Golf 7 ili T-Roc

poruka: 161
|
čitano: 69.186
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc
RNA je prva, drugi VW i treca Toyota.
7 godina
protjeran
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc

Do 2016. je 12g Toyota bila broj 1.

U 2017. ih je pretekao Renault-Nissan-Mitsubishi, ali ne za puno:

 

 

Dok po prodanim automobilima su Japanci ove godine treci, iza VW Grupe i Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance:

 

 

Po prodanim komadima, to je sve jako jako blizu, te je GM grupa jako blizu na 4. mjestu:

 

Ove godine su najveci gubitnici Koreanci (Kia-Hyundai) i Daimler. Za 2018. predvidjam rast i pad VW Grupe,

na zapadu pad zbog Dizela, na istoku rast zbog povoljnijih izvoznih Dizelasa koji se ne smiju prodavati u zapadu.

 

Osobno preferiram Japance, te od amera Forda, osobito njihove EcoBoost 3-cilindarske motore,

koji ne trose puno, a veoma su zivahni i zabavni za voziti.

16 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

No dobro, situacija je vaka...

 

Auto treba kupiti ovaj tjedan, najkasnije drugi :)

 

T-Roc otpao :))

 

Ali uljetio Audi A3

 

Vako, 1.6 motor, 110 konja, sport+ oprema, bijele boje

 

Dakle, za razliku od golfa premium marka, isporuka odmah (golf se ceka okko 60 dana), ali s druge strane golf ima vise opreme (navigacija, virtualni kokpit, grijana sjedista) i jaci motor (benzin 150 konja)

 

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
14 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc

Na koji paket na Golfu nadoplaćuješ Display i navigaciju? Comfortline ili Highline?

 

A3 sport+ ima ovu opremu?

 

16 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

 Sto se tice golfa, nadoplacujem na R-Line opremu

 

R line je u stvari Highline + grijanje sjedala, led svjetla, sportski ovjes i ono sto cini r line eksterni paket

 

Sto se tice Audia, da, to je taj paket opreme

 

A relativno je "jeftin" zato jer je odmah dostupan, tj. unatoc tome sto je 0 kilometara i sto ce biti prva rega 3. mjesec 2018., sam auto je nacelno 2017. godina

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Golf

14 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

+1 za Golf

16 godina
neaktivan
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
tpg kaže...

Balkanac = VW (golf i ostala bagra)

Ostali svijet neki 6.5 milijardi ljudi= japanska auta.

 

Zaključak : Balkanci najpametniji kao i uvijek.

 

 

I ti kao najpametniji - šećer na kraju. Sigurno voziš Nisan. 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
9 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Čitatelj kaže...



 

Ove godine su najveci gubitnici Koreanci (Kia-Hyundai) i Daimler. Za 2018. predvidjam rast i pad VW Grupe,

na zapadu pad zbog Dizela, na istoku rast zbog povoljnijih izvoznih Dizelasa koji se ne smiju prodavati u zapadu.

 

Osobno preferiram Japance, te od amera Forda, osobito njihove EcoBoost 3-cilindarske motore,

koji ne trose puno, a veoma su zivahni i zabavni za voziti.

 Pad zbog diesela???

Prodaja moze ici samo gore jer ce se zapad rijesavat Euro5 ( i starijih) dizelasa i isti ce ici na  Euro6+ dizelase.

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
neaktivan
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Čitatelj kaže...

Do 2016. je 12g Toyota bila broj 1.

U 2017. ih je pretekao Renault-Nissan-Mitsubishi, ali ne za puno:

 

 

Dok po prodanim automobilima su Japanci ove godine treci, iza VW Grupe i Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance:

 

 

Po prodanim komadima, to je sve jako jako blizu, te je GM grupa jako blizu na 4. mjestu:

 

Ove godine su najveci gubitnici Koreanci (Kia-Hyundai) i Daimler. Za 2018. predvidjam rast i pad VW Grupe,

na zapadu pad zbog Dizela, na istoku rast zbog povoljnijih izvoznih Dizelasa koji se ne smiju prodavati u zapadu.

 

Osobno preferiram Japance, te od amera Forda, osobito njihove EcoBoost 3-cilindarske motore,

koji ne trose puno, a veoma su zivahni i zabavni za voziti.

Ove brojke treba uzeti sa zadrškom jer sve ovisi o tome kako se broje modeli - ako pogledaš ove zvjezdice one nešto znače. Čitao sam analize i stvar je u tome da se radi o broju isporučenih modela u salone, a ne stvarno prodanih krajnjem kupcu, a što se same prodaje tiče misim da je VW još uvijek na vrhu 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

Što se tiče tvoje dileme, kao dugogodišnji vozač VW-a trenutno bih ti preporučio da ne kupiš VW ili da odeš u Njemačku ili Austriju i kupiš tamo. Razlog tome je što se auti za naše tržište sklapaju u Madžarskoj i dosta ljudi sam čuo da ima probleme s njima. Druga stvar je u tome da auto koji kupiš u zapadnoj Europi pod istim nazivom modela i auto kod nas su dvije različite životinje. Moj izbor ako bih kupovao VW (osim da ga uzmem vani) bi bio Golf, R-Line je zgodna zvjerka, osobno bih uzeo TDI, no ako hoćeš benzinac TFSI je za prste polizati. Također bih uzeo 4motion, no to je je već moja fiksacija i posebne želje. T-Roc ne bih kupio iz više razloga, osim što mislim da su SUV-ovi nepotrebna kategorija nikad ne bih kupio model koji je tek izašao i još se nije dokazao na terenu.

Što se tiče auta na hrvatskom tržištu mislim da je najbolja opcija za kupnju u tom cjenovnom rangu Škoda Octavia, jedino ako ti nije prevelik. Audi A3 je dobar izbor, ali ako želiš model u rangu R-Line morat ćeš pljucnuti malo više za njega - samo nemoj uzimati onu produženu verziju 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

Ako tražiš udobnost, preskoči A3, rađe Golfa.

Imao A3, sjedala kao drvena klupa, jako neudobna na duže staze, a nije ni ovjes puno udobniji. A i nije bila neka socijalna oprema, sjedala su bila koža/tkanina.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc
Je golfovi sklepani za hrvatsko tržište se raspadaju odmah nakon što izađu iz salona. Šta vi stvarno mislite da oni imaju traku isključivo za balkan gdje će prodati 15k auta pa da im se isplati uvaljivati škart robu koju će kasnije morati popravljati jer jebli sebe čak su se usudili dati garanciju. Vozio sam 3 Golfa7 i najškripaviji je bio onaj u Švabiji.
12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
southy kaže...

Što se tiče tvoje dileme, kao dugogodišnji vozač VW-a trenutno bih ti preporučio da ne kupiš VW ili da odeš u Njemačku ili Austriju i kupiš tamo. Razlog tome je što se auti za naše tržište sklapaju u Madžarskoj i dosta ljudi sam čuo da ima probleme s njima. Druga stvar je u tome da auto koji kupiš u zapadnoj Europi pod istim nazivom modela i auto kod nas su dvije različite životinje. Moj izbor ako bih kupovao VW (osim da ga uzmem vani) bi bio Golf, R-Line je zgodna zvjerka, osobno bih uzeo TDI, no ako hoćeš benzinac TFSI je za prste polizati. Također bih uzeo 4motion, no to je je već moja fiksacija i posebne želje. T-Roc ne bih kupio iz više razloga, osim što mislim da su SUV-ovi nepotrebna kategorija nikad ne bih kupio model koji je tek izašao i još se nije dokazao na terenu.

Što se tiče auta na hrvatskom tržištu mislim da je najbolja opcija za kupnju u tom cjenovnom rangu Škoda Octavia, jedino ako ti nije prevelik. Audi A3 je dobar izbor, ali ako želiš model u rangu R-Line morat ćeš pljucnuti malo više za njega - samo nemoj uzimati onu produženu verziju 

 Karoq? Isto razmišljanje ko i ta T-Roc?

Mislim, osnovna verzija je 160.000, valjda se može staviti ok oprema za 180.000.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 20:08 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
omomomomoomm kaže...

Daj molim te nebi nista rekao da si umjesto ta dva predlozio nesto drugo ali suzuki vitaru. Auto je katastrofa sklepan od kud ha god pogledas. Ne kuzim tu mrznju prema fauveu. Citajuci po forumima sve je bolje od fauvea. 

Ja osobno za tog suzukia neki dao jedne lipe jer je kanta. Do 200tkn si slozis jako pristojnoga golfa sa dobrom motorizacijm.

 vidi se da si nezreo i neiskusan kada suzuki nazivas kantom.samo ti vozi cadjavog plastikanera i uzivaj 

xfact
13 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
southy kaže...

osobno bih uzeo TDI..

 

šta ti je pravi VW fan.. made my day 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
southy kaže...

Ove brojke treba uzeti sa zadrškom jer sve ovisi o tome kako se broje modeli - ako pogledaš ove zvjezdice one nešto znače. Čitao sam analize i stvar je u tome da se radi o broju isporučenih modela u salone, a ne stvarno prodanih krajnjem kupcu, a što se same prodaje tiče misim da je VW još uvijek na vrhu 

 pretpostavljam da onda odnekud imaš i podatke da se vw ne zadržava u salonu već se prodaje odmah i u salonima ustvari drže holograme, a za razliku od njega ove druge drže u gomilama po salonima, slažu ih jedne na druge i guraju na stražnji parking...

u suprotnom svoje mišljenje vadiš iz dupeta, ili sam nešto previdio 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Kant kaže...

No dobro, situacija je vaka...

 

Auto treba kupiti ovaj tjedan, najkasnije drugi :)

 

T-Roc otpao :))

 

Ali uljetio Audi A3

 

Vako, 1.6 motor, 110 konja, sport+ oprema, bijele boje

 

Dakle, za razliku od golfa premium marka, isporuka odmah (golf se ceka okko 60 dana), ali s druge strane golf ima vise opreme (navigacija, virtualni kokpit, grijana sjedista) i jaci motor (benzin 150 konja)

 

 

 Onda usporedi značajke i pogledaj čemu više naginješ. U ovakvim slučajevima je na tebi sve, i imaj na umu da niti jedan od njih nije savršen te da će oba imati problema, no 'ajde, barem tih prvih par godina imaš garanciju pa si miran. Ukoliko si u šansi, iskoristi tjedan za probne vožnje oba auta, pogledaj na internetu kakve ljude probleme prijavljuju za oba auta, (pogotovo za te dodatne stvari, to je sve elektronika pa može biti svašta, ja osobno ne volim ništa od elektronike, osim el. spuštanja prozora i namještanja retrovizora haha), te sveukupno stanje. Mi sad tu možemo pričat koliko želimo, ali male su šanse da je netko od nas imao oba auta duži period (pogotovo jer je A3 2017. godište recimo) pa da ti da neku realnu i uvjerljivu usporedbu. 

Rado bih ti pomogao u odabiru, no moj osobni odabir ne bi ni blizu bili niti Golf ni A3, no opet, svi imamo drukčije gušte i, na kraju, automobil koristimo drukčije. Ukoliko imaš obitelj i putuješ dugo, mislim da bi ti sama udobnost trebala biti u vrhu prioriteta, uz naravno kvalitetu izrade i izdržljivost samog auta. Kako chutac kaže za A3 da je neudoban, ja mogu reći za Golf VII da je, barem meni, jako udoban. Ne posjedujem ga, no vozio sam ga i bivao vožen više puta, i sviđa mi se udobnost sjedala. U novom A3 nisam bio, pa ne mogu ništa reći. 

I da, što se tiče "balkančina" i VW, iskreno mislim da je tih tvrdih obožavatelja "narodnog vozila" sve manje (da su uvjereni kako je jedino Golf dobar auto, a ostalo su kante). Koliko sam shvatio po pričama, ta opsesija Golfom je počela samo jer je to bio najbolji pristupačan automobil u kasnoj Jugoslaviji, pa je onda on ostao to što je i bio - ikona. Sada, moguće da sam u krivu, no ja sam dobio taj dojam. Meni je Golf super autić, pogotovo ako ima malo jači benzinski motor, pa ga je zabavno i voziti. Rekli bi, u šali, i ovi od 40+ godina da je za Golfa "dijelove moguće kupiti i na kiosku", te da su dijelovi cijenom pristupačni. No da li bih ga kupio? Nisam previše siguran. Ali, opet, kažem. Sto ljudi - sto ćudi. 

Bilo kako bilo, sretno s kupovinom i nadam se da će te služiti barem 10 godina, ili do dana kad ga prodaš. 

12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Nikakve forume citati prije uzimanja posto ce uvijek biti najglasniji oni sto su imali najvise sranja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
southy kaže...

Što se tiče tvoje dileme, kao dugogodišnji vozač VW-a trenutno bih ti preporučio da ne kupiš VW ili da odeš u Njemačku ili Austriju i kupiš tamo. Razlog tome je što se auti za naše tržište sklapaju u Madžarskoj i dosta ljudi sam čuo da ima probleme s njima. Druga stvar je u tome da auto koji kupiš u zapadnoj Europi pod istim nazivom modela i auto kod nas su dvije različite životinje. Moj izbor ako bih kupovao VW (osim da ga uzmem vani) bi bio Golf, R-Line je zgodna zvjerka, osobno bih uzeo TDI, no ako hoćeš benzinac TFSI je za prste polizati. Također bih uzeo 4motion, no to je je već moja fiksacija i posebne želje. T-Roc ne bih kupio iz više razloga, osim što mislim da su SUV-ovi nepotrebna kategorija nikad ne bih kupio model koji je tek izašao i još se nije dokazao na terenu.

Što se tiče auta na hrvatskom tržištu mislim da je najbolja opcija za kupnju u tom cjenovnom rangu Škoda Octavia, jedino ako ti nije prevelik. Audi A3 je dobar izbor, ali ako želiš model u rangu R-Line morat ćeš pljucnuti malo više za njega - samo nemoj uzimati onu produženu verziju 

Kako sklapaju aute u Mađarskoj kad VW nema tvornicu u Mađarskoj?

13 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

Sad kad sam pročitao fudbalerov post, da dodam par stvari.
Godište je bio 2014., prije mene je napravio 15t km, dakle nije bio neki sa 300 iljada iz Minkena. 2.0 TDI, 150 konja, tih, brz, ugodni materijali, super infotainment(MMI bez touchscreena), super farovi(LED), osrednji zvučnici, tijesna zadnja klupa(no meni ne preveć bitno) i ta, meni, presudna neudobnost. Nisam mogao prijeći put od 350-400 km, a da me leđa ne počnu boliti.

Neudobnost(17") + cijena(a neudoban) + dizel motor(nisam fan, ali nekim stvarima se ne gleda u zube, pogotovo kad su jeftine za voziti :D) + "Audi"(ne volim dizajn ni imidž) je za mene bilo dovoljno da shvatim da to nije auto za mene.

 

Sad kad sam se već raspisao, ja bih uz G7 gledao Peugeot 308. Ne znam jesi li probao, ali odi u neki "slabiji" salon, oni bi ti dali pošteniji popust da prodaju auto.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

Za hrvatsko trziste vw dolazi iz slovacke. Opel se sklapa u madjarskoj.

xfact
13 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

koju ponudu si dobio za G7 R line?

 

16 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Spike1983 kaže...

koju ponudu si dobio za G7 R line?

 

 Znaci R line oprema (dakle Highline + r line dodaci), Madrid felge, metalik boja, benzin 150 horsa + navigacija i virtualni kokpit 184 000 kn

 

 

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 11:46 (Kant).
13 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Kant kaže...
Spike1983 kaže...

koju ponudu si dobio za G7 R line?

 

 Znaci R line oprema (dakle Highline + r line dodaci), Madrid felge, metalik boja, benzin 150 horsa + navigacija i virtualni kokpit 184 000 kn

 

 

 

 cini mi se bas dobar deal 

 a audi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
=xfact= kaže...

Za hrvatsko trziste vw dolazi iz slovacke. Opel se sklapa u madjarskoj.

Svašta se sklapa u Mađarskoj, Audi TT (sad i neki drugi) i dio motora za cijelu grupu, Mercedes CLA i, ako se dobro sjećam, B klasa, Suzuki ima tvornicu... Bolje bi nam bilo da se ugledamo na mađarsku industriju nego što tu pljujemo kao auti iz Mađarske škripe.

 

No ništa od toga nije tema ovdje, umjesto da čovjeku pomognete (ne mislim na tebe) izabrati auto, vi svi odete u širine beskonačne, od prodajnih rezultata, priča o VW-ovom varanju na testovima, prognoza propasti istog, samo još fali da stignemo do Muska i Rimca i onda će tema biti kompletna.

7 godina
protjeran
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc

A sto kazes na nesto izmedju G7 i T-Roca, recimo Toyota C-HR ti spada u tu kategoriju.

 

Imas ga sa 5 vrata u C-HIC paketu za 184.000kn, mozes dodati i Tech-Pack za LED rasvjetu i ostale tehnikalije.

Kod Toyote mozes izvuci jos 2000-2500€ bonusa, pa bi ti ukupna ponuda sa super opremom bila ispod 170.000kn.

 

http://www.toyotaadria.com/hr/pdf/cjenici_vozila/cjenik_chr.pdf

 

A mozes i na Hybrida ici:

https://www.toyota.hr/current-offers/chr-hsd.json

 

Svakako napravi probnu voznju. Meni je vozilo super, jako mi se svidja,

no ovaj put mi je bilo preskupo za kupnju, zbog drugih ulaganja,

tako da za 4 godine mozda uzmem naslijednika/redizajniranog C-HR-a.

 

 

12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Nista te SUV sepete.

13 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

prije koju godinu dok sam bio na servisu u Zubaku iso malo pogledat po njihovom salonu dok sam cekao i vidim A3 1.6 tdi, bijela regulare boja, brijem onaj prvi paket opreme, coupe, cifra je bila cca 210 000 kn, sjeo u auto, totalno razocaran koliko malo dobijes za te novce i kak se auto osjecao prazan unutra, tak da moj glas definitivno ide za nakrcani G7 sa R line opremom za 184 kkn jos ak mozes koju tisucicu skinut ko Bog 

 

A3 mi je predivan al samo limuzina i to obavezno bi morao bit S line x2 , al to su vec gro veci novci od golfa tak da nije bas za usporedbu 

 

 

16 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Spike1983 kaže...
Kant kaže...
Spike1983 kaže...

koju ponudu si dobio za G7 R line?

 

 Znaci R line oprema (dakle Highline + r line dodaci), Madrid felge, metalik boja, benzin 150 horsa + navigacija i virtualni kokpit 184 000 kn

 

 

 

 cini mi se bas dobar deal 

 a audi?

 

Audi je klasika, TDI 110 konja Sport+ oprema

 

Dakle, ima manje opreme, ali se iznutra osjeti ipak da je to sve nesto kvalitetnije, imas vise onaj premium filing nego kod golfa. A i meni osobno ljepsi. Ali eto, manje opreme i slabiji motor. Ali napucan Audi ko golf ide preko 250 000 kn :(

 

To je tocno ovaj:

 

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice