Xsenon žarulje D1S

poruka: 11
|
čitano: 12.138
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Xsenon žarulje D1S

Poštovanje zanima me imali netko iskustva sa xsenom žaruljama tipa D1S

 

stavio bi u svoj peugeot zamjenske kineske.

 

puno su jeftinije nego orginal koje se kreću od 700 do 1100kn.

 

imali tko iskustava da na svom autu ima kineske žarulje toga tipa.

 

unaprijed zahvaljujem.

 

Petrica Kerempuh
9 godina
neaktivan
offline
Xsenon žarulje D1S

Nemoj to radit ako boga znas. Auti u kojima je pravi ksenon imaju lecu postavljenu ispred zarulje, dok auti sa halogenkama imaju samo krater koji je napravljen od refletricajuceg materijala. To je bitna razlika jer leca tocno usmjerava svjetlost, dok ovaj reflektirajuci krater rasprsuje svjetlost.Zato na pravim xenon svjetlima, npr ako prolazis pokraj zida tocno mozes vidjeti crtu do koje ide svjetlost i iznad te crte je prakticki mrak. Dok kod halogena je to vise kao zarulja tj osvjetljuje svugdje.

I sad, xenon su zarulje velike svjetline i kad ih se stavi u halogensko kuciste to je za druge vozace smrt. Kao da vozis sa upaljenim dugim svjetilma cijelo vrijeme. Osobno sam to par puta iskusio kad tipovi u svojim alfama 145 i golf dvicama naprde takav setup , doslovno ne mozes vidjet cestu od toga.

zato, tebi to nece skodit, osim sto ce ti auto biti seljo tjuning, al eto bar radi nas drugi vozaca. Uostalom, nisam siguran jeli to uopce zakonito.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xsenon žarulje D1S

Poštovanje hvala na obavjesti ali moj peugeot ima xsenon svjetla ugrađena rađen je auto po naruđbi.

 

mene je zanimalo dali neko ima iskustva sa žaruljama koje nisu orginal nego zamjenska u biti kineska.

 

 

hvala još jednom ali me zanima druga stvar ako imaš u tome iskustva javi 

 

lp.

 

Petrica Kerempuh
11 godina
neaktivan
offline
Xsenon žarulje D1S

Osram D1S

 

kupi ove sa ebay.de provjereno prodaje original žarulje a ne kopije

laganini...
9 godina
protjeran
offline
Xsenon žarulje D1S

Xenonke su cista pljacka, za cjenu jednog seta xenona mogu kupiti halogenki da mi bude za citav zivot.Bolje onda staviti h1 i h7 od 100W (uz sitne prepravke instalacije) i imati jeftino,a dobro osvjetljenje.

9 godina
neaktivan
offline
Xsenon žarulje D1S

Daj ne pricaj gluposti. halogenke i xenonke su nebo i zemlja. Vjerojatno nikad nisi ni bio iza volana pravog xenona(te prepravke i gluposti u fusu ne vrijede) pa nema ni smisla objasnjavat, jer se ni ne moze objasnit. oci su toliko opustenije i osvljetljenje je prirodnije. Da ne govorim da je cesta puno vidljivija. 

Uzeo bi prvo pravi bixenon ispred bilo kakve druge dodatne opreme.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 19:21 (foobar333).
9 godina
protjeran
offline
Xsenon žarulje D1S

Ti ocitno nikad nisi vido kako svjetli halogena od 100w na autu.I yebo te sijalice koja kad ti pregori trebas dignuti mikro kredit da bi je zamjenuo.O laksem sudaru ne smijem ni pomisliti,malo kunces u far i moras ici traziti kredit od mmf-a da ga popravis.Treba nauciti koristii duga svjetla i osvjetljenje nece biti nikakav problem i sa halogenim.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xsenon žarulje D1S

Poštovanje,hvala ti na informaciji naručit ću na ebay.de

 

Mislio sam ako neko ima iskustva sa kineskim xsenon žaruljama

da mi objasni.

 

tema je otišla u drugom smjeru.

 

ipak hvala na informaciji.

 

LP.

Petrica Kerempuh
9 godina
protjeran
offline
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xsenon žarulje D1S
Firef0X kaže...

Ti ocitno nikad nisi vido kako svjetli halogena od 100w na autu.I yebo te sijalice koja kad ti pregori trebas dignuti mikro kredit da bi je zamjenuo.O laksem sudaru ne smijem ni pomisliti,malo kunces u far i moras ici traziti kredit od mmf-a da ga popravis.Treba nauciti koristii duga svjetla i osvjetljenje nece biti nikakav problem i sa halogenim.

 

svijetli na nacin da izbije oko svim drugim vozacima. Koga boli ona stvar sto ti nemas para za xenon zamjensku zarulju? Nemoras ovdje svoje frustracije iskaljivat. Da taj grob od halogenki valja onda bi ga ugradivali bmw, mercedes i ostatak ekipe. Uostalom zasto bi se mucio i ukljucivao svako malo duga svjetla kad vecina bixenon sistema ima automatsko ukljucivanje i iskljucivanje dugih svjetala.

Uostalom sama boja tj toplina svjetlosti koju daje xenon je ta prednost, a ne kolicina svjetlosti. Mogu ja montirat reflektore u farove sto ne znaci da ce mi oci biti opustene i da su to dobra svjetla.

11 godina
neaktivan
offline
Xsenon žarulje D1S

nema te halogene žarulje koja će bolje svijetlit od mog bixenona na autu plus umaranje očiju po mrakači je kao da vozim po danu,a to da je 100w halogenka bolja e pa nije jer svijetle jače ali sama konfiguracija fara osvjetljava cestu a ne žarulja,dodatno još riskiraš sranja na instalacijama,topljenje sjenila,utora za žarulju itd

laganini...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 23:52 (Hrco1002).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice