Citroen C2 VTR ili VTS

poruka: 7
|
čitano: 13.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Citroen C2 VTR ili VTS

Pozdrav,

novi sam vozač iako ne više toliko mlad {#} a do sada sam vozio Fiat Punto 1.2 SX iz 2001. koji nije moj auto. Sada si razmišljam o nabavci svog, a C2 mi je u glavi otkada je izašao, pa je moje pitanje što je bolje uzet? Znam da je jedan poluautomatik a drugi mehanički, iako mi je poluautomatik privlačniji? Ne želim davat previše novca niti mi treba ne znam što, tražim manji auto za po gradu a opet da budi emocije tokom vožnje. Svako mišljenje je dobrodošlo. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 21:42 (lovacmaki).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Citroen C2 VTR ili VTS

Ma pročitah tvoje pitanje, i nisam siguran je li ovo pitanje iz 2004 ili 2014?! Kad misliš na "novi" to misliš na polovni?! Jer godinama se već dotično vozilo na prozivodi, inaće razlike nisu samo u mjenjaču, več i u ovjesu, ks itd...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Citroen C2 VTR ili VTS
Bojko kaže...

Ma pročitah tvoje pitanje, i nisam siguran je li ovo pitanje iz 2004 ili 2014?! Kad misliš na "novi" to misliš na polovni?! Jer godinama se već dotično vozilo na prozivodi, inaće razlike nisu samo u mjenjaču, več i u ovjesu, ks itd...

Nisam napisao da su novi :P, kad smo već kod toga, koji je preporučljiviji izuzev mjenjača, jer svi kažu da je poluautomatik kvarljiv.. Osim toga koje su razlike?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Citroen C2 VTR ili VTS

Dobro, ja sam krivo shvatio, u biti ta dva modela različita im je koncepcija kupaca, pokušati ću biti kratak. VTS je 125ks, manulani mjenjač, VTR ima automatizirani mjenjač i 110ks. Potrošnju prvog u gradu ispod 10 l niti ne sanjaj, drugi se vrti oko 8 l, podaci su ti na mnogim forumima, jer i ja sam bio mlađi i nekad razmišljao o VTS, no ohladio sam se jako brzo, jer je to Citroen. Automatizirani mnjenjač je katastrofa, em se kvari em mu mjenjanje brzina ne valja ništa, ubrzanje mu je od 0-100km/h oko 12 sec ako se dobro sjećam, dok VTS oko 8 sec, ukratko VTS je sportska jurilica gradskog formate, VTR je je skupa šminka. To je opčenito, uz različito podešene ovjese. I za kraj, VTR je izuzetno skup za održavanje, ipak su to francuzi, kvarovi su česti, a godišnje ljudi su znali i preko 12.000 kn dati na ove automobile na održavanje, sjećam se jednog koji je imao spisak od oko skoro 20.000 kn u što je dao, a još detekcije kvarova itd, itd... Ponavljam, ako baš hoćeš ovog francuza, VTR - NE!!  Mjenjač jako loš i skup "remont", VTS je bolji izbor, ali isto tako jako je skupo održavanje, računaj na prmjenu guma koje također nisu jeftine, imaju čudni profil, i to se sjećam, itd, itd... moja osobna preporuka, izbjegavaj kupnju oba, jer napisao si da ne želiš puno trošiti, ne računaj samo na kupnju, nego kasnije i na održavanje istog, a Citroeni su uvijek na dnu po tom pitanju, pouzdanost i kvaliteta, a posebno za ovakve strojeve 1.6 s preko 110 ks... Eto, po meni gledaj malo više po njuškalu i traži nešto drugo, ako meni ne vjeruješ, googlaj i naći češ dosta foruma vlasnika, tamo još od 2011, 2012 gdje ljudi "plaču" što su to ikad kupili, posebno englezi, ali ima i ponešto naših stranica...

LP

14 godina
odjavljen
offline
Citroen C2 VTR ili VTS

Tašto ne Twingo II GT 100 ks 1.2 turbo? dosta su povoljni, a pouzdani.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
neaktivan
offline
Citroen C2 VTR ili VTS

Bojko hvala na iscrpnom odgovoru, odustat ću od C2 s obzirom na sve što si naveo, Jakovp što se tiće Twinga GT je zanimljiv izbor ali čini mi se da je cijena ponešto veća iako doduše je mlađih godišta koliko uspijem vidjet na njuškalu..

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 3:40 (lovacmaki).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Citroen C2 VTR ili VTS
lovacmaki kaže...

Bojko hvala na iscrpno odgovoru, odustat ću od C2 s obzirom na sve što si naveo, Jakovp što se tiće Twinga GT je zanimljiv izbor ali čini mi se da je cijena ponešto beća iako doduše je mlađih godišta koliko uspijem vidjet na njuškalu..

Pa s obzirom da su to relativno novi auti i da imaju malo kilometara, cijena nije strašna. Vozim 75 ks verziju, i jako sam zadovoljan autom.

Svi smo mi Mentalist.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice