Tomos na vodu

poruka: 33
|
čitano: 16.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
Evo imao sam vremena pa sam se bavio malo potrošnjom goriva.Pošto je benzin skup napravo sam si hho generator.Proizvodi 7 deci vodika u minuti.Stavio sam sistem na automatika i sada je motor duplo jači nego prije samo sa benzinom.Prije je trošio 2l benzina a sada troši 1,2l benzina na 100 km.Za sada radim na jačem generatoru s kojim bi htio dobiti otprilike 1l vodika čime bi upola smanjio potrošnju.I najvažnije prije je išao 64 km/h a sada sa vodikom ide 78 km/h.
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu

SVaka cast,jos da podijelis sa nama kako si napravio takav generator?

Xc
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
karabaja13 kaže...
Evo imao sam vremena pa sam se bavio malo potrošnjom goriva.Pošto je benzin skup napravo sam si hho generator.Proizvodi 7 deci vodika u minuti.Stavio sam sistem na automatika i sada je motor duplo jači nego prije samo sa benzinom.Prije je trošio 2l benzina a sada troši 1,2l benzina na 100 km.Za sada radim na jačem generatoru s kojim bi htio dobiti otprilike 1l vodika čime bi upola smanjio potrošnju.I najvažnije prije je išao 64 km/h a sada sa vodikom ide 78 km/h.

slobodno malo detalja...

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
offline
Re: Tomos na vodu
u svaka cast. moga bi nam rec koji detalj vise i koju sliku nabacit.
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
GeneralPag1997 kaže...
u svaka cast. moga bi nam rec koji detalj vise i koju sliku nabacit.

 nemojte sada pretjerat sota je meni TU sto sam pitoa da nam objasni {#} ali stvarnoi zanimljivo

Xc
15 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu

Zanimljiv sistem. Od frenda brat je prije godinu dana uzeo za preko ebaya za auto (slično ovome).

Uglavnom prema njegovim riječima potrošnja mu je pala za nekih 20ak % i kaže da mu je bolje ubrzavao.

On kaže da je zadovoljan. Ja nisam probao pa ne mogu tvrditi koliki je stvarni dobitak.

World Championships: 7, GP started: 290, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,518
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
Hvala.slike ću staviti čim nađem usb jer se negdje mi zagubio.generator sam napravio od podloški.znači uzeo sam jednu staklenku probio na čepu tri rupe jedna je za odvod vodika a druge dvije za struju.uzeo sam 10 podloški i podjelio ih na pola s kartonićem i spojio na jedu stranu + a na drugu stranu - i to sam sve uronio u otopinu prokuhane vode i 2 kašikice sode bikarbone.mislio sam da neće biti velika proizvodnja plina pošto je sistem mali ali tada nisam mogao vjerovati kolika je bila proizvodnja.
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu

napravi filmic izrade {#}

Xc
15 godina
offline
Re: Tomos na vodu
F1-IVO kaže...

Zanimljiv sistem. Od frenda brat je prije godinu dana uzeo za preko ebaya za auto (slično ovome).

Uglavnom prema njegovim riječima potrošnja mu je pala za nekih 20ak % i kaže da mu je bolje ubrzavao.

On kaže da je zadovoljan. Ja nisam probao pa ne mogu tvrditi koliki je stvarni dobitak.

Da, sistem je zanimljiv. Moj kolega je napravio sličan uređaj. Testirao ga je i rezultati pokazuju da se potrošnja povećala jer je za rad alternatora koji stvara el. energiju potrebno više energije nego se dobije od tog uređaja. Evo video pa pogledajte 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
14 godina
offline
Tomos na vodu

Svaka čast ako je to istina...no, mogu i ja napisat vamo da sam nabrijo golfa 2, stavio mu pogon na struju, leti 170km/h i da troši 20l benzina mada ima plinski motor ({#})

 

Šala. Nego uslikaj slike, stavi nešto da mi vidimo da si ti to uistinu napravio!{#}

Had a dream, I was king, -=BLACK OPS JE NAJBOLJI COD=- woke up, still king.
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
ne mogu nešto da stavim slike ali ko hoće mogu mu poslati sliku na e-mail
15 godina
offline
Re: Tomos na vodu
karabaja13 kaže...
ne mogu nešto da stavim slike ali ko hoće mogu mu poslati sliku na e-mail

Pošalji meni, poslao sam ti mail u pp

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
karabaja13 kaže...
Evo imao sam vremena pa sam se bavio malo potrošnjom goriva.Pošto je benzin skup napravo sam si hho generator.Proizvodi 7 deci vodika u minuti.Stavio sam sistem na automatika i sada je motor duplo jači nego prije samo sa benzinom.Prije je trošio 2l benzina a sada troši 1,2l benzina na 100 km.Za sada radim na jačem generatoru s kojim bi htio dobiti otprilike 1l vodika čime bi upola smanjio potrošnju.I najvažnije prije je išao 64 km/h a sada sa vodikom ide 78 km/h.

Ček, na početku procesa imaš H20, i na kraju procesa imaš H20. Kako iz toga možeš dobiti energiju?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
Na kraju ima H, vodik.
We Are Barcelona, We Come, We See, We Conquer!
15 godina
offline
Re: Tomos na vodu
DigiMagic kaže...
karabaja13 kaže...
Evo imao sam vremena pa sam se bavio malo potrošnjom goriva.Pošto je benzin skup napravo sam si hho generator.Proizvodi 7 deci vodika u minuti.Stavio sam sistem na automatika i sada je motor duplo jači nego prije samo sa benzinom.Prije je trošio 2l benzina a sada troši 1,2l benzina na 100 km.Za sada radim na jačem generatoru s kojim bi htio dobiti otprilike 1l vodika čime bi upola smanjio potrošnju.I najvažnije prije je išao 64 km/h a sada sa vodikom ide 78 km/h.

Ček, na početku procesa imaš H20, i na kraju procesa imaš H20. Kako iz toga možeš dobiti energiju?

 

Koliko sam shvatio princip rada ovog mehanizma (u 5 min googlanja) radi se o tome da se stvara vodik koji se ubacuje u motor čime se s manjim "pritiskom na gas" stvara efekt kao da si "stisnuo do daske".

Gledao sam malo o ugradnji u osobne automobile i čini mi se da tu ima dosta problematike, ponajviše sa ECU-om, zbog toga što se on zna "zblesirati" kad ovo napraviš, pa je prije prvog paljenja potrebno i napraviti modifikaciju istog (na naš seljački, chipirati motor).

Ono što sam još vidio je da postoje 2 vrste da se dobije vodik, kemijski i električni. Navodno da je sa ovim kemijskim puno efikasnije, dok je električni puno jednostavniji princip rada.

Zanimljiva stvarčica, prvo na što me posjetilo je to fast to furious serijal i njihove motriće, s razlikom da oni imaju "gotov"  plin (iako sam siguran da se tamo radi o dušiku) a ovdje ga praktički generiraš...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu

zanimljivo,ako je jednostavno vrijeme je za modifikaciju na frendovom matiku hehe

Xc
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
rooswelt1991 kaže...

Zanimljiva stvarčica, prvo na što me posjetilo je to fast to furious serijal i njihove motriće, s razlikom da oni imaju "gotov"  plin (iako sam siguran da se tamo radi o dušiku) a ovdje ga praktički generiraš...

Iako djeluju slicno mehanika djelovanja je razlicita. Vodik je zapaljiv plin (reducens), te u motoru sluzi kao gorivo. Dusikov oksid je izvor kisika (oksidans), te u motoru sluzi za potpunije sagorjevanje goriva.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
offline
Re: Tomos na vodu
rustweaver kaže...
rooswelt1991 kaže...

Zanimljiva stvarčica, prvo na što me posjetilo je to fast to furious serijal i njihove motriće, s razlikom da oni imaju "gotov"  plin (iako sam siguran da se tamo radi o dušiku) a ovdje ga praktički generiraš...

Iako djeluju slicno mehanika djelovanja je razlicita. Vodik je zapaljiv plin (reducens), te u motoru sluzi kao gorivo. Dusikov oksid je izvor kisika (oksidans), te u motoru sluzi za potpunije sagorjevanje goriva.

MA znam, ali ovo mi izgleda puno privlačnije.

Zanimljivo je da ovo uopće nemora biti (fizički) veliko da bi radilo dobro.

Vidio sam na netu, dosta manjih modela, koje ljudi stavljaju, čak i pod haubu.

I ono najbitnije, cijena gotovih spremnika sa priborom za modifikaciju ecu-a je oko 500kn, što je zanemarivo mala cijena.

Recimo ubacivanje u manje aute sa malim motorom (frend mi ima getza sa 1.1 motorom) gdje praktički možeš "plesati kolo" pod haubom, a sa ovako malom investicijom, možeš dosta uštedjeti a i dobiti nešto snage.

Kod nas je recimo trenutno za te male auto aktuelno ugrađivanje turba (a u male clio-e, čak ubacivanje chargera) da bi se nešto izvuklo, čisto da auto može povući u gradu...

Lijepo ovo izgleda, trebalo bi ovo malo detaljnije proučiti.

 

edit, mrzim novu tipkovnicu, sad ću fulati slova jedno mjesec e dana i osječati s kao nepismeni idi{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2012 18:26 (rooswelt1991).
15 godina
offline
Tomos na vodu
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
i kako si spojio taj generator na automatic?
sad si me zainteresirao da ja to napravim.
i kak tvoj automatic ide 68?moj jedva 50.
Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
15 godina
offline
Re: Tomos na vodu
luka_cro kaže...
i kako si spojio taj generator na automatic?
sad si me zainteresirao da ja to napravim.

to sam ga i ja pitao, pa mi je rekao da če mi uskoro poslati slike i video kako to radi, pa se sad čeka {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
ide ti jedva pedeset jer ako je novi onda sigurno ima blokade.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
karabaja13 kaže...
ide ti jedva pedeset jer ako je novi onda sigurno ima blokade.

 AUTOMATIC NEMA BLOKADE!!! nije to skuter isuse kriste pogledaj na tomos forumima,te automatike najvise koce auspusi koje im tvornicki stavljaju,a pojacat ih mozes sa rezonantnim auspuhom kao i airsal kitom

Xc
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
luka samo pazi s vodikom ti nije se baš za zezat.sve će biti uredu sam nemoj pokušavati ga palit .jer on ti je jako zapaljiv i eksplozivan.ne smiješ samo spojiti vodik bez gorivana mašinu to ti kažem zbog podmazivanja to može smrdati mašinu.znači moraš ga spojiti da se miješa sa gorivom jer ćeš miješanjem postići 100% sagorijevanje goriva.
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
moj ti je imao blokadu i išao je 50 km/h ,a kada sam promijenio auspuh ide 64 km/h

13 godina
offline
Re: Tomos na vodu
kolko te para izislo?
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
karabaja13 kaže...
moj ti je imao blokadu i išao je 50 km/h ,a kada sam promijenio auspuh ide 64 km/h

 auspuh je ta blokada,znam ja jer oko mene ima puno matika a i na tomos riders forumu svi kazu da cim promijene spuh je brzi matik da su ga u tvornici ''oslabili'' zbog zakona o 50ccm da moze samo 50 km/h ici

Xc
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu
to je istina da tvornički imaju manji ispuh i da ga usporavaju
12 godina
neaktivan
offline
Tomos na vodu

jedna izjava ako se dobro sjecam sa foruma je isla ovako:''ja dopeljao matika na valjak,a on se sve gusi,a ovaj si je sigurno mislio pa ovomej e masina u qurcu,kad sam dosao doma i stavoio natrag rezonatni odmah je motor prodisao'' davno je bilo pa nije bas tocan citat

Xc
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tomos na vodu
karabaja13 kaže...
Hvala.slike ću staviti čim nađem usb jer se negdje mi zagubio.generator sam napravio od podloški.znači uzeo sam jednu staklenku probio na čepu tri rupe jedna je za odvod vodika a druge dvije za struju.uzeo sam 10 podloški i podjelio ih na pola s kartonićem i spojio na jedu stranu + a na drugu stranu - i to sam sve uronio u otopinu prokuhane vode i 2 kašikice sode bikarbone.mislio sam da neće biti velika proizvodnja plina pošto je sistem mali ali tada nisam mogao vjerovati kolika je bila proizvodnja.

Mozes to jos detaljnije opisat?

 

obicna staklena boca od cca 1.5L i na cepu si probio tri rupe?
kakve cijevi si uzeo, promjer?

kakve podloske?di si nabavio?

obicni karton?

 

kasikica, to je?

koliko vode i bikarbone?

i kak si to onda spojio na tomos, kam tocno?
kamo si ovaj + i - spojio?

i kamo odvod vodika?

koliko te sve skupa kostalo novaca i vremena? 

 

ima neki tutorial kako to napraviti ili si iz glave to radio?

pitam jer bi ja mogao to probati sloziti.

i koliko to onda trosi vode? 

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2012 22:41 (luka_cro).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice