Peugeot 207 problem

poruka: 14
|
čitano: 735
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 mjeseci
Peugeot 207 1.6 VTi problem

Pozdrav,

nisam znao kako drukčije nazvati temu jer ne znam u čemu je problem. Naime, danas idem upaliti auto za ići na posao, ugasi mi se dva put u prvoj brzini kada sam davao gas za krenuti. Odmah se upalila lampica motora i općenita obavijest System polution failure (to se pojavilo i prije par mjeseci iako bez ostalih simptoma te se dijagnostikom utvrdilo da je nekakav regulator ispuha (prednji) te je nakon ugradnje novog lampica nestala).

Ipak je krenuo ali jako slabo vuče. Onda kada dođem na crveno svjetlo se dosta trese u pravilnim razmacima i počne se čuti zvuk trn trn trn trn trn (ne znam kako drukčije opisati).

I za kraj, kada ugasim auto ventilator radi na 100% neko vrijeme, nikada prije nije tako. 

S posla je bilo još veselije jer radim u trgovačkom centru i kada sam išao s jednog kata na drugi u garaži nije mogao potegnuti pa se ugasio, uspio sam se sva sreća izvući sa dodavanjem više gasa i ručnom.

Imate ikakvu ideju što bi to moglo biti?

Lambda sonda?

Mehaničaru sam javio ali je zatrpan ovih dana pa nije siguran kada će moći pogledati auto.

P.S znam da je taj VTi motor dosta problematičan  sada nakon što sam kupio auto, imam ga par mjeseci.

7 godina
Re: Peugeot 207 problem
Odi u V. Goricu u ovlašteni, Auto Holetić. Išao par puta k njima i riješili svaki put problem. Moj vti imal problema sa senzorom usisa bregaste, a drugi put senzor temperature koji se nalazi blizu centralnog kompa. Lokalni majstori nisu toliko stručni.
12 mjeseci

Nisam napomenuo iz Rijeke sam, a nisam siguran da bi moj auto stigao do tamo. 

Btw koliko su koštali ti servisi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 22:19 (love2ml86).
7 godina
Meni se nekako cini da se svi famozni vti problemi vrte oko glave motora... Pogotovo kad si spomenuo ovo sa ventilatorom.
Kasnije su napravili redizajn pa negdje od 2009 je navodno bolje.
Daj boze da sam u krivu jer nova glava kosta pun k para sama po sebi + sve sta moras uz nju.
Uglavnom ljudi mjenjaju sve neke sitnice na tim motorima i uvijek se problemi vrate.. Zbog toga ciljam na glavu. Ti se raspitaj naravno, nije mi namjera da te prestrasim.
I ja sam vlasnik jedne 207 1.6 vti pa sam se kroz godine pokusao informirati.
Pozdrav!
12 mjeseci
Motorino kaže...
Meni se nekako cini da se svi famozni vti problemi vrte oko glave motora... Pogotovo kad si spomenuo ovo sa ventilatorom.
Kasnije su napravili redizajn pa negdje od 2009 je navodno bolje.
Daj boze da sam u krivu jer nova glava kosta pun k para sama po sebi + sve sta moras uz nju.
Uglavnom ljudi mjenjaju sve neke sitnice na tim motorima i uvijek se problemi vrate.. Zbog toga ciljam na glavu. Ti se raspitaj naravno, nije mi namjera da te prestrasim.
I ja sam vlasnik jedne 207 1.6 vti pa sam se kroz godine pokusao informirati.
Pozdrav!

E sad, ajmo reći da je taj scenarij sa glavom, koliko to cca dođe sve zajedno?

7 godina
Glava ti je u ovlastenom preko 10k kn+ brtvila, ulje, sarafi itd.

12 mjeseci

Ako je i blizu tome odustajem od auta. 

12 mjeseci
Peugeot 207 problem

Hvala na informacijama. 

7 godina
Nema problema
Defitivno se raspitaj jos
12 mjeseci

Sutra bi mi trebao javiti mehaničar ako bi stigao do podne pogledati da bar znam što je..

7 godina
Onda odi u najbliži ovlašteni. Svaki popravak mi je bio oko 1000kn
12 mjeseci
Peugeot 207 problem

Bio kod mehaničara, dvije bobine su otišle, 307 kn po komadu.

K'o za vraga ode i akumulator, 710 kn.

Onda na dijagnostiku i otkrilo je senzor temperature i lijevi stražnji žmigavac.

Dakle, ovaj odlazak mehaničaru je bio 1500 kn sa rukama koje su 200 kn (s mnom je išao kupovati akumulator i išao je po bobine u drugi dućan).

9 godina
Fakat te krenulo :)
9 godina

smeće od auta ...  nitko nije bio sretniji od mene kad sam ga prodao

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice