Passat 1.9 TDI 98 god

poruka: 5
|
čitano: 5.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Passat 1.9 TDI 98 god

Pozdrav ljudovi.

 

Planiram kupiti svoj prvi auto i zapeo sam za B5 passate(97-00 god). Kolega koji je samnom radio mi nudi svoj passat dolje sa slika, za 2600 eura. 1.9 tdi, 98 godina, full oprema(highline predpostavljam onda), 85 kW. Eh sad, ne znam neke važne stvari poput kilometraže(jednostavno sam zaboravio pogledat), kad mu izlazi rega i sl.

 

Nedavno sam uspio isprobat auto na nekih 20 min i auto super ide(dobro trenutno vozim cordobu od 45 kW, tako da mi ovaj passat nasprem cordobe leti :rofl:), auto super pali i lijepo radi, dok mu stisneš gasa turbina se lijepo čuje, uglavnom auto ide. Izvana nisam ništa primjetio ali iznutra treba zamjenit tapecirung na krovu i desni podizači stakla ne rade, ostalo sve super radi.

 

Uglavnom, zanima me kaj sve da provjerim na autu ako se odlučim na kupnju i ako je sve više manje uredu, dal je tih 2600 eura(19000-20000 kn) ok cifra za taj auto?

 

Hvala.

 

 

SVEMOGUĆI
12 godina
offline
Passat 1.9 TDI 98 god

Pogledaj trap.

11 godina
odjavljen
offline
Passat 1.9 TDI 98 god

Cijena se ne čini loša ali ovisi o stvarima koje nisi spomenuo. Recimo kilometraža, a o njoj ovisi kada moraš veliki servis koji dođe oko 2000kn. O njoj također ovisi stanje zamašnjaka. Je li ga mijenjao i u kakvom je stanju. Ako auto trese pri kretanju ili se čuje zveckanje u letu onda se bliži kraju. A on nije jeftin moraš znat. Nisam siguran za tog pasata ali za mog 2006 golfa 1.9 dođe oko 6000kn sa rukama i setom kvačila. No moj se još dobro drži na 250k km, kao i turbina :) čudo koliko znači pametna vožnja i ne naglo gašenje nakon duže vožnje. sretno

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Passat 1.9 TDI 98 god

Nije to highline oprema, to je on samo volan nabio gore trokraki. ova bez  boja interijera je katastrofa 

Ako treba zupcasti promjenit racunaj 2000 kn dijelovi continental i 3000-4000 dijelovi za lamelu, druk lager, zamasnjak dvomaseni. 400-500 kn mali servis... Po izgledu auta i kada vidim te flege pretpostavit cu da ce te uskoro i amortizeri docekat na izmjenu.. Kvalitetni su oko 1000 kn prednji ako se ne varam.  

Cijena ruku za zupcasti od 500-1000 kn... Lamela dvomaseni i druk 1000 kn... Mali servis od 50 kn do 100-150 kn.... amortizeri 200-400 kn ( valjda nisam to mjenjao jos nikad )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 17:54 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Passat 1.9 TDI 98 god
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Pozdrav ljudovi.

 

Planiram kupiti svoj prvi auto i zapeo sam za B5 passate(97-00 god). Kolega koji je samnom radio mi nudi svoj passat dolje sa slika, za 2600 eura. 1.9 tdi, 98 godina, full oprema(highline predpostavljam onda), 85 kW. Eh sad, ne znam neke važne stvari poput kilometraže(jednostavno sam zaboravio pogledat), kad mu izlazi rega i sl.

 

Nedavno sam uspio isprobat auto na nekih 20 min i auto super ide(dobro trenutno vozim cordobu od 45 kW, tako da mi ovaj passat nasprem cordobe leti :rofl:), auto super pali i lijepo radi, dok mu stisneš gasa turbina se lijepo čuje, uglavnom auto ide. Izvana nisam ništa primjetio ali iznutra treba zamjenit tapecirung na krovu i desni podizači stakla ne rade, ostalo sve super radi.

 

Uglavnom, zanima me kaj sve da provjerim na autu ako se odlučim na kupnju i ako je sve više manje uredu, dal je tih 2600 eura(19000-20000 kn) ok cifra za taj auto?

 

Hvala.

 

 

 Sve je to super ak ti imaš love za to održavat. To je duplo skuplje za održavat od cordobe. Samo da ga obuješ i središ njegovo razgranato podvozoje u najjeftinijoj varijandi ostao si bez 500 eura. To je stara drlja u koju treba uložit. Sad ovsi kaj hoćeš ak oćeš samo imat velik auto za raju onda je ok ... dok se ne raspadne .. .ako hoćeš imat to kak treba još ćeš somića pljunut u njega sam tak.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice