Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

poruka: 15
|
čitano: 66.516
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

Pozdrav,

 

imam Opel Corsu C 1.2

 

i primjetio sam da gubi / troši ulje i to nenormalno, naime, natočim ja do MAX, i neki dan idem do Zagreba (iz Rijeke) i nazad, kad pogledam ono kad auto odmori, pogledam kad ono na štapu onome nema ulja uopće, ja natočim i pokaže se, ali natočim ja dosta dok ne prikaže.

To je jedan od primjera kad sam sad neki dan išao u Zagreb, ali već par mjeseci ja se borim sa ovim, nije nigdje masan, ne pušta - nema ulja na cesti gdje je parkiran (na ravnom je uvijek), sve sam pregledao na oko i nema nigdje nekih znakova da bi naslutio da je tu problem, zvao sam mehaničara jednog koji servisira samo Opelove aute, i kažeda nebi smjelo trošiti, ako ne gubi.... i tako je tu ostalo.

 

 

Može li mi netko bar online pomoći razotriti problem...

 

 

 

Nikola
11 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO
Jole-Ri kaže...

Pozdrav,

 

imam Opel Corsu C 1.2

 

i primjetio sam da gubi / troši ulje i to nenormalno, naime, natočim ja do MAX, i neki dan idem do Zagreba (iz Rijeke) i nazad, kad pogledam ono kad auto odmori, pogledam kad ono na štapu onome nema ulja uopće, ja natočim i pokaže se, ali natočim ja dosta dok ne prikaže.

To je jedan od primjera kad sam sad neki dan išao u Zagreb, ali već par mjeseci ja se borim sa ovim, nije nigdje masan, ne pušta - nema ulja na cesti gdje je parkiran (na ravnom je uvijek), sve sam pregledao na oko i nema nigdje nekih znakova da bi naslutio da je tu problem, zvao sam mehaničara jednog koji servisira samo Opelove aute, i kažeda nebi smjelo trošiti, ako ne gubi.... i tako je tu ostalo.

 

 

Može li mi netko bar online pomoći razotriti problem...

 

 

 

 Da li ti dimi na auspuh?

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
12 godina
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO

Ma jok, normalno sve

Nikola
9 godina
protjeran
offline
Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

Imam opel vektru 96 godiste.200.000km benzin isti problem.Promjenio karike,sve dihtunge,gumice ventila,letece lezajeve itd.,a nigdje ne curi.I opet trosi.Majstor uzeo komparator i izmjerio cilindre.I ustanovio da su ovalni,jednostavno se izlizali jer prethodni vlansnik nije mjenjao potrosene karike,nego je vozio dok nije syebo i cilindre.Rjesenje problema je brusenje cilindara i stavljanje novih sirih klipova za toliko koliko je zbrusio cilindre,ali to je neisplativo.Ljudi rade promjenu citav motor nego to rade.Kod mene hoce da se nakratko pojavi plavkasti dim kada je pod velikim opterecenjem,npr. kada se ide uz vece brdo u vecoj brzini.Nekad hoce potrositi na 280 km 8 decilitara ulja(autocesta 180km/h).

Mozes otici kod majstora da ti izmjeri komparatorom cilindre ako su uredu onda su se karike istrosile.Gumice ventila isto pregledati.Opeli su poznati da vole trositi ulje pogotovo na visim obrtajima.

Probaj sa guscim uljem,ja koristim 10w40 ina,mada sam prije koristio kastrol ali sam shvatio da nema potrebe jer ce ga i onako sagorjeti.Jos malo pa tehnicki pregled pa cemo vidjeti da li ce se to odraziti na ekotestu.Mada se ja sa potrosnjom toliko ne zamaram,nakon duzih puteva uvjek provjerim ulje i dospem(u bunkeru su uvjek 2 litre ulja).

 

12 godina
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO
Firef0X kaže...

Imam opel vektru 96 godiste.200.000km benzin isti problem.Promjenio karike,sve dihtunge,gumice ventila,letece lezajeve itd.,a nigdje ne curi.I opet trosi.Majstor uzeo komparator i izmjerio cilindre.I ustanovio da su ovalni,jednostavno se izlizali jer prethodni vlansnik nije mjenjao potrosene karike,nego je vozio dok nije syebo i cilindre.Rjesenje problema je brusenje cilindara i stavljanje novih sirih klipova za toliko koliko je zbrusio cilindre,ali to je neisplativo.Ljudi rade promjenu citav motor nego to rade.Kod mene hoce da se nakratko pojavi plavkasti dim kada je pod velikim opterecenjem,npr. kada se ide uz vece brdo u vecoj brzini.Nekad hoce potrositi na 280 km 8 decilitara ulja(autocesta 180km/h).

Mozes otici kod majstora da ti izmjeri komparatorom cilindre ako su uredu onda su se karike istrosile.Gumice ventila isto pregledati.Opeli su poznati da vole trositi ulje pogotovo na visim obrtajima.

Probaj sa guscim uljem,ja koristim 10w40 ina,mada sam prije koristio kastrol ali sam shvatio da nema potrebe jer ce ga i onako sagorjeti.Jos malo pa tehnicki pregled pa cemo vidjeti da li ce se to odraziti na ekotestu.Mada se ja sa potrosnjom toliko ne zamaram,nakon duzih puteva uvjek provjerim ulje i dospem(u bunkeru su uvjek 2 litre ulja).

 

 

Hmm, več koristim ulje valvoline 10W-40, a bokte nemam pojma šta bih mogao uraditi, a mogu ga odvesti majstoru nekom, ali što je previše previše, odem do zagreba, 150 km Rijeka - Zagreb, 120/kmh brzina i manje i troši/gubi...

 

 

Također, mjenjao sam dihtung jer je tu i puštalo, a sad je sve suho i nestaje ulje... pa bemu sve

Nikola
11 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO
Jole-Ri kaže...
Firef0X kaže...

Imam opel vektru 96 godiste.200.000km benzin isti problem.Promjenio karike,sve dihtunge,gumice ventila,letece lezajeve itd.,a nigdje ne curi.I opet trosi.Majstor uzeo komparator i izmjerio cilindre.I ustanovio da su ovalni,jednostavno se izlizali jer prethodni vlansnik nije mjenjao potrosene karike,nego je vozio dok nije syebo i cilindre.Rjesenje problema je brusenje cilindara i stavljanje novih sirih klipova za toliko koliko je zbrusio cilindre,ali to je neisplativo.Ljudi rade promjenu citav motor nego to rade.Kod mene hoce da se nakratko pojavi plavkasti dim kada je pod velikim opterecenjem,npr. kada se ide uz vece brdo u vecoj brzini.Nekad hoce potrositi na 280 km 8 decilitara ulja(autocesta 180km/h).

Mozes otici kod majstora da ti izmjeri komparatorom cilindre ako su uredu onda su se karike istrosile.Gumice ventila isto pregledati.Opeli su poznati da vole trositi ulje pogotovo na visim obrtajima.

Probaj sa guscim uljem,ja koristim 10w40 ina,mada sam prije koristio kastrol ali sam shvatio da nema potrebe jer ce ga i onako sagorjeti.Jos malo pa tehnicki pregled pa cemo vidjeti da li ce se to odraziti na ekotestu.Mada se ja sa potrosnjom toliko ne zamaram,nakon duzih puteva uvjek provjerim ulje i dospem(u bunkeru su uvjek 2 litre ulja).

 

 

Hmm, več koristim ulje valvoline 10W-40, a bokte nemam pojma šta bih mogao uraditi, a mogu ga odvesti majstoru nekom, ali što je previše previše, odem do zagreba, 150 km Rijeka - Zagreb, 120/kmh brzina i manje i troši/gubi...

 

 

Također, mjenjao sam dihtung jer je tu i puštalo, a sad je sve suho i nestaje ulje... pa bemu sve

 Kolega firefox ti je dobro rekao, odi izmjeri kompresiju... majstor će odmah znati što je

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
9 godina
protjeran
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO
Jole-Ri kaže...

 

Hmm, več koristim ulje valvoline 10W-40, a bokte nemam pojma šta bih mogao uraditi, a mogu ga odvesti majstoru nekom, ali što je previše previše, odem do zagreba, 150 km Rijeka - Zagreb, 120/kmh brzina i manje i troši/gubi...

 

 

Također, mjenjao sam dihtung jer je tu i puštalo, a sad je sve suho i nestaje ulje... pa bemu sve

 

Tako ti je.Ja sam sve izmjenjo dok nisam na kraju shvatio sta je i pomirio se s tim da ce tako biti dok ne kupim drugo auto.E sad na tebi je hoces li nastaviti ulagati u auto ili ces samo nadosipat ulje.Sve zaviti od godista kilometraze sentimentalne povezanosti itd.

12 godina
offline
Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

Hvala Vam na odgovorima, idem idući tjedan majstoru

Nikola
12 godina
neaktivan
offline
Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

javi ovdje kako je proslo.

xfact
9 godina
protjeran
offline
Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

I jesi li rjesio problem sa uljem.Ja svoj jesam,danas spalio klipove(motor) na autocesti na 170km/h.I ne trosi vise ulje nikako.Niti ce vise trositi smece jedno jer cu staviti drugi motor yebem li opel u dupe.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO

jole-Ri Imam ja odgovor zasto ti automobil guta ulje imao sam i ja problema kao i ti naime to sto guta ulje meni je automobil gutao ulje nisam mogao nasuti koliko je nenormalno gutao problem je u tome da ti je napukao klip na automobilu i zato kako je napukao on vuce ulje i to previse i guta ga zivo ne preradjuje ga uopste to moras pod hitno da sredis da nebi doslo do nekih jos vecih ostecenja na tvom automobilu samo da te pitam jesi li kupio od nekog automobil ili si prvi vlasnik automobila ako si kupio od nekog automobil nqajverovatnije je tom coveku od koga si kupio automobil pukao zupcasti o ostetio je Stubline iskrivio ventile i zeznu klipnjace i karike ja ti savetujem da odes kod nekog dobrog majstora da ti sredi to i nece biti problema .. sve najbolje pozdrav iz Srbije

12 godina
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO

Ma kupljen je u salonu polovan, oni lijepo oprali motor i ne možeš ništa vidjet kad kupuješ

Samo Rijeka.
9 godina
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO

Sve to ti se dogodilo jer si uzeo Tele2 internet.

12 godina
offline
Re: Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..PO
Hahahah

Ruteru falilo ulja da hvata 4g
Samo Rijeka.
12 godina
offline
Veliki problem sa autom, gubi / troši ulje..POMOĆ

iole dobar mehaničar bi trebao ustanoviti kvar vrlo lako...

 

ako troši ulje - ulje ima samo na tri načina van iz motora, pa eliminiraj kako ide;

 

1. motor fizički pušta ulje (vizualni tragovi)

 

2. ulje ulazi u kompresioni prostor, izgara (potpuno ili djelomično)... dokaz - plavkast dim iz auspuha, ili bilokakav dim iz auspuha (auto dimi samo kad je hladno i to zbog temp.razlike, u normalnim uvjetima, auto ne dimi, tj, isp.plinovi su skoro pa nevidljivi)

 

3. ulje se miješa sa vodom, loš dihtung glave, puknuće kanala u glavi ili u bloku... - hmm, najčešće ima u ekspanzionoj posudi, ili na čepu hladnjaka ili na čepu za ulje nekakvih zeleno-žutih ljigavih naslaga)

 

mislim da je jedno od toga tvoj problem

http://c2club.co.uk/showthread.php?306-My-baby...-**progress-update**/page3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice