Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.931
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
xyan kaže...
zeroname kaže...

Ja cu  upisati vozacki sad u 9 mjesecu i zanima me kad sve to završim dali mogu imati istovremeno dvije vozacke , Jednu Hrvatsku i Stranu.{#}

pa cemu 2 vozacke? mozes medjunarodnu izvaditi i to je to....

Ako budem na fakultetu u drugoj državi morat cu imati njihovu vozacku , samo me zanima dali je moguce imati npr Hrvatsku i Slovensku vozacku.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
zeroname kaže...
xyan kaže...
zeroname kaže...

Ja cu  upisati vozacki sad u 9 mjesecu i zanima me kad sve to završim dali mogu imati istovremeno dvije vozacke , Jednu Hrvatsku i Stranu.{#}

pa cemu 2 vozacke? mozes medjunarodnu izvaditi i to je to....

Ako budem na fakultetu u drugoj državi morat cu imati njihovu vozacku , samo me zanima dali je moguce imati npr Hrvatsku i Slovensku vozacku.

Ne možeš.Moraš dati zahtjev za slo vozačku,obavit liječnički pregled i onda ju dobiješ.Poslije lako tražiš zahtjev za poništenje slovenske i dobiješ hrvatsku nazad.

Sa Slo vozačkom isto možeš vozit po RH,barem su mi tako rekli.

 

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

samo nakon polaganja hrvatske izvadi medjunarodnu i sve ok. nemaju ti kaj slovenci shrat, jedino ti mogu na hrvatsku vozacku ako nemas prilozenu medjunarodnu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
xyan kaže...

samo nakon polaganja hrvatske izvadi medjunarodnu i sve ok. nemaju ti kaj slovenci shrat, jedino ti mogu na hrvatsku vozacku ako nemas prilozenu medjunarodnu.

Međunarodna mu vrijedi samo ako vozi auto sa RH tablicama.Ako hoće vozit auto sa slovenskim tablicama, ne može.Hrvatska dozvola u Sloveniji vrijedi jednu godinu od prve prijave prebivališta,nakon toga mora dati zahtjev za slo vozačku ako se hoće voziti po sloveniji.

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

jel ima neko neki savjet kad budem pred komisijom,jucer sam imao predispit,na kojem sam stvarno dobro odvozio,pa prezadovoljan sam bio do trenutka kad smo stali.Pao sam ko kruska,i to pred samim krajem,preso sam preko pune linije.Ne znam kak da se koncentriram na sve,kod prestrojavanja,kak da kazem malo sam napet,imam uvijek filing da necu stic prije raskrzja,pa se uvijek zurim i uopce ne gledam linije.Kak sad pred komisijom,jos cu vise treme imat

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
cale kaže...

jel ima neko neki savjet kad budem pred komisijom,jucer sam imao predispit,na kojem sam stvarno dobro odvozio,pa prezadovoljan sam bio do trenutka kad smo stali.Pao sam ko kruska,i to pred samim krajem,preso sam preko pune linije.Ne znam kak da se koncentriram na sve,kod prestrojavanja,kak da kazem malo sam napet,imam uvijek filing da necu stic prije raskrzja,pa se uvijek zurim i uopce ne gledam linije.Kak sad pred komisijom,jos cu vise treme imat

Šta je sad to predispit??

12 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

Evo prekjučer sam krenuo polagat za A1 kategoriju, ali vozačku ću dobit tek sa 16. Nadam se da ću is prve položit da mu nebi trebo davat dodatne pare, i tako je skupo ko svetog petra kajgana.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jakovp kaže...
cale kaže...

jel ima neko neki savjet kad budem pred komisijom,jucer sam imao predispit,na kojem sam stvarno dobro odvozio,pa prezadovoljan sam bio do trenutka kad smo stali.Pao sam ko kruska,i to pred samim krajem,preso sam preko pune linije.Ne znam kak da se koncentriram na sve,kod prestrojavanja,kak da kazem malo sam napet,imam uvijek filing da necu stic prije raskrzja,pa se uvijek zurim i uopce ne gledam linije.Kak sad pred komisijom,jos cu vise treme imat

Šta je sad to predispit??

  Nakon 20 sati,imam taj neki predispit,iza mene sjedne jos jedan instruktor i on me ocjenjuje

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
cale kaže...
Jakovp kaže...
cale kaže...

jel ima neko neki savjet kad budem pred komisijom,jucer sam imao predispit,na kojem sam stvarno dobro odvozio,pa prezadovoljan sam bio do trenutka kad smo stali.Pao sam ko kruska,i to pred samim krajem,preso sam preko pune linije.Ne znam kak da se koncentriram na sve,kod prestrojavanja,kak da kazem malo sam napet,imam uvijek filing da necu stic prije raskrzja,pa se uvijek zurim i uopce ne gledam linije.Kak sad pred komisijom,jos cu vise treme imat

Šta je sad to predispit??

  Nakon 20 sati,imam taj neki predispit,iza mene sjedne jos jedan instruktor i on me ocjenjuje

 

 

Neznam otkad se naziva to predispit,to je eto cisto informativno da vide dokle si dosao i da ti stvore osjecaj da te ocjenjuje isptivac.

Inace,nije nimalo jeftino ponovno izaci,900 ( 450 ispit + 3 obavezna sata u autoskoli ),tako da zao mi je bilo neke cure koja je 7 put pala kad sam ja prošao xD

 

Jel ko polagao za A2 kategoriju sad u ovoj godini? Kakav je prolazak,ispitivaci i sve to?

Ja krecem sada sredinom 9 mjeseca i nadam se prolasku,jer vozim motor od 6 godine,a i vec pola godine auto sa B kategorijom ;)

What is family ? :) http://www.youtube.com/watch?v=ht5yucPQtQ4 http://www.youtube.com/watch?v=wL3J4YKwepc
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

eh taj vozački ja sam izgubila zivce i da sam znala nikad je nebih upisala polaganje ,prolazim karvariju ,prvo sam pala 4 puta na testovima ,a na kraju prošla test najtezi. Meni se cini da dosta hak izvalci novce i da pojedini ljudi mogu proči od prve i primjetila sam luft pitanja primjerice s kojim se svijetlima vozi u naselju s dugim -kratkim-il svjetla za maglu.točan odgovor je kratkim ,a logici gledas da ponekad imas i duga ako u nekom djelu nema rasvjete ako padne magla onda imas i svjetla za maglu u naselju upaljena ma kog oni hebu trebali su dat pitanje koja svijetla se u parvilu koriste u naselju ,,itd dalje tu on moze kako njemu odgovara dat ti točan odgovor,,mislim ako te treba rusit onda su to za njega kratka svijetla hahaha .Sada sam na voznji i muka mi je ,instruktora imam koma nabija mi nervozu i strah s voznjom po gradu kad pogrijesim ima nagle reakcije s deranjem a to ne podnosim nije smiren onda i mene sputava ,,dura sam ga dok nisam pukla i rekla da ga menjam .. od tada smo pricali o njegovom ponasanju i sad je drugaciji ne hebe me u zdarv mozak ,,vozim sad ko violina imas još satova do voznje a pred komisijom mislim da cu umrit neznam kak cu to polozit ako me budu rusli otet cu ih i provesti kroz grad ko sumaher nek se zaseru i ispovracaju iza na sicevima hahahah joj tesko mi je i jedva cekam da ih se rijesim jel popili su mi zivce i na rubu sam snaga 

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Što se testova tiče , ne razumijem što je teško. Ima caka kao što si navela , al pravila su izričita. I sigurno te nisu rušili radi svjetla jer to je maksimalno 3 boda. Što se instruktora tiče postupila si ispravno. Jer ima debila. E sad komisija ti je obično jedan čovjek. Znači instruktor i ispitivač. Mogu te rušit na glupostima. Al nedaj se smesti odvezi najbolje što znaš . Trema je normalna , samo pazi da nebude prevelka. Neki koriste stimulanse u obliku neke žestice prije vožnje. Al ja nisam za to. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Da li netko zna koliko traje vozački ispit ( 1,2 mjeseca ili više ) s obzirom da nemoram polagati prvu pomoć! (med. tehnicar)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

ja san sa prvom pomoci polaga mozda mjesec ipo

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
zeroname kaže...

Da li netko zna koliko traje vozački ispit ( 1,2 mjeseca ili više ) s obzirom da nemoram polagati prvu pomoć! (med. tehnicar)

pa ovisi, vjerojatno nećeš voziti svaki dan, nekada češ voziti 1, nekada 2 sata, U prosjeku traje 3.mj.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

3 mjeseca je previse

 

Zaci teorija 2 tjedna traje, ispit odma nakon toga, i onda ti prakticki odma nakon ispita mozes krenit na voznju, voznja moze max trajat 3 tjedan ono osim ako nije neka debilna autoskola pa se sve oduzi

najvece gubljenje vremena je cekanje ispita voznje nakon svega, jer nakon prijave treba cekat ispitivaca a to zna potrajat i do 20dana

a i osim toga danas skoro svaka autoskola ima onu opciju brzog polaganja pa vozis svaki dan po vise sati i tako rjesis sve jako brzo

 

ugl ovisi ti sve do autoskole i do dogovora sa instruktorom 

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
badboycro kaže...

3 mjeseca je previse

 

Zaci teorija 2 tjedna traje, ispit odma nakon toga, i onda ti prakticki odma nakon ispita mozes krenit na voznju, voznja moze max trajat 3 tjedan ono osim ako nije neka debilna autoskola pa se sve oduzi

najvece gubljenje vremena je cekanje ispita voznje nakon svega, jer nakon prijave treba cekat ispitivaca a to zna potrajat i do 20dana

a i osim toga danas skoro svaka autoskola ima onu opciju brzog polaganja pa vozis svaki dan po vise sati i tako rjesis sve jako brzo

 

ugl ovisi ti sve do autoskole i do dogovora sa instruktorom 

Glupost, vožnja gotovo uvijek traje više od 3 tjedna (jedino da od početka do kraja voziš po 2 sata, npr moj instruktor ne vozi vikendom tako da nema šanse da odvoziš 35 sati u 3 tjedna)

 

Moraš odvozit ukupno 35 sati, u početku (do 5. sata) se mora voziti po 1 sat , a poslje možeš po 2. Ja bi svima preporučio da bar do 10. sata voze po jedan sat, zbog koncentracije.

Ja uopće ne moram čekat ispitivača, nego ću se u iduću srijedu prijavit na ispit i u ponedjeljak već izlazim na njega.

 

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2012 19:39 (cuspajz).
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
cuspajz kaže...

Glupost, vožnja gotovo uvijek traje više od 3 tjedna (jedino da od početka do kraja voziš po 2 sata, npr moj instruktor ne vozi vikendom tako da nema šanse da odvoziš 35 sati u 3 tjedna)

 

Moraš odvozit ukupno 35 sati, u početku (do 5. sata) se mora voziti po 1 sat , a poslje možeš po 2. Ja bi svima preporučio da bar do 10. sata voze po jedan sat, zbog koncentracije.

Ja uopće ne moram čekat ispitivača, nego ću se u iduću srijedu prijavit na ispit i u ponedjeljak već izlazim na njega.

 

Ja sam, dok sam išao polagati, trebao početkom 8. mjeseca polagati, ali sam morao 3 tjedna čekat da se ispitivači vrate s godišnjeg, tak da, može se i to dogoditi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2012 19:43 (denix).
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
denix kaže...

 

Ja sam, dok sam išao polagati, trebao početkom 8. mjeseca polagati, ali sam morao 3 tjedna čekat da se ispitivači vrate s godišnjeg, tak da, može se i to dogoditi.

 

Ak se to dogodi hebat cu im mater, trebo sam još davnih dana položit da nisam slomio ruku

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam polagao ukupno preko tri mjeseca jer sam gurao i školu u isto vrijeme, pa što zato. Nije bitno trajanje u toj mjeri, već jesi li i koliko dobro naučio...

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2012 19:57 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Vi koji ste položili,koliko je težak ispit prve pomoći?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
big_guy kaže...

Vi koji ste položili,koliko je težak ispit prve pomoći?

  Meni osobno nije bio težak uopće. Dobio sam tri pitanja iz teorije; dva sam znao glatko, a treće mi je dobrano pomogla doktorica koja me ispitivala.

  Iskustva drugih koji su bili sa mnom u redu mi govore da padaš (barem tada je tako bilo) ako skoro pa ništa ne znaš sa sigurnošću. Od nas petnaestak pale su tek dvije osobe.

  Vrlo je važno biti siguran u sebe i hrabro nastupiti.

  Imao sam sreće što sam izvukao pitanja koja sam eto izvukao; da me strefilo štogod iz prakse teško bih se snašao, budući da sam muku mučio s onim praktičnim vježbama, nikako zapamtiti ispravnu proceduru za pojedini dio tijela kad ih je bilo pun kufer.

  Toliko od mene.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 22:10 (Caesar et Brutus).
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pa sad je koliko znam 66 skupina od po 3 pitanja,i jedno je teorijsko a druga 2 su praktična...
I to ulaziš sam unutra ili pred skupinom odgovaraš? 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
big_guy kaže...

Pa sad je koliko znam 66 skupina od po 3 pitanja,i jedno je teorijsko a druga 2 su praktična...
I to ulaziš sam unutra ili pred skupinom odgovaraš?

  Ne znam točno koliko ima skupina. Što se tiče teorije i prakse, tu nema ama baš nikakvog pravila jer možeš izvući posve bilo koju kombinaciju. Recimo, ja izvukoh tri teorijska pitanja.

  Ulaziš u prostoriju sam, sjedneš pored kolege koji je još uvijek ispitivan te pričekaš svoj red dok ona završi s njim. Tada prethodni ''učenik'' izlazi van, ti odgovaraš i tijekom mizerno kratke stanke u trajanju par sekundi između pitanja na njen poziv ulazi sljedeći ''učenik''.

  Tako je funkcioniralo kod nas.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

A da li znaš kako ide za praktična pitanja,to se objašnjava postupak ili se izvodi na nekakvoj lutki?

Hvala!!!

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
big_guy kaže...

A da li znaš kako ide za praktična pitanja,to se objašnjava postupak ili se izvodi na nekakvoj lutki?

Hvala!!!

  Ako izvučeš praktično pitanje, ona pozove jednog drugog ''učenika'' na kojem ti onda manifestiraš pravilan postupak. Ne izvodi se na lutki dakle, već na živoj osobi. Također je vrlo bitno sigurno, efikasno i relativno brzo djelovanje jer ona gleda na svako iole zamjetno odugovlačenje, na bilo koji način izvedeno, kao nesigurnost uvjetovanu nedovoljnim znanjem o određenom postupku. Nije da će te u slučaju omanje nesigurnosti rušiti na cjelokupnom ispitu, ali da će biti špotancije i gunđanja s njene strane - bit će svakako - samo je pitanje u kojoj mjeri. Probaviš to i hrabro nastaviš dalje ukoliko ti je preostalo još koje od pitanja. Što je najvažnije, nikako ne smiješ samom sebi dopustiti da se prestrašiš u samom početku ispitivanja; ispitivači ne poznaju strah niti ga cijene u smislu da se mogu u tom trenutku staviti u tvoju poziciju, vjeruj mi.

  Nije to nikakav bed riješiti ukoliko znaš postupak i imaš dovoljno samopouzdanja jer druga osoba skroz miruje ako zanemarimo uobičajene pokrete disanja, što tebi olakšava situaciju ako znaš kako pravilno izvesti postupak.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam u srijedu položio prvu pomoć. Pročito sam knjigu, ponovio sve načine imobilizacije i prestanka krvarenja, te sam se na kraju provjerio sa onim pitanjima (imaš ih na netu). I ako to sve napraviš prožeš sigurno osim ako nisi jako glup.

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
big_guy kaže...

A da li znaš kako ide za praktična pitanja,to se objašnjava postupak ili se izvodi na nekakvoj lutki?

Hvala!!!

Mi smo imali lutku koja ima samo gornji dio trupa i glavu, i služila je samo za masažu srca i umjetno disanje. Ostale stvari (ako ih imaš) pokazuješ na osobi koja je s tobom u učioni

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 23:13 (cuspajz).
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

ja sam prvu pomoc polozio samo pomocu pitanja, tj tako se radi u splitu ocito sa svima, znaci dobijes 3 pitanja odgovoris i to je to, nista praksa, kad smo pitali zasto nema prakticno rekli su da se to ukinilo na ispitima

15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
cuspajz kaže...
big_guy kaže...

A da li znaš kako ide za praktična pitanja,to se objašnjava postupak ili se izvodi na nekakvoj lutki?

Hvala!!!

Mi smo imali lutku koja ima samo gornji dio trupa i glavu, i služila je samo za masažu srca i umjetno disanje. Ostale stvari (ako ih imaš) pokazuješ na osobi koja je s tobom u učioni

Koja si pitanja imao?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ma prva pomoć je zaj*bancija, al ipak treba malo proučit one papire šta ti daju.

 

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice