Tomos APN 6 (snaga i brzina)

poruka: 152
|
čitano: 242.443
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
dv14 kaže...

evo planiram i ja kupiti neki tomos pa me zanima bi li bolje bilo kupiti apn 6 ili automatic a3?

pa bolji ti je Apn 6, em je brzi, em manje trosi, em ima vece ubrzanje...... a automatik ti je najbolji zimi, ili na neke kratke relacije.... pa ti vidi....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...
dv14 kaže...

evo planiram i ja kupiti neki tomos pa me zanima bi li bolje bilo kupiti apn 6 ili automatic a3?

pa bolji ti je Apn 6, em je brzi, em manje trosi, em ima vece ubrzanje...... a automatik ti je najbolji zimi, ili na neke kratke relacije.... pa ti vidi....

 nije istina da manje trosi a brzina je tu negdi, automatik trosi 2 litre a ovi 2,2 litre mada to nije velika razlika, al u svakom slucaju je bolji apn 6, ima vece ubrzanje, stabilniji je, uz vece uzbrdice ce uzgurat ustvari nema uzbrdice di nece uzgurat, mozes ga vozit cili dan i nece se prigrijat, a i zahvalniji je uvik pali iz prve cak i zimi uspije jer ima cok

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...
dv14 kaže...

evo planiram i ja kupiti neki tomos pa me zanima bi li bolje bilo kupiti apn 6 ili automatic a3?

pa bolji ti je Apn 6, em je brzi, em manje trosi, em ima vece ubrzanje...... a automatik ti je najbolji zimi, ili na neke kratke relacije.... pa ti vidi....

 nije istina da manje trosi a brzina je tu negdi, automatik trosi 2 litre a ovi 2,2 litre mada to nije velika razlika, al u svakom slucaju je bolji apn 6, ima vece ubrzanje, stabilniji je, uz vece uzbrdice ce uzgurat ustvari nema uzbrdice di nece uzgurat, mozes ga vozit cili dan i nece se prigrijat, a i zahvalniji je uvik pali iz prve cak i zimi uspije jer ima cok

 

 

Automatik troši manje zato što ima Delorto fergazer , kubična zapremina im je ista, te APN ima zračno hlađenje preko propelera što ga čini boljim za duže vožnje, razlog više zašto je APN-ac NO1 bike za Postmane :) 

Bolje od APN je jedino četrnaestica i ako tko ima fakat sreće petnaestica :)

 

 

http://www.basketballhoopjam.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
woodgamesfx kaže...
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...
dv14 kaže...

evo planiram i ja kupiti neki tomos pa me zanima bi li bolje bilo kupiti apn 6 ili automatic a3?

pa bolji ti je Apn 6, em je brzi, em manje trosi, em ima vece ubrzanje...... a automatik ti je najbolji zimi, ili na neke kratke relacije.... pa ti vidi....

 nije istina da manje trosi a brzina je tu negdi, automatik trosi 2 litre a ovi 2,2 litre mada to nije velika razlika, al u svakom slucaju je bolji apn 6, ima vece ubrzanje, stabilniji je, uz vece uzbrdice ce uzgurat ustvari nema uzbrdice di nece uzgurat, mozes ga vozit cili dan i nece se prigrijat, a i zahvalniji je uvik pali iz prve cak i zimi uspije jer ima cok

 

 

Automatik troši manje zato što ima Delorto fergazer , kubična zapremina im je ista, te APN ima zračno hlađenje preko propelera što ga čini boljim za duže vožnje, razlog više zašto je APN-ac NO1 bike za Postmane :) 

Bolje od APN je jedino četrnaestica i ako tko ima fakat sreće petnaestica :)

 

 

 koja je to četrnaestica kako mu je pravi naziv

15 godina
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
woodgamesfx kaže...

 

 

Automatik troši manje zato što ima Delorto fergazer , kubična zapremina im je ista, te APN ima zračno hlađenje preko propelera što ga čini boljim za duže vožnje, razlog više zašto je APN-ac NO1 bike za Postmane :) 

Bolje od APN je jedino četrnaestica i ako tko ima fakat sreće petnaestica :)

 

 

Ja se naučio voziti motor na četrnaestici sa nekih 12 godina dok mi ju nije ukralo pred kućom... :(

15 godina
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

 koja je to četrnaestica kako mu je pravi naziv

Tomos (T)14, slike.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
Kristyans kaže...
hitmanr kaže...

 koja je to četrnaestica kako mu je pravi naziv

Tomos (T)14, slike.

 pa nije los za vidit ali meni je bolji dizajn apn 6 s

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
woodgamesfx kaže...

 

Bolje od APN je jedino četrnaestica i ako tko ima fakat sreće petnaestica :)

 

 

T15SLC aka BlueSuperSonic T15SLC aka BlueSuperSonic
Namigiva

 

1983. godište, 13000km, sva originalna, 2. vlasnik (od 1992.).

6 konja, 85 km/h, 3,2 l/100km.

 

PS.Imao sam i BT-a. Iako je ista mašina, malo slabije ide. Ali bolje drži, koči, svijetli...

Sako cera bolje, sako jutre huje!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 13:41 (PredatoR).
15 godina
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
PredatoR kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Bolje od APN je jedino četrnaestica i ako tko ima fakat sreće petnaestica :)

 

 

Namigiva

 

1983. godište, 13000km, sva originalna, 2. vlasnik (od 1992.).

6 konja, 85 km/h, 3,2 l/100km.

 

PS.Imao sam i BT-a. Iako je ista mašina, malo slabije ide. Ali bolje drži, koči, svijetli...

Motor izgleda da je u odličnom stanju, pretpostavljam da i je, također pretpostavljam da nije na prodaju :)

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

i apn 6 moze ic 90 aku u njega stavis 42 klip to je 60 kubika i 5 brzinu, a jos i mozes birat širinu dizne za količinu brzine ali i potrošnje naravno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
PredatoR kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Bolje od APN je jedino četrnaestica i ako tko ima fakat sreće petnaestica :)

 

 

Namigiva

 

1983. godište, 13000km, sva originalna, 2. vlasnik (od 1992.).

6 konja, 85 km/h, 3,2 l/100km.

 

PS.Imao sam i BT-a. Iako je ista mašina, malo slabije ide. Ali bolje drži, koči, svijetli...

 pa ovaj na slici je isti oni 14M

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
Kristyans kaže...

Motor izgleda da je u odličnom stanju, pretpostavljam da i je, također pretpostavljam da nije na prodaju :)

 

Dok nisam kruha gladan, nije.

PS.Čekam da dođe 2013. da ga mogu registrirat kao oldtimer.Smijeh

 

hitmanr kaže...

 pa ovaj na slici je isti oni 14M

 

Pa je, osim: prednjeg kraja (vilice, kočnica, svijetlo, kvake na volanu), kromiranih umjesto ofarbanih blatobrana, pola mašine (cilindar, glava, klip, radilica), karburatora i auspuha.

 

I da, 1,8 KS, 2000 o/min i 10 km/h!Iznenađen

 

Sve ostalo je isto.

Sako cera bolje, sako jutre huje!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 13:15 (PredatoR).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
PredatoR kaže...
Kristyans kaže...

Motor izgleda da je u odličnom stanju, pretpostavljam da i je, također pretpostavljam da nije na prodaju :)

 

Dok nisam kruha gladan, nije.

PS.Čekam da dođe 2013. da ga mogu registrirat kao oldtimer.Smijeh

 

hitmanr kaže...

 pa ovaj na slici je isti oni 14M

 

Pa je, osim: prednjeg kraja (vilice, kočnica, svijetlo, kvake na volanu), kromiranih umjesto ofarbanih blatobrana, pola mašine (cilindar, glava, klip, radilica), karburatora i auspuha.

 

I da, 1,8 KS, 2000 o/min i 10 km/h!Iznenađen

 

Sve ostalo je isto.

Ja imam M14, i ide ko zmaj!! imao je samo L/Klip i diznu 0,70 i iso je 90km/h bez potiska vetra!! sad sa mu ugradio TurboVentilator jace paljenje, od BT/a, L/Klip ostao glava nova sa apn 6, ima obrtaj ko nenormalan!!!! ide 85 ali sa diznom standard 0,64!! jedino karike su vec pri kraju, sledece godine ide generalni.... sa L/Klipom se cesce pravi generalni........... i motor je dobio oko 10 km, jer sam isao pre dve godine na njemu 75 max, ali tad nije trosio skoro nista, sada trosi oko 3,1 litra na 100km...... ali motor je ZVER!! sve sa 5 brzinom (normalno)!!.... :) :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...
PredatoR kaže...
Kristyans kaže...

Motor izgleda da je u odličnom stanju, pretpostavljam da i je, također pretpostavljam da nije na prodaju :)

 

Dok nisam kruha gladan, nije.

PS.Čekam da dođe 2013. da ga mogu registrirat kao oldtimer.Smijeh

 

hitmanr kaže...

 pa ovaj na slici je isti oni 14M

 

Pa je, osim: prednjeg kraja (vilice, kočnica, svijetlo, kvake na volanu), kromiranih umjesto ofarbanih blatobrana, pola mašine (cilindar, glava, klip, radilica), karburatora i auspuha.

 

I da, 1,8 KS, 2000 o/min i 10 km/h!Iznenađen

 

Sve ostalo je isto.

Ja imam M14, i ide ko zmaj!! imao je samo L/Klip i diznu 0,70 i iso je 90km/h bez potiska vetra!! sad sa mu ugradio TurboVentilator jace paljenje, od BT/a, L/Klip ostao glava nova sa apn 6, ima obrtaj ko nenormalan!!!! ide 85 ali sa diznom standard 0,64!! jedino karike su vec pri kraju, sledece godine ide generalni.... sa L/Klipom se cesce pravi generalni........... i motor je dobio oko 10 km, jer sam isao pre dve godine na njemu 75 max, ali tad nije trosio skoro nista, sada trosi oko 3,1 litra na 100km...... ali motor je ZVER!! sve sa 5 brzinom (normalno)!!.... :) :)

 koja je orginalna dizna na apn 6 (bing karburatora)  0,60 ili 0,64

13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Ranije su radili standard 0,64 to je bilo dosta davnooo.... a sada rade standard 0.60, kao manje trosi, ali i znatno manje ide.... ja sam probao na onaj stari bing karburator da stavim 0.60 ali novu diznu, i motor je isao sporije oko 5 do 8 km/h, ali i to je dosta znacajno za ovakav motor, a nisam mogao ni da dajem "gas do kraja".... mada dizna je pasovala, do duse samo malo, ali vrlo malo je veca od starih.... Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...

Ranije su radili standard 0,64 to je bilo dosta davnooo.... a sada rade standard 0.60, kao manje trosi, ali i znatno manje ide.... ja sam probao na onaj stari bing karburator da stavim 0.60 ali novu diznu, i motor je isao sporije oko 5 do 8 km/h, ali i to je dosta znacajno za ovakav motor, a nisam mogao ni da dajem "gas do kraja".... mada dizna je pasovala, do duse samo malo, ali vrlo malo je veca od starih.... Namigiva

 moj je apn6 s, devedeseto godiste dali je vec onda pocelo se radit standard 60, zapravo da pojednostavim tio pih staviti malo vecu diznu tj. njenu rupu ako je u mene 64 onda cu stavit 70 al ako je 60 onda mi je puno stavit 70 stavit cu 64,........u mene je orginal dizna tako da nebi zna po kojem je standardu, jeli po onom starom ili novom

13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...

Ranije su radili standard 0,64 to je bilo dosta davnooo.... a sada rade standard 0.60, kao manje trosi, ali i znatno manje ide.... ja sam probao na onaj stari bing karburator da stavim 0.60 ali novu diznu, i motor je isao sporije oko 5 do 8 km/h, ali i to je dosta znacajno za ovakav motor, a nisam mogao ni da dajem "gas do kraja".... mada dizna je pasovala, do duse samo malo, ali vrlo malo je veca od starih.... Namigiva

 moj je apn6 s, devedeseto godiste dali je vec onda pocelo se radit standard 60, zapravo da pojednostavim tio pih staviti malo vecu diznu tj. njenu rupu ako je u mene 64 onda cu stavit 70 al ako je 60 onda mi je puno stavit 70 stavit cu 64,........u mene je orginal dizna tako da nebi zna po kojem je standardu, jeli po onom starom ili novom

Mozes da stavis bukvalno koju oces diznu, ali samo sa APN/a 4,6,14, u stvari od zavisnosti Karburatora...... inace ja sam stavio diznu 0,60 na stari karburator i iso je motor, do duse nesto malo sporije...... ali dizna ti je skoro samo za Snagu motora, jer Apn ne moze da ide vise od 95/100 km/h.... nije namenjen za toliko...... to je neki maximum od maximuma.... inace najbitnija ti je Kompresija, to jest Kvalitet klipa, karika i Stubline.... ja sam na dizni 0,50 dobio najvecu brzinu od 75 km/h, ali motoru je bila tek radjena generalka, pa je imao super kompresiju, mada sam motor pri naglom dodavanj gasa nije hteo da vuce, bio je (slab).... al je trosio samo 1 litru na 80 km, za veliko cudo....... {#}

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

koliko trosi sa diznom br. 70 znas li odprilike

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

koliko trosi sa diznom br. 70 znas li odprilike

pa vidi ovako, sve ti zavisi od kompresije, i starosti motora, kao sto sam i rekao.... na dizni 0,70 i ako je odlicna kompresija, trosi oko 3 do 3,5 l.......

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

kolko sam zakljucio jebe lud zbunjenog..., prominio sam diznu i stavio onu 70 sad mi motor cak ide slabije, one rupice sa strane su manje...mislim ne kuzim kako moze torist i do 3, 5 litara a slabije ide di je tu ikakva logika

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 11:27 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

kolko sam zakljucio jebe lud zbunjenog..., prominio sam diznu i stavio onu 70 sad mi motor cak ide slabije, one rupice sa strane su manje...mislim ne kuzim kako moze torist i do 3, 5 litara a slabije ide di je tu ikakva logika

Ja sam lepo rekao, moze da bude i do Kompresije.... ali mozda je filter za vazduh, ili probaj da mu povecas dotok vazduha, pa ce ici sigurno brze.... ja ti kazem, ove nove dizne su ti nikakve, probaj nekako da pronadjes onu staru 0,70 pa da vidis kako ide.... ja sam probao, ide kao zmaj ali bogami i trosi, kao da mu je busan rezervoar..... {#}

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

a onaj delorto kakav je on

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

dobro kaze vladimir,probaj nabavit neku staru diznu 70,imao sam apena dobrih 5god.i znam ga u dusu,ali nije ti apen samo mjenjaje dizna, to povlaci i neke druge djelove,nafriziravanje cilindra,blokova spustanja kape i tako neke stvari.Ali zapamti to ti je ulaganje bez granica,kupi si motor a ne apena vjeruj mi!!!!

um caruje dok snaga ne popizdi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

gdje kupiti rabljeni ali dobar apn.. 6 ili 14, 15.. ne baš prevelike pare. :) molim vas odgovorite

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

gdje kupiti rabljeni ali dobar apn.. 6 ili 14, 15.. za ne baš prevelike pare. :) molim vas odgovorite

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

bas ti je ludo pitanje :D

gdje živiš??

um caruje dok snaga ne popizdi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

u 70-tima

:))))

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
marac96 kaže...

gdje kupiti rabljeni ali dobar apn.. 6 ili 14, 15.. za ne baš prevelike pare. :) molim vas odgovorite

Preko oglasnika, preko poznanika...

13 godina
protjeran
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

moja koza je isla 115-120 :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
Commodore kaže...

moja koza je isla 115-120 :)

Frajeru sta si ti ugradio motor od Yugica????!!!

um caruje dok snaga ne popizdi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice