povremene vožnje gradom, ali ako baš guštaš bicikliranje, treking je ni vrit ni mimo.

Vozače treking bajkova ne brine energija potrošena na otpor zraka i suspenziju, njima je suspenzija tu da im bude udobnije vozit. Cestovnjaci udobnost traže kroz zakrivljeni volan i jake noge, tako da manje sjede u sicu.

Osobno sam se zaljubio u taj osjećaj "zaključanosti" na cestovnom biciklu čim sam sjeo na njega (a nije ni pravi cestovnjak, nego neka stara gradska krama iz 1980-tih).

 

Ali na kraju, možda ti se i neće svidjeti, tako da je svakako preporuka probati nešto prije bilo kakve kupnje. No probati se može i demo bajk iz dućana, samo onda je korektno i kupit bajk tamo ako ne odustaješ od kupnje...

Prijavi se na dropbike forum ili u neki lokalni bic. klub, sigurno ima nešto u blizini, sigurno netko nešto vozi. Pitaj lokalne servisere ako ne znaš otkud bi krenuo. Imaš Google, Stravu, naći će se netko tko će ti dati đir, u to uopće nema sumnje. A gdje si?

Gledam te!
 
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja vozim X-Caliber, iako bi mi za grad pasalo nešto više na tragu trekinga, ali nemam uvjete za dva bike-a, a volim malo i off-roada, pa mi je ok kompromis. Ne mogu zamisliti da vozim cestovnjaka onuda kuda idem na posao jer je infrastruktura takva da je na dijelovima i na MTB-u neudobno. Sve ovisi o infrastrukturi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Koje drame oko kupovine bicikla, bez uvrede za ikoga, opcenito govorim.

Svako zna za sebe kaj voli i šta želi tj. di se vozi i po tome si odabere odgovarajuči bajk.

To je ko da pitaš " bavim se lovom, opčenito je neki makadam, neki put kroz šumu, jel da uzmem golfa sedmicu il suzuki vitaru 4 x 4, al s tim autom idem i na posao"???

Pa normalno da češ si uzet tog kak ti đipa jel on može odradit i posao do posla kroz grad bez problema i put na more, a golf nebu išel u gore navedeni lov.

Ne velim, i ja sam tu nedugo pitao za bajk koji da kupim, al sam znao da oču mtb samo se nisam mogao odlučit za koji između par njih, znao sam kolko love imam, za kaj tražim i za šta mi treba.

 

Značio ak očeš : SPECKA - furaš se po cesti, brzina, cesta, uske gume, drukčiji  položaj sjedenja.  

                TREKKING - večinom normalna vožnja al bu odradil i neki poljski put i ublazil udarce pošto ima prednju vilicu, zaboravi na šumu s tim i divljanje - skakanje....

                MTB - više neutralan kao što večina i kupuje, ali prvenstveno namjenjen za šumu i manje skokove, šire gume, prednja vilica, širi volan krača lulica više namjenjen trail sportskoj vožnji ili uži volan a duža lulica namjenjen više za xc, tipa kao neki suv kod automobila....

               FULLY - prednja i zadnja suspenzija namjenjen ozbiljnijim sportašima, skakaone, jači, veči spustevi.....naravno i početna cjena im je mnogo veča.

 

Samo napišite ubuduče kolko love imate i za šta vam točno treba bajk, pa vam tako i kolege s foruma mogu pomoči.

 

Nebu sigurno baka sa sela vozila specku, mtb il fully-a, več obični bajk tipa trekking ( to je več modernija i mlađa baka tipa gilf 😂) il dobro poznati stari pony s nekakvom košaricom da ima di stavit paradajz, luk, kekse i mentol bombone il one 505 s crtom kad ide iz ducana 😀

 

Ima tu još razlika al ovo je ovako laički obajšnjeno.

 

Ovim nisam nikog htio uvrjedit, normalno bolje pitat jel ne kupuje se bajk svaki dan, al čitajuči ovu temu sve se večinom svodi na bezazlena pitanja, da proguglate jebemu sve bi našli.

Pozdrav od mene, samo po pedali 😉

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 23:55 (Marti).
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, zanima me neki trekking bike, konkretno vidio da je ovaj (https://www.intersport.hr/genesis-speed-cross-sx-3-8-muski-treking-bicikl-284063) bio predložen, pa bi me zanimalo da li se za tu cijenu (+/- 500kn) može eventualno naći nešto bolje?

 

U bicikle se razumijem ko Mara u krivi k... , pa je svaki prijedlog dobrodošao. 

 

Isto tako, što bi mi od dodatne opreme bilo 'nužno' za početak nekog rekreativnog bavljenja biciklizmom? 

 

Hvala.

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzeo bi slx m7000 brake set,vidim.na njušci 1100kn.A gledam i po ebayu i aliexpressu,dvoumim se radi fake iteracija.Iskustva sa kupovinom sa ebaya i sličnig shopova?

 

https://m.ebay.com/itm/Shimano-SLX-M7000-MTB-Hydraulic-Disc-Brake-Set-Front-Rear-Ice-Tech-RT81-RT86-/183319744504?varId=690620950865

Sjedi 1
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 12:31 (elpornero53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moze preporuka MTB bicikla do 3500kn, ja sam naso ovaj i ako moze preporuka velicina rame 19 ili 21 visok sam 180cm https://www.hervis.hr/store/Oprema/Bicikli/Brdski-bicikli/X-Fact/Pro-29/p/COLOR-2261425

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 16:55 (Ziga_ST).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

koja je bolja marka bickle, Hervisova x fact ili od Decatlona b twin? 

hvala 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Leverkusen kaže...

Pozdrav,

koja je bolja marka bickle, Hervisova x fact ili od Decatlona b twin? 

hvala 

Zelenaši definitivno, uloženo-dobiveno-tehnikalijama nude odlične jefitne bajsove+dvije godine garancije.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=815&jumpto=5678840&sort=asc&view=flat

 

Hervis nema niti g od dvije godine garancije, dakle bilo koji njihov brendirani bajs X-Fact ili Kilemanjaro itd.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

fala ti puno ;-)

16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, planiram kupiti prvi bicikl, gradski. Nisam vozio 20ak godina, otkad sam bio jako mali. :D

 

Imam 180cm i 77kh. Volio bih da je bicikl lagan, da ima blatobrane i onaj nosač tereta na stražnjoj strani. Vozio bih ga prvenstveno po pločniku, ponekad po nasipu.

 

Za početak bih nešto jeftino, ciljam ~800kn, max 1500kn (ako je nešto odličan best buy). Ne znam kako se snaći u moru oglasa na Njuškalu, kako prepoznati da je nešto u dobrom stanju ni općenito na što paziti.

 

Ovo su neki oglasi koji su mi zapeli za oko:

https://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/nsu-njemacki-bicikl-28-cola-kotacima-21-brzina-aluminijska-rama-oglas-26007364

https://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/jumpertrek-flyer-28-oglas-26019976

https://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/muski-bicikl-kettler28-oglas-25776160

https://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/city-star-aluminijski-bicikl-oglas-25349468

https://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/cross-aluminijski-oglas-26023372

 

Od novih bicikala, ovo mi se čini ok:

https://intersport.hr/nakamura-universal-muski-gradski-bicikl-116265

 

Cijenio bih bilo kakvu pomoć!

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Meni se svi ovi cine ok, tipa onaj njemacki ksu ili keller ili kako vec... spustis to jos za 50, 100 novaca i uzivaj. 28 kotaci i alu rama za po gradu je zakon.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Je li netko ima iskustva sa servisom u Protea sport? 

Ne znam da li uzeti mali ili veliki servis,imam sram x7 mjenjac i ne vraca brzine uopce,da li popravak toga spada u servis?

Treba namjestiti volan,rucke od bicikla i trebalo bi ocistiti bicikl. Isto napokon izravnati zadnji kotac i promjeniti zbicu a to dobijem gratis u velikom servisu.

Danas ga planiram odvesti na servis,inace bi nosio u markoprojekt a tamo cu ga cekati tjedan dana. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice