Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

poruka: 23
|
čitano: 26.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Pozdrav, tek sam položio i htio bih si uzeti nešto za prvu ruku, meni glavno da vozi i da je registriran, a našao sam fiat punta 55, 96god. 170tkm. benzin injection za 5500kn registriran do 10mj. pa me zanima Vaša mišljenja o tom autu, kolika mu je potrošnja, da li je jeftin za održavanje i jel ide kako? hvala

1950
15 godina
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Radije uzmi peugeot 106, pogotovo ako je punto na einspritz! Mi smo ga doma  vozili i stalno neki problemi...

9 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Ajmo ljudi šta mislite? bump

1950
11 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Auto koji je bio loš kad je izašao, dodaj 20 godina i 170 tisuća km. 

 

Izvuci zaključak.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
Onjegin kaže...

Auto koji je bio loš kad je izašao, dodaj 20 godina i 170 tisuća km. 

 

Izvuci zaključak.

 Pa budi realan s obzirom da mi je budzet 800e... Ne moze auto bit Bog zna kakvo..

1950
14 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

za 800 eura radije kupi bicikl. Nemoj ovo shvatit kao uvredu, nego cisto radi svoje sigurnosti.

 

Pogotovo ako si tek polozio ne zelis probleme s autom, da ne pricam da nedaj boze ti se

pokaze nepouzdanim u nekom krucijalnom smislu

mojpismonosa
9 godina
neaktivan
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
Mojpismonosa kaže...

za 800 eura radije kupi bicikl. Nemoj ovo shvatit kao uvredu, nego cisto radi svoje sigurnosti.

 

Pogotovo ako si tek polozio ne zelis probleme s autom, da ne pricam da nedaj boze ti se

pokaze nepouzdanim u nekom krucijalnom smislu

 Da sigurno cu na posao koji je udaljen 20ak km po kisi vozit bicikl. Kako da ne

1950
14 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

U redu, moja pretpostavka je bila kriva, a ista je bila da nemas jos obaveza na toj razini (posao). Isprike

 

Svejedno mislim da je losa ideja kupovat Punta za 800 eura, bolje da pokisnes nego da pogines, nije li tako?

 

Ako ti je vec jako hitno, najbolje nadi nekog frenda/kolegu koji se dobro kuzi u takve aute

(Puno specificno) i odite do covjeka i pogledajte u kakvom je stanju vozilo, provozajte ga,

pa po procjeni i savijetu.

 

Imas forum (fiatisti) u kojem ljudi imaju dosta iskustva s Puntacima, pa i njih priupitaj i potrazi tamo

sto treba pazit na njima da nije otislo kvragu.


Sretno!

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 0:41 (Mojpismonosa).
15 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
Ja li ozbiljno kazem , za 800€ peugeot 106, pouzdan i kvalitetan auto male potrosnje. Trenutno imamo jednog, a prominili smo ih tri do sad, auto je zakon!
9 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

A zanima me razlika u potrosnji.. ja mislim da ovaj punto sa 1.1 motorom i svega 55konjskih snaga ne bi trebao ici preko 6litara normalne i 7-8 kad ga stisnem?

1950
15 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
1.1 motor 5.5 otvorena do 7.5 grad
9 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Vozio sa Punta 55 94 godište jedno dvije godine i služio me odlično. Dok sam ga ja vozio jedino sam promjenio alnaser,mali radijator i mislim da je to sve bilo od većih kvarova. Jedino što mi je ulje sisalo ko ludo,svaku subotu sam dolijevao po tri deci u njega. Što se tiče potrošnje sam bio zadovoljan ali eto meni je auto premali pa sam ga prodao i skupio još koji ojro i kupio BMW e36 :)

Btw,ja sam svog puntića prodao za 600€,bio je regan još dva mjeseca,četiri nove zimske gume,friško prekrečen,motor osvježen,ubacio neko SAL ozvučenje i piči.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 0:56 (Arawn).
15 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
Arawn kaže...

Btw,ja sam svog puntića prodao za 600€,bio je regan još dva mjeseca,četiri nove zimske gume,friško prekrečen,motor osvježen,ubacio neko SAL ozvučenje i piči.

 Ti si imao sreće, u globalu taj prvi punto je katastrofa živa...

9 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

A ne mogu se žaliti na njega,potrošnja mala,jeftini dijelovi,nema previše elektronike,za klince za učiti voziti je sasvim OK. Meni hebiga nije odgovarao jel je mali,ni u jedan retrovizor nisam normalnog mogao pogledati nego sam se morao sagnuti da bih vidjeti nešto. U krivinama je dosta zajeban auto,ako se uđe malo brže tako ćeš i izletiti iz nje,auto je prelagan.

11 godina
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Ja bih ti predlozio ovo, taj 1.6 16v je najbolji motor za tu astru, znaci nepoderiv. Imamo takvu astru 1.7d koja je kod nas preko 11 godina bez vecih kvarova a kad se stave i neke felge auto ne izgleda lose.

 

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-classic-1.6-16v-oglas-13315546

Evo slike moje Astre Evo slike moje Astre
Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
16 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
SHELBY_09 kaže...
Arawn kaže...

Btw,ja sam svog puntića prodao za 600€,bio je regan još dva mjeseca,četiri nove zimske gume,friško prekrečen,motor osvježen,ubacio neko SAL ozvučenje i piči.

 Ti si imao sreće, u globalu taj prvi punto je katastrofa živa...

 Ma gluposti. Ovisi tko ga je rabio. Moj stari kupio novog 55s 1995. apsolutno nikad ništa s njim nije imao, 
promijenio je koliko se sjećam u 14 godina ulje, remene, koju žarulju, akumulator i gume.
Teglio je u njemu građevni materijal, vozio svake godine krcatog teretom na more,
išao u berbu u vinograd i nakrcavao ga sa grožđem. Da, imao je ogrebotina, i ulubljenja od neke tuče, ali nebitno.
Auto je bio peri-deri. Ali zato je on čovjek sa 60 godina vozačkog staža i nijednim prekršajem
(pričamo o Zagrebu, a ne nekom selu),
pa nije potrošio ni lamele ni pakne ni krajnike i što već troše "sporcki vozači" u cijelom tom vijeku. 
Dakle rezime: da je nov, nebi bilo nikakve frke, autić je jednostavan, za svoje dimenzije doosta prostran,
pristojnog prtljažnika, dosta štedljiv i prilično hitar jer je lagan. Malo treba privikavanja na sirov mjenjač.
Neće te ubiti kako ovdje mudraci pričaju-pod uvjetom da voziš po propisima (i ja ga koristio paralelno desetak godina i nije me ubio). 
No mana je što za taj novac, kupovina je velika lutrija, jer nije mala vjerojatnost da je bio u nemilosti.
Prrobaj povesti u kupovinu nekog tko zna pronaći dobar rabljeni. U tom smislu, možda je dobro koji vikend na hrelić
da se više odgleda odjednom i pritom uizeti u obzir i clio, polo, twingo, saxo, fiestu, corsu, p 106, matiz... pritom
nije glavno mjerilo godina i kilometraža, jer loš vozač je u stanju zaklati i auto pod garancijom, kamoli ove seniore.
Manji slabiji autić jednostavne izvedbe je idealan za praksu, nemoj nasjedati na nabrijane veće krntije, te bi te 
mogle zasvrbiti na gasu u tim godinama, teže je mladom vozaču naučiti većem autu dimenzije pri parkiranju i
prolazima, a to ti zasad netreba. Postoji razlog zašto su ovi mali autići jednake cijene kao i recimo 
http://www.njuskalo.hr/auti/audi-80-2.0-e-oglas-14095743
ili 
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-e-oglas-14624336...
Ne kažem moguće da i potonji mogu biti zgoditak, ali ponavljam zato ti treba netko tko zna prepoznati uščuvan i nekvarljim model.
Za kraj, test rabljenog puntaća. Od manje pristranih.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto-moto/tabid/90/articleType/ArticleView/articleId/111465/Default.aspx
citat:
U Punto se ugrađivao velik broj različitih motora, ali se među rabljenima ponuda svodi na tek dvije alternative. Najčešća su dva 1,1 i 1,2-litrena benzinca među kojima veći udio otpada na osmoventilsku izvedbu sa 55 i 60 KS. Taj najslabiji motor ničim ne oduševljava, ali ni razočarava. Robustan je koliko može biti i zapravo jedan od rijetkih 'peri-deri' koji se održava za 'šaku kuna'.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 1:44 (overhaul).
12 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Najjaci su ovi koji pisu nemoj kupovat to jer ces poginut, ako vozi normalno nece, osim ako njega neko ne pokupi. Ti puntici nisu losi mi smo ih imali i samo pali i vozi, jedina im je mana to sta ulje trose vise, i uvjek je motor masan. I da moze se nac auto u solidnom stanju za 5k, imali smo micru k10 isto stara bila za 4500 je uzeli i auto pali i vozi.

16 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
Daka96 kaže...

Najjaci su ovi koji pisu nemoj kupovat to jer ces poginut, ako vozi normalno nece, osim ako njega neko ne pokupi. Ti puntici nisu losi mi smo ih imali i samo pali i vozi, jedina im je mana to sta ulje trose vise, i uvjek je motor masan. I da moze se nac auto u solidnom stanju za 5k, imali smo micru k10 isto stara bila za 4500 je uzeli i auto pali i vozi.

 Pa tako je. Mladom vozaču najmanje treba višak konja i sumnjiva reparirana mrcina. 
ali za 800 eura danas se može dobiti upotrebljivo vozilo. Auti su bolji nego nekad, a
i konkurencija je veća.
Dobro se sjećam da sam "morao" probat papučicu do kraja, jednostavno u tim godinama, 
želja je veća, a iskustvo nikakvo. Zato puntić nije loš, ali nebih isključio ni ostale jednostavnije 
mini modele sličnog godišta. Svaki model može imati slučajni primjerak kojeg je neko zaklao,
tu nije pravilo ova je firma i model savršenstvo bez mana a ona je smeće. S tolikom starosti
i kilometrima, jednostavno treba neki znalaz u procjeni rabljenog. Ili možda auto salon koji daje neku
garanciju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Šta vam se čini od ovog golfića? Oni su ''deri peri''. GOLF II

1950
12 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
matasi7 kaže...

Šta vam se čini od ovog golfića? Oni su ''deri peri''. GOLF II

 čini mi se još 3 godine pa jeftinija rega za oldtimera

 

ako ti treba drlo za vožnju, male potrošnje i jeftinog održavanja, prije punta bi čak gledao una.

 

npr. http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-uno-1.0-oglas-13857069

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 12:59 (Checola).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
Najzabavnijih 100tkm...crni 55s...alu 15"...samo potrosni materijal ulagan...nema u RH di nije bio i 6-7 EU drzava...ko i svaki auto ako ces ga odrzavati sluzit ce ako ne...byebye...
12 godina
offline
Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja

Kolega gore preporuca Peugeota,kao ono auto do jaja "cak smo ih 3 promjenili"-sto si ih samo mjenjao da mi je znati!?

 

Ja sam dosta promjenio auta,radio u auto servisu,radio kao vozac....ma ono mogu reci koju pametnu!

Kod Fiata ti vrijedi pravilo,koliko para-toliko muzike!

Fiat kao Fiat i nije los auto,ako se uzme u obzir koliko si u njega ulozio,koliko si ga platio.

Djelovi jeftini,mala potrošnja,udoban i relativno siguran auto-kuš bolje?

Nije Fiat toliko kvarljiv koliko ljudi pricaju-treba pitati ljude koliko ga redovno servisiraju?

   Taj Puntić se pokazao kao najizdrzljiviji od svih Puntića uopće,ako se redovno servisira,nema mane,kao recimo njegov predhodnik Punto II(2000g+)-koji je imao probleme sa kompjuterom nakon 25 000 km.

Ne mozes ocekivati od Puntića da prelazi milionske kilometraze,da ces lamelu mjenjati nakon 200 000-300 000 km(prije ces),Karike isto tako...kao Mercedes,ali isto tako znaj da na mečki lamela stoji oko cc 2000 KN,dok ces ju za Puntica platiti 860KN cjeli set...!

Mogu ti ja sada nabrajati usporedbe razne,o cjenama,kvarljivosti...no znaj da "kolko para-tolko muzike"

 

  Za tu lovu mozda ti je još pametnije kupiti Renault 5 Diesel-totalno neuništivo i troši ko Zippo upaljač-samo što mi je ružan XD!

10 godina
offline
Re: Fiat Punto 55 1.1, 96god. - kupnja
matasi7 kaže...

Pozdrav, tek sam položio i htio bih si uzeti nešto za prvu ruku, meni glavno da vozi i da je registriran, a našao sam fiat punta 55, 96god. 170tkm. benzin injection za 5500kn registriran do 10mj. pa me zanima Vaša mišljenja o tom autu, kolika mu je potrošnja, da li je jeftin za održavanje i jel ide kako? hvala

 

Ja bih ti preporučio da uzmeš fiat punto jel su jednostavni za održavanje i djelovi su jeftini.Potrošnja je 7-8 u gradu.Umazani su uljem jel im je problem brtva koja odlazi na oko 100 000 pa se treba mjenjati.Ja vozim punto 1.2 8v mk2. Mjenjao ulje u motoru ,mjenjaču i ulje za kočnice i izašlo me 350 kuna.Stavio dva nova diska,zubčasti remen,klinasti remen,vodena pumpa,termostat i izašlo me oko 1200 kuna sad vidi koliko će te izaći za neki drugi auto.Osiguranje za taj auto sa 50 % oko 1300 kuna,tehnički oko 900 kuna.Što se tiče snage i brzine tu je slab,za grad i normalnu vožnju od točke a do točke b je dobar.Uz redovito održavanje (ulje i ostalo) može preći 300 000 kilometara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 12:13 (REAKTOR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice