Koji auto kupiti za tuning ?

poruka: 90
|
čitano: 74.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

evo interesira me koji bih auto uzo pa da ga lagano sređujem jer budem uskoro polago a želim odma auto, trenutno imam hyundai elantru 2001g 1,6 16v 79kw ( 80 dozvoljeno ) znači čim položim smjem je vozit, ali neznam nije mi neka sreća ima 205 000 km i počela je trošit pomalo ulje dok prije gotovo da i nije sad je osjetno počela trošit, pa nisam pametan dal da se nje rijesim pa uzmem nest drugo dali da se nje uhvatim pa sredim kako spada jer da se jako ljepo sredit što jest jest {#} jel ima ko kakvu preporuku :)

13 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

tuning + svakodnevna vožnja ti ne idu baš u isti koš.. naravno ako obojica na termin tuning gledamo na isti način {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
12 godina
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
nine kaže...

tuning + svakodnevna vožnja ti ne idu baš u isti koš.. naravno ako obojica na termin tuning gledamo na isti način {#}

niti mi nije potrebno za svakodnevnu vožnju u smislu tuning prvenstveno podrazumjevam preinake bodykita i vanjskog izgleda pošto motor nesmijem dirat bar dok se i ako se zakon nepromjeni :)

13 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

znači styling {#}

tunirani auti obično stoje u garaži 90% svojeg životnog vijeka i stalno traže para para i još para kako bi dobio malo više malo bolje ..

 

a što se styllinga tiče ne misliš valjda kreirati neko malo 1.2 đubre sa bačvom umjesto auspuha i ralicom od branika? {#} srsly, ako kupiš pravi auto nemaš što raditi na njemu, spustiti i felgu staviti, sve ostalo je u 90% slučajeva kič

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
12 godina
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?

ha s obzirom na zakon nemogu nest bjesno vozit, tako da mi ostaje samo styling sredit ne sad neke nakaradne ralice ali nest fino i ljepo mislim felge i unutrašnjost mjuza i to sve što ide nemislim na neki profesionalni tuning krivo sam se izrazio, za to treba hrpa para i to se radi s posebnom namjenom.. meni treba ovako nesšto da ljepo izgleda {#}

13 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

onda odlučiš koji ti autek lepo zgleda u tvom cjenovnom rangu i fino ga utegneš... falgica itd..

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
12 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?
Golf II GTI
Suzuki Swift 1.3 GTI
BMW 318 (kockica)
Keep calm because Valar Morghulis !!!
12 godina
protjeran
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

A kolko imas para?

16 godina
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
ostavi se corava posla. rijetko koji izgleda lijepo nakon zahvata i izazivaju smijeh na cesti. pogotovo na hyundaiu (protiv kojega nemam nis protiv). bacanje novaca
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

A cuj sad... i ne mora biti. Nek ga malo spusti, nabaci neke felgice i nijansira šajbe, da se dosta izvuci a da izgleda pristojni.

11 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Civic Coupe 1993-na dalje.

Ili Jaje tj HB (hatchback)

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 18:22 (Praedator).
10 godina
protjeran
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

sta ti vrijedi izgled kad je ispod haube shit,malo ga operi stavi dobar radio(cd player) zvucnike(bass),zakrpaj,promijeni boju koja ti se vise svidat itd,no sad mijenjanje kita spojleri felge cak i mozes promijeniti,no kad vidim takav "nabrijani auto na cesti" ja se smijem...

12 godina
protjeran
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Po mnogima njljepsa generacija Civica. Dosta tesko ih je naci u dobrom stanju, pogotovo v-tec modele.

13 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Eh styling, odmah se sjetim ovog.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
daniel.hajdinjak666 kaže...

Po mnogima njljepsa generacija Civica. Dosta tesko ih je naci u dobrom stanju, pogotovo v-tec modele.

Da to je, samo on nesmije voziti v-tec trenutno zbog snage.

 

Ima ih i to jeftinih, samo treba potraziti malo. Neki 1.4 ili 1.6 motor ce biti odlican za njega.

A i potrosnja je mala, djelovi su jeftini i nekvari se puno.

 

Za mene najbolji odabir za mladog vozaca sa ogranicenim budgetom.

 

P.S. Bjezi sto dalje od francuskih i talijanskih automobila. Drzi se Japana jer su najstedljiviji i najmanje se kvare.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 18:39 (Praedator).
12 godina
protjeran
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Je, 1.5 motor 5th.gen ili 1.4 6th.gen imaju 90 KS i to mu je idealno ak hoce hondu. Jeftino se digne na 100 KS i to je vec dosta brz auto jer ima 900 Kg.

 

EDIT; evo ima na njusci 2 swapa, po papirima su 75 i 90 konja, a unutra jedan d16z6, a drugi jos mocniji b16a2

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 18:53 (daniel.hajdinjak666).
11 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Ja da kupujem auto nebi ništa mjenjao na njemu. A ako budeš sređivao nemoj da na autu bude hrpa plastike iza četri auspuha i na zadnjoj šajbi jagermeister naljepnica.

 

Šta fali ovakvom autu:http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.6-16v-oglas-8291415

12 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?
Keep calm because Valar Morghulis !!!
13 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Ne zaboravi natpis ALPINA na sajbi i velikim slovima TURBO na vrata i gepek.

Isto tako, napravi koju rupu na loncu auspuha za bolji zvuk!

I zatamni stakla da bude brzi!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
15 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Kupi golfa 2, ofarbaj ga na kričavo zelenu i naravno moraju plamenovi biti gore, stavi neki falš spojler i probuši auspuh (jer mora zvučat j*bački). Za ostatak novca kupi bjelu košulju i ogromni zlatni lančić...

 

Sad ozbiljno, rađe kupi recimo opet mantu a, i pošto je stariji auto možeš ga lagano sređivat, obojat recimo na crno i imaš pravi hebački auto (ako baš želiš šarafiti po njemu, ovi na našim oglasnicima što su jeftiniji ti zahtjevaju dosta dorade)...

 

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 19:21 (zerocool12).
12 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Alpina 20 KS, Kenwood 30 KS, folija na zadnjim staklima 10 KS, na brzinu nabacana muzika i obavezan bas bez impregnacije vrata jedno 40 KS. Kome uz to treba jedan v-tec? :D

Layla, you've got me on my knees.
13 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

ajde nećemo dečka blamirati.. možda fakat ima namjeru napraviti nešto sa ukusom {#}

ne smatram da je utući nešto od para u auto grijeh ili glupo, jer to i ja radim {#} čudni smo mi muškarci što se tiče naših limenih ljubimaca..

 

mene više zanima kako to da želiš neki auto koji bi volio "stylirati", a nemaš ni približnu ideju što bi želio.. koji ti je budžet? novji/stariji auto? hatch/coupe/sedan? benzin/dizel? japanac/švabo ili nešto drugo?

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
macgyver 53 kaže...

Ja da kupujem auto nebi ništa mjenjao na njemu. A ako budeš sređivao nemoj da na autu bude hrpa plastike iza četri auspuha i na zadnjoj šajbi jagermeister naljepnica.

 

Šta fali ovakvom autu:http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.6-16v-oglas-8291415

Ima plasticne blatobrane, francuz je koji ima problema sa elektronikom i crkavaju im kompjuteri.

Uz to kvarljivi su i imaju problema sa kuplunzima (kvacilima) i komplicirani su za popravke jer pola stvari moras rastaviti da dodes do jedne sitnice.

 

Uz to sve je i ruzan ko porez. {#}

Što hladnije to bolje...
13 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

Svaki auto ako se sredi s ukusom izgleda bomba. Ali sve ovisi koliko duboko zaglibiš u tome, jer kad jednom zaglibiš nema ti pomoći. Govorim ti iz vlastitog iskustva. Jedno vuće drugo, staviš felgu dobru i neku gumu pa izgleda ko koza, pa kupiš opruge da ga spustiš, pa nakon pola god vidiš da nabija, pa keš lova za gewinde, pa power flex seleni pa ovo pa ono, pa bi auspuh, pa nije to to, pa nanovo od grane do kraja...itd itd. Unutrašnjost isto tako, kupiš neki volan, pa onda bi trebao i papučice, pa mjenjač orginal se ne uklapa, pa njega, pa malo tapiciranja, muzika itd itd. Ja sam u svoj auto utukao para da sam mogao kupit novi ali jbg..plačam tu cijenu i meni nije žao kao ni svim "tunerima".

 

Ako želiš pristojan auto, samo dobra felga i pod i to je to. Imat češ bolje držanje na cesti + bomba izgled {#}

 

 

@ Praedator, ja nisam imao niti jednog francuza u radioni u 6 godina da je otišla elektronika. Renaultu su mana podvozje, tj krajnici, kugle, seleni. Clio 2 1.5 dci odlaze pumpe i dize ako si kreten pa točiš svašta unutra i ne mjenjaš filter goriva. Peugeotu je mana zadnji most gdje odlaze ležajevi na torziji, citroeni jedino imaju problem taj što im se hoće raspast koluturica na radilici i C3 tu i tamo koji lager u mjenjaču i to je manje više to. Mana ima svaki auto i nema tog auta na kojem se nešto ne pokvari

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 19:36 (ARazer).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
ARazer kaže...

Svaki auto ako se sredi s ukusom izgleda bomba. Ali sve ovisi koliko duboko zaglibiš u tome, jer kad jednom zaglibiš nema ti pomoći. Govorim ti iz vlastitog iskustva. Jedno vuće drugo, staviš felgu dobru i neku gumu pa izgleda ko koza, pa kupiš opruge da ga spustiš, pa nakon pola god vidiš da nabija, pa keš lova za gewinde, pa power flex seleni pa ovo pa ono, pa bi auspuh, pa nije to to, pa nanovo od grane do kraja...itd itd. Unutrašnjost isto tako, kupiš neki volan, pa onda bi trebao i papučice, pa mjenjač orginal se ne uklapa, pa njega, pa malo tapiciranja, muzika itd itd. Ja sam u svoj auto utukao para da sam mogao kupit novi ali jbg..plačam tu cijenu i meni nije žao kao ni svim "tunerima".

 

Ako želiš pristojan auto, samo dobra felga i pod i to je to. Imat češ bolje držanje na cesti + bomba izgled {#}

 

 

@ Praedator, ja nisam imao niti jednog francuza u radioni u 6 godina da je otišla elektronika. Renaultu su mana podvozje, tj krajnici, kugle, seleni. Clio 2 1.5 dci odlaze pumpe i dize ako si kreten pa točiš svašta unutra i ne mjenjaš filter goriva. Peugeotu je mana zadnji most gdje odlaze ležajevi na torziji, citroeni jedino imaju problem taj što im se hoće raspast koluturica na radilici i C3 tu i tamo koji lager u mjenjaču i to je manje više to. Mana ima svaki auto i nema tog auta na kojem se nešto ne pokvari

Onda ti treba 12 godina iskustva da bi naisao na to, ja sam ih se nagledao sa losim kompjuterima i kvacilima.

Ako neznas da su francuzi losi sa elektronikom onda ti treba jos iskustva. {#}

Podvozje ovisi o cesti i nacinu voznje i u to neulazim.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 19:41 (Praedator).
12 godina
neaktivan
offline
Koji auto kupiti za tuning ?
Ako imas para i boli te uvo :)

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-1.9-tdi-oglas-6824273

I nemoras nista mjenjat !!
Keep calm because Valar Morghulis !!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
Noxer kaže...
Ako imas para i boli te uvo :)

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-1.9-tdi-oglas-6824273

I nemoras nista mjenjat !!

Ali kad odes na servis sjest ces i plakati zbog cijena. {#}

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Koji auto kupiti za tuning ?

@noxer

pumpadizla ni pod razno {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
13 godina
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
macgyver 53 kaže...

Ja da kupujem auto nebi ništa mjenjao na njemu. A ako budeš sređivao nemoj da na autu bude hrpa plastike iza četri auspuha i na zadnjoj šajbi jagermeister naljepnica.

 

Šta fali ovakvom autu:http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.6-16v-oglas-8291415

 

Meni je ta serija Clia prilično ružna. Pre plastična auta.

 

 

Meni se ovo recimo sviđa. Kupiš nekog Punta 2, jeftino održavanje, meni osobno lijepo izgleda, lagani..

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-1.9-jtd-sporting-85-ks-oglas-8412501

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
11 godina
offline
Re: Koji auto kupiti za tuning ?
Praedator kaže...

Ima plasticne blatobrane, francuz je koji ima problema sa elektronikom i crkavaju im kompjuteri.

Uz to kvarljivi su i imaju problema sa kuplunzima (kvacilima) i komplicirani su za popravke jer pola stvari moras rastaviti da dodes do jedne sitnice.

 

Uz to sve je i ruzan ko porez. {#}

Plastični blatobrani su tu zbog sigurnosti pješaka da bi prilikom udara upili udarac. A ispod plastike je lim. I na laguni II su ito plastični. A to što skoro svi govorite da Francuski auti nevaljaju je glupost. Usporedite naprimjer renault lagunu II sa full opremom i audi a4 istog godišta sa full opremom o udobnosti i sigurnosti se nemora ni raspravljat opće. Renoevi motori nisu ništa lošiji od audievih, mercedesovih itd... Pa novi Renoev 1.5 dci koristi čak i mercedes u svojim autima. Nekažem ni ja sad da je renault najbolja marka u europi svaki auto ima svoje mane, svaki je u nečemu bolji od drugog samo me živcira kada netko spomene francuski ili japanski auto odma ga svi popljuju i kažu da su njemci bolji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice