Spajanje muzike u autu

poruka: 14
|
čitano: 40.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

Htio bi u Punta 1 staviti visokotonce 2,5 cm, u vrata trosistemce 17 cm i iza kod police isto trosistemce 10 cm. To bi htio sve spojiti samo na radio. Mene sad zanima kako da tih 6 zvučnika spojim na radio kad on ima samo 4 priključka?

15 godina
offline
RE: Spajanje muzike u autu

Za spajanje prednjih zvučnika morat ćeš kupiti skretnicu - tako da odvojiš visoke tonove (za visokotonce) i ostatak zvučnog spektra za zvučnike u vratima.

Stražnje zvučnike direktno spajaš na predviđene izlaze na radiju.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

Kako izgleda, koliko košta i gdje se može kupiti ta skretnica?

15 godina
offline
Spajanje muzike u autu

Skretnica se sastoji od nekoliko kondenzatora i zavojnica povezanih lemljenim spojevima na nosećoj pločici - konstrukcije i karakteristike i proračun zvučničkih skretnica (speaker crossover) se mogu lako naći na internetu, a danas svaki par srednje kvalitetnog dvosistemskog sustava dolazi sa odvojenom skretnicom. Dijelovi se mogu pronaći u trgovini poput ove: http://www.dobar-zvuk.hr/

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

U postu prije ti je sve dobro preporučeno.Samo bi još trebao promjeniti stražnju ploču.(policu).

Ako na nju staviš zvučnike,a pogotovo malo jače trosistemce izgubit ćeš dosta na kvaliteti zvuka

zbog vibriranja police.Odeš kod stolara da ti napravi ploču od drveta.

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje muzike u autu
Sokolski kaže...

Htio bi u Punta 1 staviti visokotonce 2,5 cm, u vrata trosistemce 17 cm i iza kod police isto trosistemce 10 cm. To bi htio sve spojiti samo na radio. Mene sad zanima kako da tih 6 zvučnika spojim na radio kad on ima samo 4 priključka?

Sto se tice spajanja, za visokotonce ti ne treba nikakva posebna skretnica vec najobicniji kondenzator (elektrolitski) od 4,7µF koji spajas serijski na visokotonac. Znaci prednje zvucnike i visokotonac (sa kondenzatorom) spoji na prednji kanal radia a straznje na straznji i to je to.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

Koliko znam radio ima 4 kanala za spajanje, a ja trebam 6 zvučnika spojiti. Kako izgleda taj kondenzator?

14 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

Ne mislim ja u policu stavljati, nego 10 cm zvučnike na predviđena mjesta za serijske iza kod police, u vrata 16,5 ili 17 cm ovisno koje su dimenzije i visokotonce u ploču ispod šajbe.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje muzike u autu
Sokolski kaže...

Koliko znam radio ima 4 kanala za spajanje, a ja trebam 6 zvučnika spojiti. Kako izgleda taj kondenzator?

Ovako izgleda. Znaci prednje zvucnike i taj visokotonac spajas paralelno na prednji izlaz na radiju a zadnje na zadnji kanal. Budem ti nacrtao neku shemu za koji trenutak.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

Ako sam te dobro shvatio: žicu od visokotonca spojim na kondenzator pa kondenzator na žicu od zvučnika pa žicu od zvučnika u kanal od radija?

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

Evo shema .Nije bas najsjajnije napravljena (Belji se) ali sluzi svrsi. Kondenzator se spaja u seriju.

TW-tweeter (visokotonac)

PL - prednji lijevi

PD - prednji desni

SL - straznji lijevi

SD - straznji desni

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje muzike u autu

OK. Hvala. Skužio sam sada. Može lock teme.

15 godina
protjeran
offline
Spajanje muzike u autu

Mozda ti bas necu puno pomoci ako trazis prosjecnan kvalitet zvuka ali evo stavicu dvije slike kako sam ja u svom autu uradio

Zadnja zvucna kutija je pravljena rucno od posebnog materijala nalik na gips i kevlar a u nju je ugradjen mocan pioneer woofer koji nadopunjavaju 2 bose visoko i dva srednjoTonca a woofer je spojen na sony explode pojacalo joje radi prostora pricvrsceno na zadnje sjediste

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje muzike u autu
pozdrav ekipa, jel netko zna sta je ovo? imam provucene zice sa lijeve strane za zadnje zvucnike, a sa desne ne, pa me zanima jel ovo mozda nekakav nastavak na koji spojim desni zvucnik
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice