Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

poruka: 144
|
čitano: 82.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Jedna Toyota koja slovi za najkvalitetnijeg proizvođača u zadnje vrijeme ima najviše opoziva (ili je pri vrhu), nova Kia je Hyndai kao i Škoda WV i više, u globalu proizvođači dijele između sebe hrpu dijelova (iako nisu u istom koncernu npr peugeot-BMW...), a kakav je neki auto bio pa uzmi japance koji su kopirali američka i europska auta (i sad kopiraju), loše kvaliteta i sl. do jednom nisu dostigli i prestigli kvalitetom... Tako i koreanci proizvode auto po ukusu europljana, kako kvalitetom tako i dizainom (cruze je lijep), a ako želiš zadržati garanciju bilo kojeg proizvođača moraš ga servisirati u ovlaštenom servisu. Stvar je u tome što na određene dijelove ćeš imati garanciju cijelog vremena garancije, a sva nova auto su sve više 'komplicirana' tako da ih moraš htio ne htio voditi u ovlaštenog serv., a sada su povoljniji nego ikad!

 

PS. samo izvačiš iz konteksta, pročitaj (odgovori) na čitavu poruku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 17:03 (lebo1).
16 godina
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

A ove fore sa garancijom o 7 god... U tih 7 god naplacat cete se ovlastenim serviserima, jos pola auta cete njima ostavit za servisiranje. Nakon 7 god jako tesko da ce netko htjet kupit taj auto. Meni pro`ceed izgleda odlicno, al cini mi se kao auto za jednokratnu upotrebu...

 

Od kada znam za sebe, moja obitelj preferira VW i Audi (mozda cete rec da su primitivni, al ja bi vise reko - tradicionalni). Trenutno imam samo Golfa IV u kojeg sam danas ugradil poziciju od led dioda (28 SMD) i namjeravam uzet jos jednog jer auto mi se i vise nego svidja. Ako koji dio krepa, lako pronadjem zamjenski, oglasi su puni VW dijelova.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 0:17 (Batista).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

WV je normala auto, svi ga vozaju, drži vrijednost (iako ja preferiram ulagati u nešto što donosi dobit, a ne u 'kola'), zanima me zašto oni ne daju toliku garanciju - a da oni su narodni auto kojemu je više stalo do ljudi nego do profita. Samo za informaciju jedna Škoda Octavia dijeli cca. 80% dijelova sa Golfom ( npr. imaju istu u 'bocu' navigaciju, samo je u škodi puno jeftinija), a usto je dosta funkcionalnija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 17:15 (lebo1).
16 godina
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
lebo1 kaže...

WV je normala auto, svi ga vozaju, drži vrijednost (iako ja preferiram ulagati u nešto što donosi dobit, a ne u 'kola'), zanima me zašto oni ne daju toliku garanciju - a da oni su narodni auto kojemu je više stalo do ljudi nego do profita. Samo za informaciju jedna Škoda Octavia dijeli cca. 80% dijelova sa Golfom ( npr. imaju istu u 'bocu' navigaciju, samo je u škodi puno jeftinija), a usto je dosta funkcionalnija.

Takvih informacija imas kolko ti srce hoce, ne samo u VW-u...

 

A ovaj sarkasticni dio je tocan i netocan kao i kod svih firmi u svijetu, ne samo automobilskih, svi oni imaju isto moto kao i Vip: "Sve zbog vas."

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Ok, šta očekivati od proizvođača gdje radnici za marendu jedu 'kerove', jel' tako?! Šta drugo napisati nego 'Predrasude'. Sjedi malo u jednog Cruza, provozaj onda u novu Astru pa onda reci koliko je koji bolji ili lošiji, ovako je glupo...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
muhaqeri kaže...
lebo1 kaže...

Isto da napišeš audi propao prezeo ga WV, daewoo je vlasnik GM kao i chervolet-a, opela i sl., uostalom i da jesu propali oni su sada slična po tehnologiji a to znači kvalitetna, nekad prije su bila lošija od europski, ali sada uz 7 godina garancije (kia) to nisu, a za održavanje npr renault je relativno skup...

 Očito si mladji pa ti nije poznato da je Kia bila toliko loš auto na kojem u prvoj godini su se odljepljivale prednje šajbe iznad brzine od 120km/h,auspuh bi istrulio najkasnije za 2 godine(govorim o sephiji i shumi)klima bi začas roknula i sve uz veliku potrošnju goriva.Nakon toga dolazi Proceed prvi sa 7 godina garancije,haha,to nisu mogli dati najkvalitetniji proizvođači automobila a Kia daje,hehe,zašto?zato jer taj auto bez te garancije ne bi nitko kupovao.Da bi imao garanciju 7 godina potrebno je servisirati u ovlaštenom servisu gdje ćeš kroz te godine još debelo lovice potrošiti.Tko voli nek izvoli.

Nije to bezuslovna garancija. Ima ogranicenje kilometraze. Tako da to moze biti i 2 ili 3 godine.

:)
16 godina
moderator
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Gledam malo cijene, Škoda Yeti, TDI, 4x4, oko 42.000 maraka (oko 21.000 €), dok se za 25.000 € (možda malo više) može dobiti Kia Sportage 2.0 CRDI 4x4, koji dijeli sve osim izgleda sa Hyundaijem ix35. Dok su pod garancijom, oba moraju na ovlašteni servis, a i VW/Škoda servisi deru kožu.

Ali glupo je iskeširani veliku cifru za auto, a onda kukati i škrtariti na osiguranju i kvalitetnom servisu. Onaj ko ne može održavati i voziti auto koji je izabrao, izabrao je auto koji nije za njega, bez obzira što je imao lovu da ga kupi (odnosno digao kredit u tom iznosu :D).

Da je Kia nekvalitetna to je stvar prošlosti, a sličan glas je i Škoda imala. Ali vremena se mijenjaju.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Koreanci su do 80-ih proizvodili trokolice,hehe,onda je Mitsubishi dao staru tehnologiju Hyundaiu,Mazda Kia,Opel Daewoo,sa godinama rade sve bolje aute i mogu konkurirati tamo gdje se kupuje aute na metre.Kod kvalitetnih proizvođača postoji opoziv ukoliko dođe do greške a kod jeftinjara niko ni ne očekuje da je auto bez greške,hehe.Na korejcima  otpada boja nakon par godina i niko se za to ne uzbuđuje,kad bi se to desilo Toyoti,Opelu,Fordu....mogli bi staviti ključ u bravu.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
DrNasty kaže...

Gledam malo cijene, Škoda Yeti, TDI, 4x4, oko 42.000 maraka (oko 21.000 €), dok se za 25.000 € (možda malo više) može dobiti Kia Sportage 2.0 CRDI 4x4, koji dijeli sve osim izgleda sa Hyundaijem ix35. Dok su pod garancijom, oba moraju na ovlašteni servis, a i VW/Škoda servisi deru kožu.

Ali glupo je iskeširani veliku cifru za auto, a onda kukati i škrtariti na osiguranju i kvalitetnom servisu. Onaj ko ne može održavati i voziti auto koji je izabrao, izabrao je auto koji nije za njega, bez obzira što je imao lovu da ga kupi (odnosno digao kredit u tom iznosu :D).

Da je Kia nekvalitetna to je stvar prošlosti, a sličan glas je i Škoda imala. Ali vremena se mijenjaju.

4x4 u toj klasi je nepotrebno i samo vuces dodatni teret koji ti ne treba.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
muhaqeri kaže...

Koreanci su do 80-ih proizvodili trokolice,hehe,onda je Mitsubishi dao staru tehnologiju Hyundaiu,Mazda Kia,Opel Daewoo,sa godinama rade sve bolje aute i mogu konkurirati tamo gdje se kupuje aute na metre.Kod kvalitetnih proizvođača postoji opoziv ukoliko dođe do greške a kod jeftinjara niko ni ne očekuje da je auto bez greške,hehe.Na korejcima  otpada boja nakon par godina i niko se za to ne uzbuđuje,kad bi se to desilo Toyoti,Opelu,Fordu....mogli bi staviti ključ u bravu.

jedan dio posta potpuno točan...ono da su proizvodili šrot do 80ih, a i u 80ima... i da su kasnije kupili tehnologiju nactre i sve ostalo od drugih proizvođača....

Ali ovaj dio da im otpada boja nakon par godina...bedastoća. Imam više od 30ak frendova koji voze Hyundaie, Kie, Daewooe, i malezijskog Protona, sve auti stari sad već više od 7-8 godina i extra zadovoljni, nema problema, nema nekih extra kvarova, pouzdani i dobri auti. u svakom slučaju daleko daleko više problema sa servisima i kvarovima mi imaju frendovi sa Renaultima (grozno je koliko mojih poznanika koji imaju tu marku auta ima problema sa njima), i VW-om nego sa koreancima. A ovo da im boja otpada nakon par godina to još nisam ču ood nikoga osim od ljudi koji su često na snijegu, ali čak i onda se radilo o raznim Fordovima, Opelima, čak i ponekom novijem Mercedesu (i sad su ljudi na sudu), Lanciama i sl, a ne o koreancima.

U pravilu su jako zadovoljni sa tim par godina starim koreancima jer se u njih ugrađivala mehanika i elektronika 1 generaciju iza tada aktualne pa su bili bez svih onih dječjih bolesti, također su to sve više manje motori koji su se lako održavali, malo više trošili od tadašnjih novih eu auta, ali se jeftinije održavali i lakše, te bili pouzdaniji.

J osobno nisam nikad imao koreanca, niti bilo koji auto osim EU i japanaca. Tako da sve ovo govorim iz druge ruke, ali kako kažem ima fanj poznanika i frendova koij voze koreance i zadovoljni su.

A za ove koji su kupili nove koreance (mislim na zadnje cca 2 godine) ne treba trošiti ni riječi, ljudi su oduševljeni. Naravno vidjet ćemo kako če to izgledati za 5 godina, ali ako je suditi po ovima prije onda jako dobro.

I vidim da se u temi spominje Cruze, pa samo jedna zanimljivost...to je jedan od extra rijetkih auta, možemo slobodno reći prava iznimka, koji u USA i kod nas košta približno jednako. I to bez nekih razlika u opremi, i čak i kad se gledaju isti motori.

 

EDIT: {#}  tek sad vidim da smo skroz off topic, isprike pokretaču teme...

 

Evo da doam onda i moja iskustva sa nazivom teme...

 

I dizeli i benzici su u pravilu trošili više od deklariranoga (svi koje sam ja vozio, znači oko 15 ak auta). Sa tom razlikom da su benzinci to u pravilu 1.5-3 litre više, a dizeli od 0-1.5 litara više od deklariranog. A u prosjeku je to oko 2 litre viška kod benz i oko .5 litara više kod dizela. Tako da diezli su meni bili puno bliže deklariranoj potrošnji od nilo kojeg benzinca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 19:47 (miki1981).
16 godina
moderator
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
muhaqeri kaže...

Na korejcima  otpada boja nakon par godina i niko se za to ne uzbuđuje,kad bi se to desilo Toyoti,Opelu,Fordu....mogli bi staviti ključ u bravu.

Zanimljivo, navodiš Toyotu, Opela... Pa opelu se gulila farba, mislim da su se čak i neke astre znale zapaliti pri tankanju, Toyota koja je nedavno radila opoziv zbog problema sa gasom (ili tako nešto).

Šta dalje?

BMW serija 3 - problemi sa kočnicama, Ferrari 456 gt se zapali, sad novi 458 Italia se također zapali, Rols Royce Silver Seraph...

Stvar je da nijedna marka nije imuna na greške, već je stvar kontrole kvalitete. A budući da korejci daju toliku garanciju, na najbolji način promoviraju proizvod i otklanjaju predrasude i loš glas.

Pa evo frend ima Fabiju, gulila mu se boja na krovu. Dolazili frajeri iz Češke, pregledali, dobio novo lakiranje. I sad je opet oguljen.

13 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Kad nemamo koliko mi je poznato jednu sveopću auto temu..ali bez svađanja i to, nego baš post na post, raspravljanje.

Cemetary gates
16 godina
moderator
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Tema o potrošnji je očigledno iscrpljena, ali zbog interesa za raspravu ne treba je zaključati već mogu promijeniti naslov.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Naravno da nema savršenog auta ali neki to rade sveukupno kvalitetnije i imaju tradiciju a Korejci se tek trebaju dokazati.Kia Sportage je kvalitetan auto i proizvodi se u Njemačkoj.Sve kaj znam sam već napisao da se dalje ne ponavljam.{#}

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
16 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Pozitivna strana globalizacije je transfer tehnologije, tako da koreanci mogu doći do suvremene tehnologije koju mogu ugraditi u svoj automobil i da on bude po mjeri europskog potrošača, jedina negativna stvar kada ljudi skontaju da su kvalit. oni će se i cijenom približiti europskim markama kao što se škodlak 'primakao', kao prije davno i japanci. Smešno je što ljudi još uvijek vežu proizvode uz zemlju porijekla, valjda bi trebao probati proizvod i svojom glavom odlučiti jeli ti valja ili ne, ali normala nema na haubi trokraku zvijezdu nego nešto piše na rešetki od hladnjaka, ne može se pročitati valjda kineski, bježi od toga znam ja jednog čovijeka koji zna čovijeka koji je vozio nešto takvo pa po dijelove morao u 'Tokio'... Ne želim plašiti 'slušatelje' ovog foruma ali čuvajte se Kineza - izgleda kao BMW ali je tamo samo loša kopija ajfona hehe, ebi ga kad nisu članica WTO-a pa mogu kopirati i uz to ubaciti svoju tehnologiju koja je stara cca 5000 godina (najstarija).

Usput lamborghini je proizvodio traktore jel' to znači da i sada u gallarda stavlja motor iz traktora (modificirani naravno {#})?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 20:36 (lebo1).
15 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Kakvim vam se čine Googleov auto i Made in Germany koji sami voze? Ja mislim da su auti bez vozača neizbježni, praktički sa ESP-om, ASR-om, ABS-om to više nije potpuna kontrola vozača. A opet ako je istina da će auti međusobno komunicirati i voziti sami puno toga će se promijeniti. Čemu onda auto škole?

13 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Kako ćemo nazvati temu? Automobilizacija {#}..ne, ozbiljno. Ima netko prijedlog da ide onda na nasty-a da izmijeni..

Cemetary gates
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
Seky kaže...

Kakvim vam se čine Googleov auto i Made in Germany koji sami voze? Ja mislim da su auti bez vozača neizbježni, praktički sa ESP-om, ASR-om, ABS-om to više nije potpuna kontrola vozača. A opet ako je istina da će auti međusobno komunicirati i voziti sami puno toga će se promijeniti. Čemu onda auto škole?

Jedno je kad tehnologija pomaže vozaču, a drugo kada ga zamjenjuje. Ako ti crkne ABS, kočiš kao da ga nemaš, ako ti crkne ESP, voziš kao da ga nemaš...

Ako tehnologija zamjenjuje vozača, svaki sustav mora imati failsafe mehanizam koji mora moći u najgorem slučaju sigurno zaustaviti vozilo. Uz to je i pitanje odgovornosti. Ti si kao vozač odgovoran za posljedice svoje vožnje. Ukoliko bi proizvođač takovg vozila bio odgovoran za svaku nesreću koju izazove njegovo vozilo (ukoliko je uredno servisirano), onda bi to bilo u redu, ali bi vjerojatno dignulo cijenu u nebo.

 

I na kraju, takav sustav može biti jako jednostavan na autoputu, ali kad pogledaš prigradska naselja i manja mjesta, auto ili mora znati gdje je cesta ili mora svugdje postojati dodatna elektronika ugrađena u cestu koja će govoriti autu gdje je cesta.

 

Sigurno jednog dana će ovo sve biti moguće, ali još ima velikih zapreka.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

{#}Da, onda gotovo da možemo govoriti o auto-pilotu. To bi bilo zanimljivo iako ne znam kakva bi bila draž u vožnji, razlika tramvaja i auta bi nestala haha.

Cemetary gates
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Nemoj tako auto je ipak auto puno ugodnije za vožnju od tramvaja gdje ti unutra bane ko god hoće.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
Seky kaže...

Nemoj tako auto je ipak auto puno ugodnije za vožnju od tramvaja gdje ti unutra bane ko god hoće.

Banu i meni nepozvane cure..pa mi bude teško. {#}{#}{#}{#} Kao.. no nazad na temu,jel. {#}

Cemetary gates
15 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Zna li netko što označavaju kratice REF i AFU kod Citroena?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
Seky kaže...

Zna li netko što označavaju kratice REF i AFU kod Citroena?

  http://www.citroen.hr/vozila/bolji-dani-u-citroenu/#/citroen-c3/sigurnost/

Otvori ovaj link pa stisni tamo dolje kod kotača poveznicu.

salary desire.... 3 million dollars.... cash
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
Gain kaže...
Seky kaže...

Zna li netko što označavaju kratice REF i AFU kod Citroena?

 http://www.citroen.hr/vozila/bolji-dani-u-citroenu/#/citroen-c3/sigurnost/

Otvori ovaj link pa stisni tamo dolje kod kotača poveznicu.

Hvala Gain

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice