Lancia Kappa 2.4 JTD

poruka: 18
|
čitano: 5.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Lancia Kappa 2.4 JTD

Poz,imam problem sa Lancia Kappa ,naime,gasi mi se u voznji .Verglam malo duze ,upali,sve normalno radi.

Predje 300-400 km pa se opet ugasi i tako u krug.

Mijenjao sam ventil na pumpi visokog pritiska,senzor na radilici i senzor pritiska goriva.Sve polovno .

Sad mi neko rece da je mozda pumpa u rezervoaru?!Kako da budem siguran da li je pumpa?

Kazu treba spojiti voltmetar na pumpu pa voziti tako pa da pratim sta se desava sa naponom na pumpi.

 

Kako se dolazi uopste do pumpe i plovka?

Skidao sam zadnje sjediste ali nisam nasao poklopac pumpe ?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2016 7:42 (mackocicko2004).
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
mackocicko2004 kaže...

Poz,imam problem sa Lancia Kappa ,naime,gasi mi se u voznji .Verglam malo duze ,upali,sve normalno radi.

Predje 300-400 km pa se opet ugasi i tako u krug.

Mijenjao sam ventil na pumpi visokog pritiska,senzor na radilici i senzor pritiska goriva.Sve polovno .

Sad mi neko rece da je mozda pumpa u rezervoaru?!Kako da budem siguran da li je pumpa?

Kazu treba spojiti voltmetar na pumpu pa voziti tako pa da pratim sta se desava sa naponom na pumpi.

 

Kako se dolazi uopste do pumpe i plovka?

Skidao sam zadnje sjediste ali nisam nasao poklopac pumpe ?!

 Multiecuscan ( dijegnostika ) prije svega da vidiš da li je greška pohranjena u memoriji. 

8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
0verlord kaže...
mackocicko2004 kaže...

Poz,imam problem sa Lancia Kappa ,naime,gasi mi se u voznji .Verglam malo duze ,upali,sve normalno radi.

Predje 300-400 km pa se opet ugasi i tako u krug.

Mijenjao sam ventil na pumpi visokog pritiska,senzor na radilici i senzor pritiska goriva.Sve polovno .

Sad mi neko rece da je mozda pumpa u rezervoaru?!Kako da budem siguran da li je pumpa?

Kazu treba spojiti voltmetar na pumpu pa voziti tako pa da pratim sta se desava sa naponom na pumpi.

 

Kako se dolazi uopste do pumpe i plovka?

Skidao sam zadnje sjediste ali nisam nasao poklopac pumpe ?!

 Multiecuscan ( dijegnostika ) prije svega da vidiš da li je greška pohranjena u memoriji. 

 Ovi majstori kazu da nema mem. greske pa tako cim upali ponisti gresku i nema nista !

14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD

Možda ti gubi kontakt na pumpi goriva na onom jacku od pumpe ... ili je možda reley od pumpe. A moguće je da ti negdje vuće zrak, kreni od tuda.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 13:49 (Memphis).
8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Gdje je jack od pumpe?! Moguce je zato sto mi je jedan rekao kad se ugasi slusaj da li radi pumpa? Kako da pridjem pumpi? Ispod zadnjeg sjedista nije?!
A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD

Ako nije ispod zadnjeg sica iza suvozača onda je na toj strani u gepeku ispod tepiha

8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Memphis kaže...

Ako nije ispod zadnjeg sica iza suvozača onda je na toj strani u gepeku ispod tepiha

 Prije par god,udari mi kamen u rezervoar i smrska pumpu i plovak ,stavio sam  polovno sve ,e sad,da li su otad poceli problemi ili od ranije ne mogu da se sjetim . :)

 Da mi je da izvucem kablove sa pumpe pa da stavim voltmetar u kabinu i pratim napon ?! Da li ovo ima smisla ?

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 8:20 (mackocicko2004).
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD

Pa slučaj jel pumpa radi kako radi. Za početak očisti sito na pumpi. A onda osluškuj dal prekida u radu. U kakvom je stanju konektor od pumpe?

8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Memphis kaže...

Pa slučaj jel pumpa radi kako radi. Za početak očisti sito na pumpi. A onda osluškuj dal prekida u radu. U kakvom je stanju konektor od pumpe?

 Nisam jos nasao gdje se prilazi pumpi. :)

 Ispod sjedista nije ,danas cu da vidim da li joj se prilazi iz gepeka . :)

 Cuje se negdje kod zadnjeg lijevog tocka ! :)

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
8 godina
protjeran
offline
Lancia Kappa 2.4 JTD

Danas mi se ugasio auto u voznji,posto je bilo van grada slusao sam pumpu i nije se cula.

Onda sam dao kontakt ponovo i cula se pumpa,nesto kao da burla u rezervoaru.

Zaverglam ,upali bez problema !

Pitam jednog majstora koji je radio Lancie kaze da moze biti do brave ?Da izgubi kontakt brava ?!

Imam i alarm,mozda cak i on zeza ?!

 

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 14:14 (mackocicko2004).
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Provjeri konektor na pumpi i rele pumpe. Struja te zeza. Ako radi kontakt onda brava nije. Jer se pumpa pali na kontakt.
8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Memphis kaže...
Provjeri konektor na pumpi i rele pumpe. Struja te zeza. Ako radi kontakt onda brava nije. Jer se pumpa pali na kontakt.

 Gdje se nalazi rele i pumpa ?Pumpa nije ispod sjedista zadnjeg?

Kako da dodjem do pumpe ?Pumpa je u rezervoaru sa plovkom .

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD

Rele bi trebao bit kod osigurača. Rekao sam ti u gepeku ispod tepiha ako nije kod sica. Oteraj to kod elektirčara nek ti pogleda ...

8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Memphis kaže...

Rele bi trebao bit kod osigurača. Rekao sam ti u gepeku ispod tepiha ako nije kod sica. Oteraj to kod elektirčara nek ti pogleda ...

 Tjerao sma kod 5. niko nije posumnjao na pumpu.

Te senzor radilice,te senzor pritiska,te regulator pritiska.

Sad sam sam utvrdio da stane pumpa pa cu da im  kazem ! :)

Hvala

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD

i kaj si riješio?

8 godina
protjeran
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD

Nisam nista,ne gasi se ,mislim gasi se svakih 400 km hahaha.Imam drugi auto pa njega vise vozim.Nesto do pumpe ili do kontakt brave mislim.

 

P.S. Da li je moguce da je do alarma ,iskljucio sam alarm i vise se nije gasila a presao sam 500 km vec?!

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 12:05 (mackocicko2004).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
Meni se to isto desava samo sto kod mene nema odredjen broj kilometara zna da se ugasi i na 100 i na 300 i na 1000km.nema odredjeno.Sta si uradio da li si otkrio kvar?pozzzz
14 godina
offline
Re: Lancia Kappa 2.4 JTD
mackocicko2004 kaže...

Nisam nista,ne gasi se ,mislim gasi se svakih 400 km hahaha.Imam drugi auto pa njega vise vozim.Nesto do pumpe ili do kontakt brave mislim.

 

P.S. Da li je moguce da je do alarma ,iskljucio sam alarm i vise se nije gasila a presao sam 500 km vec?!

 Moguće

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice