GOLF V - Čudan zvuk??

poruka: 23
|
čitano: 21.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
GOLF V 1.9. TDI - Čudan zvuk??

Pozdrav ekipa,
primjetio sam neki čudan zvuk u motoru, neko lagano piskutanje (kao zvuk sirene) i čuje se vrlo malo i to kad su ugašeni radio i ventilatori, i to samo kod puštanja gasa. Dali možete prepoznati o čemu se radi? Inače, sve radi normalno osim što se malo čuje taj lagani zvižduk. 

Evo snimio sam pa možete ga možete čuti:

 

 

Tnx,

mmiklauz
6 godina
neaktivan
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

Turbina

14 godina
neaktivan
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??

To znači da je turbina otišla ili je to zvuk turbine?

mmiklauz
8 godina
odjavljen
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??

Da odlazi.... Rjesavaj to sto prije jer ako se raspadne bice ti skuplji kvar. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
mmiklauz kaže...

To znači da je turbina otišla ili je to zvuk turbine?

 Postaje zrela , za reparaciju.

14 godina
neaktivan
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

Čitao sam da se turbine inače čuju, neke više neke manje, ljudi po forumima pišu da su znakovi otkazivanja turbine povećana potrošnja ulja, plavi dim, struganje u turbini i sl..što kod mene nije slučaj.

 

mmiklauz
15 godina
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

Ma nemaš problema samo ganjaj GOLF se ne može pokvariti nikad. Pa neki danas još voze sa tvorničkim uljem u motoru.

 

Otiđi do mehaničara pa nek on procjeni. Možda zna koju sitnicu više od ljudi sa foruma.

14 godina
neaktivan
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??

hahah, to je samo mogla golf 2 

mmiklauz
8 godina
odjavljen
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
 mmiklauz kaže...

Čitao sam da se turbine inače čuju, neke više neke manje, ljudi po forumima pišu da su znakovi otkazivanja turbine povećana potrošnja ulja, plavi dim, struganje u turbini i sl..što kod mene nije slučaj.

 

 Pa nemoj cekati da dodje dotle jer to sve poskupljuje popravku....

14 godina
neaktivan
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

Koliko se kreću cijene repariranja turbine? I koliki je vijek trajanja repariranih turbina? Naravno pod uvjetom da se radi o normalnoj vožnji 

mmiklauz
11 godina
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
mmiklauz kaže...

Koliko se kreću cijene repariranja turbine? I koliki je vijek trajanja repariranih turbina? Naravno pod uvjetom da se radi o normalnoj vožnji 

 cijene ti ovise sve kod koga radiš. sama cijena repariranja turbine ti se kreće od 1000 kuna pa na dalje, plus demontaže i montaže i ostalo. Cijenu repariranja ćeš tek saznati kad se otvori turbina i vidi koliko je oštećenje.

 

A koliki je vijek, to ti nitko ne može točno utvrditi. Netko ima probleme nakon mjesec dana, netko ih uopće nema. Najbolje ti je otići u neki servis i da ti kaže netko tko je stručan u tome. I nemoj ići kod svakoga, nađi pouzdanog čovjeka, neka je skuplji. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
14 godina
neaktivan
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??

Hvala na savjetu!

mmiklauz
14 godina
offline
Re: GOLF V 1.9. TDI - Čudan zvuk??
mmiklauz kaže...

Pozdrav ekipa,
primjetio sam neki čudan zvuk u motoru, neko lagano piskutanje (kao zvuk sirene) i čuje se vrlo malo i to kad su ugašeni radio i ventilatori, i to samo kod puštanja gasa. Dali možete prepoznati o čemu se radi? Inače, sve radi normalno osim što se malo čuje taj lagani zvižduk. 

Evo snimio sam pa možete ga možete čuti:

 

 

Tnx,

 Čuje se turbina to je normanlo pogotov na toj km. Ništa ne diraj

12 godina
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

moja 5-ica isto 77 kw  čuje se tako već 4 godine od kako sam ga uzeo. bio u novoselu karlovac (ovlašteni servis) za abs zračne sonde na zadnjim diskovima. i još sam im napomenuo to fijukanje, veli lik da je to sasvim normalno, napravili smo đir po gradu i još su slušali u servisu. kad krene tamno sivi-plavkast dim ili čujem zvuk lupkanja metal o metal uz to fijukanje onda je vrijeme za popravak, a nakon prve reparacije ide  zamjena. 

 

istu stvar čuješ kada prebacuješ iz niže u višu, samo možda manje ili nikako zbog zvuka guma, radija, rada ventilacije, zatvorenih prozora...

What could possibly go wrong?
14 godina
neaktivan
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??

Da, ovo su točno IDENTIČNI simptomi koji se javljaju kod mene, javlja se lagano fijukanje kod prebacivanja iz manje u višu samo na određenim okretajima i sve se manje čuje kako brže voziš zbog ostale buke. Također sam primjetio i kod par drugih 5-ica isti zvuk. Inače bio sam kod mehaničara, međutim rekao je da je to normalno itd..budem išao kod još nekoga da čujem drugo mišljenje. 

mmiklauz
13 godina
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
Na mojoj petici fijuce vec skoro 100 000 km (iliti 2.5 god) i vozi bez problema , ja se ne bi brinuo previse oko toga.. kad krepa krepa, repariraj ili kupi :)
8 godina
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
Isti takav motor i isti takav zvuk na mome Touranu 2007 ali za sada hvala bogu ništa.
Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
13 godina
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
mmiklauz kaže...

Da, ovo su točno IDENTIČNI simptomi koji se javljaju kod mene, javlja se lagano fijukanje kod prebacivanja iz manje u višu samo na određenim okretajima i sve se manje čuje kako brže voziš zbog ostale buke. Također sam primjetio i kod par drugih 5-ica isti zvuk. Inače bio sam kod mehaničara, međutim rekao je da je to normalno itd..budem išao kod još nekoga da čujem drugo mišljenje. 

To ti je normalno i nije nikakav kvar ako o tome pričaš, poznati 

na peticama 1.9 TDI, i moj isto tako. Ali čuo sam i na Sharanima, Seatima... Kad sam imao direkt ispuh vrištao je doslovno kod šaltanja jer je bio skoro pa straight pipe ko na ovom videu dolje, plašio sam ljude po cesti  Sad se puno manje čuje kad je original ispuh, najviše kod prebacivanja iz druge u treću na 2500 rpm. Razlog tome je u grani i promjeru cijevi koliko sam shvatio.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 7:55 (vrinho).
13 godina
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
vrinho kaže...
mmiklauz kaže...

Da, ovo su točno IDENTIČNI simptomi koji se javljaju kod mene, javlja se lagano fijukanje kod prebacivanja iz manje u višu samo na određenim okretajima i sve se manje čuje kako brže voziš zbog ostale buke. Također sam primjetio i kod par drugih 5-ica isti zvuk. Inače bio sam kod mehaničara, međutim rekao je da je to normalno itd..budem išao kod još nekoga da čujem drugo mišljenje. 

To ti je normalno i nije nikakav kvar ako o tome pričaš, poznati 

na peticama 1.9 TDI, i moj isto tako. Ali čuo sam i na Sharanima, Seatima... Kad sam imao direkt ispuh vrištao je doslovno kod šaltanja jer je bio skoro pa straight pipe ko na ovom videu dolje, plašio sam ljude po cesti  Sad se puno manje čuje kad je original ispuh, najviše kod prebacivanja iz druge u treću na 2500 rpm. Razlog tome je u grani i promjeru cijevi koliko sam shvatio.

 

 Takav zvuk sam čuo na večini TDI motora,na nekima glasnije na nekima slabije.

Kod mene na octaviji se redovito čuje taj zvuk,1.9tdi 110hp+chip 50hp

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
15 godina
neaktivan
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

Nalij dvotaktol u dizel po mogućnosti sintetički niskopepelni i odmah će se motor smiriti.

15 godina
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
mmiklauz kaže...

Da, ovo su točno IDENTIČNI simptomi koji se javljaju kod mene, javlja se lagano fijukanje kod prebacivanja iz manje u višu samo na određenim okretajima i sve se manje čuje kako brže voziš zbog ostale buke. Također sam primjetio i kod par drugih 5-ica isti zvuk. Inače bio sam kod mehaničara, međutim rekao je da je to normalno itd..budem išao kod još nekoga da čujem drugo mišljenje. 

 Cuje ti se zato sto je komadic necega ostetio krilca turbine ili je to cak normalan zvuk ako vozis 2.0 TDi radi wastegate ventila.
Meni se cuje zadnjih 15.000 km i auto cupa kao lud tako da nema brige

10 godina
offline
GOLF V - Čudan zvuk??

Haha ja pred dve godine s Lagunom non stop osluškival di se to murija čuje 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
neaktivan
offline
Re: GOLF V - Čudan zvuk??
gocc01 kaže...

Haha ja pred dve godine s Lagunom non stop osluškival di se to murija čuje 

 

Rekao bi da imam malu sovu pod haubom 

mmiklauz
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice